Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - QA Navigator Leadership 🎓
Added 06 Jan 2025

QA Navigator Leadership 🎓

@rina_courses_it
Number of subscribers: 1 241
Photos: 564
Videos: 83
Links: 387
Description:
Канал Ріни Ужевко. Про лідерство, тестування, геймдев та навчання в мене Cайт https://qanavigator.com.ua/ YouTube канал https://youtube.com/@rinauzhevko Instagram https://instagram.com/rina.uzhevko Linkedin https://www.linkedin.com/in/rinauzhevko/

👥 Number of subscribers

1 241
Average/Day:: -1
Average/Week:: +6
Average/Month:: +12

👁️ Average views per message

395
Average/Day:: 332
Average/Week:: 350
ERR: 31.83%

📊 Messages per Day

0.8
Last day: 0
Week average: 0.9
Average per day: 0.8

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2025-01-06

Wall

Telegram statistics channel

👁 355 25-02-05 12:28
​Вчора на виступі в спільноті піднялось обговорення та продовження "Точки Х". (Початок обговорення у Артема був в чатику ) Коротко про що то: Зараз багато хто каже, що всім треба мати якісь канали, писати пости в лінкедін, на доу, тощо. В результаті цих "підштовхувань" канали та пости дійсно з'являються, але вони "гаснуть" через досягнення такої Точки Х. Чому так відбувається? Бажання ділитись - це внутрішня цінність людей. Вона також може базуватись на цінності визнання/популярності, але в цьому випадку, зазвичай, контент більш розважальний буде, ніж корисний. Але відверто - на ентузіазмі ніщо довго не житиме. У вас може бути ця дія навіть якщо вам просто скучно. Ви можете стрімити, працювати нон стопом, тощо, з нудьги. Як тільки вашу увагу і вільний час закриють друзі, сім'я, кохання, хоббі, тощо, - це зникне. І це - нормально. Точка Х досягається завжди, бо ніщо не вічне. Питання в тому "коли?" Коли настане точка Х? - як тільки ваші цінності розійдуться з цілями. Наприклад: Мій канал базується на бажанні ділитись, бо:1. я люблю навчати, настільки, що ця цінність вища за фінансову. 2. Популяризувати лідство (але тут чесно -цілью є реклама мого навчання, бо на постах ніхто нічому не навчиться, одна теорія) 3. Спілкування з різними людьми (я інтроверт, тому спілкування вживу - для мене виснажливе, але потрібно мати інші думки, знання - і в цьому допомагають ваші коментарі та знайомства з ширшим кругом людей, їх досвідом і так далі, я навчаю вас, ви -мене) Тож, моя точка Х настане коли ці цілі перестануть досягатись. Це може бути: коли ви відпишитесь, на курси перестануть ходити люди, ви перестанете коментувати.. або - мої життєві цінності зміняться. І це все стане для мене не настільки й важливо. Якщо побудувати ланцюжок то виглядає це так - ідеї - цінності - цілі - досягнення - точка Х Якщо спиратись на самомотивацію, то я раджу робити це ось так - ідея - цінності - цілі - точка Х - досягнення - точка Х - досягнення - точка Х .. Що в цьому випадку Точка Х? - це аналіз і виміри дій та обробка результатів по ітогу яких ви приймаєте рішення - рухатись далі чи ні. Досягли ви того, що хотіли чи ні? Змінились цінності? Тож, якщо поглянути чому з'являється та згорають канали та ін. - відповідь проста - вони будувались на емоціях, або без розуміння цілей та цінностей. Нахіба воно мені? Що буде якщо...? Якщо ж думка про те, що вам би зробити канал/тощо не дає вам певний час спокою - скорше за все в вас є цінність, яка це вам штовхає. І в цьому варіанті краще спробувати і провалити, ніж не спробувати і про те жаліти. Вмирає все. Це нормально. Прийняти рішення, що це вам більше не треба /не цікаво /не має ресурсу - це нормально. Не завжди треба катити перед собою шар гівна. #думки #точкаХ #цінності
👁 515 25-01-29 13:09
Прийшов час відповіді на питання про ефективність. Дуже часта помилка не тільки лідів тестування а й менеджерів вищої ланки дорівнювати ефективність команди кількості багів на проді. Та й взагалі спиратись лише на перфоманс команди. Робили собі 20 тасок приблизно а тут зробили 10 - матінко! Перфоманс то як просів! Але це лише сухі цифри.Для їх аналізу треба оцінювати що були за таски, чи вся команда була, чи це та сама команда і інструменти що й раніше, чи змінились процеси, чи нема помилки в метриці і так далі. Тож, що очікують зазвичай в цьому запитанні? Т.я. помиляються усі, то дійсно краще уточнити у автора запитання - а що саме для вас "ефективність"? Для когось це просто подивитись P&L, або звіт про прибутки і збитки (Profit and Loss Statement) і все. А хтось і відповісти вам не зможе. І скажуть щось типу: " це ти мені скажи".Так от - в цьому випадку - ефективність команди - це досягнення командою поставлених на певний період перед нею цілей. І того, як саме команда їх досягала.Де ви, як лід, теж частина команди. В ці цілі входить усе. Комунікація з іншими командами, оцінка перфоманс рев'ю, метрики, процеси, прозорість, розвиток команди, і все, що тільки може спасти на думку. Для оцінки ефективності команди важливі 3 основні правила: - поставити цілі для початку - донести команді і кожному в ній - його цілі - оцінювати ефективність команди (без оцінки кожного члена команди окремо) Ну і ще мати показники - на момент старту цілей і після фінішу. Ось це - ефективність команди. І так, кількість багів на проді, чи покриття автотестів - може бути одним пунктом з критеріїв, але не обов'язковою.#питання #відповіді #майже_співбесіда
👁 494 25-01-23 15:50
На 3 дев - 1 куа. Саме так оцінюють більшість продактів чи техлідів потребу в кількості тестувальників на продукт. Я знаю багато менеджерів, які від цього впадають в емоції на рівні Кіліана Мерфі, а інші можуть і впасти в лють. Але - чи правда це супер поганий підхід? Чому його використовують взагалі? Давайте розкажу. Для людини, яка не шарить в тестуванні (а рм і так далі в своїй більшості в ньому не шарять), це єдина припустима оцінка, яку вони можуть зробити. Але, коли ви приходите і ви в тому шарите, і намагаєтесь переконати, що треба більше людей - ваш РМ сприймає це лише як "нам треба більше грошей, бо в нас там документація, ризики бла бла бла" - нецікаво. Вас не слухають і це нормально, бо аргументації і показників ніяких немає. Оцінка в кількості дев на кількість куа - працює. Коли працює? - коли це один з купи інших факторів оцінки - коли ви враховуєте не лише кількість дев а й їх грейд, швидкість, якість відповідно до гредйів, швидкості, якості куа, - коли врахован не тільки грейд , а й досвід роботи в домені та інструментах Дууууже узагальнений приклад. На проєкті понабирали джун розробників і над ними поставили 1 сінйора. РМ порахував на 3 джун дев 1 куа. Лід взяв на цей проєкт відповідно 3 мідлів і 2 сінйорів куа. Що відбувається далі ? Тестувальники пінають гумові вироби по куткам. Дев горять. Чому?Тому що дев пишуть повільно, погано, не проходять ніяке рев'ю, віддані задачи одразу з перших кроків тестування сипляться в блок чи кріт... Ботлнек на дев. Формула кількість дев на кількість куа повинна враховувати багато чого. Більше за те - ви повинні балансувати хто з куа яку задачу після якого дев робить. Якщо ви після дев джуна віддасте задачу джуну - вони обидва там й потонуть. Якщо ви задачу дев джуна віддасте сінйору - дев джун замахається, куа сінйор піде знову гумові вироби шукати. При цьому якщо ви віддасте мідлу тестувати задачу після сінйор дев - то все буде збалансовано. Мідлу буде цікаво, +- швидкість роботи буде однакова. Це лише приклади і вони мають виключення з правил, звісно ж. Не завжди то саме так працює. Проте - РМ цього всього не рахують. Більше того - ви теж це не рахуєте і просто кривитесь коли бачите таку формулу від керівника.Кривиться скільки завгодно - але користуйтесь інфою правильно. Наявність відсутність того чи іншого ботлнеку - одна з ваших задач то разгрести. І так, косяки РМ чи техліда, ви теж можете згладити врахувавши і цей момент при оцінці потрібної кількості людей та грейдів на тестування. #qa #qanavigator #estimation
👁 332 25-01-09 15:42
Популярний тренд 📈: скажи непопулярну думку й біжи 🏃‍♂️.Бігти не буду, а от сказати 💬 - ізі.📚 жодне навчання в будь-якому форматі не гарантує вам підвищення грейду чи зп 🌟 лідерами не народжуються - ними стають 👨‍💼 ефективний менеджер - це суб'єктивна річ, ним можете бути і ви для когось 🔄 люди не люблять зміни. ніякі. як на старайтесь 🛠 якщо побудувати процеси нормально спочатку їх не треба оптимізувати 📊 метрики можуть бути тільки для вас, їх може ніхто не дивитись більше 🗓 як ви сплануєте і організуєте - так і будуть рухатись ваші процеси 🐢 ви будете рухатись так повільно, як рухається самий повільний член команди 🤝 делегувати не значить перекинути таску на іншого 🎯 но естімейт техніка - це та сама оцінка пальцем в небо/на досвіді якщо ви конвертуєте поінти - відмовьтесь від них і робіть оцінку в годинах 📈 не стратегія не працює, бо ваші підходи до її створення погані 🤖 автоматизація була створена для пришвидшення і здешевлення процесу ручного тестування 🚀 якщо в вас можна впровадити або АТДД або автоматизацію - автоматизація пролітає ⬅️ шифт лефт не буде працювати якщо у вас погані /не чіткі вимоги 🤐 конфлікти не завжди треба вирішувати 🎭 маніпуляція і мотивація використовують одні й ті самі методи впливу на людей Що зачепило найбільше? діліться в коментарях 👉#лідерство #менеджмент