Українці не повинні платити за темряву! Пропонуємо мораторій на комуналку під час блекауту!Українцям знову готують платіжки за те, чого вони не отримують. Немає світла, немає тепла, немає води — але комуналку рахуватимуть «по повній». Про зменшення не йдеться, навпаки – влада думає над підвищенням вартості комунальних послуг. Це несправедливо й неприйнятно, особливо під час війни, в умовах блекаутів, падіння доходів людей, зруйнованої інфраструктури, яку не захистили, бо розікрали мільйони доларів. По-перше, влада має виконати свої ж обіцянки. Зеленський запевняв, що до кінця війни комунальні тарифи не зростатимуть. Але тарифи на електроенергію збільшували вдвічі після повномасштабного вторгнення. По-друге, замість «Вовиної тисячі» або «трьох тисяч кілометрів у нікуди» ми пропонуємо інший підхід. До 30 квітня 2026 року — запровадити мораторій на нарахування плати за комунальні послуги для споживачів, які найбільше страждають від обстрілів та блекаутів. Це жителі Чернігівщини, Запоріжжя, Полтавщини, Сумщини, Харківщини, Херсонщини, Донеччини. А також — для малозабезпечених українців з інших регіонів, у яких середньомісячний дохід домогосподарства не перевищує двох мінімальних зарплат.Компенсувати це ми пропонуємо за рахунок коштів, передбачених на «Вовину тисячу» та «Національний кешбек», які ніяк не підтримають людей. А також — завдяки скороченню видатків на ремонт доріг, утримання Офісу президента, апаратів Мін’юсту та Міненерго.Відповідний законопроєкт №14222 уже зареєстровано. Будемо вимагати його розгляду в Парламенті. Коли влада казатиме, що «це неможливо» — це неправда. Треба мати політичну волю і припинити давати гроші друзям, які їх розкрадають!
Влада готова до виборів⁉️ Нехай почнуть агітацію з лінії оборони! В Україні що не день — то новий скандал. Тепер головна тема влади — вибори. Президент заявив, що він до них готовий. Гучна заява, але є кілька простих питань.Перше – чому йдеться тільки про президентські вибори? Якщо вже Зеленський готовий, то давайте проводити і парламентські теж. Але не через «Дію», де можна намалювати будь-який відсоток. Друге: чи не хоче Зеленський згадати про власну обіцянку йти лише на один президентський термін? Було б коректно, якби президент дотримувався слова.Але ключове інше: сьогодні провести вибори в Україні неможливо. Наші захисники на передовій і мільйони українців за кордоном просто не зможуть проголосувати. А голосування без них — це не вибори, а імітація!Так, ця влада має піти. І я вірю, що після завершення війни вона стане лише гіркою сторінкою нашої історії.А якщо Зеленський справді «готовий до виборів», нехай розпочне передвиборчий тур із ключових точок української оборони: Оріхів, Покровськ, Костянтинівка, Куп’янськ, Вовчанськ.Якщо там вдасться провести агітацію і концерти «95 кварталу» — тоді можна буде говорити про справжню готовність до виборів.
Сьогодні люди, які через війну отримали інвалідність, часто залишаються сам на сам із новою реальністю, до якої їх ніхто не готував. Соціум не завжди пристосований, можливостей бракує, а питань і страхів — навпаки, більшає.Саме тому такі місця, як Lviv Habilitation Center — перший в Україні абілітаційний центр — мають особливе значення. Тут ветеранам і цивільним, які постраждали від війни, допомагають не просто відновитися фізично, а знову повірити в життя і власні сили.У центрі підтримують тих, хто втратив кінцівки, пережив важкі травми або пересувається на кріслі колісному. У спеціально облаштованому інклюзивному просторі навчають побутових і соціальних навичок, допомагають адаптуватися психологічно, повернутися до самостійності в нових обставинах. Дають базові знання з фінансової, юридичної та ділової грамотності.Важливо, що пройти цей шлях можна разом із родиною, бо відновлення поруч із близькими завжди швидше і міцніше. Це про підтримку, про опору, про відчуття, що ти не сам.Окремо хочу подякувати керівнику центру Сергію Тітаренку — ветерану й психологу, який сам пройшов шлях поранення, лікування, реабілітації й адаптації. Він знає з власного досвіду, наскільки важливо, щоб після лікарні людину не залишали «в нікуди». Саме цей прожитий шлях і став основою створення центру.Це справді великий внесок у те, щоб ветерани та цивільні не залишалися наодинці з новими викликами, а мали реальний маршрут повернення до активного життя. Те, чого в Україні досі дуже бракує.Щиро дякую всій команді центру за щоденну, надзвичайно важливу роботу. Саме такі ініціативи формують сильну країну, яка дбає про своїх людей.
У Львівському національному університеті імені Івана Франка мав можливість поспілкуватися зі студентами — молоддю, яка вже сьогодні думає про майбутнє України.У час, коли рішення влади фактично підштовхують молодих людей виїжджати з країни, такі зустрічі стають особливо важливими. Бо це — про довіру і про те, щоб молодь відчувала: вона потрібна тут, у своїй державі.Говорили про реальні виклики, з якими стикається країна, про політику, якість законів і про те, як вони мають працювати для людей, а не навпаки. Студенти — активні, уважні до деталей, мислять критично, вміють ставити складні, але розумні запитання і прагнуть змінювати країну.Окремо хочу подякувати викладачам університету за надзвичайно важливу роботу. Попри всі виклики, ви навчаєте, підтримуєте, формуєте світогляд і допомагаєте студентам ставати сильнішими і впевненішими у своїх можливостях.Для мене ця зустріч стала ще одним підтвердженням: Україна має молодь, заради якої варто боротися, щоб вона була не країною від’їзду, а країною можливостей.Дякую студентам за щирість, активну позицію і справжній інтерес!
Обшуки у Єрмака і знищення українського бізнесу‼️Сьогодні буде багато новин про обшуки в керівника Офісу президента. Але нехай НАБУ і САП займаються своєю роботою, а у вівторок я буду ініціювати виклик Єрмака до Верховної Ради, щоб він прозвітував перед українським суспільством — і про обшуки, і про перемовини, і багато інших речей, які хотіли б почути від нього люди. А зараз хотів би поговорити про економіку — те, що впливає на життя мільйонів українців. Днями влада погодила меморандум із МВФ на 8 млрд доларів, які не перекриють навіть те, що влада вже заборгувала.Сьогодні кожен українець винен понад 8 тисяч доларів зовнішнім і внутрішнім кредиторам. До цього довела «команда реформаторів» на чолі із Зеленським і Гетманцевим.І тепер, щоб витримати ще хоча б рік, вони погоджуються на будь-які умови меморандуму — головне «день простояти та ніч протриматися».Так, за логікою влади, ФОПи мають фактично перестати існувати. Для малих підприємців ставлять ліміт у мільйон гривень. Далі – обов’язкова сплата ПДВ. Люди будуть або йти в тінь, або їхати за кордон! Влада повертається до ідеї Гетманцева з податком «на OLX», щоб витягнути останню гривню з людей, які продають дитяче ліжечко чи стару куртку не для збагачення, а щоб мати за що прожити ще один день. Наступний план — це податок на посилки з-за кордону. Замість того, щоб боротися з контрабандою, влада вирішила вдарити по кишенях звичайних людей, які замовляють речі на іноземних маркетплейсах, щоб трохи зекономити!І наостанок — «вічний» військовий збір у 5%. Цей податок підвищували минулого року з 1,5% до 5% на період війни і нібито для того, щоб закрити діру в бюджеті. Замість очікуваних 60 млрд грн зібрали лише 10 млрд. Діру в 600 млрд звісно не перекрили, але знищили сотні тисяч ФОПів. А зараз, під час переговорів з МВФ хтось дуже постарався зробити так, щоб цей підвищений податок залишився назавжди, навіть після завершення війни! Команда «Розумної Політики» за жодну з цих ініціатив не голосуватиме! Ми будемо відстоювати права ФОПів, малого і середнього бізнесу і право українців жити, а не виживати. Тому що нам із вами після завершення війни треба буде відновлювати економіку, а не тим, хто сьогодні знищує її своїми схемами!
Як зробити людський капітал рушієм відновлення економіки України?Про це йшлося на VI Міжнародному форумі «Людський капітал: у фокусі трансформацій» — подія, яка щороку збирає державу, бізнес, освіту, профспілки, експертів і міжнародних партнерів, щоб поговорити про головне. У заході взяла участь народна депутатка від «Розумної Політики» Ольга Коваль. Форум був дуже насиченим — змістовні дискусії, нові дослідження та відверта розмова про інтеграцію України до європейського кваліфікаційного простору й побудову сучасної системи кваліфікацій.Під час виступу Ольга Коваль наголосила: нам потрібні не косметичні зміни, а нова логіка взаємодії між державою, здобувачами та роботодавцями у професійній освіті. Саме таку модель закладено в новому законі «Про професійну освіту». Прозорі правила та партнерство — це основа якісної підготовки і конкурентних фахівців.Говорили про багато актуальних тем:• місце України в екосистемі навичок ЄС• виклики ринку праці 2025 року• освіту як драйвер економічного розвитку• кваліфікації в секторах оборони та безпеки• роль університетів у розвитку сучасних компетентностей.Наступний важливий етап — ухвалення Закону «Про національну систему кваліфікацій».
День захисту дітей. Сьогодні ми почуємо багато гарних фраз. Але справжній захист дітей починається не з гасел, а з відповідальності. І держава тут відіграє ключову роль. Захист дітей буде тоді, коли у школах завжди буде світло, тепло і безпека, тому що кошти, передбачені на це, не розкрадають. Коли діти зможуть отримувати якісну освіту. Це буде можливо лише тоді, коли вчителі матимуть гідну зарплату та нормальні умови для роботи. А для цього потрібно перестати витягувати гроші з бюджету у чиїсь кишені.Захист дітей буде тоді, коли фронт стоятиме міцно, а військові будуть забезпечені всім, що їм потрібно, і жодна копійка на армію не йтиме повз. Коли діти військових знатимуть, коли побачать своїх батьків, і що вони пішли воювати не «назавжди».Захист дітей — це коли сім’ї не тікають у пошуках безпеки і не думають як зігріти дітей під час блекаутів. Коли молоді родини не бояться народжувати, бо знають, що держава їх підтримає і забезпечить усім необхідним.Захист дітей починається не зі святкових виступів, а з роботи влади — чесної, відповідальної і професійної. І ми будемо вимагати саме такої. Бо діти України заслуговують на країну, яка вміє їх берегти. Заради наших дітей — маємо працювати, щоб вони виросли в безпечній країні та не шукали миру за її межами.З Днем захисту дітей!
Реальна допомога українцям під час блекаутів❗️2 мільярди замість популізму — на компенсацію генераторівПрезидент, урядовці, спікери від влади говорять, що українці мали підготуватися до блекаутів. У мене єдине запитання: чи їм не соромно?Бо якщо люди повинні самі турбуватися про те, як вижити без світла і тепла, то навіщо нам така влада, яка лише розсовує по кишенях гроші, виділені на захист енергетики?Нашу енергосистему знищує не лише росія, а й корупціонери. Але ми не можемо сидіти й чекати повного блекауту – треба робити все, щоб максимально полегшити життя українців. Тому команда «Розумної Політики» зареєструвала законопроєкт №14188, який дозволить компенсувати громадянам і бізнесу купівлю генераторів, інверторів, акумуляторів та зарядних станцій. Для цього пропонуємо вилучити 2 мільярди гривень із потенційно корупційної піар-програми «Національний кешбек».Сьогодні багато українців збирають останні кошти чи навіть беруть кредити, щоб купити все необхідне і пройти цю темну зиму. Наш законопроєкт — це реальна допомога тим, хто вже не сподівається на державу, а сам бореться з темрявою. Будемо вимагати, щоб Рада розглянула цей законопроєкт найближчим часом.І якщо влада заблокує його — це означатиме, що вона хоче, щоб українці сиділи без світла, тепла і не бачили, що відбувається у державі!
Ламаємо «шлагбаум Галущенка» – зареєстрували законопроєкт, який прибере корупційні інструменти в енергетиці❗Йдеться про ліквідацію схеми, якою користувалися колишній міністр енергетики (а зараз міністр юстиції) Галущенко, нинішня очільниця Міненерго Гринчук, Кабмін, Енергоатом і всі причетні. Це свідомо збудована система, на якій наживалися, і в якій кожен «заносив» вище і вище.Як це працювало? Ще у 2022 році був прийнятий закон №8067, який наша команда «Розумної Політики» не підтримувала. Документ дозволив «Енергоатому» виплачувати борги підрядникам не одразу, а «після війни» або «в розстрочку». Формально – щоб компанія не збанкрутувала. Реально – щоб створити корупційну годівницю. Коли підрядники хотіли отримати оплату за роботи з відновлення енергооб’єктів, у «Енергоатомі» з них вимагали 10-15% відкату.Ось так кошти, які мали йти на захист критичної інфраструктури, ремонти підстанцій, енергетичну безпеку, осідали у кишенях посадовців.Це — корупція, яка вбиває. Бо коли через ці схеми без світла залишались лікарні, школи, оборонні заводи, то когось не змогли врятувати через вимкнене обладнання, а хтось не отримав дрони і боєприпаси на фронті! Наш законопроєкт №14206 виводить «Енергоатом» з-під дії мораторію на виконавчі провадження, щоб припинити цю схему. Я сподіваюся, керівництво Парламенту не буде блокувати процес розгляду і ухвалення нашого проєкту, а президент швидко його підпише. Інакше відразу буде видно – хто в долі!
Корупціонерам не місце в уряді! Звернувся до прем’єра і спікера з вимогою невідкладно ініціювати звільнення фігурантів справи про розкрадання на енергетиціНа аудіозаписах щодо розкрадань на захисті об’єктів критичної інфраструктури фігурують нинішні члени уряду. Сподіваюся, антикорупційні органи доведуть справу до кінця, і ті, хто крав гроші з бюджету замість того, щоб забезпечити людей світлом, понесуть покарання. Але вже зараз очевидно: українці не повинні платити зарплати тим, хто може бути причетним до розкрадань.Тому я звернувся до прем’єр-міністра Юлії Свириденко з вимогою невідкладно внести постанови про звільнення міністра юстиції Галущенка і міністра енергетики Гринчук, які фігурують на корупційних плівках. Якщо реакції не буде — це означатиме, що і прем’єр, і Кабмін покривають корупцію і погоджуються, щоб фігуранти і далі працювали на посадах.Я також звернувся до голови Верховної Ради Стефанчука з вимогою терміново скликати засідання Парламенту, щоб розглянути відповідні ініціативи. А якщо Уряд не подасть такі постанови — Рада має зробити це самостійно.Якщо і цього не відбудеться, то наступним кроком має стати відставка Кабінету міністрів. Тому що країні потрібен уряд, що працює для людей, а не той, який кришує корупціонерів!