У Києві відбувся ювілейний турнір «Кубок Білої Пантери» – подія, яка давно стала чимось більшим, ніж просто спортивні змагання. Це про позитивні емоції, рух і можливості, які так важливо зберігати для дітей навіть у найважчі часи.Змагання організовує наша колега з команди «Розумної Політики», чемпіонка Ольга Саладуха. Цього року «Кубок Білої Пантери» відбувся вже вп’яте. І я впевнений – таких ювілеїв буде ще багато. Перші змагання пройшли у 2022-му, напередодні повномасштабного вторгнення. І з того часу турнір щороку збирає учасників попри війну, повітряні тривоги й блекаути. Для дітей це справжнє свято спорту: живі емоції, підтримка тренерів, батьків і друзів, віра у власні сили. Навіть під час війни вони повинні мати всі можливості тренуватися, розвиватися і мріяти, щоб згодом гідно представляти нашу державу на світових аренах і показувати, що таке українська сила і характер. Саме такі турніри допомагають дітям робити кроки у великий спорт.З минулого року в межах «Кубка Білої Пантери» проходять і змагання серед поранених ветеранів. Вони показують справжню стійкість, силу духу, бажання не здаватися і досягати успіхів.Дякую всім, хто робить цей турнір можливим! Нехай «Кубок Білої Пантери» і надалі дарує дітям радість, можливості для розвитку і віру в себе. Бажаю всім учасникам більше сил, енергії й наснаги рухатися вперед, попри все!
‼️Влада залишила людей сам на сам у темряві й холоді‼️Учора деякі народні депутати дуже хвилювалися, що провалили призначення Шмигаля міністром енергетики. Хочу нагадати, що в Україні вже понад 55 днів немає профільного міністра. І за цей час нічого не змінилося. Не тому, що система працює, а тому, що нічого не робилося. Немає світла, тепла, води. Чи є міністр, чи немає – для людей жодної різниці.Але є страшна реальність: країна живе в темряві і холоді. Це вже не просто дискомфорт. Це знищення української економіки: бізнес не в змозі працювати і наповнювати бюджет, який фінансує Збройні Сили України. Це удар по здоров’ю людей, які мерзнуть у квартирах при +5, +8, +10 градусах. Це зрив освітнього процесу бо діти не можуть навчатися без світла в холодних класах. Ті, хто довів країну до такого стану, несуть відповідальність на рівні з ворогом. Бо результат один — руйнування держави й удар по стійкості.І при цьому влада свідомо блокує рішення, які допомогли б країні подолати ці виклики і підтримали б людей у важкий період.Чому в порядку денному немає законопроєкту «Розумної Політики» №14222? Він ще наприкінці минулого року дозволяв забрати 14,8 млрд гривень з телемарафону та інших піар-програм, щоб спрямувати їх на відновлення енергетики! Без розгляду лежить ще один законопроєкт нашої команди № 14221 про енергетичні облігації, який пропонує реальний механізм залучення коштів в економіку для відновлення критичної інфраструктури.Ігнорується і законопроєкт №14206, який ламає так званий «шлагбаум Галущенка» – масштабну корупційну схему в енергетиці. Так само блокуються законопроєкти «Розумної Політики», які дозволили б знизити вартість зарядних станцій, про пільги на ввезення генераторів, мораторій на комунальні платежі для прифронтових регіонів. Влада не зробила нічого, щоб захистити людей. А зараз вона відкидає навіть ті рішення, які були напрацьовані замість неї і діє у звичному стилі: перекладає всю відповідальність на громадян, пропонуючи їм не жити, а виживати в в нестерпних умовах!
Провалили голосування за призначення Шмигаля міністром енергетики: він не має ні професійного, ні морального права бути в уряді‼️З першого дня повномасштабної війни всім було зрозуміло: ворог буде нищити українську енергетику. Це було очевидно, адже росія завжди б’є туди, де може завдати найбільшої шкоди й позбавити людей нормального життя. Але сьогодні стає очевидним ще й інше: на рівні з ворогом шкоди країні завдає й власна влада!Сьогодні Верховна Рада мала призначити вже колишнього прем’єр-міністра і міністра оборони Дениса Шмигаля на посаду міністра енергетики. На щастя, голосів для цього не вистачило — навіть фракція «Слуга народу» дала лише 153 голоси.Під час свого виступу Шмигаль так і не відповів на ключові запитання. Зокрема, чи не соромно претендувати на посаду міністра енергетики після того, як саме за його керівництва урядом роками працювала схема Галущенка–Міндіча? Саме тоді ухвалювалися постанови, які фактично дозволили створення й функціонування корупційних схем в енергетиці!Так само не пролунало відповіді, що заважало за ці роки захистити об’єкти критичної інфраструктури й побудувати газопоршневі підстанції, які могли б забезпечити українські міста світлом і теплом. Чому не були ухвалені закони, які закривають «шлагбаум Галущенка», які реально допомагають українському бізнесу виживати в надважких умовах?Сьогодні в квартирах українців +5 градусів тепла. Магазини закриваються, бо не можуть працювати на генераторах. Бізнес не витримує податкового і силового тиску. І це — не лише наслідок ворожих обстрілів. Це також пряма відповідальність української влади, яка знала про загрози, але роками не зробила нічого, аби їх мінімізувати!
🤝 Днями мав хорошу й по-справжньому живу зустріч із молоддю, яка проходить стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади. Завжди ціную такі розмови, бо з цього, зокрема, у молоді формується відповідальне лідерство — без пафосу, але з чітким розумінням, навіщо ти в державі.❓Інтерни ставили багато запитань, більшість з яких стосувалися роботи парламентського Комітету з питань молоді і спорту. При цьому добре, що молодь хотіла не загальних слів, а конкретних відповідей щодо результатів та інструментів впливу на державну політику.🇺🇦 Окремий блок розмови — практичне втілення норм Закону України "Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності". Говорили також і про перспективи молодіжної політики, і про те, які кроки має робити Парламент щоби молоді люди бачили в країні не лише виклики, а й можливості для самореалізації, управління, розвитку громад і власних ініціатив.✨ Приємно вражений обізнаністю молоді і якістю дискусії. Дякую ГО "Ліга інтернів" за запрошення — такі зустрічі точно підсилюють віру в нове покоління державотворців. І, чесно кажучи, після таких розмов хочеться працювати ще більше — щоби у молоді було не лише "проєктне стажування", а реальні траєкторії для росту в державі.
Ключові ухилянти з ОП вирішили, що частині суспільства треба заборонити голосувати! Блогери Банкової уже відкрито обговорюють ідею позбавити частину громадян права брати участь у виборах. Вони чудово розуміють: без маніпуляцій, фальсифікацій, виборів у «Дії» та інших способів узурпації влади шансів отримати підтримку українців у них просто немає.Головний ухилянт країни Подоляк вирішив, що конституційні права можна обмежити тим, хто не поновив дані в ТЦК. І нікого не цікавлять причини. Хтось роками живе за кордоном. Хтось виїхав навчатися. Хтось був змушений покинути країну через абсурдні рішення влади. Хтось – у СЗЧ не через бажання втекти, а через ненормальну ситуацію в підрозділі. А когось взагалі вже немає в живих, бо вони повірили словам Зеленського про «шашлики у травні».Логіка влади проста: вони хочуть не допустити до виборів усіх, хто їх не підтримує, хто вміє думати і може критикувати. Через це з’являються ідеї провести вибори і референдуми під час війни, куди прийдуть лише прихильники влади, а військові і мільйони українців, які вимушено покинули країну, фізично не зможуть проголосувати. Тому й навішуються ярлики. Що буде далі? Зеленський з Подоляком будуть вирішувати «правильний» колір очей чи волосся? Може такою і є ідеологія влади, але це не ідеологія України! Реакції президента на такі "геніальні" висловлювання немає, що означає лише одне: це — частина плану збереження влади. Тоді могли б відразу провести коронацію на Майдані. Але не за таку Україну бореться наш народ!
Сьогодні Україна знову пережила важку ніч. І попри це зранку тисячі людей пішли на роботу, бо розуміють: це їхня відповідальність і обов’язок.Чого, на жаль, не скажеш про багатьох народних депутатів. З хвилини на хвилину має розпочатися засідання Верховної Ради. А сесійна зала – порожня. Вони прикриваються повітряною тривогою, щоб не йти на роботу, на засідання, за проведення якого самі проголосували! Про це пишуть в чатах «Слуги народу» і Апарату Верховної Ради – це ви самі побачите на скрінах у відео.Сьогодні мають розглядати «надважливий» для країни законопроєкт – про перейменування копійок у шаги. З фракції «Голос», яка найгучніше вимагала голосування за основу і в цілому цього закону, прийшли лише Костенко, Осадчук, Рахманін і Цабаль. Ми вимагали від Стефанчука поставити до розгляду сьогодні дійсно потрібні питання: законопроєкти про ротацію, демобілізацію, передачу грошей з партій на потреби ЗСУ – лише «Слуга народу» з 2022 року отримала 1,8 млрд грн державного фінансування. Жодне питання не включено. Ми з командою «Розумної Політики» на робочому місці. Подивимось, чи «пришагають» у сесійну залу "великі патріоти", які дуже голосно на минулому засіданні кричали про "вошей і гнид". Сьогоднішнє засідання вже яскраво показало, хто насправді ними є!
Якщо війна стає «щитом» для корупціонерів – вона триватиме вічно! Найбільша індульгенція для корупціонерів сьогодні – це фраза «не на часі». Коли нас переконують «не виносити сміття з хати», «не розхитувати владу» і «розібратися після перемоги», варто чесно сказати: згодом вже не буде з ким розбиратися. Корупціонери, яких не чіпають під час війни, зацікавлені в тому, щоб вона тривала якнайдовше, бо тоді це «свято корупції і безкарності» буде для них вічним.А щоб їх перестали критикувати – треба перестати красти. Тому що корупція сьогодні б’є не лише по бюджету. Вона нищить міжнародну підтримку України. Іноземним партнерам дедалі складніше пояснювати своїм громадянам, чому їхні податки мають іти в країну, де постійно спливають корупційні скандали.Корупція — це вбивство. Коли гроші розкрадають — не вистачає зброї, немає захисту критичної інфраструктури, лікарні ризикують залишитися без життєво важливого обладнання. Не підвищуються зарплати військовим, діти вчаться у темряві, бізнес виживає на генераторах і платить за електроенергію у 2,5 рази більше.Війна не може бути захистом для злочинів. Боротися з корупцією — це не «розхитувати державу», а єдиний спосіб її втримати!
Народна депутатка від «Розумної Політики» Ольга Коваль взяла участь у презентації Національного дослідження ринку праці України 2025–2026, підготовленого Державною службою зайнятості спільно з Федерацією роботодавців України та Helvetas Ukraine.До дослідження долучилися 61 тисяча підприємств, на яких працює понад 4,4 млн осіб.Воно дає розуміння про ключові тенденції на ринку праці та виклики для економіки 👇🔹 Зміна структури ринку праціМолодь недостатньо представлена на ринку праці, водночас зростає частка працівників 60+ та жінок у традиційно «чоловічих» професіях. Це означає потребу в розвитку навчання дорослих, перекваліфікації та гнучких форматів професійної освіти 🎓🔹 Навчання і підтвердження кваліфікаційПонад третина роботодавців уже інвестують у навчання працівників, найчастіше — безпосередньо на робочому місці. Фокус дедалі більше зміщується на практичні навички та підтверджені кваліфікації.🔹 Запланований найм: чіткий сигнал для профосвітиНайбільший попит у 2025–2026 роках припадає на кваліфіковані робітничі професії, фахівців для промисловості й транспорту, зварників, машиністів, слюсарів, фахівців швейного виробництва. Більшість вакансій концентрується в обмеженій кількості професій, які напряму «закриваються» через систему професійної освіти. 🔹 Інклюзивність і ветерани на ринку праціРоботодавці стають більш відкритими до працевлаштування ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та працівників старшого віку. Водночас це створює додатковий запит на адаптовані програми навчання, перекваліфікації та підтвердження кваліфікацій, зокрема для ветеранів після служби.🔹 Зарплата як інструмент конкуренціїВ умовах дефіциту кадрів зарплата стає одним із ключових факторів конкуренції за працівників. Якщо торік підвищення зарплат на 2025 рік планували 35% роботодавців, то фактично підвищили їх уже 45%. На 2026 рік 56% роботодавців планують збільшення зарплат у середньому на 10–20% 💰У межах презентації Ольга Коваль виступила на панельній дискусії «Дані для реформ: як уряд формує рішення у відповідь на кадрові проблеми», де говорили про те, як результати таких досліджень мають лягати в основу державних рішень.Ці дані ще раз підтверджують: професійна освіта, навчання дорослих і система підтвердження кваліфікацій — ключові інструменти відповіді на кадрові виклики, без яких неможливе ні економічне відновлення, ні стійкий ринок праці.
Кулуарщина замість парламентаризму!У Верховній Раді другий день поспіль — хаос замість нормальної роботи! За кілька хвилин збирають Погоджувальну раду і її рішенням змінюють порядок денний. До нього раптово додають законопроєкт, про який більшість депутатів дізнається вже під час засідання — оновлений перелік питань народним депутатам так і не розіслали.Більше того — у законопроєкті, який раптово з’явився, понад 1300 правок, з яких враховано лише 62. Депутати не мали можливості ні ознайомитися з текстом, ні підготуватися до його розгляду. Нас просто поставили перед фактом!Те, що на Погоджувальну раду «запрошували в чаті» — не аргумент. Бо повідомлення в месенджері — це не офіційне запрошення. Так Парламент не працює.До того ж, не всі депутати входять до фракцій чи груп і не беруть участі в погоджувальній раді. Але кожен має право знати, що саме сьогодні розглядається в залі, читати законопроєкти і готуватися до голосувань!Парламент — це інституція, яка має працювати за правилами, прозоро і відповідально!
Верховна Рада сьогодні робить вигляд, що більше переймається благополуччям тварин, ніж людей!У порядку денному – законопроєкт про "ветеринарну медицину та благополуччя тварин". Але немає тих рішень, які зараз точно потрібні українцям. Немає законопроєктів про підвищення зарплат військовим. Уже майже чотири роки «мінімалка» захисників – 20100 гривень. За цей час інфляція з’їла значну частину доходів, і фактично військові сьогодні отримують менше, ніж раніше.Немає і рішення щодо термінів служби. Влада мала подати відповідний закон до 18 грудня 2024 року. Минув майже рік – ініціативи від влади так і немає. Водночас законопроєкт «Розумної Політики», зареєстрований ще у квітні 2024 року, просто не пускають у зал.Немає в порядку денному і законопроєкту про прирівняння відповідальності за корупцію до покарання за державну зраду.Не виноситься на голосування мораторій на оплату комунальних послуг у прифронтових територіях — там, де люди не мають базових послуг, але отримують платіжки.Без розгляду лежить і наш законопроєкт про підвищення мінімальної пенсії удвічі — з 2361 до 4722 гривень. На це потрібен 21 мільярд гривень. Кожти можна знайти, скоротивши роздуте фінансування Кабміну, Офісу Президента, «стратегічних комунікацій» та єдиного телемарафону. Натомість у бюджеті передбачили пенсіонерам принизливе підвищення — плюс 234 гривні. Парламент має голосувати не по три випадкові законопроєкти на день, а формувати нормальний порядок денний — із рішеннями для людей: для Збройних Сил України, учителів, медиків, пенсіонерів, студентів. Саме з цього має складатися робота Верховної Ради!