Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - ПТСР && Айті
Added 14 Jul 2024

ПТСР && Айті

@ptsrAndIt
Number of subscribers: 1 352
Photos: 615
Videos: 122
Links: 801
Description:
🛡 Infosec Specialist у Superhumans Center. ⚔️ Ветеран ЗСУ з інвалідністю внаслідок війни. 💻 Пройшов шлях від Frontend до CyberSec. 🎙 Розповідаю про соціалізацію ветеранів та цифрову гігієну Для зв'язку: https://t.me/AntonBrit

👥 Number of subscribers

1 352
Average/Day:: +19
Average/Week:: +18
Average/Month:: +4

👁️ Average views per message

450
Average/Day:: 389
Average/Week:: 359
ERR: 33.28%

📊 Messages per Day

0.5
Last day: 0
Week average: 0.3
Average per day: 0.5

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 382 24-10-10 15:22
​​Звіт з конференції SOC DAY UKRAINE! 🫡Скажу одразу, — мені дуже сподобалося! Тому, хто не любить довгі тексти, ставте лайк до допису і можете йти далі. 😅А тепер детальніше:Мій ранок почався неочікувано. Сьогодні я мав прокинутися пізніше, ніж звичайно, о 6-й ранку. Але такий мув не оцінив мій кіт, який дуже радий, що я встаю рано. Тому він підійшов впритул до мене і на вухо о 5:08 почав муркотіти, щоб я прокинувся. 😅Мабуть, занадто детально. Але тепер точно про конференцію.Отже, загалом ця конференція для серйозних дядьків і тьоть-начальників, адже на ній розповідали про новітні рішення для SOC. Рішення про впровадження яких саме вони приймають. Неочікувано, правда? 😅Але навіть для звичайного работяги, яким є я, було дуже цікаво. Адже, про всі ці рішення було цікаво слухати, бо про них детально розповідали.Якщо коротко, то тренд не змінився — автоматизація та впровадження ШІ. 🤷Виступи проводили різні компанії: Crowdstrike, Labyrinth, Bakotech та інші.Найбільше сподобалися виступи представників CERT-UA, OKKO, Labyrinth, NOVA Didgital та моєї компанії ITSpecialist!Дуже сподобалася візія CISO OKKO Олега Матати про підтримку українських програмних продуктів. Адже, я сам за те, що ми повинні розвивати свої продукти і підтримувати їх!Тільки шкода, що трішки раніше пішов, бо розболілась спина і голова.🥲Загалом я з користю провів час. Дякую організаторам за запрошення!Сподіваюся, колись і я буду спікером на конференції такого рівня! 🫡Всім гарного вечора!З вірою в ЗСУ та перемогу! Слава Україні!Підписка || Linkedin || YouTube ||Банка на навчання
👁 465 24-10-04 07:53
​​Пройшов підготовчий курс до сертифікації CompTIA Security+.Чи готовий я здавати сертифікацію? Ні.🥲Чому? Бо теоретичної інформації дуже багато, а через те, що маю трохи проблеми з пам'яттю після контузії то для мене це ще той виклик. У мене вийшло 240 сторінок конспекту. Уже завантажив його на телефон і тепер буду перечитувати постійно. Думаю, за місяць буду готовий до здачі сертифікації.🫡Просто нагадаю, що на здачу сертифікації дається одна спроба, 90 питань, і на них виділяється 90 хвилин. Прохідний бал — 900. На екзамені будуть не лише теоретичні питання, а й симуляції ситуацій з інформаційної безпеки.До речі, підготовчий курс дуже крутий, і пояснюють нормально. Але інформації все одно дуже багато, тому потрібно час на її засвоєння! Ось сьогодні на свіжу голову пройшов тестовий екзамен на Udemy і набрав 58% правильних відповідей. Як на мене, це непоганий результат, адже я думав, що буде гірше.😅До речі, поки буду перечитувати конспект, думаю пройти додатково безкоштовний курс від Cisco із захисту мереж. Чи, може, краще залишити це на потім? Що порадите?І ще один приємний момент — маю ваучер на 10% знижки на сертифікацію CompTIA Security+. Виходить, що вже маю на банці для навчання понад 50% від суми, потрібної для оплати сертифікації! Дякую вам за це!❤️Бажаю вам спокійного дня та завжди отримувати нові знання!З вірою в ЗСУ та перемогу! Слава Україні!Підписка || Linkedin || YouTube ||Банка на навчання
👁 338 24-10-02 06:57
​​Do IT Specialist!Життєве фото: я втомлений після робочого дня, але з подаруночком! 😅Вчора, на День Захисника та Захисниці України, отримав привітання та подарунок від компанії — крутий рюкзак! До речі, дуже зручний. А сьогодні зранку ще всередині знайшов провід, за допомогою якого можна підключити павербанк, і від рюкзака йде зарядка. Для мене це був трохи шок — така собі "unknown technology". 😅Чесно кажучи, очікував просто словесного привітання, а подарунок став приємним сюрпризом. Для мене такий досвід вперше, і це дуже приємно!А ще прочитав, що зараз на заході набирає обертів тренд у компаніях на selfmade інфлюєнсерів, тобто коли компанія для розвитку власного бренду вирощує своїх амбасадорів. Я, звичайно, ні на що і ні на кого не натякаю, але якщо що, то я можу ним стати. 😉Залишилось ще трохи знань та досвіду набратись, і можна сміливо виступати на різних конференціях! Це, до речі, одна з моїх цілей — у майбутньому гідно представляти сферу кібербезпеки України на міжнародній арені! 🫡Бажаю всім гарного та продуктивного дня!З вірою в ЗСУ та перемогу! Слава Україні!Підписка || Linkedin || YouTube ||Банка на навчання
👁 242 24-08-14 16:49
​​Інфаркт дупиТак, саме таке словосполучення ідеально підходить для того, що сталося сьогодні на роботі. 😅Почнемо з того, що сьогодні я був один в офісі на проєкті, за який відповідаю. Мої більш досвідчені товариші були відсутні: один у відпустці, а другий на віддаленій роботі. Хоч мій напарник і працював віддалено, але все одно, комунікація не така швидка, якби ми сиділи поруч. Це також додавало хвилювання для мене.Отже, почалося все з самого ранку. Спочатку в мене не вийшло зробити вигрузку по одному проєкту. Ну, думаю, окей, зробить напарник. Потім, коли ми зробили вигрузку для оновлення інформації на ранкову нараду, з'явилася якась помилка, яка наполегливо не хотіла зникати. Я ж це робив самостійно вперше і вже думав, що це моя вина, що десь напартачив. Але виявилося, що проблема технічна, а не моя. 😅У цей час мені ще приходять події в SIEM, які не можна ігнорувати, бо потім буде дупобіль. А потім ще й відвалилася статистика на одному з ТВ. Точніше, вона і так не працювала, але згодом, дякуючи сисадміну, вдалося вирішити цю проблему.Блін, пишу і розумію, що це був не такий вже й дупний інфаркт, хахаха. Але ж все-таки, мені не вистачає досвіду, тому цей день запам'ятався! Втім, я задоволений, хоч і не сподобалося, що швидко втомився і почав тупити. Все ж таки здоров'я вже не те, на жаль. 🫡А як ваші робочі будні проходять?З вірою в ЗСУ та перемогу! Слава Україні!Підписка || Linkedin || YouTube ||
👁 390 24-08-09 08:03
​​Ваш шлях до цілі?Хотів спитати, скільки часу у вас зайняло досягнення вашої цілі? У цьому контексті ціль — це робота, яка приносить не тільки дохід, а й задоволення.У моєму випадку це зайняло 7 років. Після звільнення зі служби в 2017 році, я пройшов довгий шлях, щоб знайти свій напрямок. Нарешті я його пройшов, і зараз у мене нова ціль і новий шлях — становлення експертом у сфері кібербезпеки. Це саме та сфера, в якій я хочу розвиватися і яка приносить мені задоволення.Взагалі, за 7 років я кидався зі сторони в сторону, щоб знайти себе:Після звільнення була спроба соціалізації через роботу рієлтором з продажу нерухомості. Це було складно для мене, адже я людина діла, а не слова;Спроба відкрити власну справу, навіть проходив курси підприємництва, але виявилося, що з мене поганий авантюрист 😅;Потім була спроба в digital-маркетингу. Починав з SEO, потім PPC, далі SMM/бренд/піар. Було цікаво, але теж не моє, адже сучасні тренди в маркетингу не відповідають моїм цінностям;Робота у ветеранській громадській організації. Хоч мені і подобалося допомагати побратимам, але деякі активності мені не подобалися;Була ще короткочасна робота в Муніципальній охороні Києва, спроба роботи адміністратором у закладі харчування тощо;- Потім спроба вайті в айті через фронтенд, але теж виявилося, що це не моє.Та все ж таки я знайшов свій напрямок, який дійсно відповідає моєму внутрішньому стану. Як я вже писав, це — кібербезпека! Це сталося випадково, адже до березня 2024 року я взагалі цим не цікавився, і як виявилося, дарма. Звичайно, були моменти, коли я думав, що, можливо, цей шлях не існує, але, на щастя, це не так!Тому хочу сказати: ніколи не опускайте руки і не здавайтеся, адже можливо ваша мрія вже близько!P.S. Прямо як мотиватор якийсь, хахаха.З вірою в ЗСУ та перемогу! Слава Україні!Підписка || Linkedin || YouTube ||
👁 351 24-08-08 08:12
​​Що вам сниться?Раніше у мене була рубрика - "Сни поїхавшого", але я її закрив, бо сни були дуже дивні. Напевно, це пов'язано з прийомом ліків, але я не впевнений.Часто сняться померлі бабуся та дідусь, але ці сни приємні. Проте вони часто змінюються іншими. Ще мені часто сниться школа. Цей сон усвідомлений, адже я розумію, що вже давно там не маю бути.😅Уві сні я начебто в 11-му класі, а вчителі лякають мене, що отримаю поганий атестат. В реальності я забив на навчання в 11-му класі, бо не бачив у цьому сенсу. Краще було піти в училище після 9-го класу, де б я отримав атестат і професію. Я в нього пішов після 11го класу, бо заставила мама. А так в мене був офігенний план, надійний, як швейцарський годинник: Піти в армію на строкову службу, там підписати контракт і вступити у військовий інститут. Добре. що я так не зробив, бо в свій Азов, я б так і не попав.🫡Сиджу на уроках і думаю: що я тут роблю? На залякування вчителів відповідаю, що в мене вже є атестат і я навчаюсь у виші, тому їхні погрози мене не хвилюють.🤷‍♂️На цьому моменті сон зазвичай змінюється, але школа сниться мені часто. Можливо, це через те, що я постійно навчаюсь.🤔Зараз мені нічого не сниться, бо я сильно втомлююсь. А що вам сниться? Розповідайте, цікаво ж. еротичні сни можете не розповідати😅З вірою в ЗСУ та перемогу! Слава Україні!Підписка || Linkedin || YouTube ||
👁 338 24-08-06 12:48
​​Як звичайний будній день може стати незвичайнимСиджу я в офісі, так, я вже вийшов після хвороби, офігіваю від інструкцій по моїм основним проєктам. Коротше, багато нової однотипної інформації і, мало того, ще нові технології освоювати. Мені це подобається.😎Я приходжу в офіс як на свято, завжди такий гарний настрій. Бо тепер я не просто якийсь придаток для країни, а знову громадянин, який приносить користь і не просто користь, а ще й захист. І це мені ще більше подобається! А ще, в мене тепер аж цілих 3 монітора для роботи! І це також дуже круто і зручно!🫡Прочитав інструкції, досвідченіший товариш показав, як на практиці воно виглядає. Я, звичайно, поки не дуже все запам'ятав, та розуміння вже більш-менш є. Сиджу, дивлюсь навчальні відоси по QRadar і на практиці клацаю, і тут, хоба, повідомлення в телеграмі приходить.🤔Відкриваю його, а там, нежданчик. Приходить запрошення бути одним із спікерів на DOU Day Picnic на тему - "Як взаємодіяти з ветеранами?". І я такий нічосі, оце так! Звичайно, зголосився, тому можемо особисто познайомитись на цьому івенті!Звичайно, це не технічна дискусія, та колись буду запрошеним спікером на доповідь по кібербезпеці! Це тепер одна з моїх цілей!А тобі бажаю гарного дня, і щоб завжди були такі незвичайні моменти в житті!PS. От би ще DOU швидше модерували статті. Бо в мене вже нова є, а стару ще не одобрили.😢З вірою в ЗСУ та перемогу! Слава Україні!Підписка || Linkedin || YouTube ||
👁 445 24-08-05 17:21
​​Product Design для новачків: Що потрібно знати?Чергове інтерв'ю в мою скарбничку! Повернувся знову до теми айтішки, як і обіцяв раніше. Цього разу я поспілкувався зі своїм товаришем, який є професійним продуктовим дизайнером із 6-річним комерційним стажем.🔥Продуктовий дизайн поєднує в собі творчість і технічні навички, дозволяючи створювати продукти, які роблять наше життя зручнішим і цікавішим. Якщо ви тільки починаєте свій шлях у цій сфері або хочете дізнатися більше про неї, це інтерв'ю саме для вас.Думаю, вийшло непогано, хоч записував я це інтерв'ю хворим. Поговорили про перспективи професії, які навички потрібні, про взаємовідносини з іншими відділами і чому кращі дизайнери — це колишні військові.😎Посилання на відео: https://youtu.be/jCU6PDd-dmoНе соромтеся задавати свої питання до гостя в коментарях, ділитися власним досвідом або враженнями від інтерв'ю. Ваша підтримка безцінна, і вона надихає мене на нові матеріали!Ну а від вас, як завжди, лайк, коментар та репост!🫡З вірою в ЗСУ та перемогу! Слава Україні!Підписка || Linkedin || YouTube ||
👁 409 24-08-01 18:26
Робочі історії😎Поки йде все супер, в плані роботи та влиття у неї. Якщо тиждень назад я, дивлячись на деякі задачі, "рубав окуня" не врубаючись, що відбувається, то сьогодні я ці задачі вже сам роблю.🔥До речі, сьогодні отримав задачку написати звіт-аналітику по одній події. Нам все пояснив наш техлід, я то записав основні моменти, що потрібно написати, але, як то кажуть, диявол криється в деталях, які я ні хріна не запам'ятав. 🤕Думаю, може є якийсь чек-ліст або інструкція по написанню, але виявляється, що ні. Мій внутрішній сержант трохи обурився цій новині, побухтів та прийнявся писати. Я обурився не того, що немає якогось чек-листа, а того, що я звик робити все чітко і правильно, а не просто аби зробити, щоб відчепилися. Думаю, якщо такого чек-листа не буде в подальшому, як стану досвідченішим, то може запропоную його написати, щоб таким нубам, як я, було легше влитись в робочі моменти.Ну, а звіт той з допомогою вищих сил і з підказками техліда я все ж таки написав. До речі, аналітику проводив за рахунок платформи для управління інформаційною безпекою та подіями — QRadar, офігенна канешн штука для захисту систем та мереж. Але для мене, як новачка, було важко розібратись, бо я її не можу поки прочитати, як код, наприклад, JavaScript. Прийшлось трохи помучитися канешн, "поламати" голову досвідченішим колегам (😅), що і де мені шукати. Але знайшов хай йому грець.Правда, я в процесі аналізу і пошуку інформації вже навіть хотів курс придбати на Udemy. А потім згадав, що я ж студент НАУ і від універу в мене є безкоштовний доступ до курсів. Так, що дякуючи НАУ, я тепер прохожу курс по QRadar, зайвим не буде. Хочу краще та швидше розібратись в цій SIEMці. Ех, знову eJPT відклав, але що ж поробиш — робота головніше.🫡Ото понаписував, хто його читати буде я не знаю.🤷‍♂️Всім гарної ночі!З вірою в ЗСУ та перемогу! Слава Україні!Підписка | Linkedin | TikTok | YouTube | Twitter/X
👁 377 24-07-31 17:39
Мені дуже подобається моя робота.👌Спочатку написав, що заголовок не придумав, а потім почав писати перше речення і зрозумів: ось і заголовок.😅Коротше, я відчуваю себе на своєму місці. Це те, чим би я хотів займатися і надалі. Кібербезпека для мене підмінила військову справу, про яку я мріяв з дитинства. Адже, я реально захищаю свою країну в кіберпросторі і це мені дуже подобається!🫡Звичайно, поки важко на роботі, я сильно втомлююсь, адже дуже багато нової інформації, різних тулзів, тощо. Проте з часом, я сподіваюся, стане трохи легше. Хоча навіть за цей тиждень я вже знаю набагато більше, ніж на початку, і це мені дуже подобається.🔥На жаль, по буднях тепер не виходить записувати відоси. Сьогодні я хотів записати один, навіть написав сценарій, але приїхавши додому, зрозумів, що не зможу це зробити. Вистачило тільки на трохи повчитися.🤕Взагалі, після роботи я змушую себе пройти хоча б одну лекцію з сертифікації eJPT. На майбутнє думаю ще додатково зосередитися на Bug Bounty та проходженні CTF. Щоб після роботи шукати баги і за це отримувати додаткові гроші, а CTF для додаткового контенту на ютубчик. До речі в офісі я віджимаюсь від полу, щоб хоч якось компенсувати заняття спортом.Не знаю, що ще написати, тому всім гарного вечора і спокійної ночі!🫡З вірою в ЗСУ та перемогу! Слава Україні!Підписка | Linkedin | TikTok | YouTube | Twitter/X