Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Лабораторна миша
Added 14 Jul 2024

Лабораторна миша

@mouselab
Number of subscribers: 5 176
Photos: 3,570
Videos: 238
Links: 2,680
Description:
Канал про науку, науково-популярні заходи, реформування наукової сфери України, цікаві розумні статті про розумних людей та їх роботу.

👥 Number of subscribers

5 176
Average/Day:: -2
Average/Week:: -4
Average/Month:: -33

👁️ Average views per message

2 815
Average/Day:: 1,300
Average/Week:: 2,926
ERR: 54.39%

📊 Messages per Day

0
Last day: 0
Week average: 0
Average per day: 0

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 1,900 24-08-06 14:47
Ох, і жахнула.Ірина Єгорченко як щось напише - так хоч в жито ховайся.Але ніде правди подіти - ріже по-живому.Навіть, не знаю, як правильно охарактеризувати те, про що вона висловилася:- зріз по імітації наукової діяльності в Україні?- [нікому непотрібні] рейтинги українських університетів, засновані на [нікому непотрібній] науковій діяльності викладачів?- карго-культ публікаційної активності заради продовження контракту науково-педагогічного працівника ще на рік?- фейкові конференції та смітникові збірки наукових публікацій?- хижацькі журнали та ділки, що задовільняють попит знедолених викладачів?- власне, про знедолених викладачів, завалених купою паперової роботи та перевантажених відносно європейських колег.- і (моє улюблене) карго-культ перевіряльництва наукової та науково-педагогічної діяльності з критеріями оцінювання, які взагалі не мають стосунку до науки, як такої, але мінімально зрозумілі перевіряльникам, які теж взагалі не мають уявлення, що таке наука, як її оцінювати, але контролювати - треба.https://kunsht.com.ua/articles/nauka-ne-prodayetsia-a-te-shcho-prodayetsia-ne-nauka-bloh-iryny-yehorchenkoМайте тихий вечір.
👁 1,500 24-08-05 11:25
Внесок науковців Інституту електрозварювання ім. Патона НАН України у нашу боротьбу з росіянами важко переоцінити.І, що цікаво, у хорошій статті про цей аспект його діяльності - ані слова.https://life.liga.net/istoriyi/article/metal-modernizm-doslidy-na-tvarynakh-shcho-vidbuvaietsia-vseredyni-instytutu-patonaВоно, насправді, і правильно.Було б добре купі людей пояснити, ЩО і для ЧОГО роблять наші вчені, ЯК це допомагає фронту, та ЧОМУ важливо підтримувати власну науку, власну експертизу, власні дослідницькі школи.Але деякі речі мусять чекати кінця війни, бо зайва інформація ворогу не має діставатися так легко.Інша справа, що втрапили мені на очі дві публікації, коли напрацювання науковців всередині країни - злочинно ігноруються.Наприклад, міст Патона в Києві.Давно в аварійному стані. Причому до аварійного стану доведений спершу невмілим ремонтом (цікаво, когось покарали за нанесення збитків державі? питання риторичне), а потім - абсолютною байдужістю.Нині рух цим мостом обмежено, проте вчені взагалі закликають перекрити рух, щоби запобігти трагедії https://life.liga.net/poyasnennya/news/tam-strashna-koroziia-naukovtsi-zaklykaiut-perekryty-mist-patona-dlia-remontu(Кстаті, трагедія цілком імовірна, бо ж тарзанка через Дніпро обірвалася, загинула людина, а з усіх - як з гуся вода).А з другої новини я взагалі сумно сміявся.Новопричеплений герб на монумент Батьківщини-Матері ризикує поіржавіти по зварним швам (інші видання пишуть, що там вже є корозія через недотримання технології), бо, увага, коли герб чіпляли - до фахівців Інституту електрозварювання ніхто не звертався, одначе тепер - спасіті-памагіті.https://nv.ua/ukr/kyiv/batkivshchina-mati-v-instituti-patona-zayavili-shcho-trizub-privarili-bez-konsultaciy-50439777.htmlМені здається, наша країна нині входить в період, коли державі та бізнесу доведеться з подивом для себе перевідкривати відомі істини, коли багаторічна експертиза кількох розумних людей, що сидять в спеціально для цього створених інституціях, важать більше, аніж піар-події, яскраві презентації та жіжіталізація.Бо ніщо з вищепереліченого не зупиняє руйнування мосту чи падіння залізяки з величезної висоти.Майте гарний день.
👁 1,900 24-08-02 20:24
Мені здається, це вичерпне відео, яке демонструє жагу наших бійців до перемоги.Ми ж писали, що серед 50 переданих Вами машин до Сил оборони аж 3 штуки спочили в бозі: тачку 19/42 Nissan Navara Park Lane накрило Градами, тачка 3/42 Volkswagen Transporter розбилася біля ЛБЗ, а в тачку 31/42 прилетів fpv-дрон.Ну, добре, що всі живі. Машини ми викреслили з усіх списків та й продовжили працювати далі, постачаючи та ремонтуючи машини для ЗСУ.І… ось.Бійці не просто витягли тачку з припекельної зони.Вони заварили розірвану роздатку, запаяли бак, підшаманили купу інших перебитих дротів і магістралей, поставили на мінімальний хід і погнали машину своїм ходом в дружні ангари на ремонт.Знаєте, я пишаюся.Не тільки тим, як нам усім разом вдається шукати машини для бійців, а потім ремонтувати їх так, що вони тільки язиками під підйомниками цокають, так там все ладненько та чистенько.Я пишаюся нашими воїнами, що вони дбайливо і відповідально поводяться з автомобілями, які їм надав український народ.Не укладають їх, не ганяють по синці, обслуговують та ремонтують.Звідки я знаю то все?Ми ж з Мартин Брест не все Вам розповідаємо.Ну, запустили ми проєкт реабіліТАЧКИ, де ремонтуємо машини, які приїзжають з фронту.Ремонтуємо потужно і капітально.Але ж ми при всьому цьому за потреби намагаємось підтримувати ті тачки, що ми вже передали в війська.Бійці зі своїх зарплат не все можуть покрити.То радіатор відправимо, то ресори, то задній міст, то шини, то мастило.То ГУРу, то в 118 бригаду, то в 65-ту, то в НГУ Рубіж, то в 127-му.Воно ж по-дрібниці, що якось і виокремлювати ліньки.Але це важливо.Ні, грошей ніколи не вистачає.У нас же черги, порядок, справедливість.А потім наступає кінець чи початок місяця і Ви якось без нагадування починаєте надсилати нам кошти.От серйозно.Останні чи перші числа і дінь-дінь-дінь.І ремонти пришвидшуються, а якісь палаючі потреби закриваються.Кстаті, ото на фото Ви на 5 ОШБр шини передали. На мазду бт-50. Дякую Вам.Ми стараємося.Бійці стараються.Переможемо.P.S. Окремо: пане Дмитре, я все бачу. Дякую. +1 машина заїжджає в ремонт.Якщо хочете підтримати проєкт, реквізити тут:Приват - 4149499086676739 (Антон Сененко)Увага! Відбулася зміна реквізитів!PayPal - [email protected]Криптовалюта USDT - 0xdf89978Ca0F80a30DB5D140b2042e99441ec43A4 (Ethereum (ERC20))Детальні реквізити: Установа банку - ПриватБанкМФО банку - 305299 Отримувач платежу - СЕНЕНКО АНТОН ІГОРОВИЧIBAN - UA953052990000026201691360906 Рахунок отримувача - 26201691360906Валюта картки - UAH РНОКПП отримувача - 3136215494Призначення платежу -Поповнення рахунку СЕНЕНКО АНТОН ІГОРОВИЧ, безповоротна фінансова/благодійна допомога ЗСУ)Принагідно лишаю реквізити Мартін Брест, з яким ми разом реалізуємо проєкт:Моно: 4441114443028624PayPal: [email protected]Приват: 4149499371016518
👁 1,900 24-08-01 11:46
Певен, що майже ніхто з Вас не чув про ефект Саньяка, як про нього не чув і я.Це не проблема. Про все на світі знати неможливо.Зате ми всі знаємо про бомби JDAM та ракети Стінгер. Знаємо про завод Арсенал і про те, що Україна входить в нечисленну когорту країн, яка здатна виробляти системи наведення ракет.Більш просунуті читачі чули, що у нас роблять лазерні гіроскопи, які є основою багатьох систем наведення, а дехто навіть знає, як наша оборонна промисловість страждає від браку спеціалістів, які розуміються на усьому вищеописаному.Тримайте дуже хорошу статтю фізика Sergei Sharapov, який примудрився в одному тексті пояснити, як фундаментальне відкриття французького науковця на початку 20 століття через десятки (!) років створило індустрію на мільярди доларів, без якої нам було б дуже важко відбиватися від росіян.Перша частина матеріалу присвячена фізичним основам явища інтерференції - там все просто, зі школи можна пригадати.Друга - спеціальній теорії відносності і там слід почитати вдумливо.Третя - найцікавіша - застосуванню ефекту Саньяка в системах наведення ракет та бомб (ну, не тільки, але нас цікавить саме це).От тобі і фундаментальна наука.І тут два висновки: - попереду завжди будуть ті країни, які мають пріоритет в розумінні законів природи, тобто якраз у фундаменталці; - країна не може бути навіть на третіх ролях в світі, якщо не має людей, котрі здатні опанувати фундаментальні основи фізики, хімії, біології і принаймні застосувати чи відтворити речі, розроблені у розвинених суспільствах.Сергію, молодець.https://kunsht.com.ua/articles/efekt-saniaka-vysokotochna-zbroia-ta-navishcho-potribna-fundamentalna-nauka Майте гарний день.P.S. Картинка лазерного гіроскопа чесно поцуплена зі статті, а там вона з Вікіпедії. Автор - James Robert Nockson.
👁 1,400 24-07-28 20:30
Два роки, Вовка.Вже два роки поспіль приїжджаємо до тебе в село, їмо кавуни, мед із сот, регочемо, обіймаємо твоїх батьків і Оксанку.Вперше їхав всю дорогу з твоїм побратимом з сємсятдвойки.Жуть у вас заміси були. Ти не розповідав.Та де там, де б ти встиг. Ми 2 місяці лиш були знайомі.Вперше в руках тримав твої нагороди. Того року якось не довелось, а тут роздивлявся.І фото твої дитячо-юнацькі. Ти там капець смішний. Як і ми всі на таких же фото.Пам'ятник тобі хороший поставили. Ти на ньому ззаду руки розставив на фоні Бакоти, ніби летиш, а спереду - сидиш і смієшся.Ми теж біля твоєї могили реготали.Все як ти хотів.А, Вітя, побратим твій, тобі 2 білі троянди поклав, єслі шо.Ми гвоздики, а він троянди.Батьки нормально, Вова.Ну, наскільки це можливо. Ремонт трохи зробили в хаті. Я вперше бачив рідкі шпалери. Кішка у них живе. За три дні до твоєї смерті народилася.Оксанка теж вивозить. Так і летить на одному крилі та ще й підставляє його іншим вдовам.Що ще... так, прапорів на сільському цвинтарі додалося рази в 1,5-2.Там поховали твого односельця, якого так і не витягнули з бліндажа, бо там було всьо. Пряме влучання.Але могилу зробили, щоб була.Щоб було куди ходить.Як от ми до тебе ходимо.І ще алею пам'яті в центрі села зробили.Велика, я тобі скажу. Ти там є.Досі не вірю, що ти теж там є.Вовка, ми зайшли на третій рік війни і ми досі на ногах.Країна воює.Все складно і не все виходить, але послухай цитату розумної людини - Evgen Lybovych - яка теж з лютого 22-го тягне службу"Під одним з репостів мого попереднього посту є коментар про те, що дуже погано, що навіть такі люди, як автор посту, мають сумнів у нашій перемозі.Якщо б 24.02.22 я не був переконаний в катострофічності ситуації, я б не побіг у той день до ТЦК.Якщо б у мене не було сумнівів у гарантованості нашої перемоги, я б вже дембельнувся по здоров'ю.Тому добре, коли є сумніви, якщо вони не перешкоджають робити те що треба.Погано коли багатьом переконаність у нашій перемозі дозволяє бездіяти, щє гірше, коли дозволяє красти."Поняв, що коїться, так?Типу АТО-2, тільки тепер кратно більшій кількості людей не все одно.І вони продовжують робити те, що треба.Вова, ми досі на ногах.Країна б'ється.Ти б пишався, чесно.Два роки тому при обороні Бахмута у бою із російськими загарбниками загинув найкращий Вова України.Володимир Гунько, офіцер 58-ї бригади.Пройшов пекло 2014-го, провів кілька місяців в полоні, взяв до рук зброю в 2022-му і не відступив.Майте тиху ніч.
👁 6,400 24-07-27 15:18
І Дяка усім дітям - Яну, Насті, Стасу, Іванці, Анні, Данилу, Марічці, Кірі, Ромі, Дмитру, вихованцям СШ номер 2 (та особисто Антону Кравченку), Артему та іншим - які донатять свої надзвичайно цінні кошти на автівки для Сил опору.Дуже сподіваюсь, що я нікого не забув.Дякуємо, що рухаєте світ.Дякуємо, що даруєте свободу гнучко, оперативно та якісно допомагати Силам оборони.Приват - 4149499086676739 (Антон Сененко)Увага! Відбулася зміна реквізитів!PayPal - [email protected]Криптовалюта USDT - 0xdf89978Ca0F80a30DB5D140b2042e99441ec43A4 (Ethereum (ERC20))Детальні реквізити:Установа банку - ПриватБанкМФО банку - 305299Отримувач платежу - СЕНЕНКО АНТОН ІГОРОВИЧIBAN - UA953052990000026201691360906Рахунок отримувача - 26201691360906Валюта картки - UAHРНОКПП отримувача - 3136215494Призначення платежу -Поповнення рахунку СЕНЕНКО АНТОН ІГОРОВИЧ, безповоротна фінансова/благодійна допомога ЗСУ)Принагідно лишаю реквізити Мартін Брест, з яким ми разом реалізуємо проєкт:Моно: 4441114443028624PayPal: [email protected]Приват: 4149499371016518Майте тихий вечір.
👁 1,200 24-07-25 16:17
Журнал, який відстоює інтереси читачів на отримання якісного науково-популярного контенту, і який вирішив бути чесним зі своїм читачем, зізнавшись, що редактори не догледіли, не допрацювали - отримав за такі свої по-справжньому благородні вчинки - хвилю хейту.Як з боку читачів (ви не попередили автора, що красти не можна), так і з боку науковців (досить паплюжити ім’я хорошого вченого. Ваш наукпоп - це не наукові статті).Зараз, коли я точно знаю, що і книгу пана Яненка знімають з продажу через ті самі проблеми, годі чекати, що автор вмикне задню і вибачиться перед читачами та видавництвом. А потім ще й перед Кунштом.Людина, яка один раз продемонструвала відсутність совісті та гідності, вдруге, імовірно, вчинить так само.Але почекаємо, може буде комунікація від видавництва, то подивимось на реакцію автора.Водночас, я відверто непокоюсь, аби за чесність так само не почали хейтити Віхолу, яка є одним з провідних видавництв, що радо співпрацює з українськими науковцями.Що в сухому залишку?В сухому залишку ми маємо хороші новини.1. Не вийде усьому українському суспільству продати ідею, що в наукпопі плагіат - то не так страшно. Які б розумні люди і з якими б регаліями це не обгрунтовували.2. При тому, що наше суспільство ще не подорослішало в питаннях “красти чужі ідеї не можна усюди, а не тільки там, де зручно суспільній моралі”, у видавничій справі у нас очевидно вимальовуються дорослі відповідальні люди, які відсувають в бік питання вигоди (уявіть, зняти з продажу віддрукований тираж чи прибрати з сайту півтора десятки статей) і стають на бік поняття “доброчесність”. І тут варто додати, що видавець, який не став приховувати, що на своїх сторінках ненавмисне ошукав читача, вартий того, щоб йому довіряти. 3. Очевидно, що і видавництво, і журнал недопрацьовували в питаннях контролю якості доробку українських вчених. Це можна зрозуміти, бо по-дефолту прогресивні і активні українські науковці “всі такі за академічну доброчесність”, що наче від них годі чекати таких підступних дій. Штош, напевне ці часи позаду, тому контроль за писаниною буде підсилений. Наприкінці додам.Я не маю жодного стосунку ані до Куншта, ані до Віхоли, але чесність має бути вигіднішою за тиху мовчанку.Тому якщо у Вас існувала якась думка про підтримку чогось просвітницького - підтримайте їх: словом, ресурсами, репостами, партнеркою тощо.В мене все.Майте тихий вечір.P.S. Принагідно дякую Силам оборони України, що ми маємо змогу, час та натхнення ламати списи з таких питань.Фото просто так. Красиве.
👁 1,200 24-07-22 19:46
Пам‘ятаєте, я Вас просив у випадку, якщо десь раптом завалявся якийсь непотрібний Луаз, віддати його в Ірпінь на відновлення, щоб на ньому потім воювали військові?Ну, буває ж таке, ходите по хаті, а під ногами Волинянка бовтається.Віктор Бабак дослухався до прохання і віддав машину свого батька в Ірпіньдівіжн - тобто нашому дружньому проєкту Зомбітачки.Зомбітачки - волонтерська ініціатива по відновленню простих автівок типу Луазів та москвичів - заснувана Сергій Третьяк та Світлана Третьяк.Вони розібрали іржавий Луаз до гайки, відреставрували, наліпили купу нових запчастин, переварили, відфарбували і передали машину в 120 бригаду бійцю з руками з правильного місця.І це вже друга відновлена тачка в їхній майстерні.Вікторе, Сергію, Світлано, дякую!Принагідно дякую Вам усім, бо всі нові запчастини, моторні оливи та рідини, електроди тощо (а також паливо для генератора, бо в Ірпіні зі світлом теж проблеми) - придбані на Ваші пожертви.Луаз ВЖЕ відправився у війська.Захочете наспати Сергію кави - можна сюди 5355 2800 1007 6170 Третьяк Сергій.Тільки не треба багато.Тільки на каву, серйозно.По-перше, запчастини ми йому і так купимо.По-друге, щоб людині не блоканули картку.Він в принципі не в курсі, що я тут про нього пишу.Він дуже скромний та сором‘язливий, а може образитись і проверне мені кардан.Поки ж у відео ми тихо стібем діпстрайкера Мартин Брест, бо він зараз далеко, а зайвого дрона у нього нема.Всіх обійняв. Ви суперські.Завтра-післязавтра будуть ще хороші новини.Якщо щось не відригне 🙂Майте тиху ніч. P.S. І, так, якщо десь валяється ще якийсь луаз - віддавайте.
👁 5,900 24-07-21 09:48
+1 машина у військах завдяки Вам.І це, мабуть, перший випадок, коли пост-подяка від бійців з‘явився раніше, аніж ми встигли сповістити радісну новину.Ford Ranger - тачка 48 з 42-х - поїхала служити в підрозділ до Igor Cherniak.Єслі шо, це вже 49-та машина, яку Ви передали у Сили оборони.Ігор з хлопцями сумлінно стояли в черзі і дочекалися свого коника.Коли машину доробили, це вийшов один з найкращих апаратів для бездоріжжя, що ми готували.Але ж крові він нам відверто встиг попити.Чого вартує тільки заміна зчеплення з маховиком тищ за 40, ремонт паливної системи, карданів, заміна напіввісей, заміна паливного баку.Вже в день передачі замінили передні гальмівні диски, бо рідні хоч і не були зношені, але виявилися «поведеними».Але наче впорались.Чесно кажучи, оце волонтери всі разом натягують тачки у війська (бо, нагадаю, держава не закриває це питання, а ті партії пікапів, що надходять держкоштом - то гомеопатичні кількості) і мене бере жах від думки, що робитимуть підрозділи, коли зоопарк машин різних марок закінчуватиме ресурс не якихось амортизаторів та муфт, а, наприклад, задніх редукторів.От цікавились ми зараз на рейнджера в старому кузові вартістю редуктора в зборі.Беушка - 1-1,5 тисячі баксів без жодних гарантій.В теорії краще купувати новий.Знаєте, скільки коштує новий? 292 тисячі гривень. За одну запчастину.На л200 значно дешевше, але теж 100 тисяч гривень. За одну запчастину.Без якої пікап, підкреслю, не поїде.Головна пара в задній редуктор на рейнджер - просто дві шестерні!!! - теж 100 тисяч грн.Загалом, цікаво, як воно все вирулюватиме далі, коли ж у військах почнеться уніфікація автопарку і коли ця «пожежа» буде гаситися не відерцями волонтерів, а системно відповідними інституціями.Але є і хороші новини.Неодноразово спостерігаю ситуації, де військові тачки, що стоять на балансі ЗСУ, ремонтуються не за рахунок бійців чи волонтерів, а за рахунок військових частин: підписуються договори, ушатані машини заганяються на підйомники і воскресають без залучення приватних коштів.Вже знаю батальйони, які припинили звертатися за допомогою з ремонтами до волонтерів.Хоча постачання волонтерських машин так само потребують.Тут без змін.Я до того, що десь стає легше.І краще.Певний прогрес є.А Вам я просто дякую, що підтримуєте.По Рейнджеру.Спасибі Сергій Третьяк та Світлана Третьяк за фарбування.Олександр Радченко, дяка за троси, каністри, рукавички.І, вибачте, я не пам‘ятаю, кому дякувати за 3 банки розчинної кави. Пам‘ятаю, що якісь хороші люди віддали, але хороших так багато, що не за всім устежиш.Дякую.Пост-подяка від бійців.https://www.facebook.com/share/p/PHBZHo1VLW4Qnmyt/?—————————————————Приват - 4149499086676739 (Антон Сененко)Увага! Відбулася зміна реквізитів!PayPal - [email protected]Криптовалюта USDT - 0xdf89978Ca0F80a30DB5D140b2042e99441ec43A4 (Ethereum (ERC20))Детальні реквізити: Установа банку - ПриватБанкМФО банку - 305299 Отримувач платежу - СЕНЕНКО АНТОН ІГОРОВИЧIBAN - UA953052990000026201691360906 Рахунок отримувача - 26201691360906Валюта картки - UAH РНОКПП отримувача - 3136215494Призначення платежу -Поповнення рахунку СЕНЕНКО АНТОН ІГОРОВИЧ, безповоротна фінансова/благодійна допомога ЗСУ)Принагідно лишаю реквізити Мартін Брест, з яким ми разом реалізуємо проєкт:Моно: 4441114443028624PayPal: [email protected]Приват: 4149499371016518
👁 1,800 24-07-13 15:23
Ви знаєте, дуже нечасто на очі трапляється науково-популярний текст, після якого хочеться лежати на ліжку і мріяти про далекі світи.Особливо зараз.Нам же всім дуже не пощастило.Ну, війна само собою, але найдорожчий, найбільший та найвеличніший в історії людства космічний телескоп Джеймс Вебб було запущено у космос наприкінці 2021 року.Почав він свою роботу приблизно тоді, коли я, наприклад, днями пропадав на Донбасі і мені точно було не до проблем та захоплень великого світу.Подальші сенсаційні заголовки світових наукових видань теж йшли повз, бо у мене є сузір‘я підшипників, туманність роздатки і чорні діри двох-з-половиною-літрових двигунів фольксвагенів транспортер.А тут, виявляється…Максим Ціж, дипломований астрофізик написав статтю про 2 роки дуже успішної роботи Вебба.Про його задум, відкриття, нові кути та точки зору на Всесвіт, його історію і влаштування.Але ж, трясця, як він це зробив!Планети з океанами, де може бути життя…Планети з хмаринками кварцу… загадкові туманності… ранні галактики, що зробили цілу революцію в астрофізиці!Куншт, дяка, що так глибоко розкопуєте теми.Кайфонув, чесно.Посилання bit.ly/teleskop-vebbaСвітлини поцупив у самого ж Куншта, а той у Вебба.Майте тихий вечір.