Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Лабораторна миша
Added 14 Jul 2024

Лабораторна миша

@mouselab
Number of subscribers: 5 176
Photos: 3,570
Videos: 238
Links: 2,680
Description:
Канал про науку, науково-популярні заходи, реформування наукової сфери України, цікаві розумні статті про розумних людей та їх роботу.

👥 Number of subscribers

5 176
Average/Day:: -2
Average/Week:: -4
Average/Month:: -33

👁️ Average views per message

2 815
Average/Day:: 1,300
Average/Week:: 2,926
ERR: 54.39%

📊 Messages per Day

0
Last day: 0
Week average: 0
Average per day: 0

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 1,800 24-12-06 21:47
Згадався 2014 рік.Тоді на Донбасі запалювалися проросійські сепаратистські гнійники, в Києві панувала атмосфера невизначеності і сум‘яття, нічого було незрозуміло і якось трохи лячно.В якийсь момент по телевізору я побачив зйомки з чийогось телефона, як з території занюханої напіврозваленої військової частини на Схід рушала колона українських військових: старі БТРи, Зіли, Газ-66. Складалося враження, що ця техніка зараз просто розсипеться - такі клуби диму вона випльовувала і так натужно ревіла старезними двигунами.Потім ми ще дізнаємось, що зампотєхі заводили БМП з одного акумулятора, а волонтери ночами з трьох неробочих танків робили один «на ходу».Але тоді я відчув, як шкірою побігли мурахи гордості.Потім таке саме я відчував, коли ми зустрічали 95-ку на Бориспільській трасі - постріляні крази і камази, БТР з відірваним колесом.Потім оборона ДАПу, де люди міцніші за бетон.А потім я відчув цю гордість за Армію, коли ми вивозили родини з Києва на Захід, а вони колонами йшли на Схід.Ми виходили з-під чорного диму, а вони сунули йому на зустріч.Київ, Харків, Херсон, Бахмут, Авдіївка, Куп‘янськ. Мільйон моментів, коли піксель став ознакою мужності, звитяги і якогось безумовного фаталізму.Але що для мене особливо характерне на сьогоднішній момент - в День Збройних Сил…Найголовніше, що нині виділяє ЗСУ на фоні усіх інших Армій - це впертість у затяжній війні з настільки величезним і жорстоким супротивником.Війна ж це не тільки стрибок, надзусилля і героїзм. Це щоденна, нудна, брудна і марудна (це різні слова) робота. Яка і вимагає то стрибків, то танців на голові, то надзусилль, то героїзму.Я певен, що навряд на європейському континенті знайдеться ще така Армія і таке суспільство, здатне так довго тягнути таку велику ношу.Власне, шановні бійці.Немає таких слів, щоб Вам подякувати.Тому просто доповідаю голосом, що завдяки нашим невтомним донаторам - простим людям, яким не все одно - ми продовжуємо лупати скелю забезпечення Ваших лав справними машинами.Сьогодні в ремонті 3 машини, а 4-ту завтра привезуть на лафеті. Одна машина на обкатці.Так, напевне, це не Ваші підрозділи і навіть не Ваші бригади, але дуже імовірно, що ці тачки прикриють якісь Ваші фланги і міцно триматимуть рокадні дороги.Ми не хочемо, щоб в Армії були напіврозвалені корчі.І на своєму мікрорівні ми робимо все для того, щоб Ви замість нескінченних ремонтів просто виконували свою роботу: нищили ворога.Тисну міцно руку усім тим бійцям та воїнкам, з якими ми хоч раз перетинались.Вас вже не одна сотня, але кожен-кожна з Вас неповторні.Слава живим і вічна пам‘ять полеглим.Майте тиху ніч.
👁 1,100 24-12-05 12:31
Волонтерство - це завжди про горизонтальні зв‘язки і довіру.Так, звісно, класичне визначення волонтера - добровільність і безоплатність (!). Наче цього має достатньо, одначе спробуйте змусити людей ефективно задарма робити якусь роботу роками.Тут же, де гроші не можуть бути мотивацією, а субординація - просто лайливе слово, вибудовується цілий паралельний світ.Паралельний світ, де неважливо, хто ти за посадою в цивільному житті, яке у тебе хобі, віросповідання, якого ти походження чи хто твоя родина.Тут суддя може вихідними переганяти тачки на фронт, а консультант з магазину керувати спільнотою, яка за вихідні закриватиме потребу цілого підрозділу в рідкісній шкірі єдинорога, мозкових клітинах колі тищенка та паливних насосах високого тиску, бо армійський дизель - це вже мем.І в таких умовах, в цьому паралельному світі, який, насправді, є ближчим до реальності, аніж те, що показують медіа і соцмережі, практично неможливо працювати наодинці, навіть коли ти працюєш сам. Отакий парадокс.Тільки тут дивним чином вдається за одну добу вивезти з Дружківки поламаного буса на лафеті, при тому що ми з Мартин Брест не маємо ані лафета, ані власних рук, щоб те провернути.Була б це вертикальна урядова організація, то після купи погоджень згідно-відповідно в межах і спосіб надійшли б доповіді, що «немає змоги та бюджету», «доручено-перепідпорядковано», «призначено терміни виконання і телефон відповідального».Якби це був звичайний ринковий бізнес - він би вирішив це питання за фантастичний прайс.У волонтерів так не робе.Повідомлення Sergiy Grishyn, знайомим бійцям 5 ОШБр, і за одну добу (та менше, 20-ти годин не пройшло) суто на довірі та рукостисканнях людей в худі з одного боку і пікселі з іншого, завантажений лафет заїхав на СТО в Київ.Про цього зеленого пепелаца з фізичними формулами на бортах - якось окремо, а поки…Шановні колеги.Ті, хто шукає якісні турнікети і працюючі РЕБи, шиє ноші і плете масксітки, розмальовує гільзи і пише картини для розіграшів, заливає окопні свічки і везе партії хімічних грілок з Європи, хто за каву і пончик десятки годин жене з Європи корчі, хто гарує біля підйомників і комплектує тачки ключами, хто ночами паяє на кухнях дрони, хто виносить у військових госпіталях судна і підтримує вдів та вдівців та робить багато інших активностей, які щодня наближають перемогу і для кого фраза «краще хоч щось, ніж нічого» є моветоном, а якість допомоги є понад усе - честь.Бережіть себе в першу чергу, бо берегти бійців Ви всі вмієте, а от вигорання на рівні прийому антидепресантів чи від‘їзду в справжні психоневрологічні диспансери - воно ж не рідкість.І ще.Такого мерчу немає навіть на житомирській шкарпетній фабриці.Пані Олено, пані Катерино, в серденько.Зі святом, шановні.Майте гарний день.
👁 4,900 24-12-03 19:47
В моменти, коли темними вечорами мене огортає безнадія і туга, коли осінній туман стає особливо задушливим, коли не до кінця зрозумілий горизонт планування, а війна на виснаження відчувається в кожній дії чи бездіяльності на теренах цілої країни, я згадую дуже простий рецепт, який хтось в фейсбуці написав, а воно відклалося:- Треба просто продовжувати стріляти.Сьогодні ми із Вами передали Mitsubishi Outlander для бійців 144 бригади.Машина 60/42 і 59-та нами знайдена, відремонтована і відтестована в рамках проєкту 42 тачки на ЗСУ.Боєць приїхав за тачкою прямо з позицій, гайнувши глупої ночі до світла мирних міст, а нині вже, імовірно, знову занурився в морок прифронтових міст-привидів.Я ніколи до цього не їздив на такому поколінні аутлендерів і… я в дикому захваті.Воно, звісно, не бус, але японець є японець: бокова підтримка спини, двигун шепоче, простий, але просторий салон, хороша динаміка.От прям дуже зрозумів власників цих машин і чому вони роками на них катають.Я дякую Вам за підтримку від себе, отого хлопця в пікселі на фото і від Мартин Брест, який є задовбаним трохи більше, ніж повністю.Так, я пам‘ятаю про розіграш і він відбудеться відразу, як Мартін Олегович буде в доступі.Лупаємо далі.І лупатимемо далі.Невідомо скільки - бо, чесно, при всьому розмаїтті марок і моделей, проблеми у всіх корчів плюс-мінус однакові - але до самісінького краю.Ви неймовірні.Майте тиху ніч.Реквізити для підтримкиПриват 4149499086676739 (Антон Сененко)PayPal [email protected]Криптовалюта USDT 0xdf89978Ca0F80a30DB5D140b2042e99441ec43A4 (Ethereum (ERC20))Детальні реквізити для оплати через IBANУстанова банку ПриватБанкМФО банку 305299Отримувач платежу СЕНЕНКО АНТОН ІГОРОВИЧIBAN UA953052990000026201691360906Рахунок отримувача 26201691360906Валюта картки UAHРНОКПП отримувача 3136215494Призначення платежу Поповнення рахунку СЕНЕНКО АНТОН ІГОРОВИЧ, безповоротна фінансова/благодійна допомога ЗСУПринагідно лишаю реквізити Мартін Брест, з яким ми разом реалізуємо проєкт:Моно 4441114443028624PayPal [email protected]Детальні реквізити для оплати через IBAN(Мартін Брест)Установа банку МоноБанкМФО банку 322001Отримувач платежу БОЛДИРЄВ ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧIBAN UA843220010000026209305820349Рахунок отримувача 26209305820349Валюта картки UAHРНОКПП отримувача 2951302916Призначення платежу Поповнення рахунку БОЛДИРЄВ ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧ, безповоротна фінансова/благодійна допомога ЗСУP.S. Так, тачка пішла на фронт з двома комплектами коліс на дисках і ще з 4-ма додатковими шинами. І запаска ще. Так треба.P.S. 2 І не забувайте підписуватись на Лабораторну мишу в Вотсап, бо туточки діяльність згортатиметься з 1 січня 2025 року.Follow the Лабораторна миша channel on WhatsApp: https://whatsapp.com/channel/0029VaL5Z8Y84Om4TSEXRO2g
👁 2,200 24-11-28 20:22
- Татку…- Шо?- А дев‘яносто - це дев‘ять сотень?- Ні, це дев‘ять десятків.- (задумливо) П‘ятдесят… шістдесят… сімдесят…[На цьому моменті моє чоло покривається холодним потом]- … вісімдесят… А чому не дев‘ятьдесят?- Чому?… А й дійсно… Дев‘ятсот і дев‘яносто… Марк, просто запам‘ятай, що дев‘ятсот - це дев‘ять сотень, а дев‘яносто - воно якби натякає, що після дев‘яноста іде сто. Тобто п‘ятдесят, шістдесят, сімдесят і вісімдесят, але дев‘яносто - це виключення. Зрозумів?- Угу… Татку!- Шо?- А шо таке виключення? Кого виключають?- Ох…І шо, і шо? (с)Відкриваю я Вікі, а там…Виявляється, є варіанти походження, що «дев‘ять до ста» і те, що «дев‘ятьдесят» дійсно існувало, але застаріло і нині використовується лиш в чеській, болгарській, сербській, словенській і македонській мовах.Святі ж люди вигадали Вікіпедію.І ютьюб. Я не уявляю, як раніше батьки відповідали нам на наші запитання на ніч, бо тут я спокійно можу за 10 хвилин показати потік лави, перегони двох драгстерів, соляну шахту, як олень скидає роги, паракукумарію тріколор і чемпіонат з брейк-дансу.Чому питання виникають саме в такій послідовності - це загадка.Штош, час іти читати, чому Пер Гюнт ходив в печеру до гірського короля.Майте тиху ніч.
👁 6,700 24-11-27 17:55
Так, щоб відразу розставити точки над і для товарищів майорів з СБУ - ми, як проєкт 42 тачки на ЗСУ, не маємо жодного стосунку і не постачали у війська оту зелену скриню, на якій написано Вибухівка.Всі наші скрині - в багажнику (тікає).Якщо серйозно, шановні, ми із Вами передали у війська чергову машину - Kia Sorento 51/42 для 4 бригади оперативного призначення Рубіж, батальйон Свобода.Це вже 58-ма передана нами машина, і конкретно за цю ми завдячуємо Park Lane - агентство нерухомості та особисто Віталій Пенц, які підігнали нам апарат, Вам - за чудовий ремонт, Yevhenii Movchaniuk за комплект інструментів до неї.Насправді, машина відправилась у війська кілька тижнів тому, але з певних причин повідомити про цей факт ми можемо Вас тільки сьогодні.Дякуємо, що рухаєте світ.Кожна Ваша гривня допомагає забезпечувати бійців справними колесами.Реквізити тут:Приват 4149499086676739 (Антон Сененко)PayPal [email protected]Криптовалюта USDT 0xdf89978Ca0F80a30DB5D140b2042e99441ec43A4 (Ethereum (ERC20))Детальні реквізити для оплати через IBANУстанова банку ПриватБанкМФО банку 305299Отримувач платежу СЕНЕНКО АНТОН ІГОРОВИЧIBAN UA953052990000026201691360906Рахунок отримувача 26201691360906Валюта картки UAHРНОКПП отримувача 3136215494Призначення платежу Поповнення рахунку СЕНЕНКО АНТОН ІГОРОВИЧ, безповоротна фінансова/благодійна допомога ЗСУПринагідно лишаю реквізити Мартин Брест, з яким ми разом реалізуємо проєкт:Моно 4441114443028624PayPal [email protected]Детальні реквізити для оплати через IBAN(Мартін Брест)Установа банку МоноБанкМФО банку 322001Отримувач платежу БОЛДИРЄВ ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧIBAN UA843220010000026209305820349Рахунок отримувача 26209305820349Валюта картки UAHРНОКПП отримувача 2951302916Призначення платежу Поповнення рахунку БОЛДИРЄВ ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧ, безповоротна фінансова/благодійна допомога ЗСУP.S. І не забувайте підписуватись на Лабораторну мишу в Вотсап, бо туточки діяльність згортатиметься.Follow the Лабораторна миша channel on WhatsApp: https://whatsapp.com/channel/0029VaL5Z8Y84Om4TSEXRO2g
👁 2,100 24-11-26 08:28
Поки всілякі українські ілонимаски-поперешнюки прирівнюють Голодомор (геноцид, цілеспрямоване повне або часткове знищення національних, етнічних чи расових груп населення) до системи оподаткування в Україні (при всіх недоліках якої, тим не менш, фінансується Армія), пропоную таки почитати хороше інтерв‘ю фахового історика про Голодомор на територіях сучасної Луганщини.Тут не тільки достовірно (те, що вдалося встановити) про статистичні дані, етнічний склад до і після Голодомору, але й головне: чим звичайний голод відрізняється від того, що чинили в Україні і огороджували збройними кордонами, а також в який момент мета індустріалізації перетворилася на мету упокорення селян.Та й загалом раджу підписатися на Геннадій Єфіменко - одного з найглибших фахівців в цій тематиці, щоб Ви не пропускали його цікаві просвітницькі дописи.Майте гарний день.Посилання https://tinyurl.com/275r2vmeІ не забувайте підписуватись на Лабораторну мишу в Вотсап, бо туточки діяльність згортатиметься.Follow the Лабораторна миша channel on WhatsApp: https://whatsapp.com/channel/0029VaL5Z8Y84Om4TSEXRO2g
👁 1,200 24-11-25 08:06
Національна академія наук України приєдналася до когорти українських вишів, підприємств, установ та організацій, в яких заборонено використовувати Telegram в службових цілях.При тому, що у мене є цей канал, куди я копіюю свої пости звідси, бо Цукерберг дуже любить їх зносити в нуль відповідно до відверто дивних правил спільноти, де всі люди браття, а війн та насилля - не існує, і цей канал неабияк допомагає закривати збори на військові машини, очевидно, що і його час добігає кінця.Інше питання, куди дублювати інформацію і де мати запасний майданчик, коли банять тут.На жаль, поки що канали в Вотсапі демонструють свою неспроможність. Всі решта паралельних платформ - теж.Тим не менш, скоро я остаточно звідси переберусь і оживлю Лабораторну мишу в Вотсапhttps://whatsapp.com/channel/0029VaL5Z8Y84Om4TSEXRO2gТим не менш, кроки ці, безумовно, вірні.Думайте про альтернативи і впроваджуйте їх в життя.Про проблеми, пов'язані з Телеграмом - раджу дивитись ютьюб-канал Nazar Tokar, https://www.youtube.com/@Tokarua . Принагідно повідомлю, що це не перший раз, коли доводиться звідкись «виїжджати».Колись це був Вконтактє і жодної трагедії не сталося.До речі, особисте листування звідси я давно вивів у Сигнал чи Вотсап за рідкісними одиничними випадками.Також жодних проблем не виникло.З військовими листування в ТГ ніколи я і не вів, ба більше, настійливо переводив бійців у Сигнал, коли вони робили такі спроби.Все реально.Майте гарний день.
👁 820 24-11-24 10:22
Вчора, коли я репостив матеріал про підрив дамби, який в значній мірі допоміг врятувати оборону Києва, Yuriy Khalavka в коментарях чітко і влучно підкреслив, що успіх операції і наявність гідроінженера в складі підрозділу, який закладав вибухівку, речі напряму пов'язані.Так вже виходить, що без математики базової - людина є кастрованою в питаннях фінансової грамотності і всіляких мікрокредитів, а без математики повноцінної - кастрованою є держава.Високі технології, айтішечка, інженерія, в т.ч. з приставкою біо, промисловість і вся оборона - написані мовою формул.В Україні ж традиційно держава приділяє увагу освіті широких верств громадян за залишковим принципом, а математиці - й поготів.В рамках парадигми "розбудовуємо сферу послуг паралельно з деіндустріалізацією, бо заводи - то вчорашній день" - воно десь би працювало. Війна і неможливість щось купити навіть за гроші - довели протилежне.Ось посилання на велику статтю про катастрофу з математичною освітою в Україні, де свої тези встромили Кateryna Terletska та Ірина Єгорченко.Дуже раджу до прочитання.І хотів би підкреслити два пункти, з якими я особливо згоден:1. В школі не вистачає повторень пройденого матеріалу, а "галоп" по темам лише демотивує учнів, які не встигли розібратися з попередніми питаннями.2. У великій мірі порятунок математичної грамотності дітей - це питання уважності їхніх батьків. Щодо реформ і нових програм...На моє глибоке переконання, жодні реформи ситуацію не виправлять ніяк, допоки - я це буду повторювати дедалі частіше і частіше - вчителі не почнуть отримувати нормальні заробітні плати і в школи не прийдуть вмотивовані люди. Хоч вифарбуй школи в рожевий колір, але коли молодий вчитель має 10 тисяч гривень - сорі, це так не працює взагалі.(так, ота подачка у 1000 гривень кожному вчителю - це теж галімий популізм, від якого палає навіть у вчителів).Майте гарний день.P.S. І, доповідаю, я став щасливим власником книги про головоломки з підписом однієї з авторок)
👁 5,000 24-11-20 19:38
Одного разу один мешканець боліт вирішив піти зі зброєю - чи-то через гроші, чи-то через відсутність мозку - на нашу землю.І йому "ЖЕНА СКАЗАЛА ВЕРНУТЬСЯ ЖИВЬІМ".Але трапилась йому на шляху наша 38 окрема бригада морської піхоти і шеврон опинився у мене.Власне, я не просив, але саме таким був обмін на ключі від тачки 58/42.Це вже п'ята машина.Нє, вона п'ятдесят сьома, яку ми із Вами та Мартин Брест ремонтуємо і передаємо від проєкту 42 тачки на ЗСУ у війська, але саме п'ята, яку придбала спільнота Evhen Zborowski для нас же.Anastasiia Vasenko, Данило Карнацький, Iryna Dzhola, Olga Schilling, Yura Kononenko, Andrii Omelchenko, Oleh Fishchuk, Yaroslav Smolin, Dima Kononenko і Євгене, дякую Вам.Ви сумасшедші.Що характерно, ця банда має традицію з машиною фотографуватись на згадку.Але цю тачку ми так швидко ремонтували і бригада її так похапцем забирала, що фоткались вони прямо біля підйомника у знятого підрамника.Загалом, дякую усім. Тачка вже працює кілька днів у військах і цілому підрозділу стало легше змушувати росіян порушувати дані жьонам обєщанія.Yevhenii Movchaniuk, традиційно дякую за інструмент.Олександр Радченко, пам'ятаю про килимки і т.і. Не встигаю поки. Шось все весь час несеться.Андрей Рошу і Андрій Калєнченко - дякую за комплект шин з дисками. Поїхали разом з цією тачкою.Завдяки Вашій підтримці, сподіваюсь, що скоро будуть теж хороші новини.А Ви поки не забувайте брати участь в розіграші "Мистецький", бо у мене на балконі тупо немає місця.https://t.me/mouselab/7188Майте тиху ніч.
👁 5,300 24-11-16 21:41
Воно ж як відбувається.Я беру на обкатку відремонтованого корча, ганяю його по бездоріжжю і Києву, вертаю на СТО на усування недоліків/нових виявлених поламок, сідаю в свого старенького Фольксвагена Транспортера і кажу "Фух. Нарешті нормальна машина".Кажу щиро, з виразом у голосі і благоговійним закочуванням очей.І, ні, то не тому, що корчі погані. Просто коли стаєш старим-досвідченим-сімейним, розумієш дві речі:1. Краще буса машини людство не вигадало. Хоч для родини, хоч для волонтерства, хоч просто щоб в заторі сидіти, як татко, і бачити дорогу поверх інших автівок.2. Найзручніша посадка для водія за кермом на дальні дистанції - лише бус. (Ну, може ще діскавері, тягач далекобійника і, можливо, Майбах, але за кермом останнього я не сидів).З БМВ після обкатки було трохи інакше."Фууууууууух. Моя спина... агггхх (крехче)... фух.... фухх... ось ключі, заберіть. З машиною все гаразд, бо бездоріжжю пре, як танк, але фух. Моя ж спина...".Карочє, доповідаю:1. В БМВ поворотники є. Працюють. Розташовані зручно.2. По бездоріжжю їде добре, хоч і обережно (у цих пєпєлаців дуже слабка роздатка).3. Машина по салону - величезна, кліренс - шикарний, крутного моменту і динаміки - вдосталь.4. Але ж це точно не моє. Не мій формат, хоча, я зрозумів власників і адептів цієї марки:- так, як керується ця машина - не може жоден корч. Миттєвий відгук на кермо, і, як казала одна класикиня в фільмі "Красуня": в повороти авто заходить, як по рейках.Феноменальний апарат. Феноменальний.Тачка 56/42 поїхала у війська.І, дивним чином, номер співпав. Це 56-та машина, яку ми із Вами надали Силам оборони.Насправді, авто вже пару тижнів служить в Силах логістики, але писати про це я можу тільки зараз.Спасибі за підтримку.І я нагадую, що Ваші донати зараз (розміром від 300 грн) автоматично беруть участь в нашому з Мартин Брест розіграші "Мистецький".https://t.me/mouselab/7188Дякуємо, що рухаєте світ. Якщо хочете підтримати проєкт, реквізити тут:Реквізити для підтримкиПриват 4149499086676739 (Антон Сененко)PayPal [email protected]Криптовалюта USDT 0xdf89978Ca0F80a30DB5D140b2042e99441ec43A4 (Ethereum (ERC20))Детальні реквізити для оплати через IBANУстанова банку ПриватБанкМФО банку 305299Отримувач платежу СЕНЕНКО АНТОН ІГОРОВИЧIBAN UA953052990000026201691360906Рахунок отримувача 26201691360906Валюта картки UAHРНОКПП отримувача 3136215494Призначення платежу Поповнення рахунку СЕНЕНКО АНТОН ІГОРОВИЧ, безповоротна фінансова/благодійна допомога ЗСУПринагідно лишаю реквізити Мартін Брест, з яким ми разом реалізуємо проєкт:Моно 4441114443028624PayPal [email protected]Детальні реквізити для оплати через IBAN(Мартін Брест)Установа банку МоноБанкМФО банку 322001Отримувач платежу БОЛДИРЄВ ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧIBAN UA843220010000026209305820349Рахунок отримувача 26209305820349Валюта картки UAHРНОКПП отримувача 2951302916Призначення платежу Поповнення рахунку БОЛДИРЄВ ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧ, безповоротна фінансова/благодійна допомога ЗСУМайте тиху ніч.