Source
Лабораторна миша | Журнал, який відстоює інтереси читачів на отримання якісного науково-п...
1 200 Views/Reach
2024-07-25 16:17
Message №6741
Журнал, який відстоює інтереси читачів на отримання якісного науково-популярного контенту, і який вирішив бути чесним зі своїм читачем, зізнавшись, що редактори не догледіли, не допрацювали - отримав за такі свої по-справжньому благородні вчинки - хвилю хейту.Як з боку читачів (ви не попередили автора, що красти не можна), так і з боку науковців (досить паплюжити ім’я хорошого вченого. Ваш наукпоп - це не наукові статті).Зараз, коли я точно знаю, що і книгу пана Яненка знімають з продажу через ті самі проблеми, годі чекати, що автор вмикне задню і вибачиться перед читачами та видавництвом. А потім ще й перед Кунштом.Людина, яка один раз продемонструвала відсутність совісті та гідності, вдруге, імовірно, вчинить так само.Але почекаємо, може буде комунікація від видавництва, то подивимось на реакцію автора.Водночас, я відверто непокоюсь, аби за чесність так само не почали хейтити Віхолу, яка є одним з провідних видавництв, що радо співпрацює з українськими науковцями.Що в сухому залишку?В сухому залишку ми маємо хороші новини.1. Не вийде усьому українському суспільству продати ідею, що в наукпопі плагіат - то не так страшно. Які б розумні люди і з якими б регаліями це не обгрунтовували.2. При тому, що наше суспільство ще не подорослішало в питаннях “красти чужі ідеї не можна усюди, а не тільки там, де зручно суспільній моралі”, у видавничій справі у нас очевидно вимальовуються дорослі відповідальні люди, які відсувають в бік питання вигоди (уявіть, зняти з продажу віддрукований тираж чи прибрати з сайту півтора десятки статей) і стають на бік поняття “доброчесність”. І тут варто додати, що видавець, який не став приховувати, що на своїх сторінках ненавмисне ошукав читача, вартий того, щоб йому довіряти. 3. Очевидно, що і видавництво, і журнал недопрацьовували в питаннях контролю якості доробку українських вчених. Це можна зрозуміти, бо по-дефолту прогресивні і активні українські науковці “всі такі за академічну доброчесність”, що наче від них годі чекати таких підступних дій. Штош, напевне ці часи позаду, тому контроль за писаниною буде підсилений. Наприкінці додам.Я не маю жодного стосунку ані до Куншта, ані до Віхоли, але чесність має бути вигіднішою за тиху мовчанку.Тому якщо у Вас існувала якась думка про підтримку чогось просвітницького - підтримайте їх: словом, ресурсами, репостами, партнеркою тощо.В мене все.Майте тихий вечір.P.S. Принагідно дякую Силам оборони України, що ми маємо змогу, час та натхнення ламати списи з таких питань.Фото просто так. Красиве.