Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - QA Navigator Leadership 🎓
Додано 06 січ 2025

QA Navigator Leadership 🎓

@rina_courses_it
Кількість підписників: 1 241
Фото: 564
Відео: 83
Посилання: 387
Опис:
Канал Ріни Ужевко. Про лідерство, тестування, геймдев та навчання в мене Cайт https://qanavigator.com.ua/ YouTube канал https://youtube.com/@rinauzhevko Instagram https://instagram.com/rina.uzhevko Linkedin https://www.linkedin.com/in/rinauzhevko/

👥 Кількість підписників

1 241
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: +6
Середній/Місяць:: +12

👁️ Середній перегляд на повідомлення

395
Середній/День:: 332
Середній/Тиждень:: 350
ERR: 31.83%

📊 Кількість повідомлень на день

0.8
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0.9
Середнє за день: 0.8

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-01-06

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 321 26-06-19 10:05
Хочу поділитись коротко своїми відчуттями по роботі з АІ і тим, що бачу в десь якихось постах людей, які не бояться не лобзати ту дупу шестерні. (Зараз дуже не ок говорити про ші негатив, якщо ви не в курсі, треба співати дифірамби) Але то все в бік. Я відчуваю дику втому. Емоціцно, фізично, ментально. Не від наявності ші чи страхів якихось, ні. Від роботи з нею.Ші потребує дикої концентрації, постійно, нонстопом, і більше та ще більше уваги.Раніше втомлювали мітинги, зараз я на них відчуваю ледь не відпочинок. Вигорання нікуди не ділось але йде вжн якимось фоном.Той рівень втоми, який я відчувала за фултайм тиждень - я зараз відчуваю вже в середу на парт таймі. І головне, що в тебе не може бути - ну завтра всього 2 зустрічи і пороблю спокійно таски. Зараз кожен день став "однаковим" по більшості.Відчуття дня сурка , втоми, перевантаження мізків просто шалене. Більшість лобістів аішки скажуть що людина не впорається з ші просто, тому її треба замінити. Кажуть шо ші забрала нудно рутину - так от ні, ші створила сплошну нудну рутину, і забрала весь творчий та стратегічний аналіз та роботу. Погано це? Та ні, як є так є. Просто думки. Може , у вас теж так? #ші
👁 286 26-06-18 11:34
Дивіться, щодо аудиту. Він буває декількох різновидів. Аудит по моделям зрілості, це те що робить більшість лідів для себе щоб розуміти куди і коли рухати команду далі.Аудит по сертифікаціям (на відповідність) проводиться суто спеціалістами з цієї сертифікації. Інші (по ідеї) не мають права провести вам відповідність умовної ISO і так далі Аудит консультантами/консалтинговими компаніями - може бути просто фіговиною, де ви витратити свій час і нічого не отримаєте натомість. Я вже не кажу про гроші. До всіх цих аудитів можна підготуватись і самостійно.А окрім цього, можно взяти роль цього консультанта на себе.І провести собі аудит самостійно.Для цього треба дофіга всього, звісно ж, але окрім знань та розумінь, треба ще усвідомлювати, що в цьому аудиті є свої плюси та мінуси.⛔️️️- важко абстрагуватись і провести відповідність процесів тестування, які ви ж і впроваджували ,на ефективність. І людей так само. По суті - ви перевіряєте себе ж і свою роботу, та свою команду. ⛔️️️в тому, що на відміну від консультанта - вам за це окремо не заплатять)))) Хоча може виб'єте ці кошти у вигляді премії, хто вас знає)⛔️️Це час - і не малий, зусилля - теж не малі, але й результат буде відповідно до вкладеного в нього. ⛔️️️Аудит на звіті не закінчується - після звіту треба пропрацювати відповідні зміни які треба зробити, зміни треба вміти впроваджувати. І розуміти що все це - знову таки час і гроші. Багато грошей. - ви маєте всі знання свого продукту і процесів, і це буде найкращий аудит, який ніхто вам не проведе швидше за вас. Або він буде неякісний. - це буде не просто "в вас все добре", чи "нормально", у вас буде перелік дій і стратегія на Х часу вперед - після цього можна буде побудувати собі кар'єру консультанта /аудитора) Але, головний ⛔️️️- це багато чого треба знати і розуміти. В моїй голові - це в цілому має вміти робити кожен, хто ломиться в менеджмент та в head, банально - щоб потім відфільтрувати горе -консультантів яких наймуть вам провести аудит. І без аудиту - ніякої оптимізації якісної ви не зробите. Все зведеться до давайте автоматизувати та впроваджувати аішку. 💩І так, це все частина мого курсу. Але ви вже про нього знаєте, тож не напрягатиму вас лінками та стартами групи) #аудит
👁 282 26-06-15 11:47
16 червня о 19:00 в Суворій QA Community — лекція Ріни Ужевко:«Розуміння бізнесу — секретна зброя QA».На лекції поговоримо про те, як змінився фокус роботи тестувальника: від простої перевірки коду до розуміння продуктової цінності.А точніше ⬇️- Що QA зараз потрібно знати про свій продукт- Як розподіляються тестувальні зусилля- Яка ціна ігнорування бізнесу- Чому ШІ не замінить мануального тестувальникаЛекція буде корисна QA, які хочуть краще розуміти не тільки "що" тестуємо, а й "навіщо це бізнесу".Кілька тезисів про Ріну:▶️ Любить бути дотичною до зростання інших.▶️ Має дуже різноманітний досвід проєктів, компаній та ролей.▶️ Не толерує "успішний успіх", "простоту айті" і брехню.▶️ Класно керує командами та будує процеси.▶️ Вважає людей найціннішим активом будь-якого продукту.📅 Коли: 16 червня, 19:00🎟 Квитки: https://secure.wayforpay.com/payment/s7da943b390b2🔴 Запис будеДе знайти Ріну: 📩 Telegram-канал📹 YouTube-канал🕊 Instagram 🔗 LinkedIn 🌐 Cайт💡Якщо хочеш більше подій, нетворкінгу, порад та цікавих обговорень — долучайся до Суворої QA спільноти. База знань налічує більше 130 лекцій та вебінарів 😎До зустрічі на сесії 🔥
👁 390 26-06-13 13:00
Напевно це дивно чути від людини яка викладає навчання але - я відмовляю йти на курс до себе людей. Тю, ти шо не хочеш грошей? Чому мені не треба? Є одна людина, яка на мене образилась і не спілкується зі мною з того часу вже десь пів року. Чому так стається? чому я дійсно не хочу грошей? Чому не беру людей, при тому що місця є і багато? І чому я запускаю групу навіть якшо там 5 людей? Все просто. Я знаю матеріал курсу і питання які він закриє. Я знаю кому він треба. Я на консультації можу порадити вам той курс, який вам треба, коли ви дивитиесь у бік іншого. Я можу відмовити вас йти на всі 3 курси поступово, або переконувати обрати груповий формат замість індивідуального хоча він і дешевше. Нашо я це роблю? - по перше - якщо ви мене не питаєте а просто йдете на курс - це ваш вибір. Я рада що ви хочете навчатись і обрали мене. Але якщо ми під час перших матеріалів вже бачимо, що воно не йде - я перевожу вас на інший курс або на інший формат за потребою. - по друге - гроші це круто. І я люблю гроші. Але я хочу щоб ви не викидали гроші, бо вони важко заробляються, я хочу щоб ви закрили свої цілі і отримали те, за чим пришли. І 1 крок на всіх курсах - це простановка цілі на курс. - не всім треба в мене вчитись. Не дивлячись на те, що я дуже гнучка до практичних завдань - ви можете їх взагалі не робити, або робити вибірково - ваша відповідальність, навчання доволі важке, насичене, і потребує залученості. Якщо людина пішла на груповий але не вивозить - є ряд підходів, від простого продовження термінів перевірки, до переводу на індивідуальне. Або навпаки, на індивідуальному людина дуже розслабляється, не встигає в результаті і в 6 місяців, і я пропоную "пінг" в груповому форматі. І це не тому що я краще знаю що вам треба, це тому що я бачу варіанти, які можуть допомогти вам краще опанувати матеріали. А це моя головна мета. Щоб ви навчились. Як то кажуть, моя справа запропонувати - ваша відмовитись ))) Що думаєте? Чи ок такі підходи ? Чи бізнес є бізнес і треба грести усіх і впарювати навчання? Поділіться, мені справді цікаво. #навчання
👁 357 26-06-03 09:25
Знаєте за що я вдячна АІ? За процеси. Ну визнайте, ми х років боролись за те, щоб ті довбані юзер сторі мали хоч якийсь вміняємий вигляд.І були послані далеко і ще подалі "нас ніколи","треба робить, нема коли писать" і оце все.Бігали витягували ті вимоги з чиїхось голів , щоб було що проаналізувати, зрозуміти вплив, прописати стратегію, дати нормальні оцінки тощо.І ші вдалось зробити те, що ми не змогли.Завдяки аі пишуться нормальні вимоги щоб прописати код, бо інакше не буде, і все інше.Пишуть огромні детальні промпти, які займають часу більше ніж написати юзер сторі ))) нарешті описують і малюють архітектуру бо аі так краще спрацює...І розказують, що ші робить краще десь за когось. А ви спробуйте це з людьми, пропишіть нормальні вимоги, проведіть рефайнмент з 3 аміго та іншими техніками, робіть імпакт аналіз, техніки тест дизайну , нормально оцінюйте і робіть , ви охрінієте які будуть результати. Особливо, коли ви не будете сперечатись і переконувати, що тут насправді не стільки поінтів чи годин, а от стільки. Бо на відміну від ші, люди можуть не погодитись з вашою думкою 😆 А і да, після ші комунікації в нас теж не дуже хочуть з людьми, бо ші завжди піддакує, а люди -ні. #процеси #ші
👁 365 26-06-02 10:54
Читала книжку в книжковому клубі, яка випущена в 1950х роках І в цій книжці вже йшла мова про те, що кількість інформації в світі така велика (навіть на одну тему), що її не осягнути за життя людини.Тому, навіть великі вчені, (на той період часу це мега елітарне і розвинуте суспільство) не можуть знати все, всіма мовами і так далі. І це з урахуванням, що ви не могли отримати доступу до всього будь-якою мовою, щоб прочитати статтю професора з Індії вам треба знати хінді. А не закинути в гугл-перекладач чи спитати ШІ. Тривалість життя збільшилась. Кількість інформації зросла не пропорційно вище І коли здається, що ШІ має допомогти швидше мати доступ до інформації - ми отримуємо інше - кількість інформації збільшується далі, але - інформації сгенерованої ші. А це вже далеко не рівень глибокого занурення людини, яка пів життя присвятила певній дисциплині і про це пише статті чи ще щось.Як результат - мені зараз навчатись супер важко. Так важко не було ніколи. Чому?Весь мій ресурс який раніше йшов на будування нових нейронних зв'язків і вивчення чогось - розходується веріфікацією правда чи ні те, що я читаю зараз. І в той момент, коли я вже виділяю собі певний шмат інформації після всіх цих присідів - в мене вже нема ані сил, ані бажання, ані ресурсу це опановувати. Те саме відбулось з ШІ. (потрібно його вивчати але на чому?)Вагони курсів, книжок, статей, доповідей. Але 80% (не побоюсь цього припущення) цих матеріалів сгенеровані ШІ. Або левову частку генерації займає ші. І це все - виснажує. Як варіант, можна звісно лити собі в мізки все, що дають. Можливо потім якось відсортується з часом.Але мій мозок не помийна яма, і я не хочу забивати його всякою.... Ось такі думки та спостереження. Як у вас з цим? #саморозвиток #ші
👁 370 26-06-01 17:37
🦎 5 червня на безкоштовному вебінарі "Agile навички тестувальника: сертифікація 2026 vs наболіла реальність"наші колеги з Certified Unicorns обговорять одне з найцікавіших оновлень ISTQB цього року — сертифікацію ISTQB Advanced Level Agile Tester 2.0Зіркові спікери:🌟Олександра Ковальова — BUG-иня ISTQB — просмажить нові терміни і неочікувані зміни🌟Артем Биковець — Agile-практик з тестувальницьким бекграундом — зматчить це з реальними потребами команд на сьогодніПро що піде мова на зустрічі:🧪Чому Agile виснажує тестувальників🧪Навіщо тестувальникам переходити до продуктового мислення🧪Нові слова в Agile техніках 2026-го року — mob testing, vibe testing, holistic testing, test smell, tissue testers та інші звірів🧪як AI проліз в офіційні Agile техніки тестування🧪Чому на ринку хардові навички більше не гарантують успіху🧪Огляд новой сертифікації Agile testing 2.0 — що там має сенс, а що маркетингКому точно буде цікаво:☑️ QA, які хочуть навчитися відрізняти Agile від хаосу та “вічного пожежогасіння”☑️ тестувальникам, які хочуть розібратися, як змінюється Agile Testing у 2026 році☑️ QA Lead’ам, які відповідають за процеси в Agile-середовищі☑️ автоматизаторам, які хочуть більшого впливу та експертності в Agile-процесах☑️ всім, хто любить накидать на вентилятор Agile :)Вебінар безкоштовний, але ми будемо вдячні за ваші донати на дружню банку збору 10 000 000 грн від DOU для корпусу «Хартія», який обороняє Куп’янськ на Харківщині. Кожен донат у 300 грн — ваша можливість виграти цінні призи від організаторів і партнерів збору. Детальніше тут.🔗Посилання на банку зборуhttps://send.monobank.ua/jar/2XDFyC3WZc📌ДЕТАЛІ ТА РЕЄСТРАЦІЯ
👁 401 26-05-29 09:35
Багато хто при появі аі почав розказувати як воно заміняє людей і як круто робить і так далі. Я мовчала і ви бачили тільки критику ші від мене. Але мого досвіду з цим -ні. Так от, розкажу про досвід тепер. Першим моїм пунктом руху було навчання АІ. Я пройшла від курсу в телеграмі до курсів lM від Google. Вагон внутрішніх курсів ЕРАМ (повірте хотілось блювати від кількості) Коли всі ломанулись зараз здавати курси по клоду я вже без сил. В тому році в нас був конкурс на найкращу ідею використання аі в продукті- моя ідея виграла, але ми з командою її провалили, бо в нас 40+ процесів і встигнути кліпати аі (доволі об'ємний) в вільний час команда не потягла. Але ми пішли робити продукти з лм і аі всередині. Аі поступово впихувалось всюди.Від створення тест кецсів до нехай мануал пише юніт тестиОкрім цього багато окремих частин на моєму сайті я робила з аі і спочатку я була офігенно рада бо це економія і швидко. До тих пір поки мені не стало необхідно там щось поміняти/додати/тощо. Після чого я усвідомила що як тільки будуть фінанси я найму людину робити з 😱 За рік звісно аі змінилась і сильно. Наразі в своєму продукті я створюючи аі архітектуру, яка буде робити по факту роботу сінйора з оптимізацією одразу всіх процесів. Проте- на всіх своїх демо я підсвічую де потрібно робити людині і чому, бо інакше, здається що оця архітектура замінить куа і можна звільнити, і зі сторони рм та інших якщо це не підсвічувати і не пояснювати то виглядає як реклама слотів для залежної людини. Все яскраво гарне багато всього робиться швиденько раз раз і мільйон в кишені увау! Але це не так. В своєму навчанні я використовую ші для реклами але це теж не замінить повноцінного смм чи контент мейкера чи ще когось. Перевірити домашні роботи студентів він не може, навіть якщо я упорюсь і створюватиму агента під кожного студента щоб він тримав контекст його продукта -це по перше не вигідно економічно, по друге він не я, все одно. Так він може перевірити якийсь тест, поправити мені якісь помилки в текстах, помякшити мої формулювання щоб не звучали як прокльони без смайлика, форматувати пост, тощо. Але він мені не конкурент наразі. І багатьом з вас теж.Тому тут ви маєте зрозуміти 3 речі, якщо дочитали: 1. Я багато використовую аі і досвіду в мене з цим вистачає щоб його критикувати чи хвалити 2 якщо ви робите щось аі - робіть прозоро, показуйте обов'язково місця де потрібно залучення людини і чому це ваш мастхев в роботі 3 ви краще за ші. І ші вас не замінить, принаймні найближчим часом. Якщо ви доносите все з п.2 коректно та повноцінно.#ші
👁 408 26-05-26 11:42
​​Ви питали, продовжуємо розбирати ваші питання "використання ші в тестових та інтерв'ю" (питань більше, див. на скріні) Якщо коротко - то я буквально пару постів вище писала інфу про те, що підготувала матеріал своїм студентам -лідам, про розпізнавання використання ШІ на інтерв'ю, і про поради як використати ШІ собі для підготовки до інтерв'ю собі. Щодо інтерв'ю - використовувати там ші - постріл собі у ногу. Навіть, якщо ви гарно читаєте, якщо ви використовуєте голосовий ші, якщо ви вмієте прописати агента для цього, якщо ви фіксуєте аі свій погляд щоб "очі не бігали по тексту" - вас спіймають на ші. Ну як мінімум ті хто в мене вчився. Насправді, більшість досвідчених лідів. Ви можете десь проскочити в ейчарів, але далі - навряд. Але, - я проти питати терміни на співбесіді, саме завчені варіанти. І якщо ви для цього використовуєте ші - я подумки за вас. Тестові ... найдурніша активність в більшості випадків. Чому? Та бо я бачила як ці тестові робляться. Більшість людей -новачків візьмемо їх, кидають ці тестові в свою групу випускників курсів Х, і суцільним трудом їх роблять. Дехто робить з ШІ. Дехто робить за гроші як колись реферати та контрольні в школі. Це така ні про що не кажуча активність, яка витрачає час людини, мене, ейчара і так далі на перевірку - що я б їх відмінила повністю. З урахуванням що зараз такі ТЗ що можна робити їх не пару годин а пару днів - я точно не можу бути проти щоб людина для спрощення собі дурної безкоштовної роботи заюзала ШІ. Але, якщо ви дійсно хочете цю позицію - то в допомогу, а не повністю зробити ші. До ші я ще була ок з ТЗ для новачків і особливо для автоматизації чи у випадку якщо нам треба перевіряти там не знаю, базу даних багато. І треба доволі високий рівень знань - тоді це було ще виправдано.Зараз ці всі коди і запити напише ШІ, а ще сюр в тому, що ТЗ роблять багато хто, і для того щоб перевірити чи не зроблено воно з ШІ, нам приходиться використовувати для перевірки ШІ, щоб не витрачати час. То пардон - навіщо? Ніякої гарантії що людина то зробила самостійно у вас немає ніколи. Навіть якщо ші пройшло ок. Мок інтервью тут більш доцільні і краще. Ну а інтерв'ю які проводить ШІ - це взагалі.. мала досвід з цікавості, писала про це. Ну але краще так - ніж тестове. Для підготовки до інтерв'ю новачку та й іншим ок юзати ші, в плані сгенеруй мені питання , закріпити свої якісь знання, подивитись різні версії, перевірити АІ зроблену вами задачу, надати вам фідбек і так далі - це абсолютно ок. Ну а на питання як краще відповідати про використання ші ? - краще використати нейтральну позицію. Сказати що використати можу і вмію, за потреби на проекті зможу робити задачи як з аі, так і при забороні використати аі.Якщо питають конкретику, а як будеш використати - то новачкам краще казати що буду юзати ШІ для самоперевірки, чи не пропустив якийсь тест, чи для ревью теста, чи для використання технік тест дизайну частково в розписі, або як відповіді на питання, щоб не відволікати інших коли в мене щось не виходить. При цьому зауважити, що не надаєте ші якісь конкретні дані та сенситив інформацію.Ну і краще не тільки так відповідати, а й робити. Досдвідченим буде звісно інші формулювання. Для чого використовують, як створюють агентів, як будують аі архітектуру процесів, тощо. #питання #відповіді #ші
👁 471 26-05-21 15:17
Ми перевчились "гуглити" і це печаль.Все більше і більше людей сприймають АІ як єдине джерело інформації.Все більше перестають сприймати інструмент як інструмент і спілкуються як з людиною. А це формує додаткові зв'язки та рівень довіри. Бо це ж офігезний дружбан, доступен завжди, знає усе, і ти там найкраща бубочка в світі. Він завжди на твоєму боці, і ми не помічаємо навіть, як він дає нам хибні поради.Не тільки в роботі а і в спілкуванні з іншими.Ми хочемо бути більш толерантними та етичними, щоб не зачіпити нікого, вийти з конфлікту чи спору, вирішити продовжити чи розірвати якісь стосунки і ... віддаємо це на розсуд ші...А ші в цей момент зчитує лише ваші емоції, ваше розчарування чи захоплення, і формує відповідь як йому здається вам буде легше.Розставайся з хлопцем, хоча не враховується бік хлопця, чи дівчини, звільнись з роботи, скажи ось так і ось так.. Ви не думайте, я теж багато чого роблю з ші, але в мене сидить довбаний тестувальник і перфекціоніст з самокритикою, тому я в його оди ніколи не вірю і йду перевіряти та ще спираюсь на свої знання і розуміння. Але ж багато хто цього не робить. І тут з одного боку - кількість знань наразі така що мозок просто не зможе, і ші класна штука яка може "замінити" опухаючий від інфи орган.З іншого боку - ну блін ну майте хоч трошки сумніву.Просто хоча б гуглоніть що є на цю тему не знаю там ще. Або спитайте в того ж ші, а які ще є погляди та сперечання на цю тему. Короче, в майбутнє де ШІ буде контролювати людей я вірю все більше. Бо ми настіки ліниві , нам настіки влом ото щось додаткове робити, що краще просто пустити, най походе. Звісно що це утрировано і узагальнене, проте якщо ви вилізите трошки з аі бульбашки і подивитись прости боже пости звичайних людей в тредс чи в фейсбуці, - ви охрінієте просто, що коїться, і скільки в нас дійсно погано обізнаних людей. І що з цими людьми можна робити та як керувати - страшно уявити. Страшно уявити як це легко робити. Короче таке, вся надія на айтішку. Бо тут схоже самі свідомі люди. В більшості своїй.