Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - ЭНЕРГОДАР СЕГОДНЯ
Додано 14 лип 2024

ЭНЕРГОДАР СЕГОДНЯ

@energodartime
Кількість підписників: 25 119
Фото: 22,100
Відео: 5,090
Посилання: 10,000
Опис:
На цьому каналі ви можете дізнатися про все, що відбувається в нашому УКРАЇНСЬКОМУ місті. Instagram: https://instagram.com/surapistoletov

👥 Кількість підписників

25 119
Середній/День:: -36
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: +524

👁️ Середній перегляд на повідомлення

9 304
Середній/День:: 9,520
Середній/Тиждень:: 9,894
ERR: 37.04%

📊 Кількість повідомлень на день

2.4
Останній день: 10
Середнє за тиждень: 3.7
Середнє за день: 2.4

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 10,400 26-02-25 10:25
⚡️Південноукраїнськ кримінальний: справу чиновника Олега Нестеренко за розкрадання коштів бюжету направлено до судуОбвинувальний акт щодо начальника управління будівництва та ремонтів Південноукраїнської міської ради за фактом розтрати бюджетних коштів з використанням службового становища в умовах воєнного стану, а також службового підроблення направлено до суду.Про це повідомляє поліція та прокуратура області.Встановлено, що у грудні 2024 року чиновник, використовуючи службове становище, підписав договір на капітальний ремонт та встановлення вуличного освітлення у селі Бузьке Вознесенського району. При цьому він розумів, що у специфікації до договору ціни на електроустаткування завищені. Надалі обвинувачений вніс недостовірні відомості щодо вартості матеріалів до актів виконаних робіт.Дії посадової особи завдали збитків місцевому бюджету на загальну суму майже 250 тис. грн.Досудове розслідування проводили слідчі ВП №3 Вознесенського РУП ГУНП у Миколаївській області.Раніше, під час досудового розслідування, слідчі за процесуального керівництва прокуратури повідомили фігуранту про підозру за двома епізодами:– ч. 4 ст. 191 КК України – розтрата чужого майна через зловживання службовим становищем в умовах воєнного стану;Патріотичні футболки– ч. 1 ст. 366 КК України – внесення свідомо недостовірних даних до офіційних документів.Обвинувальний акт направлено до Вознесенської окружної прокуратури Миколаївської області, яка передала справу до суду для розгляду по суті.За вчинене фігуранту загрожує до 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
👁 9,870 26-02-23 11:27
Поки міністр-юрист Герман Галущенко, мій "улюблений" персонаж для текстів у ФБ в СІЗО, зверну Вашу увагу на діяльність іншого мого "героя" - генерального директора ХАЕС товариша Андрія Козюру. Минуло майже 4 роки після пошкодження лопаток турбіни на енергоблоці 2 ХАЕС (березень 2022). Через це енергоблок не міг працювати на повній потужності, замість 1000 МВт видавав тільки від 600 до 800 МВт. Оголошувався двічі тендер, але гендиректору не подобався переможець - колишній Турбоатом, і тендери скасовувалися. Мабуть, відмовлявся Турбоатом платити корупційну маржу. 18 лютого 2026 оголошений черговий конкурс.Спостерігаємо за процесом. У мене запитання: чи понесе А.Козюра покарання за нанесення економічної шкоди підприємству через недовиробництво електроенергії за 4 роки?? А втрати великі, і це під час війни, обмеженості ресурсів в умовах дефиціту генерації внаслідок російських обстрілів ОЕСУ. На мою думку, він, Козюра, має скласти компанію Сігізмунду в СІЗО. Відсутність у себе компетенцій в сфері експлуатації АЕС, А.Козюра компенсує адміністративним тиском на персонал. Влаштував справжній концтабор за радянським зразком у кращих традиціях КДБ. Зокрема, на одній нараді доручив проінформувати працівників підрозділів, що " у разі надходження неперевіреної або сумнівної інформації, що може вплинути на ділову репутацію енергопідприємства чи робочий процес, повідомляти безпосереднього керівника з метою своєчасної перевірки та встановлення джерела поширення інформації." Тобто, узаконив доноси...З приходом камаріл'ї деркачистів в НАЕК Енергоатом, сталою практикою стали прослуховування співробітників, моніторинг їх листування, використання поліграфа. Доноси. Усе, як заповідав випускник академії ФСБ А.Деркач...І ці практики продовжуються, хоча П.Котін втік, Галущенко затриманий... Але менти, прокурори та сбушники продовжують працювати в Компанії і застосовувати всі ці ганебні інструменти для контролю персоналу.Ольга КОШАРНА.
👁 12,200 26-02-17 15:45
А це я писала в фб в минулому році щодо ГО "Енергія наших сердець" при ХАЕС та інших АЕС та примусовість відрахувань із зарплат персоналу за рішенням гендиректора Козюри...."На ХАЕС знову примушують персонал писати заяви про відрахування ЩОМІСЯЧНО від зарплати 1.5 % на благодійний рахунок НБУ, та 3,5 % - на ГО "Енергія наших сердець". Тобто сумарно 5% щомісячно. І це крім обов'язкового військового збору!Профспілки на АЕС та в центральному офісі Енергоатом давно вже перетворилися на ручних слуг адміністрації, а не захисників прав працівників. Повністю дискредитували саму ідею профспілкового руху. Керівники АЕС та Енергоатом відчувають безкарність та насолоджуються власним всевладдям та приниженням працівників, яких вважають рабами. А тих, хто висловлює протест діям адміністрації - під штучними приводами переводять на нижчі посади та влаштовують булінг із залученням маріонетки Енергоатом голови Держатомрегулювання О.Корікова, унікальних висококваліфікованих фахівців лишають персональних ліцензій. На покидьків з адміністрації Енергоатом не діє навіть публічний розголос їх беззаконня та хамського ставлення до персоналу. Під керівництвом з 2020 року команди деркачат НАЕК Енергоатом остаточно прогнив. Маю надію, що покарання їх наздожене. Але, що залишиться після них, і хто буде розгрібати ці авгієві конюшні?!Ольга КОШАРНА.
👁 5,610 26-02-15 11:43
Германа Галущенка затримано у межах 208 статті КПК. Стаття регулює затримання особи уповноваженою службовою особою без ухвали слідчого судді (суду) — «Схеми» з посиланням на повідомлення власних джерел у правоохоронних органах. «Наразі ексміністра доставляють до Києва з метою проведення всіх необхідних слідчих дій, в тому числі, вручення підозри та обрання запобіжного заходу». ℹ️ Стаття 208 Кримінального процесуального кодексу України регулює затримання особи без ухвали слідчого судді.Уповноважена службова особа має право затримати людину без рішення суду, якщо:🔹 Особу застали під час вчинення злочину або замаху на нього.🔹 Безпосередньо після злочину очевидці (або явні ознаки) вказують, що саме ця особа його вчинила.🔹 Є обґрунтовані підстави вважати, що підозрюваний у тяжкому чи особливо тяжкому корупційному злочині може втекти, якщо його не затримати.Основні вимоги статті:🔹 Без ухвали суду особу можна тримати не більше 60 годин.Не пізніше ніж за 60 годин її мають:🔹 або звільнити,🔹 або доставити до суду для обрання запобіжного заходу.Затримання за ст. 208 КПК — це тимчасовий захід з метою забезпечити розслідування і явку особи до суду.🚀Підтримати🤝__🤝🚀Приєднатися до ZN.UA
👁 8,860 26-02-14 09:36
Південна Корея🇰🇷 зробила те, що відрізняє майбутніх лідерів від спостерігачів: 12 лютого 2026 року парламент ухвалив спеціальний закон про малі модульні реактори (прес-реліз у коментрарі) — і цим фактично перевів розвиток малих модульних реакторів (ММР) із площини технологій у площину державної економічної стратегії.Це принципово важливо. Корея не просто підтримує ММР — вона створює повну інституційну систему для їх масштабування. Закон формує центральний координаційний орган (control tower), забезпечує державне фінансування R&D і демонстраційних проєктів, створює спеціальні зони розвитку ММР, формалізує державно-приватні партнерства і інтегрує експортну складову в державну політику. Це означає, що ММР у Кореї — це вже не експеримент і не пілот. Це майбутня індустрія.Фактично Корея повторює свою історію успіху з великими реакторами APR-1400, але тепер — на новому ринку, який ще не сформований. І саме тому швидкість прийняття регуляторних і законодавчих рішень стає ключовою конкурентною перевагою. У ядерній енергетиці виграє не лише той, хто має технологію. Виграє той, хто першим створює умови для її масштабування.Особливо показово, що Корея прямо прив’язує ММР до майбутньої економіки — дата-центрів, штучного інтелекту, нової промислової інфраструктури і експорту енергетичних технологій. Це не енергетичний проєкт. Це індустріальна політика на 30–50 років вперед.У цьому контексті важливо, що Україна також рухається у правильному напрямку. Законопроєкт №14164, зареєстрований у Верховній Раді (за поданням Andriy Gerus, Anatolii Kostiukh та David Braun), формує правову основу для впровадження малих модульних реакторів і інтеграції їх у національну енергосистему. Це означає, що Україна вже входить у глобальний процес формування ММР-ринку, а не залишається поза ним.Україна має одну з найсильніших стартових позицій у світі: найбільшу атомну генерацію в Східній Європі, підприємства атомного машинобудування, досвід експлуатації, підтримку суспільства, інженерні кадри і стратегічну потребу в нових стабільних джерелах енергії. І саме законодавчі кроки, подібні до корейського закону і українського законопроєкту, визначають, хто стане центром нового ядерного ринку.Південна Корея вже чітко зробила свій вибір. Україна — також рухається у цьому напрямку. І тепер головне — швидкість.Maksym Pyshnyy
👁 8,780 26-02-13 11:32
Європейський "атомний" розкол?Франція🇫🇷 щойно зробила те, що ще кілька років тому в Європі вважалося політично неможливим: офіційно поставила атомну енергетику в центр своєї кліматичної та економічної стратегії, фактично визнавши, що net-zero без атома — це політичне гасло, але не працююча індустріальна модель. Новий план передбачає не лише продовження експлуатації існуючих реакторів, а й будівництво щонайменше шести нових із можливістю масштабування до 14, паралельно з переглядом (і частковим скороченням) цілей щодо сонячної та вітрової генерації. Це не технічне рішення — це геоекономічний вибір. Франція відкрито робить ставку на атом як на базову інфраструктуру енергетичної незалежності, стабільних цін на електроенергію та конкурентоспроможності промисловості:"Згідно з переглянутими енергетичними планами, уряд Франції прагне скоротити частку викопного палива в загальному споживанні енергії з 60 відсотків у 2023 році — коли було вперше розпочато перегляд — до 40 відсотків до 2030 року та 30 відсотків до 2035 року.Міністр охорони навколишнього середовища Монік Барбу заявила, що Франція хоче, щоб "кожен третій придбаний автомобіль" у 2026 році був електричним — це стрибок у порівнянні з кожним п’ятим новим електромобілем, проданим минулого року. Вона надає споживчі субсидії на купівлю автомобілів на акумуляторних батареях."Це також означає де-факто кінець єдиної енергетичної доктрини Європи🇪🇺. Різні країни починають обирати власні моделі, і найбільш індустріально орієнтовані економіки повертаються до атомної генерації як єдиного джерела, здатного одночасно забезпечити масштаб, стабільність і передбачувану економіку. Після енергетичної кризи 2022–2024 років стало очевидно: відновлювальна енергія може бути частиною системи, але не її фундаментом. Фундаментом залишається керована базова генерація з високим коефіцієнтом використання потужності — і тут атом не має альтернатив.Для України🇺🇦 це сигнал набагато важливіший, ніж може здатися на перший погляд. Україна вже має те, що Франція зараз намагається зберегти і масштабувати: великий парк реакторів, інфраструктуру, інженерну школу і системну інтеграцію атомної генерації в енергобаланс. У новій європейській енергетичній архітектурі атом перестає бути “спадщиною минулого” і стає базовим активом майбутнього — інфраструктурою, навколо якої будуються дата-центри, промислові кластери і нова електрифікована економіка.Фактично Європа входить у фазу нового атомного циклу, і питання вже не в тому, чи буде атом розвиватися, а в тому — де саме буде центр цього розвитку. І якщо Франція робить ставку на атом як основу своєї економічної безпеки, Україна має всі передумови, щоб стати не просто частиною цього процесу, а одним із його ключових елементів.Maksym Pyshnyy
👁 7,030 26-02-12 07:30
🕯 О 9:00 зупиніться! Пригадайте тих, кого вбили російські злочинці. Хто віддав найцінніше в цій страшній війні... Колесников Микита народився 4 липня 2003 року в місті Кам’янка-Дніпровська Запорізької області. З юних років обрав шлях служіння Україні. Після закінчення 9 класу Кам’янсько-Дніпровської гімназії «Скіфія» вступив до Запорізького військового ліцею «Захисник», а згодом до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. У 2024 році обійняв посаду командира взводу військової частини А7015, 4-ї окремої танкової бригади, виконуючи бойові завдання на Харківському напрямку.Був справедливим, чесним і відповідальним командиром. Саме таким його пам’ятають побратими. Він не шукав легких шляхів, був відданий своїй бригаді, українському народові та своїй Батьківщині. Усіма силами прагнув наблизити Перемогу України.Воїн загинув 31 березня 2025 року у бою в Харківській області, Куп’янському районі, селі Новоселівка, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України.Петиція про надання звання Герой України. Ми в 📲 WhatsApp  📲 Instagram 📲 TikTok
👁 9,020 26-02-11 13:30
Вчора на офіційних сторінках АТ НАЕК Енергоатом піарасти компанії розмістили чергове виправдання своїх дій та зі звинуваченнями критиків в «дезінформації», навіть тег присобачили - #stopdisinformationЯк вони обгрунтовують «законність» своїх дій на майданчику ХАЕС, тобто, щодо «ремонтно-відновлювальних робіт» щодо енергоблоків ХАЕС-3,4 та просування по безпределу закупівлю російських реакторів із Болгарії?Перелік документів, на які вони посилаються: Указу Президента України №406/2020 «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики» постанови КМУ від 18.02.2009 № 118 «Про першочергові заходи з будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС» розпорядження КМУ від 26.07.2018 № 579-р «Про схвалення техніко-економічного обґрунтування «Будівництво енергоблоків №№ 3, 4 Хмельницької АЕС» інвестиційного плану НАЕК «Енергоатом» на 2022-2026 роки, затвердженим розпорядженням КМУ від 12.08.2022 № 805-р.Нагадаю керманичам Енергоатом, що в нас то йде кривава війна на виснаження держави. Україна за три роки втратила 80-90% теплової генерації на вугіллі, близько 40% гідрогенерації – а це були маневрові потужності для балансування ОЕСУ. Втрачені великі енергоємні підприємства, мільйони українців виїхало за кордон і внаслідок цього споживання електроенергії в державі впало на 30% мінімум.Зверніть увагу, що Енергоатом не посилається на документ, який щорічно готує НЕК Укренерго: «Звіт з достатності генеруючих потужностей» на 10 років відповідно до закону України «Про ринок електроенергії». Саме системний оператор, тобто, Укренерго, відповідає та планує розвиток енергосистеми на підставі економічних прогнозів з використання комп’ютерних веріфікованих моделей. Саме цей документ є дороговказом для кожного виду генерації при плануванні її розвитку – ядерній, гідро- , тепловій, на відновлювальних джерелах. Саме в цьому документі визначається необхідний енгергомікс для стабільної роботи ОЕСУ в реальних умовах з врахуванням генерацій для резерву та балансування. За останні три роки війни в жодному Звіті Укренерго я не бачила 2ГВт нових ядерних потужностей. Українські АЕС зараз – базові генерації, а в країні через втрату маневрових потужностей спостерігається гострий дефіцит саме маневрових-балансуючих потужностей. А базових зараз вистачає, навіть без ЗАЕС.Слава Господу нашому, що в переліку обгрунтовуючих документів піараси Енергоатом не згадали рішення уряду СРСР про будівництво ХАЕС))). 14 грудня 2021 року Енергоатом написав листа на адресу прем’єр міністра Д.Шмигаля з проханням «дати доручення Міністерству юстиції України підтвердити достатність правових підстав для завершення будівництва енергоблоків ХАЕС-3,4 БЕЗ ПРИЙНЯТТЯ ОКРЕМОГО закону про розміщення згаданих енергоблоків»! При цьому ЕА посилався на постанову ВР України від 12 вересня 1991 року номер 1545-ХІІ «Про порядок тимчасово дії на території України окремих актів законодавства СРСР». Мінюст ґрунтовно на 7 сторінках (!) по пунктам відповів невігласам, шахраям та злодіям із Енергоатом, чому вони шахраї))). Нагадав невігласам та аферистам із ЕА, що після 1991 року в Україні прийнято низка законів, що в повному обсязі регулюють відносини суб’єктів в сфері використання ядерно енергії в мирних цілях, у т.ч. закон (в 2005 році) «Про порядок розміщення, проектування, будівництва ядерних установок, які мають загальнодержавне значення», в якому вичерпне визначено, що треба, щоб почати будівництво нових ядерних потужностей. Зараз камарілья Галущенко-Котін взагалі втратили рештки совісті та страх покарання, та пхають руками президента України та народних депутатів із СН з порушення Регламенту ВР, всіх НПА, що визначає процедури перед початком будівництва з величезними інвестиціями, безпрецедентний щахрайський законопроект. Виключно – з корупційною метою. Та ще і російські технології, коли найкращі українці загинули та гинуть в цій війні…
👁 9,090 26-02-09 11:20
Багато хто вже не пам`ятає, але команда Галущенка-Котіна в 2021 році почала масштабно судиться з Держатомрегулювання України, Державною аудиторською службою та т.і. В НАЕК Енергоатом тоді працював С.Пушкар (зараз член НКРЕКП), а його рідний брат - був багаторічним керівником апарату скандального ОАСК (зараз він керівник юридичного департаменту НКРЕКП). ДП «НАЕК «Енергоатом» звернулося до Окружного адміністративного суду міста Київ з адміністративним позовом до Держаудитслужби, в якому просило визнати протиправними та скасувати вимоги Держаудитслужби, викладені в листі на КМУ від 19.11.2021 року. Зокрема, 07.02.2022 року НАЕК Енергоатом випустив прес-реліз, в якому повідомив про рішення суду частково задовольнити позов ЕА:«Заборонити Державній аудиторській службі України надавати рекомендації (пропозиції) Кабінету Міністрів України щодо припинення повноважень та/або припинення трудових відносин з тимчасово виконуючим обов`язки президента державного підприємства «НАЕК«Енергоатом», включаючи, але не виключно, відсторонення, розірвання контракту, звільнення тимчасово виконуючого обов`язки президента державного підприємства «Енергоатом»». Ще тоді було рекомендовано КМУ звільнити П.Котіна!!Акт перевірки Держаудитслужби від листопада 2021 року свідчив про чисельні фінансові зловживання керівництвом Енергоатом, зокрема, щодо будівництва ЦВЯП та т.і. За цей період, впевнена, масштаб зловживань збільшився в рази. Уряд Ю.Свириденко публічно обіцяв провести аудит всіх 10 відокремлених підприємств Енергоатом до середини грудня 2025. Але обіцянку не виконав, зараз вже йдеться про квітень 2026. НКРЕКП не перезавантажено, а люди Галущенка-Деркача до цього часу працюють там, зокрема, брати Пушкари. І не тільки вони... Чисельні заяви та обіцянки Уряду після міндічскандалу в листопаді 2025 виявилися тільки обіцянками та імітацією бурхливої діяльності...Ольга КОШАРНА.
👁 8,850 26-02-07 18:02
Через два тижні після останньої публікації 22 січня 2026 на сайті МАГАТЕ, 6 лютого з'явилося повідомлення 339. Жодного слова про ЗАЕС в ньому. *Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі заявив, що протягом минулих вихідних українська електромережа знову стала об'єктом військових дій, що призвело до значного впливу на роботу кількох регіонів України та атомних електростанцій (АЕС).Лінії електропередач, що з'єднують Україну із сусідніми країнами, були відключені, що спричинило каскад відключень ліній електропередач всередині України. В результаті, блок однієї АЕС відключився від мережі через коливання напруги та автоматично вимкнувся. Інші блоки інших АЕС були змушені зменшити потужність. Чорнобильський майданчик зазнав повної втрати зовнішнього електропостачання та приблизно годину покладався на свої аварійні дизель-генератори....На тлі посилення військової активності, яка впливає на українську електромережу, три команди МАГАТЕ відвідують 10 підстанцій, що мають вирішальне значення для ядерної безпеки та захисту в Україні. Метою цієї двотижневої місії МАГАТЕ є оцінка тривалої шкоди, завданої електромережі, огляд ремонтних робіт та визначення практичних кроків для посилення стійкості зовнішніх джерел живлення АЕС країни. Одна з команд також відвідала Київ, де обговорила подальшу підтримку МАГАТЕ експлуатації АЕС за погіршення стану мережі. Це вже друга подібна місія за стільки ж місяців; попередня місія відбулася у грудні 2025 року , яка підтвердила вплив кумулятивного впливу на роботу АЕС та умови праці персоналу. Раніше минулого тижня Чорнобильська АЕС виявила 44 дрони у своїй зоні спостереження. У вівторок минулого тижня команда МАГАТЕ на Рівненській АЕС сховалася у своєму готелі, тоді як два дрони було виявлено в зоні спостереження станції. Ще шість дронів було виявлено на Рівненській АЕС минулого тижня. "Ольга КОШАРНА.https://www.iaea.org/newscenter/pressreleases/update-339-iaea-director-general-statement-on-situation-in-ukraine