Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - ЭНЕРГОДАР СЕГОДНЯ
Додано 14 лип 2024

ЭНЕРГОДАР СЕГОДНЯ

@energodartime
Кількість підписників: 25 119
Фото: 22,100
Відео: 5,090
Посилання: 10,000
Опис:
На цьому каналі ви можете дізнатися про все, що відбувається в нашому УКРАЇНСЬКОМУ місті. Instagram: https://instagram.com/surapistoletov

👥 Кількість підписників

25 119
Середній/День:: -36
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: +524

👁️ Середній перегляд на повідомлення

9 304
Середній/День:: 9,520
Середній/Тиждень:: 9,894
ERR: 37.04%

📊 Кількість повідомлень на день

2.4
Останній день: 10
Середнє за тиждень: 3.7
Середнє за день: 2.4

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 11,000 25-09-04 16:05
Держатомрегулювання України терміново потребує перезавантаженняСпостерігаю за процесами, які відбуваються в АТ НАЕК Енергоатом» після стрімкої втечі з сім’єю до Відня екс очільника Компанії Петра Котіна. Нібито щось зрушилося в позитивному напряму в Компанії. Кадрові призначення, наприклад ( Т.Ткача на тво гендиректора РАЕС) , ліквідація корупціогенного підрозділу Атомпроектінжинріринг (мабуть, тому, що все нове «велике атомне будівництво» накрилося, тому легше ліквідувати, чим відбиватися в судах по справах, які приростають з кожним днем).У зв’язку з цим у мене логічне запитання: хто ж буде «спрямовувати та керувати» діяльністю маріонетки голови ДІЯРУ О.Корікова? Інших вже нема (міністра-юриста Галущенка в Міненерго), а ті – далеко (П.Котін). Коріков же навіть прес-релізи узгоджував з ними двома, не кажу вже про регуляторні рішення, тому його і призначила ця камарилья в грудні 2021, перед великою війною, що він повністю «ручний». Тому звертаюся до Кабінет Міністрів України: звільняйте вже це нещастя з посади Голови ДІЯРУ, і одночасно Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки (ця посада взагалі звучить як анекдот стосовно «здібностей» Корікова). Бо соромно перед закордонними колегами за цього персонажа...Підставою для звільнення ( та відкриття кримінальних справ, до речі теж) є злочинна бездіяльність в прийнятті регулюючих рішень з моменту окупації ЗАЕС. Мій колега Георгий Балакан за датами скомпонував зразки бездяльність голови регулятора ЯРБ. Цитую його допис із ФБ:«ДІЯРУ повинно було прийняти рішення щодо ЗАЕС на обмеження ліцензії тільки режимом “Холодний зупин” - як мінімум:• 5.08.2022 - перший обстріл із знеструмленням і аварійним зупином енергоблоків №4, 5, 6 ЗАЕС після окупації; • 16.08.2022 – на засіданні ліцензійної комісії ДІЯРУ, коли вже були фактом знеструмлення і обстріл ЗАЕС 5.08.2022 -, мінування периметру і ставка та і розміщення в машзалах енергоблоків №1 та №2 важкої військової техніки та боєприпасів), • 25.08.2022 -повторне знеструмлення ЗАЕС із аварійним зупином енергоблоків №5 та №6 - після обстрілу лісосмуги і короткого замикання на ЛЕП Дніпровська 750 kV із аварійним зупином енергоблоків №5 та №6;• 6.11.2022 - у зв’язку з наказом №711 РФ про викрадення ЗАЕС у власність РФ та продовженні дії умов української ліцензії на експлуатацію ЗАЕС до 2028 р.. Однак таке важке для керманичі регулятора рішення - основної їх регулюючої функції безпеки, ми чекали аж до 26.06.2023 р., а система безвідповідальності з 6 червня (день втрати Каховського водосховища) в конвульсіях очільника ДІЯРУ конвульсувала і нічого не ініціювала, поки про це не попросив в своєму листі очільник АТ Енергоатом. Чи була це агонія Регулятора, що неспроможній захистити Державу від самого себе, чи це було зовнішнє деркачівське, що постійно тримало когось за фаберже – це ми з’ясуємо потім, після повернення віденських картузів, однак обмеження української ліцензії виявились для дикунів – папірцем, яким вони вишмаркались перед IAEA і продовжили тримати енергоблоки в стані Гарячий зупин. Закінчилась ця агонія і безпорадність вітчизняного регулятора і самозакоханого Гроссі тільки в середини квітня 2024 року, коли нещільність трубчатки ПГ майже на всіх енергоблоках мала значні витоки борованої води і радіоактивної води у зовнішній простір. Остаточно доламав парогенератори, росіяни заспокоїлись і перевели всі енергоблоки в стан Холодний зупин, після чого ризики ЗАЕС різко впали і фахова спільнота здихнула із полегшенням.»Робить щось Кабінет Міністрів України, щоб позбавитися всесвітньої ганьби в сфері державного регулювання ЯРБ України, бо не можна це вже спостерігати...Ольга КОШАРНА.
👁 10,100 25-06-30 15:10
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримала агентка фсб, яка коригувала удари ворога по ЗапоріжжюЗа матеріалами Служби безпеки України 15 років ув’язнення отримала ще одна агентка фсб, яка шпигувала для ворога у Запоріжжі. Зловмисниця готувала координати для повітряних атак рф по місту.Як встановило розслідування, замовлення окупантів виконувала 19-річна студентка місцевого університету, яку рашисти завербували через її хрещену – колаборантку з тимчасово захопленої частини регіону.За матеріалами справи, агентка намагалася виявити запасні командні пункти Сил оборони, а також «вирахувати» діючі оборонні компанії регіону.Одночасно фігурантка збирала інформацію про місця ворожих «прильотів» та їхні наслідки.Контррозвідники СБУ затримали зрадницю у березні 2024 року за місцем її проживання.Під час обшуків у агентки вилучено телефон із доказами роботи на рф.На підставі доказів, зібраних слідчими Служби безпеки, суд визнав агентку винною за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб).Розслідування проводили співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
👁 6,100 25-06-24 13:09
Трохи конспірології…На годині Уряду у ВРУ (19.06.2025) міністр енергетики зробив заяву щодо проекту добудови Хмельницьких блоків АЕС №3 та №4, а саме: «Питання не закрите, у нас нема офіційної відмови Болгарії продовжувати перемовини. Більш того, процес інтенсифікувався. На жаль, там [у Болгарії] відбуваються внутрішньополітичні процеси, які вплинули на гальмування проєкту. Але ми маємо певні плани щодо його поштовху. Зокрема на римській конференції в липні ми плануємо відповідне рішення МАГАТЕ, де воно виступить одним із лідерів цього процесу. Питання відкрите».Саме яка кооперація з МАГАТЕ може підштовхнути Болгарію до реалізації проєкту?Трохи відкотимось у часі назад:1️⃣11.06.2025 Світовий банк заявив, що скасовує заборону щодо фінансування атомних проектів у країнах, що розвиваються (https://abrv.in/h9nr) .2️⃣17.06.2025 президент Світового банку Аджай Банга заявив, що його першочерговим завданням є підписання угоди про партнерство з МАГАТЕ для створення власної експертизи, культури безпеки та політики гарантій, що може зайняти певний час. Також було заявлено, що «Ми не будемо виконувати роботу у Франції чи США. Але це буде Бразилія, Румунія, Індія та будь-хто інший, кому це може знадобитися.» (https://abrv.in/bfrd).3️⃣18.06.2025 Президент України (який особисто опікується добудовою ХАЕС 3/4) зустрівся з Аджаєм Бангою та обговорили розвиток енергетичного сектору (https://abrv.in/hupM).4️⃣19.06.2025 вищезгаданий виступ Міністра енергетики України.Отже, можливо саме про потенційне кредитування проекту добудови ХАЕС зі сторони Світового банку йде мова, коли Міністр енергетики каже про залучення МАГАТЕ у процес добудови, оскільки Світовий банк чітко дав зрозуміти, що будь яке кредитування буде можливо лише після експертизи та створення відповідних процедур зі сторони МАГАТЕ. Але, в будь якому випадку, процедура отримання міжнародного кредиту вимагає значного часу та виконання відповідних процедур (особливо в частини закупівель), а в частині Світового банку – взагалі «маркери» для всієї України а не окремого підприємства та вимоги щодо проведення відповідних реформ ("примусове" виконання яких не любить будь яка влада😉). Але варіант щодо залучення фінансування дуже цікавий…Maksym Pyshnyy.
👁 11,300 25-06-16 15:13
Атомний ефект доміно."Статус-кво закулісних ядерних угод допомагає лише росії та Китаю», – сказав Тодд Мосс, виконавчий директор Energy For Growth Hub, аналітичного центру, який виступає за те, щоб західні банки розвитку інвестували в ядерну енергетику."Не пройшло і тижня, як Світовий банк зобив заяву, щодо скасування багаторічної заборони на фінансування будівництва атомних об'єктів, вже відбувається !ефект доміно" щодо скасування такої заборони іншими міжнародними кредитними установами:"Азійський банк розвитку розглядає питання про скасування заборони на фінансування проектів ядерної енергетики, щоб допомогти задовольнити зростаючий попит на енергію в регіоні. Переговори між посадовцями найбільшого багатостороннього кредитора Азії та зацікавленими сторонами уряду відображають зростаючу підтримку джерела енергії без викидів серед світових політиків, які шукають рішення для задоволення швидкозростаючого попиту на електроенергію та кліматичних зобов'язань.Це відбувається після рішення ради директорів Світового банку минулого тижня скасувати багаторічну заборону на фінансування ядерної енергетики, а також після змін у політиці щодо ядерної енергетики з боку ключових акціонерів Японії та Німеччини.АБР є найбільшим багатостороннім банком розвитку в Азії. Минулого року він виділив 24,3 млрд доларів США на сприяння розвитку в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.Вашингтон закликає багатосторонніх кредиторів підтримати ядерні проекти, що, на його думку, допоможе західним компаніям конкурувати з державними ядерними підприємствами Росії та Китаю, які розширюють свою діяльність за кордоном.Російський «Росатом» будує атомні електростанції в Туреччині, Бангладеш, Китаї, Індії та Ірані, тоді як Китайська національна ядерна корпорація будує реактори в Пакистані."Статус-кво закулісних ядерних угод допомагає лише росії та Китаю», – сказав Тодд Мосс, виконавчий директор Energy For Growth Hub, аналітичного центру, який виступає за те, щоб західні банки розвитку інвестували в ядерну енергетику.Мосс додав, що банки розвитку можуть «співпрацювати з урядами, щоб визначити найкращі моделі для їхніх потреб та закуповувати їх на конкурентних засадах".Чекаємо на новини з ЄБРР та ЄІБ?!))Maksym Pyshnyy
👁 4,400 25-06-12 15:02
📌 МАГАТЕ офіційно засудило Іран: ядерна напруга зростаєВперше за понад 20 років Рада керуючих МАГАТЕ офіційно заявила, що Іран порушує свої зобов’язання щодо нерозповсюдження ядерної зброї. У резолюції, ініційованій США, Великою Британією, Францією та Німеччиною, вказано, що Іран неодноразово не співпрацював із МАГАТЕ та перешкоджав перевіркам мирного характеру своєї програми.🔻 На фоні:▪️ Тегеран зводить вже третій об’єкт зі збагачення урану;▪️ Іран збільшив запаси урану, збагаченого до 60%, до понад 408 кг — за оцінками, цього вистачить на створення ядерної зброї менш ніж за 2 тижні;▪️ США дозволили евакуацію персоналу з баз у регіоні;▪️ Ізраїль готується до можливих ударів, вважаючи Іран максимально вразливим;▪️ Іран попереджає: у разі атаки — відповість ударами по американських базах.❗️На горизонті — шостий раунд непрямих переговорів у Маскаті. Але Тегеран відмовляється припинити збагачення, називаючи це "червоною лінією".⚠️ Захід попереджає: якщо не буде прогресу, до жовтня можуть бути повернуті міжнародні санкції ООН. У відповідь Іран погрожує вийти з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
👁 2,900 25-05-30 08:01
Нота України в МАГАТЕ infcirc 1294 від 28 травня 2025 щодо будівництва ліній електропередач до ЗАЕС Росією. ..."Ці дії є кричущим порушенням міжнародного права та посяганням на суверенітет України. Всі ядерні об'єкти в Україні, включаючи ЗАЕС, підпадають під виключну юрисдикцію Державної інспекції ядерного регулювання ядерного регулювання України {Держатомрегулювання). Жодних дозволів, технічної оцінки або ліцензування Держатомрегулювання не видавало на такі інфраструктурні або експлуатаційні модифікації. Будівництво цієї лінії електропередач є чітким свідченням наміру Російської Федерації ініціювати несанкціонований перезапуск Запорізької атомної електростанції - об'єкта, який залишається суверенною власністю України. Будь-яка експлуатація Запорізької АЕС без чіткого дозволу українського ядерного регулятора є незаконною і становить пряму загрозу ядерній безпеці"......"Більше того, будь-які модифікації ядерної інфраструктури проведені без незалежної оцінки та без участі національного регулятора, є прямим порушенням стандартів безпеки МАГАТЕ, особливо тих, що стосуються модифікацій ядерних установок. Відсутність технічної прозорості, брак ліцензованого та досвідченого персоналу, а також триваюча мілітаризація території ЗАЕС ще більше погіршили стан безпеки. Ці умови створюють системні ризики не лише для України, але й для регіону та за його межами."Ольга КОШАРНА.https://www.iaea.org/publications/documents/infcircs/communication-from-the-permanent-mission-of-ukraine-to-the-agency-61
👁 10,700 25-05-20 07:18
Чого тільки не зробишь щоб розбудувати атомну енергетику в країні…Уряд Індії🇮🇳, ймовірно, внесе дві важливі поправки до законів, що регулюють атомний енергетичний сектор країни, оскільки раїна планує збільшити свої атомні енергетичні потужності з нинішніх 8 180 МВт до 22 480 МВт до 2031-32 років і зрештою до 100 ГВт до 2047 року та розуміє, що без залучення приватного та іноземного капіталу - це неможливо..Наразі тільки державні підприємства, такі як NPCIL та NTPC Ltd, можуть експлуатувати атомні електростанції та за діючого законодавства іноземні компанії, такі як GE-Hitachi, Westinghouse та Framatome, уникали Індії.Урядовці розуміють, що без залучення приватного капіталу неможливо реалізувати амбітні цілі, тому хоче дозволити участь міноритарних акцій іноземних/приватних організацій у майбутніх проектах. Щоб це виконати необхідно внести поправку до Закону про атомну енергію 1962 року, яка дозволить приватним та іноземним гравцям увійти у виробництво ядерної енергії.Ці кроки спрямовані на розкриття потенціалу Угоди про цивільну ядерну енергетику між Індією та США, підписаної майже два десятиліття тому, Індія має намір впровадити ці реформи як частину ширшої торговельної та інвестиційної угоди зі США , що потенційно може призвести до укладення торговельної угоди (нещодавно Міністерство енергетики США видало Holtec International спеціальний дозвіл (SA IN2023-001) згідно з 10CFR810, що дозволить передавати несекретну технологію ММР індійським партнерам та відкриє шлях для проектування та виробництва малих модульних реакторів (ММР) в Індії).Отже, Індія рішуче налаштована на розбудову АЕС по країні та залучені для цього приватного капіталу та, навіть пішла не безпрецедентні кроки щодо зміни Закону від 1962 роки (більш ніж 60 років ‼️‼️ діє заборона на приватні АЕС в країні). А в Україні тим часом, керівник державної агенції наголошує, що планує надати ділянки під ММР державному оператору (не розумію чому б не започаткувати конкурс на вибір приватного партнера на потенційні ділянки за процедурою ДПП, який, можливо, зможе запропонувати більш привабливі умови для державної агенції та, зокрема, Держави). А чи не прийшов час поміркувати та не змінити парадигму розбудови атомної генерації України та не починати залучати приватний капітал, як це робить весь світ (дата-центи, цифрові гіганти, енергоємні промислові підприємства)?Maksym Pyshnyy
👁 3,300 25-05-01 05:49
‼️Павло Павлишин, колишній керівник РАЕС, перший заступник міського голови міста Вараш про складнощі добудови Хмельницької АЕС, проблему прогнозування науково-технічного розвитку в енергетиці та потреб економіки України, неможливість реалізації великих будівництв на ХАЕС в умовах бойових дій.✔️✔️✔️"Корінь проблеми в тому, що Енергоатом зараз просто збільшує свій апарат, розростається і перебирає на себе повноваження станцій. Я вважаю, що він має виконувати тільки представницькі функції. Вся теперішня централізація всього шкідлива. Майже все зараз контролює Енергоатом, станції, наприклад, майже нічого не купують. Плюс різні незрозумілі і, на мій погляд, непотрібні сервіси.Станції можуть прекрасно справитися самостійно з оперативною діяльністю. Я б більше можливостей управління віддав самим станціям.Централізація, на мій погляд, тільки шкодить. Розукрупнення і дебюрократизація Енергоатома – це не так просто, але зараз ця централізація - це шлях в нікуди" ⬇️⬇️⬇️Більше тутhttps://e-b.com.ua/pavlo-pavlisin-rozukrupnennya-energoatoma-ce-neprosta-ric-ale-centralizaciya-ce-slyax-v-nikudi-7763#Слава_Україні🇺🇦Вараш (Кузнецовск) Вараш. ОТГ.
👁 3,600 25-04-25 05:26
Повідомлення МАГАТЕ 288 від 24 квітня 2025."Експерти МАГАТЕ, які працюють на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), були змушені вчора вранці залишитися в приміщенні після того, як почули гучні постріли поблизу головної адміністративної будівлі, де розташований їхній офіс, повідомив генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі.Керівництво ЗАЕС поінформувало співробітників МАГАТЕ про те, що через "загрозу з боку безпілотників" довелося відкласти заплановані заходи на майданчику, що стало останнім інцидентом, який підкреслює постійні ризики для ядерної та фізичної ядерної безпеки під час військового конфлікту.Команда МАГАТЕ залишилася в адміністративній будівлі після того, як було оголошено наказ про укриття на всій станції.Крім того, команда МАГАТЕ продовжує чути вибухи і постріли на різних відстанях від станції майже щодня протягом останнього тижня."Те, що колись було практично немислимим - свідчення військових дій поблизу великого ядерного об'єкта - стало майже щоденним явищем і регулярною частиною життя на найбільшій в Європі атомній електростанції. З точки зору ядерної безпеки, така ситуація явно не є сталою. МАГАТЕ, як і раніше, прагне робити все можливе, щоб запобігти ядерній аварії під час цієї трагічної війни", - сказав Генеральний директор Гроссі.Незважаючи на регулярні звуки військових дій у цьому районі, експерти МАГАТЕ продовжують здійснювати обходи станції з метою моніторингу та оцінки ядерної та фізичної ядерної безпеки. Наприклад, останніми днями команда відвідала сховище низькоактивних твердих радіоактивних відходів ЗАЕС, а також інші об'єкти на промисловому майданчику.Під час зустрічей на початку цього тижня експерти обговорили з керівництвом ЗАЕС кадрову ситуацію на станції, а також різні заходи з технічного обслуговування, в тому числі деяких систем безпеки."Зазначається, що останній тиждень енергоблоки інших АЕС працювали зі зменшеною потужністю через розпорядження системного оператора Укренерго (при цьому два енергоблоки в ремонті). ..."На Південноукраїнській АЕС цього тижня також спостерігалися перепади потужності. Команда МАГАТЕ на станції була поінформована, що 17 квітня за 2 км на схід від станції було виявлено сім безпілотників, що також є частим явищем під час конфлікту. Крім того, команди - особливо на Чорнобильській та Південно-Українській АЕС - продовжують чути сигнали повітряної тривоги більшість днів."Ольга КОШАРНА.https://www.iaea.org/newscenter/pressreleases/update-288-iaea-director-general-statement-on-situation-in-ukraine
👁 3,400 25-04-22 06:04
Повернулася з мандрів Україною, перезавантажила мізки.Але діячі- посадовці в Енергоатом "працюють" без відпочинку навіть на Великдень. На ХАЕС знову примушують персонал писати заяви про відрахування ЩОМІСЯЧНО від зарплати 1.5 % на благодійний рахунок НБУ, та 3,5 % - на ГО "Енергія наших сердець". Тобто сумарно 5% щомісячно. І це крім обов'язкового військового збору!Профспілки на АЕС та в центральному офісі Енергоатом давно вже перетворилися на ручних слуг адміністрації, а не захисників прав працівників. Повністю дискредитували саму ідею профспілкового руху. Керівники АЕС та Енергоатом відчувають безкарність та насолоджуються власним всевладдям та приниженням працівників, яких вважають рабами. А тих, що хто висловлює протест діям адміністрації - під штучними приводами переводять на нижчі посади та влаштовують булінг із залученням маріонетки Енергоатом голови Держатомрегулювання О.Корікова, унікальних висококваліфікованих фахівців лишають персональних ліцензій. На покидьків з адміністрації Енергоатом не діє навіть публічний розголос їх беззаконня та хамського ставлення до персоналу. Під керівництвом з 2020 року команди деркачат НАЕК Енергоатом остаточно прогнив. Маю надію, що покарання їх наздожене. Але, що залишиться після них, і хто буде розгрібати ці авгієві конюшні?!Ольга КОШАРНА.