#ПОДІЯ | 21 травня 2026 року архієпископ Вінницький і Барський Павло, у супроводі секретаря єпархіального управління протодиякона Владислава Демченко, відвідав виставку «Архітектурні історії, хроніки ідей», що відкрилася у Білій залі простору «Ратуша». Візит відбувся на запрошення головного архітектора міста Євгена Совінського. Головний архітектор міста Євген Совінський та директор Музею Вінниці Олександр Федоришен ознайомили архієрея з архівами, що висвітлюють еволюцію забудови – від повітового містечка до сучасного обласного центру.Значну частину розмови було присвячено історичному середмістю, зокрема архітектурному комплексу «Мури», де розташований Спасо-Преображенський кафедральний собор. Владика подякував організаторам за змістовну експозицію.Під час зустрічі архієпископ Павло та головний архітектор міста Євген Совінський обговорили питання збереження Спасо-Преображенського кафедрального собору, який має статус пам’ятки архітектури національного значення. .Подробиці за посиланням👇
#БОГОСЛУЖІННЯ | 6 травня 2026 року, у день свята Переполовення П'ятдесятниці та день пам'яті преподобного Іова Почаївського, архієпископ Вінницький і Барський Павло відвідав з архіпастирським візитом село Міжлісся Жмеринського благочиння. У місцевому храмі на честь архістратига Михаїла Владика звершив Божественну літургію у співслужінні кліриків Вінницько-Барської та Вінницько-Тульчинської єпархій.Під час богослужіння, на Малому вході, Архіпастир відзначив священнослужителів благочиння черговими нагородами. За ревне служіння Церкві настоятель храму ієрей Ростислав Сенич був удостоєний права носіння золотого наперсного хреста, а ієрей Тарасій Задорожний - права носіння камилавки.Після завершення богослужіння архієпископ Павло звернувся до духовенства і парафіян із проповіддю та вітальним словом. Після закінчення Літургії архієпископ Павло з духовенством звершили літію за загиблими жителями села біля пам'ятної стели з їхніми фотографіями, яка встановлена поруч із храмом.Подробиці за посиланням👇
#ПОДІЯ | Архієпископ Вінницький і Барський Павло відвідав один із медичних закладів області, де проходять лікування та реабілітацію поранені бійці ЗСУ.Під час відвідин архієрей завітав безпосередньо до палат, де перебувають військовослужбовці. У приватному спілкуванні владика Павло підтримав кожного захисника добрим словом, побажав міцності духу та якнайшвидшого одужання. Архіпастир запевнив воїнів, що все духовенство та віряни Вінницько-Барської єпархії щоденно підносять молитви за їхнє здоров’я та скоріше відновлення сил, пам’ятаючи про їхній подвиг на передовій.Окрім слів духовної підтримки, архієпископ Павло вручив пораненим воїнам освячені паски та солодкі великодні подарунки. Такий жест мав на меті передати бійцям частинку домашнього затишку та пасхальної радості, аби вони відчували піклування Церкви та суспільства навіть під час перебування на лікарняному ліжку.На завершення зустрічі владика Павло висловив подяку медичному персоналу за їхню невтомну працю.Подробиці за посиланням👇
#ПОДІЯ | 13 квітня 2026 року, у Світлий понеділок, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі відбулася зустріч архієпископа Вінницького і Барського Павла з благочинним Козятинського округу протоієреєм Валерієм Кушніром. Очільник благочиння привітав архіпастиря зі Світлим Христовим Воскресінням від себе особисто та від імені всього духовенства округи.Під час розмови протоієрей Валерій Кушнір доповів Керуючому єпархією про те, як відбулися пасхальні богослужіння на парафіях Козятинщини. Особливу увагу благочинний приділив громадам, де нещодавно відбулися ротації духовенства, зазначивши, що святкові відправи пройшли у молитовному піднесенні та злагоді. Також отець Валерій повідомив про виконання розпорядження Архієрея щодо розвитку інформаційної діяльності в окрузі. Зокрема, було створено офіційну сторінку та групи у соціальних мережах.Владика побажав пастирям і парафіянам кріпості духу, міцного здоров’я та непохитної віри у перемогу правди і миру в нашій державі.Подробиці за посиланням👇
#ПОДІЯ | 12 квітня 2026 року, у день Світлого Христового Воскресіння, Спасо-Преображенський кафедральний собор міста Вінниці став центром велелюдного святкування. Тисячі жителів та гостей міста протягом усього дня приносили великодні кошики для освячення, свідчачи про незламність духовних традицій Поділля навіть у непрості часи. Святковий день у головному храмі єпархії розпочався з урочистого богослужіння, яке о 5:30 ранку очолив архієпископ Вінницький і Барський Павло. Після завершення молитви, близько дев’ятої години, розпочався чин освячення пасхальних страв, який тривав до самого вечора. Потік вірян був безперервним: люди йшли до собору «хвилями», заповнюючи соборне подвір’я атмосферою єдності та світлої надії. Варто зауважити, що святковий настрій панував біля собору ще напередодні. У Велику суботу, незважаючи на несприятливі погодні умови, тисячі вінничан завітали до храму, аби освятити приношення та почути від духовенства Православної Церкви України слова молитви.Подробиці за посиланням👇
#ПОДІЯ | У Вінниці відбулися урочистості з нагоди 55-річчя Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України. Участь у святковому заході взяв архієпископ Вінницький і Барський Павло, який привітав голову організації Вадима Вітковського та письменницьку спільноту регіону з ювілеєм.З благословення Блаженнійшого Митрополита Епіфанія архієпископ Павло відзначив літераторів церковними нагородами. За вагомий творчий внесок у розвиток духовності та підтримку становлення помісної ПЦУ Вадим Вітковський був нагороджений медаллю архістратига Михаїла. Також за творче осмислення духовних тем, зокрема за переспів псалмів царя Давида, медаль «За жертовність і любов до України» отримала письменниця Тетяна Яковенко. На згадку про зустріч авторка подарувала владиці примірник своєї книги.На завершення урочистостей архієпископ Павло благословив нових членів Спілки та побажав усім подільським майстрам слова Божої допомоги, мудрості та невичерпного творчого натхнення.Подробиці за посиланням👇
#БОГОСЛУЖІННЯ | У четверту неділю Великого посту та в день пам’яті преподобного Іоана Ліствичника, 22 березня 2026 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив заупокійну Божественну литургию за новопреставленим Святійшим Патріархом Філаретом у кафедральному Михайлівському Золотоверхому соборі столиці. Про це повідомляє офіційний сайт ПЦУ.Предстоятелю автокефальної Української Православної Церкви співслужили архієпископ Вінницький і Барський Павло, єпископат ПЦУ, представники духовенства Вінницько-Барської єпархії, всечесна братія монастиря та священники з усієї України.Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ, за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів, які загинули під час війни та за Патріарха Філарета.На завершення богослужіння було звершено літію за спочилим Святійшим владикою і багатотисячна жалобна процесія з труною вирушила до Володимирського собору.Подробиці за посиланням👇
#ПОДІЯ | 3 березня 2026 року у приміщенні єпархіального управління архієпископ Вінницький і Барський Павло прийняв клірика єпархії, ієрея Спиридона Солонця. Отець Спиридон наразі несе відповідальне служіння як військовий капелан у 59-й окремій штурмовій бригаді безпілотних систем імені Якова Гандзюка.Під час зустрічі священник розповів владиці Павлу про особливості душпастирської опіки в зоні бойових дій. Окрему увагу було приділено свідченням очевидної Божої допомоги та заступництва, які неодноразово спостерігали наші захисники на передовій.Архієпископ Павло подякував отцю Спиридону за жертовне служіння та запевнив, що Вінницько-Барська єпархія й надалі надаватиме всебічну духовну та матеріальну підтримку капеланам і бійцям Сил оборони України.На завершення зустрічі Владика передав для потреб капеланської служби підрозділу грошову допомогу, а також іконки Покрову Божої Матері та військові молитовники. #ПЦУ#Вінниця#Капелан#59бригада#МолитваЗаЗСУ#АрхієпископПавло Подробиці за посиланням👇