Командир має знати як теорію застосувати на практиці. А також добре орієнтуватися у змінах на війні, які зараз відбуваються кожні місяць-два. Крім того бійці почуваються значно впевненіше, коли командир поруч під час виконання задач. Так вважає очільник другого штурмового батальйону полку «Арей» Андрій з позивним Доцент. Андрій народився у Кривому Розі. Після сьомого класу вступив до Криворізького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Далі – Одеський інститут сухопутних військ. Закінчив у 1998 році за спеціальністю начальник речової та продовольчої служби. Служив у 128-й дивізії (зараз 128-ма окрема гірсько-штурмова бригада) з 1998 по 2002 рік – на Закарпатті. «Були періоди коли звільнявся з військової служби, а потім поновлював свій військовий шлях», – згадує Андрій. На момент початку повномасштабної війни Андрій вже служив в криворізькому окремому батальйоні територіальної оборони. Ще у перші дні січня підписав контракт. 24 лютого якраз був на чергуванні. Відбулися перші прильоти по складам. «Одразу почали розгортатися. Приймати певні рішення. Відчував велику ненависть, бо вже була інформація про те, що вони роблять. Паніки – жодної. Я з молодих років був підготовлений», – каже військовий. Виконував завдання на Високопіллі на Херсонщині, у Великій Долині на Криворіжжі. Очолював групу з двох десятків бійців, бо добре знав місцевість. Виходив з побратимами з напівоточення. «Ми нормально вийшли. Щоправда довелося зупинитися в певний момент, бо двох бійців не дорахувався. Зв’язався з ними – відповіли, що йдуть вздовж залізниці. Стоп! А сонце з якого боку? Ліворуч, відповідають. То ви ж в сторону ворога ідете, кажу. Довелося вертатися за ними», – з усмішкою пригадує Доцент. В «Арей» Андрія відправили так би мовити «набратися досвіду». Й він вирішив лишитися. «У мене рота була – пацани робили роботу. Не по книжці, а за рахунок духу. Ще ображалися, коли когось не включали в групу. Казали: «Я щось програв, що пацани ідуть, а я ні». Фенікс, Снек, Шарік… Прості хлопці. Дикою ротою називали нас», –говорить командир. Андрій воював у Великій Олександрівці, Нікополі, Дорожнянці, Тернуватому, Великій Новосілці, Веселому, Старомайорську, на Запорізькому напрямку, в Курській області, на Донецькому і Сумському напрямку, знову на Запорізькому. Широка бойова географія і біографія. «Для командира важливо знати теорію й уміти застосовувати її на практиці. Зараз бойові дії змінюються дуже швидко. Раніше раз на чотири-шість місяців. Зараз кожен місяць-два щось нове. Треба працювати на випередження, щоб ворог нас наздоганяв. Настрій у хлопців звісно піднімається, коли командир поруч під час виконання завдань. В «Ареї» всі бойові. Командири в тому числі. Є гарний вислів: за Україну не треба вмирати, а треба вбивати. Будемо відстоювати країну до перемоги, й заради тих, хто загинув».⚔️ОШП АРЕЙ УДА
🫡Командирка Медичного Добровольчого Батальйону «Госпітальєри» Яна ЗінкевичБудь-яка криза — це передусім можливість стати сильнішими й ефективнішими. Сьогодні наше завдання — перетворити складний досвід на фундамент максимальної відкритості до «Госпітальєрів».Ми вдячні партнерам із Dignitas Fund за своєчасну підтримку та готовність підставити плече. Ми вже отримали експертну підтримку. Зокрема, відбулося ознайомлення з ERP-системою Ozero, яка дозволить системно покращити внутрішні процеси. Разом з Dignitas Fund ми працюємо над іншими можливими форматами співпраці. Наразі триває активна підготовка відповіді на публічний запит, щоб забезпечити зрозумілість нашої діяльності для кожного, хто нам довіряє. Цей період чітко показує: поруч із нами — люди, які не залишають у складні моменти, а навпаки — посилюють. Саме так формується справжнє партнерство.Незмінним залишається головне: наші екіпажі щодня рятують життя на передовій. Це наша місія, і ми робимо все, щоб бути в ній максимально ефективними.Працюємо далі. Слава Україні!
СБУ уразила один із найбільших нафтових вузлів на півдні рф — НПС «Тихорецьк»Безпілотники Центру спецоперацій «Альфа» СБУ уразили інфраструктуру нафтоперекачувальної станції «Тихорецьк» в однойменному населеному пункті Краснодарського краю рф.Тихорецький нафтовий вузол є одним із найбільших перевалочних пунктів нафти на півдні росії. Там розташовані велика нафтобаза та термінал, які відіграють важливу роль у логістиці російського палива та нафтопродуктів.Зафіксовано влучання по об’єкту, після чого розпочалася масштабна пожежа. На відео видно кілька джерел займання — імовірно, горять резервуари з паливом.Російська влада підтвердила атаку на НПС і повідомила, що до гасіння пожежі залучено 26 одиниць техніки.«На початку березня СБУ спільно із Силами оборони успішно відпрацювала по нафтовій інфраструктурі порту Новоросійськ. Сьогоднішнє ж ураження Тихорецького нафтового хабу, який є єдиною гілкою постачання нафтопродуктів до Новоросійська, стало відчутним ударом по нафтовій логістиці ворога.
🫡Я Госпітальєр! Той самий Бізон, який провів у полоні 3 роки, 3 місяці та 3 дні з кулею в серці. Усі ці роки в мене навіть думки не виникало сумніватися, що про мене забули, про мою родину, про мого сина! Був упевнений, що батальйон Медичний Добровольчий Батальйон Госпітальєри працює, як завжди, на повну, впевнений у своєму комбаті Яні Зінкевич!Після звільнення мене вразили масштаби роботи нашого батальйону — тисячі врятованих життів! А це неабиякі кошти на машини евакуації, екіпірування екіпажів, медичне устаткування, засоби для порятунку поранених. Це кошти кожного українця, і не тільки, хто підтримує наші збори, які дають можливість працювати заради кожного життя!Я бачу результат, а кого цікавлять тільки папірці звітності, то нехай поїдуть з екіпажем на позиції та побачать, куди йдуть кошти. Можете провідати родини наших загиблих, зниклих безвісти, полонених та поцікавитися, як і чим допомагає патронатна служба батальйону Госпітальєри.Маю честь бути частиною батальйону Госпітальєри. Дякую Яні Зінкевич, яка тримає все на своїх тендітних плечах! 🫡P.S. Шакали виють — караван іде...Разом до перемоги!Слава Нації!!!
В силу того, що навколо нашого медичного добровольчого батальйону «Госпітальєри» виникло чимало запитань та обговорень в інформаційному просторі стосовно використання пожертв доброчинців, я, як командирка батальйону, вважаю за необхідне вийти на прямий діалог із суспільством та медіа. Ми ніколи не уникали відповідальності за використання коштів зі зборів й зараз готові надати відповіді на всі питання щодо звітності, які виникли у громадянського суспільства. Запрошую представників ЗМІ на брифінг команди медичного добровольчого батальйону «Госпітальєри». Ми роз’яснимо ситуацію та прокоментуємо факти, які стали предметом дискусії щодо прозорості витрат доброчинних внесків. Для нас принципово важливо зберегти довіру, на якій уже 12 років тримається наша робота з порятунку поранених.Брифінг відбудеться завтра, у вівторок, 10 березня, о 14:00 в Українському Кризовому Медіа-Центрі (вул. Хрещатик, 2, Український дім).З усіх питань акредитації та додаткової інформації звертайтеся до відповідальної особи: Юлія Тьоткіна, +380 (67) 791 59 20.Чекаємо на конструктивну розмову.🫡Яна ЗінкевичКомандирка МБ «Госпітальєри»
🫡Офіційна позиція Української добровольчої армії (УДА) щодо ситуації навколо Медичного добровольчого батальйону «Госпітальєри» УДА.Українська добровольча армія висловлює повну підтримку батальйону «Госпітальєри» та його командирці Яні Зінкевич у зв’язку з поширенням у соціальних мережах недостовірної інформації.Батальйон «Госпітальєри» у складі Української добровольчої армії з 2014 року рятує життя українських воїнів на фронті. За цей час парамедики-добровольці врятували життя і здоров’я десяткам тисяч українських воїнів по всій лінії бойових дій.Ми переконані, що прозорість та відкритість у роботі добровольчих підрозділів є важливою складовою довіри суспільства. Саме тому командування батальйону працює над підготовкою зведених звітів.Звертаємо увагу, що поширення маніпуляцій та неперевіреної інформації навколо діяльності добровольчих підрозділів може бути свідомою спробою дискредитувати добровольчий рух та волонтерські ініціативи, які з перших днів війни допомагають боронити Україну.Закликаємо суспільство, медіа та користувачів соціальних мереж оперувати виключно перевіреними фактами, а не припущеннями чи інформацією, поширеною людьми, які не мають відношення до діяльності підрозділу.Українська добровольча армія не дозволить ставити під сумнів репутацію добровольчих підрозділів та знецінювати жертовність наших бійців.«Заради кожного життя»Слава Україні! 🇺🇦
⚡️⚡️В районі ДАП ракетами ATACMS та SCALP уражено важливий об'єкт ворога⚡️В районі Донецького аеропорту ракетами ATACMS та SCALP сьогодні уражено місце зберігання, підготовки та пуску ударних БпЛА противника типу "шахед". Удару завдано підрозділами Ракетних військ і артилерії Сухопутних військ спільно з авіацією Повітряних Сил ЗСУ.🔥Зафіксовано масштабну пожежу та вторинну детонацію (на відео).⚡️Крім того, у рамках зниження бойового потенціалу російського агресора підрозділи Сил оборони України 6-го та у ніч на 7-е березня завдали противнику серії інших уражень .Зокрема уражено пункт управління БпЛА окупантів у районі Діброви (ТОТ Луганської обл.), а також командно-спостережний пункт у районі Кругляківки (ТОТ Харківської обл.).Крім того, Сили оборони били по артилерійських засобах противника на вогневих позиціях: у районах Тавільжанки (ТОТ Харківської обл.), Воскресенки та Новопавлівки (ТОТ Донецької обл.).🔥Також уражено райони зосередження живої сили противника у районах Новогригорівки, Залізничного (ТОТ Запорізької обл.), Торського (ТОТ Донецької обл.) та Сопича на Сумщині.🧐Ступінь завданих збитків та втрати ворога уточнюються.💥Системне ураження пунктів управління БпЛА, артилерійських позицій та живої сили противника послаблює його можливості щодо управління підрозділами, ведення вогню та підготовки наступальних дій.Далі буде! 💥 Слава Україні! 🇺🇦
«Висловлю свою точку зору стосовно подій на Близькому Сході…(Не претендую на істину в останній інстанції…)По-перше, союзник мого ворога - мій ворог. Тому, виведення Ірану з «вісі зла» (Китай - росія - північна корея- Іран) - справа потрібна і богоугодна.По-друге, курди, мають право на свою державність. І за неї вже, добру сотню років, проливають кров… Чому б, основою їх держави не зробити етнічні курдські території в Ірані та Іраку?… (Туреччину не зачіпаємо).По-третє, Азербайджан має всі підстави обʼєднатися з іранським Азербайджаном… Думаю, це може імпонувати президентам Ердогану і Алієву…По-четверте, Персія, як одна з найдавніших цивілізаційних формацій не має бути центром нестабільності на Близькому Сході, а самостійною державою, без імперських амбіцій та з великим прогресивним майбутнім…По-пʼяте, найгірше, що людство винайшло - це релігійна диктатура (окрім, звичайно, диктатур лівацьких)… Отже, тоталітарний режим іранських аятолл, союзника кремлівської недоімперії, має бути знищений.Це, однозначно, буде сприяти майбутній ліквідації ерефії.Тому, хай Бог допоможе тим, хто воює проти зла!»🫡Командувач Української добровольчої армії Дмитро Ярош
Перше правило сержанта: «Слідуй за мною. Роби як я.»Слова – це інструкція. Приклад – це доказ.Коли командир говорить «рухайся перебіжками», боєць чує теорію. Коли командир сам іде першим під вогнем – боєць бачить, що це можливо. І що командир живе за тими самими правилами.У стресі мозок не читає статути. Він копіює тих, кому довіряє. Що стоїть за цим правилом?⚫ Довіра. Люди йдуть за тим, хто ризикує так само, як вони. Не більше, не менше – однаково. Сержант, що живе у тих самих умовах, як і його відділення, має кредит довіри без слів.⚫ Стандарт. «Роби як я» – це живий еталон. Не документ, не відео на YouTube. Жива людина, яка показує приклад прямо зараз, у конкретних умовах, із конкретним спорядженням.⚫ Відповідальність. Ти не можеш вимагати від підлеглого те, чого сам не можеш або не хочеш робити. Це закон. Хто його порушує – втрачає авторитет. Це стосується не лише бою. Те саме правило працює під час підготовки, відпочинку чи навіть кризових ситуацій.Сержант, за яким будуть слідувати, будує команду не наказами, а прикладом.Я знаю, куди ми йдемо. Я готовий іти першим. Я не прошу від тебе того, чого не зроблю сам.
Радник командувача УДА з інформаційних питань Вадим Денисенко:Росія знову лякає ядерним ударом, якого не будеЗаява служби зовнішньої розвідки про передачу Україні ядерної зброї Британією та Францією, безумовно ідіотизм.Але в цей ідіотизм прогнозовано включився Медвєдєв і пригрозив ядерним ударом. За законами жанру, завтра-післязавтра можемо чекати і якоїсь реакції від Пєскова, а може й самого Путіна. Перш за все треба сказати, що ніякого ядерного удару не буде. Але давайте зрозуміємо, чому це запущено? 1. Потрібно перебити тему «чотири роки війни», яка дуже незручна Кремлю (між іншим, саме тому, сьогодні Дурова роблять терористом);2. Логіка Кремля тут дуже схожа на логіку «обстрілу Валдаю». Вони нагромаджують брехню для того, щоб потім, при потребі, використовувати цю брехню в переговорах (або для зриву переговорів). Вони створюють віртуальну реальність, яку навʼязують своїм візаві. Навіть, якщо візаві їм прямим текстом кажуть: «це брехня».3. Це доволі тупа спроба погіршити і без того складні стосунки Вашингтона та Лондона. 4. Зараз тривають переговори Росія -США про ядерну зброю. Це дуже обмежена, але спроба навʼязати свою повістку дня. Скажу відразу, там нічого не вийде, але читайте п.2.5. В Україні є приблизно 25% населення, які бояться ядерної війни. Їх стан буде глибоко дестабілізований.