Поділюсь сокровенним…Поїздки по Фронту маю регулярні: як у підрозділи УДА, так і в інші частини Сил Оборони України.Крайній раз був в підрозділі «Удачники» (Окрема служба безпілотної авіації УДА) у складі 102-ї бригади ТРО…Побачив сплав досвіду, молодості, звитяги, мотивації та перспективу в протистоянні одвічному ворогу.Ці хлопці та дівчата - злагоджений колектив, де їхній командир - друг Камінь - для них і тато, і мама, і друг, і брат…Такі зустрічі надихають, дають додатковий стимул до боротьби за право Української Нації мати державність, соборність і свободу…У 2014-у році я дуже не хотів, щоб тодішні діти були задіяні у Війні за Незалежність, але вийшло так як вийшло. Наші Українські діти самовіддано воюють, отримують поранення, гинуть… така реальність клятої війни.Та іншого шляху немає. Ворога ми можемо зупинити та знищити тільки силою Української Ідеї, бойового Духу та Зброї. Інших варіантів людство ще не придумало…Що найбільше бажаю?Щоб наші діти жили і були здорові!Щоб вороги здохли. Всі.Щоб матері та дружини не проливали сліз.Щоб Україна була вільна і квітуча.Щоб все завершилось нашою Українською Перемогою!Вічна памʼять і слава усім загиблим за волю України!Посестрам і побратимам підрозділу «Удачники» щиро дякую за службу Нації!Честь!🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤️🖤🫡Командувач Української добровольчої армії Дмитро Ярош.
⚔️Не кожному під час першого бойового виходу пощастить взяти в полон двох окупантів. Проте перший вихід – це ще й адреналін і страх. Так про це розповідає боєць полку Арей з позивним Бабай. «Я згадав навіть ту молитву, яку й знать не знав», – каже він. Так і вдалося побороти страх. У той день Бабай з побратимами вийшли на зачистку:«Перевірили кожен закуток – було чисто. Але вони спалилися по рації, вийшли на зв'язок зі своїми командирами… Ми дізналися, що хтось там є».Знайшли бійці двох окупантів у підвалі зруйнованого будинку. Одного з них поранили в плече й одразу почули: «Ми здайомся!» Зрештою вибору в них не було. Побратим Бабая надав пораненому першу допомогу. Росіяни до полону сиділи в тому підвалі кілька тижнів. На величезний подив наших бійців – один полонений виявився родом з України, з Тернопільської області. Але цю історію ми розповімо трохи пізніше. Ще під час тієї двотижневої ротації Бабай з побратимом виносили пораненого кількадесят кілометрів. Бабай в Ареї вже вісім місяців. «Я не тікав – знав, що треба буде захищати Батьківщину. Головне – не падати духом, іти вперед і молитися Богу», – каже він.
⚔️Ви вже трохи знайомі з воїном ОШП «Арей» Демоном, який по рації передавав із «нуля» зворушливий привіт своїй коханій.Ця історія отримала героїчне й емоційне продовження.Демон вийшов із позиції. Але це був не просто вихід — він виносив пораненого побратима. Шлях був небезпечним, і друзі одноголосно вирішили за жодних обставин не потрапляти в полон.Наш Герой понад 15 годин буквально на собі ніс пораненого до безпечного місця під постійною загрозою ворожих FPV-дронів.Він зробив це!А наступного дня, щоб підтримати та привітати побратима з днем народження, до Демона навідалася команда разом із командиром Пандою, який тоді й виконав прохання повідомити «коханій Ларисі», що з чоловіком усе 4.5.0.Ми показали Демону попереднє відео...Кажуть, що чоловіки не плачуть. Неправда. Сльоза воїна — це маркер щирості його почуттів і показник сили. Тільки сильні люди не соромляться своїх сліз.Подивіться це чуттєве відео — і ви зрозумієте все самі.Саме так, крізь біль і надзусилля, гартується справжнє залізне братерство.Слава Героям! 🇺🇦
⚔️– Перфекто! – каже в рацію черговий на контрольному пункті з позивним Іспанець бійцям батальйону «Інтернаціональний легіон» у складі полку Арей. Вони долають чергові метри кілзоною під пильним наглядом наших дронів.Черговий спілкується з колумбійськими легіонерами іспанською мовою.– Вирівняйся за маршрутом прямування, – звертається він уже українською до нашого пілота. – Зараз буде небезпечна ділянка — відкрита місцевість.– Кабальєро, робимо ривок! Далі безпечніше, – каже Іспанець бійцям.Вони успішно долають відтинок зі складним ландшафтом під відкритим небом.Серед кабальєро є й дівчина з Колумбії з позивним Юра — енергійна й усміхнена, але водночас фізично витривала та смілива. Кажуть, що навіть інструктори з фізичної підготовки Арея не змогли її загнати. На позиціях вона все виконує нарівні з чоловіками. Ніколи не жаліється.– Був момент, коли групу, в якій вона працювала, сильно потріпало FPV. Але Юра витримала й працює далі, – розповідає Іспанець.Тим часом один із бійців упав… На щастя, це лише павутина з оптоволокна, якою затягнута вся місцевість бойових дій. Боєць підвівся й прямує далі. Група дісталася визначеної точки та продовжила виконувати завдання.Боротьба триває!Іноземні добровольці Легіону у складі полку Арей перебувають на позиціях у Запорізькій області вже понад місяць.
Сили оборони уразили протидиверсійний катер, пункти управління БпЛА та інші об’єкти противника, — Генштаб🗓17-го та в ніч на 18 травня 2026 року підрозділи Сил оборони України завдали уражень по низці важливих об’єктів російських окупантів.💥Уражено протидиверсійний катер проєкту “Грачонок” у районі Каспійська (республіка Дагестан, рф).💥Також уражено ПУ БпЛА противника у районах Роздольного та Шевченка на Донеччині, Дворічного Харківської області, Кам’янського Запорізької області, а також Карнатного Брянської області рф.💥Крім того, підрозділи СОУ завдали уражень по зосередженнях живої сили противника у Піддубному Донецької області та в Ольгиному Херсонської області.💥За результатами уточнення результатів попередніх заходів підтверджено, що 17 травня 2026 року уражено вузол зв’язку у Мирному на ТОТ АР Крим, ЗРК “Тор-М2” у Західному на ТОТ Луганської області та ешелон з ПММ у Федорівці на ТОТ Донецької області.💥Підтверджено, що 16 травня 2026 року внаслідок ураження аеродрому “Єйськ” у Краснодарському краї рф знищено вертоліт Ка-27 та патрульний літак морської авіації Бе-200.💥Підтверджено ураження станції контролю повітряного простору у Лєсному (Брянська обл., рф), що сталось 16 травня.
⚡️⚡️Уражено два військових ешелони, НПЗ "Ярославський" та об'єкти ППО ворога⚡️Упродовж 25 квітня та в ніч на 26 квітня 2026 року підрозділи Сил оборони України завдали низки уражень по противнику на території рф та ТОТ України.⚡️Зокрема, уражено нафтопереробний завод "Ярославльський" у місті Ярославль (рф), де зафіксовано пожежу на території підприємства.НПЗ "Ярославльський" – стратегічно важливе підприємство та один із ключових об’єктів російської нафтопереробної галузі. Потужність переробки – близько 15 млн тонн нафти на рік. Продукція заводу включає бензин, дизель, реактивне пальне та є критично важливою для логістики ворожої армії.Ступінь завданих збитків уточнюється.⚡️Також уражено військові ешелони противника у районах населених пунктів Менчугове та Келерівка на Донеччині.⚡️За результатами попередніх уражень (24 квітня 2026 року) підтверджено влучання по РЛС "Каста-2Е1" у Мелітополі Запорізької області та зенітному ракетно-гарматному комплексу "Панцир-С1" у Маріуполі на Донеччині.
⚔️Важка праця водіїв Арею давно стала для них буденністю, в якій життя, стиснувши кулаки, тримається на межі між вогнем та небом.Ця розповідь про тих, хто 24/7, попри смертельну небезпеку, проривається до побратимів. Зазвичай другий рейс на позицію – це 80% імовірності, що ворог уже тебе моніторить. Третій – лотерея, у якій суперприз – твоє життя. Але попри це вони тиснуть на газ, бо: “Я фартовий, їдемо…”Це розповідь про те, як:🔹зціпивши зуби, сідати за кермо крізь дикий біль у ногах і спині, бо знаєш – при цілодобовому моніторингу неба крізь цю багнюку хлопців вивезеш тільки ти.🔹клята затримка на нескінченні сім хвилин перетворює машину на мішень, яку зрештою розносять ворожі “ефпівішки”.🔹швидкість у 160 км/год – не хизування, а єдиний спосіб випередити ворожий дрон.🔹нескінченний рейс крізь туман і вогонь, де зупинка дорівнює смерті.Це відео про “буденну” роботу ВОДІЇВ З “АРЕЮ”, чия праця без сумніву колись стане натхненням для режисерів, щоб екранізувати історію про неймовірну мужність, стійкість та справжнє бойове братерство. 🤝
🇬🇪З днем народження, Мамука Мамулашвілі!Від усього особового складу дякуємо Вам за силу, лідерство і віру, яку Ви щодня передаєте кожному з нас. Ви не просто командир — Ви приклад честі, мужності й незламності, за яким хочеться йти вперед, навіть у найважчі моменти.Бажаємо Вам міцного здоров’я, витримки, надійного тилу та побратимів поруч. Нехай удача супроводжує у кожному рішенні, а головне — нехай попереду буде перемога і мир, за які ми разом боремося.З повагою та вдячністю — Ваші бійці. 🇺🇦🇬🇪🇬🇪დაბადების დღეს გილოცავთ, მამუკა მამულაშვილო!მთელი პირადი შემადგენლობის სახელით, მადლობას გიხდით იმ ძალის, ლიდერობისა და რწმენისთვის, რომელსაც ყოველდღიურად თითოეულ ჩვენგანს გადასცემთ. თქვენ არ ხართ მხოლოდ მეთაური — თქვენ ხართ ღირსების, სიმამაცისა და გაუტეხლობის მაგალითი, რომელსაც გვინდა მივყვეთ წინ, ყველაზე რთულ წუთებშიც კი.გისურვებთ მტკიცე ჯანმრთელობას, გამძლეობას, საიმედო ზურგსა და ერთგულ თანამებრძოლებს თქვენ გვერდით. დაე, იღბალი გდევდეთ თან ყოველ გადაწყვეტილებაში, და რაც მთავარია — გისურვებთ გამარჯვებასა და მშვიდობას, რომლისთვისაც ერთად ვიბრძვით.პატივისცემითა და მადლიერებით — თქვენი მებრძოლები. 🇺🇦🇬🇪
⚡️⚡️Уражено РЛС зі складу ЗРК С-400, логістичні об’єкти та зосередження живої сили противникаУ межах заходів зі зниження наступальних спроможностей російського агресора 14-го та у ніч на 15-е квітня підрозділи Сил оборони України завдали уражень по низці військових об’єктів ворога.⚡️Так, уражено радіолокаційну станцію 96Л6 із складу зенітного ракетного комплексу “С-400” (Красногірське, ТОТ Запорізької обл.) та радіолокаційну станцію “Небо-СВУ” (Гвардійське, ТОТ АР Крим).⚡️На тимчасово окупованій території Запорізької області наші воїни били також по складу боєприпасів у районі н.п. Терпіння.⚡️На ТОТ Донецької області, в районі н.п. Гірне, уражено склад БпЛА. В районі Маріуполя - цистерни з пально-мастильними матеріалами, а в околицях Рибинського та Тополиного – склади матеріально-технічних засобів загарбників.⚡️ По зосередженнях живої сили противника наші воїни били у районах населених пунктів Івановський та Волфинський Курської області рф, а також Красногірське Запорізької області, Березове - Дніпропетровської, Родинське - Донецької області та Олешки на Херсонщині.⚡️Уражалися й інші важливі об'єкти російського агресора.🔥🧐Втрати противника та масштаби завданих збитків уточнюються.💪Сили оборони України й надалі системно здійснюватимуть заходи, спрямовані на зниження бойового потенціалу російських окупантів та припинення збройної агресії рф проти України.Далі буде.💥 Слава Україні! 🇺🇦
Радник командувача УДА з інформаційних питань, керівник аналітичного центру Ділова столиця Вадим Денисенко:Поразка ФІДЕС. Чи посадять Орбана?Угорці стомилися від Орбана. А в нього вистачило розуму визнати поразку без вулиці та силовиків. Зрештою, розрив був настільки відчутним, що не визнати це можна було б лише в диктатурі. Чому програв Орбан?Орбан побудував свою кампанію на ненависті до України та критиці Брюсселю. Ця ставка не спрацювала бо навіть виборець Орбана не бачить своє майбутнє поза ЄС. А антиукраінськість історично не має вагомого підґрунтя в Угорщині. Парарлельно, вся ця антиукраінськість розбудила антиросійськість угорців, яка має глибоке історичне коріння. Все це було помножене на втому від Орбана, яку посилила істерія останніх днів, яку розвели технологи Орбана. Власне ця істерія дозволяє Тисі отримати конституційну більшість, яка не була очевидною з соціологічних досліджень.Чи є поразка Орбана поразкою Росії?Поразка Орбана стала третім підряд масштабним провалом Росії на виборах (перед цим були поразки в Румунії та Молдові). Це, безумовно, величезний плюс, але Росія нікуди не поділася з Європи і продовжить грати свої ігри, заграючи зі своїми проксі. Ціль Росії була і залишається одна: ослаблення (розвал) ЄС. І тут їхніми союзниками залишатимуться Трамп та Китай. В той же час, як мінімум, на певний період часу Росія втратить союзника такого рівня. Окрім того, поразка Орбана різко ослаблює Фіцо та інших політиків, які використовують проросійські наративи. При цьому головні сподівання РФ зараз тримаються на вірі в довгу війну в Ірані. Така війна, теоретично, може призвести до дефіциту енергоносіїв в ЄС і тому вже запущена велика інформаційна кампанія: купуйте російські енергоносії і знімайте з Росії санкції. Не думаю, що росіянам вдасться похитнути ситуацію в ЄС найближчим часом, але ігри навколо цього будуть вестися активно. Ще раз хочу наголосити: Фіцо без Орбана не зможе стати лідером антиукраінськості і антиєвропейськості в Європі. Зараз росіяни будуть все більше переключатися на стару Європу. Чи зміниться політика як Угорщини щодо України?Тут нема однозначної відповіді. З однієї сторони ми точно отримаємо кредит в 90 млрд, який блокував Орбан. З іншої, масштаб антиукраінськоі істеріі не дозволить Мадяру різко змінювати політику щодо України. Але градус протистояння із різко негативного точно опуститься до нейтрально-негативного чи навіть нейтрального.Чи посадять Орбана?Це питання домовленостей між Орбаном і Мадяром. Якщо вони є - садити не будуть. Нема - можуть почати доволі масштабні процеси люстрації. Взагалі, дуже важливим буде питання зачистки старих орбанівських еліт. Чи піде Мадяр на велику люстрацію - це питання важливіше за те, чи посадять Орбана. Окремо варто звернути увагу на те, що в питанні можливого арешту Орбана вагому роль відіграватиме фактор Трампа.Які висновки робитиме Путін?Нічого нового. Головне - не надавати суспільству будь-якої субʼєктності. В Путіна доволі складна ситуація в тому плані, що він змінює суспільний договір, де він забирає залишки субʼєктності не лише в народу, але й більшості еліт. При цьому, він вимагає від політичного блоку Кремля забезпечити рівень народної любові на попередньому рівні (не нижче 60%). Цю задачу при погіршенні економічного становища виконати нереально. Головне питання: чи зможуть (якщо зможуть в яких часових проміжках) силовики настільки ослабити Кірієнка, щоб самим очолити «політичну систему». Це, мені здається, зараз головна внутрішньовидова боротьба російських еліт. Але поки, на стороні Кірієнка стоїть Путін. І він, схоже, боїться його змінювати.