На Добропільському напрямку триває успішна операція, яка має на меті оточення й знищення ворожого авангарду, який намагався прорватись на Добропілля. (Кому лінь читати, посилання на відео) Українські штурмовики методично знищують наступальні сили противника, відрізають підкріплення та накривають ворога перехресним вогнем.За останні два тижні зроблено колосальну роботу. Силами 33-го і 425-го штурмових полків, за активної підтримки 1-го штурмового полку, 24-го і 25-го штурмових батальйонів, а також 79-ї та 82-ї бригад ДШВ, ворог опинився в оперативному, а подекуди й у тактичному оточенні.Наразі формується три головні «котли» для противника, у перспективі ще один. На цей напрямок росіяни перекинули свої найбоєздатніші частини, зокрема значну кількість підрозділів спецпризначення, щоб не допустити замикання кільця. Попри це тривають запеклі зустрічні бої.Велика кількість ворожих солдат, усвідомлюючи свою неминучу долю, здаються в полон. Втрати окупантів колосальні: у середньому співвідношення становить 1 до 5 на користь наших, а на окремих ділянках коефіцієнт ще вищий. І це при великій кількості зустрічних боїв.Бійці, які зараз ведуть бої, відзначають, що ситуація нагадує Курську операцію, коли ворог масово здавався в полон, а українські сили вели інтенсивні зустрічні бої.Ця операція вже сьогодні претендує увійти в історію військової науки.https://youtu.be/D24Zr34g-HY?feature=shared
❗️Держава-агресор росія, зокрема спецслужби та пропагандисти кремля, ретельно та поглиблено вивчають ситуацію всередині України, щоб використати повʼязані із ухваленням Закону №12414 протести для підриву здатності нашої держави чинити спротив повномасштабній збройній російській агресії. За оцінками ГУР, росія має намір дискредитувати Україну у світі, аби послабити або зруйнувати підтримку Заходу збройної боротьби з агресором. Всередині України росія розглядає можливості скористатись суспільним невдоволенням з метою максимального загострення ситуації, використовуючи наявні ресурси впливу, зокрема інформаційні. Для підняття градусу протестів, поглиблення поляризації та хаотизації українського суспільства, і, як наслідок, втрати стійкості держави під час екзистенційної війни, не виключені провокативні дії, інспіровані з москви. ГУР МО України нагадує, що українська нація перебуває в умовах геноцидної війни, в якій агресор намагається всіма способами зруйнувати нашу державу, та закликає до виваженості в оцінках і діях.⚔️Продовжуємо боротьбу! Наше завдання — не дати жодного шансу для росії реалізувати її брудні наміри. 🇺🇦Слава Україні та її воїнам! ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
Міністерство ветеранів повинно стати на паузу.Керівництво має бути очищене.Ця структура прогнила з голови до пʼят.За понад 7 років діяльності — інституцію так і не побудовано.Досі Міністерство ветеранів очолюють не ветерани, а переважно «випадкові» люди з грантового середовища.За 7 років і 4 роки повномасштабної війни:— Зручний і простий сервіс для отримання ветераном пільг та послуг — не створено.— Системи супроводу для ветеранів нема. Усі досі бʼються об замулені бюрократичні пороги, буквально вигризаючи собі пільги.— Жодної системної й комплексної роботи не виконано. Вся діяльність міністерства нагадує хаотичну метушню та набір випадкових проектів без звʼязку між собою.Натомість:— Гранти від Фонду Бьоля для проведення лекцій на тему «Як не дати націоналістам асоціювати себе з ветеранським середовищем» — це, вочевидь, ок.Коротко: 1. Міністерство має очолювати ветеран. 2. Усі заступники мають бути людьми, які воювали. 3. Бажано, щоб кандидат був звільнений за станом здоровʼя після поранення. 4. Обовʼязкова умова — відсутність досвіду роботи з грантовими структурами.Тоді буде нормальне міністерство, а не чергова «ГОшка» за державний кошт, яка веде несистемну роботу й часто завдає більше шкоди, ніж користі.Структуру ще можна врятувати, але з повним перезапуском. Фактично прийдеться створювати її з нуля. Але при нинішньому керівництві з тими програмами які є зараз, — вона не треба. Це черговий бюрократичний непотріб.
Ворог змінив тактику. А наші мобільні групи — більше не вихід.Сьогоднішні атаки шахедів дедалі частіше відбуваються на середніх висотах, поза зоною дії стрілецької зброї та ПЗРК.Росіяни адаптувались. Вони запускають дрони так, щоб обійти мобільні групи, кружляючи на висотах, де “Ігла” вже не дістане, а крупнокаліберний кулемет — безсилий.У такій ситуації мобільні групи, які ще рік тому були ефективним рішенням, перетворюються на статистів. А ракети — банально занадто дорогі, щоб ними збивати фанерні цілі за 20 тисяч доларів. Тим паче, фізично неможливо побудувати стільки батарей, щоб закрити всю територію країни. Жодна армія світу цього не здатна.🛩 Рішення? Авіація.Нам потрібні авіаційні ескадрильї легких штурмовиків, які зможуть патрулювати повітряний простір у нічний час і збивати шахеди на висотах до 3 км.Ідеальний варіант — бразильський Embraer EMB 314 Super Tucano.Він:– Дешевий в експлуатації,– Має оптику й тепловізійні системи,– Базується з ґрунтових смуг,– Може нести ракети й ПЗРК,– Витрачає копійки в порівнянні з F-16.Це не заміна великій авіації, але це робочий інструмент для протидії масовим шахедним атакам, з яким мобільні групи не можуть справитися.🔻 Нам потрібна концептуальна переоцінка ППО.Не лише ракети й бусики з ДШК. Потрібен повітряний щит середньої висоти, бо шахедна війна — це не тимчасове явище. Це реальність на роки.STALKERUA — підписатися
Наказ Порошенка не відкривати вогонь по колонах Гіркіна увійде в історію як найболючіша для України держзрада🔽Позавчора була чергова річниця, точніше роковини, безперешкодного виходу банди Гіркіна зі Слов’янська, наслідком якого стало захоплення Донецька. Бойовикам це вдалося зробити, тому що єдина дорога через Краматорськ, по якій вони могли вийти, залишилась вільною. В Донецьку окупанти захопили всі адміністративні будівлі, влаштували концтабір «Ізоляція», де закатували купу людей. Також вони отримали там російських інструкторів, фінансування, боєприпаси та озброєння, включно з реактивними системами залпового вогню "Град", танками, артилерієм та горезвісним «Буком», яким збили MH17. Вже з 11 липня це угрупування почало масовані атаки в секторі "Д". Саме вихід бойовиків зі Слов'янська дозволив противнику блокувати та оточити наші війська в секторі "Д", що призвело до важких втрат. 5 років тому Олександр Турчинов підтвердив мені в інтерв’ю, що це було рішення тодішнього Верховного головнокомандувача, яким на той момент уже став Порошенко. Також це підтверджував у 2020 році генерал Кривонос. Він стверджував, що командуванню були надані координати колон росіян, їх можна і потрібно було знищити, але цього не сталось. На момент виходу чисельність бойовиків становила від 1000 до 1800 осіб, переважну більшість яких складали місцеві проросійські маргінали та злочинці. Тобто їх можна було доволі просто знищити артилерією та авіацією. Якби гіркіну не вдалося захопити Донецьку, розвиток подій міг би бути геть інакшим, значно сприятливішим для України.5 липня 2016 року Порошенко нагородив генерала Муженка, який за його наказом дозволив головним силам Гіркіна вийти зі Слов'янська, орденом Богдана Хмельницького. І цей наказ увійде в історію України як відверта держзрада. За яку досі ніхто не покараний.
Бойовий пес Тайсон — на реабілітації після контузії.Він служив на передовій, допомагаючи штурмовим групам у найскладніших умовах.Ще з часів Першої світової собаки допомагають в арміях усього світу. Їх не кидають у бій — вони виконують завдання, де потрібна швидкість, інтуїція і безумовна довіра.У сучасній війні, де паритету немає, ми змушені шукати нестандартні рішення. І собаки — одне з них. Вони допомагають розвідникам, виявляють міни, подають сигнал про небезпеку, знаходять поранених і навіть доставляють аптечки.Тайсон мав непросту долю: його неправильно виховували, нав’язуючи агресію. Але кінологи 225 ОШП провели адаптацію, дали йому шанс — і він став справжнім бойовим товаришем.Підготовка кожного пса — це місяці щоденної роботи. Спочатку фахівці вивчають характер і поведінку, а вже потім визначають, до яких завдань собака здатна:🔸 хтось — шукає вибухівку,🔸 хтось — працює поруч із штурмовиками.Одна з таких — німецька вівчарка Джессі. Вона обожнює пошук мін і точно знає, де вони закладені.Собаки не замінюють людей — але можуть зберегти їм життя. Саме тому ми відкриваємо збір на підготовку нових собак-героїв для Кінологічного підрозділу 225 ОШП.Кожен донат — це ще один крок до порятунку життів на передовій.Підтримати:💳 Банка: https://send.monobank.ua/jar/8PXLQycvBk💸 PayPal: @akliachkinДякуємо за підтримку!
Я все можу зрозуміти, але якого біса цій сраній креветці донатили настільки багато грошей?У розслідуваннях фігурують мільйони доларів. Це у той час, коли збори на фронт або закриваються частково, або взагалі не закриваються. І, на секундочку, у всієї «стурбованої твітерської тусовки» запитання до нього через те, що збирали гроші йому на лікування, а він частину тих грошей витратив на повію. А не тому, що який сенс взагалі збирати йому на продовження існування у той час, як існують набагато більш важливі потреби для країни? Хто він взагалі такий? Може, він талановитий науковець? Підприємець? А, може, він письменник чи видатний художник? Ні. Це звичайний тіп. Скільки за ці гроші можна було б придбати автівок для еваку поранених з фронту? А скільки бійців отримали б нормальні протези? А скільки б ми могли купити дронів, прицілів РЕБів? Але ні, тому, що твітерське болото його розкрутило, бо він такий весь «інклюзивний», це ж така повєсточка, «коли буду грантік получать, то згадаю його кейс».Це не він винний у тому, шо сталось, він - звичайний пересічний тіп, якому не пощастило у житті й який з вас лохів збирав гроші, але ви самі розкрутили його настільки, що масштаби вкраденого вражають. Дно єбуче.
Якщо ви думаєте, що такий заголовок випадковий — мушу вас розчарувати.Ця стаття, як і безліч інших матеріалів, є частиною послідовної інформаційної кампанії, запущеної зсередини бездар із Мінвету та МО. Мета — через ЛОМів (лідерів громадської думки) створити в суспільстві вкидання: мовляв, у нас занадто багато ветеранів, і, відповідно, занадто багато пільг.Подібна кон’юнктура просувається вже понад рік у контрольованому середовищі. Все це об’єднує один наскрізний меседж:«Ветеранів багато, пільг на всіх не вистачить, тягнути не можемо — давайте краще всіх переведемо на гранти».Логіка проста: максимальне урізання гарантій і преференцій для ветеранів + часткове розширення теми «грантової реінтеграції».Звучить красиво. Але питання в деталях. 1. Хто саме буде видавати ці гранти й за якими критеріями? 2. Що робити тим, хто за станом здоров’я не зможе повернутись до економіки?І якось дуже дивним чином виявиться, що гранти видаватимуться «своїм», лояльним до певних структур. А ще — тим, кого через «реінтеграцію» буде зручно затягнути у залежні середовища або вбудувати у вигідні наративи.Кажете, перебільшую?Спробуйте отримати хоч трохи суттєвий грант на боротьбу з корупцією, не будучи вихідцем із шабунінської тусовки.Хто виграє?– Влада (будь-яка), бо менше коштів іде на пільги, а більше можна «розподілити» на зручніші напрямки.– Грантові ініціативи та іноземні агенти впливу.– Мінвет, який замість системної роботи просто буде звітувати про “грантову допомогу” з красивими цифрами в Excel.Хто програє?– 98% ветеранів, які під усі ці програми не підпадуть.– І в першу чергу — націоналістичні ветеранські спільноти, яким ніхто жодних грантів не дасть.А це — десятки тисяч людей. Якщо не більше сотні тисяч.STALKERUA — підписатися
🚩 Інженерно-фортифікаційні споруди на Дніпропетровщині — є чи немає. [частина 2]👥 Ми відвідали другу з трьох ліній інженерно-фортифікаційних споруд, які вибудовуються як на Дніпропетровщині, так і в Донецькій області. На жаль, в силу безпекових заходів можна показувати та розповідати не все, але є цікаві деталі. 🚩 Як показала практика, ефективність продемонстрували, в першу чергу, інженерні загородження, які дають змогу затримати ворога і здійснювати ураження по ньому в процесі подолання таких загороджень. До речі, це можна було вже побачити при активних спробах кацапів залетіти в район адмінмежі, але вони плуталися в єгозі.🚜 Тому велика увага приділяється вибудові інженерних загороджень, де поєднуються різні види перешкод: протитанкові рови, бетонні тетраедри (вони ж "зуби дракона"), єгоза, МЗП, мінні загородження тощо. Вони поєднуються також з вибудовою позицій різного типу, і єдине, що можемо тут сказати — нарешті будуються вони під землею. Інженери та відповідальні люди за вибудову знають про проблеми з FPV-дронами, тож це все враховується в процесі проведення робіт. ІФС будується у вигляді ешелонованої оборони, яка має на меті затримати та виснажити ворога, завдаючи йому максимальних втрат. І це ледь не єдина тактика боротьби з московитською ордою, яка покладається в основному на "безкінечний" тиск піхотою. 🧱 Якщо запитувати про ресурси, то, зі слів інженерів, їх для проведення робіт вистачає, хоча з гумором кажуть, що всього ніколи не буде достатньо. Ворог спостерігає за побудовою і буває, коли намагається уразити техніку FPV-дронами, але варто відмітити, що були зроблені висновки і в захисті робочих машин (це видно на фото).🗂 Також варто відзначити, що за кожен рівень вибудови оборони відповідають різні люди. Безпосередньо на лінії бойового зіткнення цим займаються бойові бригади, але необхідно наголосити, що їм для цього також потрібні ресурси. Друга лінія перебуває в руках військових інженерів, які будують все за рахунок ресурсів ОВА та держави в цілому. Третя лінія є найбільш серйозною і перебуває під спеціальною відповідальністю, де роботами також займаються військові фахівці з визначеними ресурсами. Тому більшість процесів залежить від конкретних осіб, які несуть відповідальність за свій етап роботи, чи виділяються ресурси і наскільки якісно та ефективно проводиться перевірка та прийняття робіт. А найголовніше тут — притягати до відповідальності всіх, хто нехтує своїми обов'язками.🔫 Наостанок цікава деталь щодо західних партнерів, які також іноді залучаються в процес для консультацій, передачі досвіду, але найбільш кумедним є те, що вони, приїжджаючи, самі переймають певний бойовий досвід і консультуються з приводу вибудови оборони. І їх можна зрозуміти, адже смішно спостерігати за їх навчаннями, де вони розміщують командні пункти посеред поля, обгороджуючи їх габіонами, в той час, як ми маємо реальний воєнний досвід цих процесів. 📋 У висновку хочемо сказати, що до оборони Дніпропетровщини давно готуються та ІФС там присутні. Питання якості оцінювати не будемо, адже знайдуться фахівці, які зможуть відмітити якісь деталі, де можна зробити краще, але скажемо точно одне — процес покращився і це не може не радувати. Але є інші аспекти, які скажуть, що ІФС це не панацея, щоб зупинити ворога. Про це в наступному пості.P.S. для експертів в коментарях — всі опубліковані кадри попередньо погоджені.Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Магазин🛑Донат
Операція СБУ «Павутина»: один із найзухваліших ударів у тилу ворогаПрезидент Володимир Зеленський у своєму зверненні 1 червня 2025 року розкрив нові деталі цієї унікальної спецоперації, які раніше залишалися під грифом «цілком таємно».🔍 «Офіс» під носом у ФСБЗа словами Зеленського, «офіс» операції розташовувався безпосередньо поруч з управлінням ФСБ в одній з російських областей. Українські спецслужби змогли організувати координаційний центр буквально під носом у російської контррозвідки.📊 Масштаби операції• 117 дронів, кожен під управлінням окремого оператора• 34% стратегічних носіїв крилатих ракет на аеродромах базування РФ уражені• Операція охопила три часові пояси Росії• Усі агенти успішно виведені з території РФ та перебувають у безпеці✈️ Уражені ціліПід ударом опинилися аеродроми стратегічної авіації РФ:• Оленья• Белая• Дягілєво• ІвановоУ результаті було знищено 41 російський літак — А-50, Ту-95 та Ту-22М3. Загальна вартість знищеної авіації — близько 7 мільярдів доларів США.🏆 Історичне значенняПрезидент Зеленський назвав операцію «абсолютно унікальною» та впевнений, що вона увійде в підручники історії. Це найбільш далекобійна операція України, яка демонструє, що українські спецслужби здатні діяти ефективно навіть у глибокому тилу ворога.STALKERUA — підписатися