Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Економічний Вісник
Añadido 14 jul. 2024

Економічний Вісник

@trynewspaperua
Número de suscriptores: 608
Fotos: 605
Videos: 7
Enlaces: 806
Descripción:
Ексклюзивний аналіз економіки, політичних процесів України та світу. Звʼязок з адміном — @rusya44N09 Пошта — [email protected]

👥 Número de suscriptores

608
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: 0
Promedio/Mes:: -1

👁️ Vistas promedio por mensaje

321
Promedio/Día:: 375
Promedio/Tiempo:: 326
ERR: 52.8%

📊 Mensajes por Día

0.7
Último día: 2
Promedio semanal: 2.1
Promedio por día: 0.7

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

⁉️Мир чи війна?Вчора Трамп оголосив, що може ввести вторинні санкції на всю нафту з Росії, якщо РФ не підпише мирну угоду з Україною.Такий варіант зовсім не виключений, всупереч упередженим оцінкам свідків «присяги Трампа Кремлю».Торг між США і Росією може перевернутися в бійку, в якій вирішиться, хто правий, а хто ні — так зараз вирішуються міжнародні суперечки.«За останніми даними німецької розвідки..., думка про те, що Росія готується до бойових дій проти НАТО, вже не здається фантастичною». Генерал-інспектор Бундесверу Бройєр заявляє: «Надії на перепочинок у разі перемир'я в Україні не виправдаються... Путіну потрібна не тільки Україна».Російська олігархія має інтереси навіть ширше пострадянського простору, який повністю не контролює. Інфраструктурні та виробничі зв'язки, ланцюги, залишені ще СРСР, є головною метою Росії: це газо- і нафтопроводи, металургія, вугільна промисловість і залишки машинобудування.Крім того, кінцевим призначенням газових і нафтових транзитів є Європа, у східній частині якої також залишається частина інфраструктури, пов'язаної з РФ.Цей регіон і ринок захищені парасолькою НАТО. Але зараз це вже нікого не зупиняє: РФ подвоїла чисельність військ у порівнянні з довоєнним періодом. «Росія готується до великої війни», — заявив професор міжнародної політики Карло Мазала.У США, незважаючи на екстравагантність Трампа та його команди, загрозу розуміють і бачать її так само чітко, як і самі європейці.Нью-Йорк Таймс: США приватно запевнили ЄС, що Трамп підтримує НАТО, збереже американську ядерну парасольку над Європою і залишається відданим колективній обороні.Це на випадок, якщо «жорсткий торг» поверне не туди, а це цілком реальний сценарій.Як я вже говорив, ведучи діалог з Росією, США тримають за спиною заряджений пістолет у вигляді Європи.«У Пентагоні назвали головну загрозу США — це Китай. Стримуванням загроз з боку Росії, на Близькому Сході та в Африці займуться союзники».Прольоти B-52, що несе ядерну зброю, були потрібні, щоб показати, що ніхто нікуди не йде, як з Афганістану. Причому показати як Росії, так і Європі.Переговори США з Росією — це пряник. Але заковика в тому, що в іншій руці Америка має батіг, яким вона володіє більш майстерно, ніж іншими інструментами. Та й звичніше.🌟 EconomichnijVisnik
Проблеми та перешкоди переозброєння Європи «Військовий кейнсіанський бум» — це в основному німецька історія. Коаліційний план на €900 млрд додаткових витрат на оборону та інфраструктуру протягом 10 років — це великий план.Він становить €90 млрд на рік або 2% ВВП Німеччини. Це багато чи мало? З одного боку, додаткові витрати в 2% від ВВП Німеччини при перевантаженому соціальному бюджеті є серйозним фіскальним тягарем. З іншого боку, у звіті Маріо Драгі йдеться, що ЄС в цілому повинен щорічно збільшувати інвестиції на 800 мільярдів євро, щоб витягнути блок з технологічного спаду, «у поєднанні з шоковою терапією дерегуляції».Пропонується принести в жертву щедру європейську соціалку для розвитку військово-промислового комплексу. Але зарубати товсту корову в особі соціального забезпечення в якості жертви на вівтар переозброєння буде недостатньо. Перед ЄС, крім необхідності провести мілітаризацію, стоїть завдання, хоча б, не відставати в передових технологіях від Америки і Китаю.Президент Франції Еммануель Макрон багато говорить про переозброєння ЄС, але на шляху до бажаного результату є дві основні перешкоди — можливе політичне банкрутство та обмежені фінансові ресурси.У Франції структурний дефіцит бюджету становить 5% ВВП (подивитися дефіцит Італії, Німеччини та Іспанії).Макрон має намір збільшити оборону приблизно на 0,8% ВВП до 2030 року, але як він збирається це оплатити, якщо він планує реалізувати інші амбітні обіцянки — масштабні інвестиції ШІ, парк ядерних реакторів тощо — і найголовніше, — збереження французької соціальної моделі.Дивлячись на представлений щедрий список обіцянок, можна сміливо сказати, що реалізація всіх цих програм неможлива. Коли політики говорять про зниження податків і одночасне збільшення соціальних витрат — вони ллють воду на млин популізму. Те ж саме робить Макрон, коли говорить про збереження рівня життя і одночасне збільшення боргу, військових і загальнодержавних витрат (несоціальних). Аналогічні проблеми стоять на порядку денному також у Німеччини, Італії та Британії.Крім того, на шляху до мілітаризації Європи є звичайні конфлікти, яких маса, через розподіл фінансових ресурсів. Основний і головний з них — питання про закупівлі та поділ ринків.Переговори між ЄС та Великою Британією переростають у розділ закупівель, де кожна країна сподівається використати гроші ЄС для просування власних систем озброєння.І незважаючи на цінності вільної торгівлі, які все ще просуваються, євроідеологію, вони стикаються з жорстким протекціонізмом щодо Сполученого Королівства, і це при тому, що Великобританія є невід'ємною частиною європейської військової екосистеми.🌟 EconomichnijVisnik
Нові умови угоди про корисні копалиниЗ документом, в якому США висунули нові умови, ознайомилися українські депутати 27 березня, після чого надали громадськості основні положення угоди.Угода з корисними копалинами створить для України борг у розмірі $120 млрд. Київ повинен відшкодувати США всю допомогу, отриману з 2022 року. Тобто суму боргу зменшили з початкових 500 мільярдів доларів у 4 рази.Але умови договору стали ще жорсткішими і мають яскраво виражений кабальний характер.🔘«Фондом відновлення» керуватимуть 5 осіб, 3 з яких з США, причому з правом вето.🔘Угода стосується не тільки мінералів і доходів від майбутнього видобутку корисних копалин, але і всіх корисних копалин: нафти, газу, рідкоземельних металів. Під договір підпадає вже існуючий видобуток, а не тільки нові родовища.🔘Гроші, отримані від видобутку, будуть виведені в США. Внесок яких у проект — це надана допомога за воєнний час.🔘Угода діє безстроково і зобов'язує Україну погасити борг вчасно з щорічним збільшенням на 4%. Чим довше платіж відкладається, тим більше коштів Києву доведеться компенсувати.🌟 EconomichnijVisnik
📈🇪🇺Зліт європейських фондових індексів та облігаційНа тлі ринкового хаосу та торгових воєн, 7 березня європейський фондовий ринок зафіксував найбільший приплив інвестицій за 4 тижні за останні 10 років.Німецькі і французькі боргові зобов'язаня стали більш привабливими для інвесторів. Зростає також вартість десятирічних облігацій цих країн, а Їх прибутковість впала на 11 (до 2.77%) і 10 (до 3.46%) базисних пунктів відповідно. Європейський індекс акцій Stoxx 600 виріс на 0.6% за тиждень.Це відображає підвищений попит на європейські активи, як в акціях, так і в облігаціях. Позитивні очікування інвесторів підживлюється скасуванням «боргового гальма» в Німеччині та створенням інвестиційного фонду в розмірі 500 мільярдів євро для фінансування інфраструктурних проектів.Про плани створити фонд у розмірі 800 мільярдів євро також заявили в Єврокомісії.На тлі торгових воєн, розбіжностей і охолодження відносин між США і ЄС, країни Європи одна за одною оголошують про плани збільшити витрати на оборону. Велика Британія доведе витрати на армію до 2.5% ВВП до 2027 року, Франція заявила про плани збільшити військові витрати до 3,5% ВВП, зняття «боргового гальма» в Німеччині дозволить витрачати кошти на армію без обмежень.Збільшення військових витрат і плани з випуску боргу для фінансування армії та інфраструктурних проектів дозволили залучити безпрецедентний за останні 10 років капітал до європейських фондів навіть на тлі структурних проблем європейських економік і очікувань посилення торговельної війни.Акції оборонних компаній, а також компаній суміжних галузей, зростають і тягнуть ринки вгору. Основним фактором цього зростання є плани щодо залучення боргу та збільшення витрат. Так, з моменту приходу Трампа європейські фондові індекси демонструють більше зростання, ніж американські (у відсотках). І хоча, з одного боку, це обумовлено низькою базою і роками застою, з іншого — це рекордні темпи зростання з кінця 90-х.🌟 EconomichnijVisnik
США намагаються обмежити доступ Китаю до нафти і газуЗа даними Reuters, з 2 квітня США запровадять 25% мита для країн, які купують нафту та газ у Венесуелі.Найбільшими імпортерами венесуельських енергоресурсів є самі США, а також Китай та Індія.Очікувано, що Китай не припинить закупівлі (навіть попри запроваджені тарифи), тоді як Індія, ймовірно, зважить усі ризики. Нью-Делі не хоче псувати відносини з Вашингтоном, особливо на тлі загострення ситуації в Пакистані.Нещодавно прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відвідав США, де президент Трамп закликав його збільшити імпорт американських енергоресурсів, які можуть замінити венесуельські поставки. Bloomberg повідомляє, що Індія погодилася.Вашингтон вважає Індію союзником і перспективним ринком збуту, тоді як Китай – суперником у глобальному протистоянні. США прагнуть підірвати економічні позиції КНР, обмеживши доступ до нафти та газу.Окрім санкцій за закупівлю нафти у Венесуелі, США здійснюють військову операцію проти хуситів, що пов’язано із протистоянням Ірану. Представник Білого дому Віткофф в інтерв’ю Fox News заявив: «Ми не виключаємо застосування військової сили проти Ірану».Іран – один із найбільших постачальників енергоносіїв до Китаю, поряд із Саудівською Аравією, Іраком і Росією.Саудівська Аравія координує дії з Вашингтоном, проти Ірану розглядається силовий сценарій, а з Росією тривають переговори щодо зміни напрямку експорту її енергоресурсів – із Китаю на Захід. Зокрема, обговорюється можливість запуску газопроводу «Північний потік» до Німеччини під контролем США.Переговори щодо цього тривають із кінця 2024 року. Того ж року було призупинено будівництво «Сили Сибіру-2», офіційно – через «геополітичні розбіжності» напередодні виборів у США. Чи є тут випадковість – питання відкрите.Одну трубу закрили. Чи відкриють іншу?Це залежатиме від домовленостей між США, Росією та Європою. Останнім часом Китай демонструє дистанціювання від ЄС – Сі Цзіньпін відмовився від участі у саміті на честь 50-річчя Євросоюзу, що свідчить про погіршення відносин між Пекіном і Брюсселем. Це лише підвищує шанси Вашингтона та ЄС на досягнення консенсусу.Таким чином, ми спостерігаємо не просто окремі геополітичні події, а системну боротьбу за контроль над глобальними енергетичними ресурсами. США намагаються підірвати енергетичну основу китайської економіки, перенаправивши російські ресурси до Європи та послабивши позиції Ірану.🌟 EconomichnijVisnik
📞🎙Інтерв'ю Уіткоффа Такеру Карлсону. Приховані та відверті меседжіЩо ж там сказав важливий чиновник Трамповський чиновник рупору нової адміністрації?По-перше, найголовніше, він сказав, що США не дозволяють «цій країні» втягнути себе в 3-ю світову війну. Одночасно відразу роблячи важливий натяк.Якщо «цій-то» країні не дозволять, а мається на увазі Україна, отже, якійсь іншій країні можуть дозволити. Це, звичайно, Ізраїль або Тайвань, або вони разом.Далі втручається Карлсон і викидає порівняння, яке, напевно, приголомшило кабінети Банкової і всю Україну. Він порівнює Україну з ХАМАСом, осередком тероризму на Близькому Сході.А Росію... з Ізраїлем — найважливішим стратегічним союзником США проти Ірану та китайської коаліції. Пізніше це порівняння підтримує Уіткофф, кажучи, що РФ робить в Україні те ж саме, що і Ізраїль в Газі. Мовляв, Росія не намагається поглинути Україну, як і Ізраїль Газу, а лише намагається усунути загрозу як таку. А саме, Україну як потенційного члена НАТО.Між рядками заяв Віткоффа відчувається розуміння і десь навіть солідарність з Москвою щодо НАТО. Однак потім він вже прямо заявив, що про членство можна не думати, тому що це завадить США і Росії «разом робити добрі справи», а саме співпрацювати в Арктиці, в сфері атомної енергетики та ШІ (ми пам'ятаємо, що дата-центри та ШІ споживають багато е/е. Тому для Америки критично важливо мати доступ до російського урану і щоб він не потрапив до рук китайських конкурентів).Тут саме час повернутися до Ізраїлю — старанно заточеного вістря американського меча для розрізання гордієвих вузлів. А саме — китайського дракона, який посягнув на американську гегемонію.Росію не просто так порівнюють з одним з головних союзників США у майбутній війні проти Китаю.Це і є головна мета всього цього торгу (частиною якого є це інтервʼю) — провернути Ніксона навпаки або Кіссенджера 2.0.Адже, якщо через Україну Вашингтон не поспішає розв'язувати світову війну проти Росії, то ось через Тайвань, а точніше через Китай, війна почнеться і вона стане головною подією століття. Це не те саме, що війна в Україні.Ось чому ми чуємо в інтерв'ю від Віткоффа і Карлсона про те, що «4 регіони України фактично російські, що там були референдуми і що Україна не повинна бути в НАТО».Це жертва на вівтарі співпраці, дружби США і Росії проти. Проти Китаю, звичайно ж. Якщо продовжувати проводити аналогії, де РФ порівнюють з Ізраїлем.Знову ж таки, це порівняння РФ з Ізраїлем. Що таке Ізраїль? Це головний противник Ірану. А що таке Іран? — один з головних союзників китайської осі.Тобто, нова американська еліта хотіла б бачити Росію другим Ізраїлем, союзником проти Китаю, перетворення Росії на якого і є головною метою великих торгів. Це очевидно.А після цього вже стає очевидним, чому США не хочуть починати світову війну через Україну проти Росії, і чому Україні в аналогії відводиться місце ХАМАС, — треба терміново готуватися до битви проти Китаю, який покопався аж на світове панування, а не на одну лише країну Східної Європи.🌟 EconomichnijVisnik
🇺🇸Криза демократичної партії чи переродження?На тижні ми стали свідками того, як лідера демократичної меншини в Конгресі, Чака Шумера, розбирають по частинах критики з усіх боків — і правих республіканців, і лівих активістів.Все тому, що демократи нещодавно прийняли проект фінансування уряду в Конгресі разом з республіканцями, уникнувши таким чином шатдауну і надавши Трампу «карт-бланш». За що отримали від своїх прихильників і лівих сил.Друге, за що Шумер отримав справну порцію критики, — хотів зробити прес-тур на підтримку своєї книги, але відклав його через опір електорату, який вважав це неприйнятним. Хочу звернути увагу, що ця книга називається ... «Антисемітизм в Америці: Попередження».Вихід книги дивним чином збігся з моментом, коли Ізраїль з новою силою відновлює військову операцію проти ХАМАС, а США атакують хуситів, натякаючи Ірану, що на їхньому місці може опинитися Тегеран.Що це, як не вираз підтримки? Поки що боязкої, але тим не менш. Підтримки республіканської адміністрації, депортацій, розгону протестів, демонтажу суден і правової системи.Все менше залишається сумнівів, що демократи чинитимуть опір Трампу. Навпаки, вони солідаризуються з ультраправими, поки новий президент зачищає конкурентів і опозицію, звільняючи чиновників і проводячи депортації.Світ, і США зокрема, котиться в ультраправу яму на тлі зовнішніх і внутрішніх загроз. Які стають чудовим приводом для солідарізації та очищення будь-якої опозиції, як це зараз відбувається в США чи Туреччині. В Америці загроза це Китай і «глобалісти», які ненавидять США і «працюють на китайські спецслужби». Або на іранські.Тому «обов'язково» потрібно розформувати Міністерство освіти, щоб передати ці гроші армії. Потім скорочувати соціальні витрати для військових потреб. А також шукати та саджати тих, хто нападав на Tesla, бо вони «очевидно» працюють на китайську владу та компанії BYD.Тих, хто не згоден, депортують, інші займуть позиції Шумера й стануть слухняною опозицією.🌟 EconomichnijVisnik
🗽🇺🇸Таємниця полішинеля або чому Трамп атакує Європу тарифамиНасправді, ніякої таємниці немає, якщо, звичайно, не шукати відповіді виключно в бравурних промовах Трампа.Ще за Байдена, який не обкладав Європу жодними тарифами, ЄС наклав штраф на компанію Apple, флагман американських технологій, у розмірі 2 мільярди доларів. Це перший в історії антимонопольний штраф на американського техногіганта.Це сталося в 2024 році, а роком раніше ЄС оштрафував Meta Цукерберга на 1,2 мільярда євро. Також на початку вересня 2024 року Apple програла суд у справі про сплату податків в Ірландії на суму 14,4 млрд доларів. Були також переслідування Гугл і Маска.А адже технології та ШІ є головним контуром сучасного економічного протистояння у світі.Тому не випадково в Європі так зацікавилися правопорушеннями цих компаній, не дарма дістали всі скелети з шаф американських техноолігархів.Відповідь не змусила довго чекати.Хто найбільше донатив на вибори Трампу? Нафтовики, а також «технарі», в першу чергу Маск. Крім нього Цукерберг, Безос, Альтман та інші.Перед вступом Трампа на посаду представники бігтеху, куди входять і перераховані вище особи, «попросили Трампа втрутитися через «надмірно пильну увагу до них з боку європейських регуляторів», повідомляє Financial Times.І ось, як тільки Трамп вступає на посаду, починаються агресивні кавалерійські атаки на Європу, не менш активно Ілон Маск бомбардує гнівними твітами європейських лідерів.Все це почалося відразу після інавгурації Трампа, яка була скоріше демонстрацією нових господарів американської політики, які отримали політичний дах в особі 47-го президента США, якого вони і привели до влади.Трамп прямо заступився за американський бігтех і сказав, що “з Apple вчинили дуже погано”, наказавши їй виплатити Ірландії штраф у справі про податки. Він також зажадав припинити напади на американські компанії і пригрозив за це тарифами.Це і потрібно було Маску, Цукербергу, які заради цього рухали Трампа на пост президента. Зокрема через свої ручні соцсеті та газети. Маск безпосередньо підтримав Трампа, а Цукерберг скасував закон про перевірку фейків і розбанив Трампа на своїх платформах.Найцікавіше, що майже всі згадані люди виступали затятими антитрампистами в 2016 і 2020 роках. У 2016 році Маск підтримав конкурента Трампа Хіларі Клінтон, у 2020 році Байдена, а Цукерберг забанив Трампа у Facebook у 2021 році. Вже розбанив. Безос при Обамі купив The Washington Post і підтримував домкратів аж до останніх виборів.🌟 EconomichnijVisnik
Нова хвиля ескалації на Близькому СходіЯк пише Reuters, Трамп наказав американським ВМС розпочати військову операцію проти єменських хуситів.Кому це натяк і на що Трамп натякає цілком зрозуміло у світлі відмови трійки РФ, КНР та Ірану від американських вимог щодо ядерної програми Тегерана.Дослівно заява Трампа: Іран повинен негайно припинити підтримку угруповання хуситів. Він сказав, що якщо Іран буде загрожувати Сполученим Штатам, «Америка притягне вас до повної відповідальності, і ми не будемо миритися з цим!»Згадана трійка ж проводить спільні морські навчання в іранському порту, про це пише іранський tasnimnews.Видання зазначає, що такі ж навчання проходили в 2022 році напередодні вторгнення в Україну.Проти кого можуть бути розгорнуті сили цих країн, теж очевидно. Зрозуміло і те, до чого вони готуються. США — розрубати потік іранських дешевих енергоресурсів до Китаю, який навпаки намагається захистити свою ресурсну базу. Крім того, в Червоному морі, які контролюють хусити, знаходяться найважливіші морські торгові шляхи.🌟 EconomichnijVisnik
Режим іранських аятолів перебуває в жорсткій економічній кризіОдин за одним у 2023-2024 роках падали або послаблювалися іранські проксі на Близькому Сході: ХАМАС, режим Асада і Хезболла.▪️Багатомільярдні інвестиції в ці проекти не виправдалися і розчинилися в повітрі.У Сирії інтереси Ірану були порушені Туреччиною, яка вибила підтримувану Росією та Іраном владу Асада за допомогою лояльних бойовиків з ХТШ. Тепер, до речі, турецькі компанії масово вкладають капітал Сирії.ХАМАС же був розгромлений ізраїльською армією.На тлі численних поразок Ірану у зовнішній політиці та проксі-війні з основними регіональними конкурентами, країна перебуває в енергетичній кризі.Зараз в Ірані спостерігається нестача природного газу, хоча країна багата на енергоресурси.▪️Обсяг виробництва в Ірані скоротився на 30-50% через брак газу, знижується споживання домогосподарств.Вплив Ірану на регіон падає, його здатність просувати свої інтереси у зовнішній політиці значно знизилася через внутрішню слабкість.Зараз Тегеран не в змозі підтримувати навіть внутрішню стабільність, тим більше Іран не готовий до війни з Ізраїлем, який регулярно перемагав у 2023-2024 роках, поки Іран втрачав гроші та вплив.Але з приходом Трампа піде і активізація всіх акторів на Близькому Сході, буде розкручуватися маховик ескалації, до чого Іран не готовий.Тут саме час згадати, що Іран, як геополітична фігура, не просто ворожа Заходу країна і конкурент на Близькому Сході.Іран є опорою Китаю в регіоні, важливим джерелом сировини, китайським офіцером на геополітичній дошці.Тегеран для Китаю це to big to fall, в тому сенсі, що дуже важливий у протистоянні зі США і не повинен «впасти».Китай обов'язково прийде на допомогу (якщо це можна так назвати), не дасть Ірану впасти. Тут Трамп виконує функції тригера для розвитку відносин Китаю та КНР.Його агресивний наступ на Іран і Китай, включаючи тарифи проти КНР, неминуче змусить посилити їх інтеграцію.▪️І це його наступ — так само неминучий, як схід сонця. Коли це почнеться, для Китаю зникнуть всі обмеження та ризики санкцій, пов'язані з інвестиціями та підтримкою Ірану.Тим більше, що останній знаходиться на низькому рівні реалізації своїх нафтових і газових родовищ, що представляють великий інтерес для китайських ТНК.Тому після ескалації між США та КНР, Іраном та Ізраїлем рівень проникнення Китаю в економіку Ірану зросте, і Китай почне набагато активніше підтримувати Іран, відкинувши вторинні торговельні інтереси з Ізраїлем.Разом з тим, звичайно, Ірану доведеться попрощатися з частиною суверенітету через поглиблення контролю китайськими компаніями родовищ і видобутку нафти і газу в Ірані.Але суть навіть не в цьому, а в тому, що тиск США в цілому призведе до ескалації, оскільки сила дії дорівнює силі протидії.🌟 EconomichnijVisnik