Навіщо знищуються підстанції на ТОТ?Нам на бот написала людина із кричущими запитаннями стосовно розйобу підстанцій на окупованих територіях. І це зрозуміло, адже вже багато років наші люди, українці, живуть під окупацією росіян, чекають на звільнення і практично нічому не вірять. Не вірять в деокупацію, не вірять в добрі наміри української сторони, адже стільки років знаходяться сам на сам поруч із ворогом. Саме тому питання знищення трансформаторів, ЛЕП, підстанцій є досить чутливим для людей, які виїхали із ТОТ і мають там рідних, а також для самих людей, котрі знаходяться на ТОТ. Я писав про ці події з 2023 року. Це можна почитати в цьому пості: https://t.me/free_khersonregion/7578 і в цих: https://t.me/free_khersonregion/21612https://t.me/free_khersonregion/21367Кожне ураження по об'єктам енергетичної інфраструктури на окупованих територіях російська пропаганда розмальовує, як війну проти цивільних з боку української сторони. Але це не так! І я прошу прочитати та навчитися критично мислити разом з нами. Відсутність світла в окупації, по-перше, це ускладнення логістики противника. Сучасна армія критично залежить від електроенергії.Ворог використовує мережеву електроенергію для живлення власних інформаційних мереж, а також обладнання, що використовується для зв'язку, розвідки і внутрішньої комунікації в цілому. Окрім цього, відсутність електроенергії зменшує можливості ворога у застосуванні систем озброєння, які напряму залежать від електроенергії. Електро напруга потрібна для роботи систем зв’язку, серверів, інформаційних мереж, пунктів управління, засобів розвідки, радіоелектронної боротьби, систем спостереження та багатьох видів техніки. Коли енергетична інфраструктура виводиться з ладу, ці системи працюють гірше, нестабільно або взагалі зупиняються.По-друге, удари по енергосистемі фінансово дорогі у відновленні (час на виробництво, обмежені виробничі потужності, якщо замовляти зовні, то існує велика черга і попит) кількість трансформаторів обмежена, що є економічною складовою війни.Логіка проста. Генераторів для всіх потреб не вистачить, відповідно можливості ворога обмежуються. Відновлення підстанцій, трансформаторів та іншого обладнання є складним і дорогим процесом. Тому кожне пошкодження створює для противника додаткове навантаження на ресурси, час і логістику.По-третє, генератори не здатні повністю компенсувати втрату мережевої електроенергії. Їх кількість обмежена, вони потребують постійного підвозу палива і не можуть забезпечити весь обсяг потреб окупаційної інфраструктури. У результаті окупаційні сили змушені обирати, які об’єкти забезпечувати енергією, а які ні. Це обмежує їхні можливості.Найголовніше - психологічний аспект. Зменшується комфорт в першу чергу для противника, не тільки для цивільних. Підор, що живе сито і з електрикою, ще й з можливістю зв'язатись з рідними буде більш-менш задоволений, а без того всього - у людини будуть з'являтись "скарги на ситуацію", що корисно для нас і може бути використано проти ворога. Все взаємопов'язане між собою. Війна, як ви розумієте вже на п'ятий рік повномасштабки, це не тільки знищення ворога бойовими методами, а й усіма наявними методами комплексно. Коли зростає побутовий дискомфорт і проблеми з комунікаціями, це створює додатковий тиск на особовий склад противника і знижує ефективність його роботи.Ви всі повинні зрозуміти і запам'ятати єдине: ви всі важливі для своєї країни - України! Ми не воюємо із цивільними. Пам'ятайте це та бережіть себе. Нам всім треба витримати в цій кривавій війні та послабити окупанта, скоротити його можливості воювати і наблизити момент, коли люди на окупованих територіях знову будуть вільними! Слава Україні! Смерть російським окупантам! #admin
На жаль, маємо ще одну болючу втрату для нашої авіаційної родини та всієї країни➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖Сьогодні вдень, 9 березня 2026 року, на Східному напрямку, в умовах значної переваги повітряного противника та потужної протидії ворожих систем протиповітряної оборони, загинув полковник Олександр Довгач – командир 39-ї бригади тактичної авіації, Герой України. Він вкотре виконав бойове завдання, на жаль, ціною власного життя...Олександр Довгач був не просто командиром. Він був справжнім лідером і бойовим льотчиком. Із перших днів повномасштабного вторгнення бригада під його командуванням завдавала ворогу точних і болючих ударів.Він здійснив сотні бойових вильотів, уражаючи пункти управління, техніку, засоби зв’язку ворога. Неодноразово забезпечував прикриття ударної та бомбардувальної авіації, знищував ворожі дрони та ракети. Він бився за Київщину, Харківщину, Херсонщину, острів Зміїний.Першим ішов у бій, брав на себе найризикованіші завдання та надихав своїх підлеглих на сміливі й рішучі дії.Обставини встановлюються.Висловлюємо глибокі співчуття рідним і близьким...Честь Герою!
📣 1 березня – четверті роковини бою в Бузковому парку в Херсоні. Цього дня 2022 року відбулося протистояння територіальної оборони та російських окупантів, в якому загинули 24 українські захисники. З них ідентифіковані 19 полеглих.Бійці тероборони були озброєні гвинтівниками, коктейлями Молотова, гранатами. Вони протистояли ворогу, який переважав у силі та озброєнні, зокрема мав танки та бойові машини піхоти. Цей бій був спробою зупинити наступ російських військ на Херсон. Українці проявили мужність та самопожертву і показали, що чинитимуть спротив до останнього. Платформа пам'яті Меморіал спільно з Херсонська обласна державна адміністрація вшановують полеглих у Бузковому парку.💔Володимир Вдовиченко💔Тарас Воронцов 💔Микола Гончар 💔Андрій Щоголєв 💔Сергій Данчук 💔Іван Данченко 💔Денис Данілов💔Віталій Грозинський 💔Володимир Осінній 💔Олександр Непомнящий💔Олег Макарський 💔Іван Лисенко 💔Олександр Савельєв 💔Олексій Ронський💔Юрій Полов’юк 💔Петро Панчук 💔Микола Сливкін 💔Сергій Хандусенко 💔Олег ШорникПам'ятаємо кожного, хто віддав життя за вільну Україну.(с) Меморіал Героїв
🔥Наступальні дії під Степногірськом - спецпідрозділ ГУР «Артан» реалізує комплексну операцію на Запорізькому напрямку Спецпризначенці ГУР МО України провели низку успішних наступальних дій та продовжують активну бойову роботу в районі Степногірська Запорізької області. Під час операції в умовах складної логістики та постійних спроб противника втримати позиції методом «м’ясних штурмів» бійці «Артану» у взаємодії з іншими підрозділами Департаменту активних дій ГУР МО України та Сил оборони України повернули контроль над важливими позиціями та значно поліпшили тактичне становище на вказаній ділянці фронту. У межах місії: ▪️знищено передові штурмові групи російської армії; ▪️уражено об'єкти зосередження живої сили та техніки противника;▪️ліквідовано десятки окупантів. Важливою складовою спецоперації стало перерізання ключових логістичних артерій противника шляхом встановлення вогневого контролю над ними. Удари по логістиці та вузлах звʼязку російських окупантів наразі унеможливлюють їхні штурми на вказаному напрямку. «Ці активні дії проведено у тісній взаємодії з іншими підрозділами Департаменту активних дій ГУР МО та Сил оборони України. Вони дозволили створити стійкий плацдарм для подальшої зачистки населеного пункту та остаточного вибиття ворога», - розповів командир «Артану» Віктор Торкотюк.Він додав, що метою українських оборонців залишається усунення загрози прориву противника до околиць Запоріжжя. Операція триває. За словами «Титана», ефективність наступальних дій під Степногірськом зумовлена високим рівнем злагодженості задіяних у місії складових: штурмові групи працюють за підтримки розрахунків ударних БПЛА, артилерії та інших засобів вогневого впливу. Спецпідрозділ ГУР МО України «Артан». Знаємо. Знаходимо. Знищуємо.👊Артан в соціальних мережах:◾️Facebook ◾️Telegram ◾️Instagram◾️YouTube
Ало, ало! Скажи, як ти? Що там у вас? Ти бачив новини? В нас лунають вибухи, все навколо вибухає, ніхто не спить, в людей паніка. Ало! Я не знаю, що робити. Вони вже у Генічеську, там стоять блок пости, нашими дорогами їдуть колони, їдуть танки ...людей повбивали. Там купа спалених машин та обвугленних людських тіл....Наш Південь огорнула брудна пляма російських військ. Це багно розповзалося поступово, в'їдаючись у кожне село та селище, в кожне наше українське місто. Окупанти розставляли блок пости, розвішували триколор, спалювали людей прямо в машинах, забирали чоловіків, гвалтували дітей і жінок. В деяких містах точилися стрілкові бої.Між Генічеськом та Мелітополем було декілька десятків блок постів. І так між населеними пунктами усюди по окупованій Херсонщині та Запорізькій області. Колони йшли і йшли. Літали винищувачі. На Півдні бік о бік панували страх і смерть. Це був сон, з якого ми досі не прокинулися. І ця пляма російського бруду не зникає, а просочується все глибше і глибше у кожен шар нашої Батьківщини, бруднить людей, їхні імена, знищує їхні життя, руйнує будинки і долі. Той лютий 2022-го досі стоїть поруч із нами. Нікуди не зник. Ні на мить. Ні на секунду.Проживши день, уночі кожен, кого торкнулася війна, заплющує очі - і бачить свій дім. Своїх рідних. Своє втрачене життя. І всім єством ненавидить ворога - того, хто поламав життя українському народу, знищив те, що ми так довго будували. Та ми живі. Нас не всіх знищено. І ми витратимо свої життя на помсту. 20222023202420252026! Ми всі рахували дні до звільнення, а тепер рахуємо роки. Та не кожен має ті роки, наші життя не бескінечні! З ранковим туманом в окупації зникають наші рідні, яких не кожен в змозі побачити та обійняти. Вони тануть, як віск, згорають. Серця наших людей на ТОТ перестають битися, не кожен зможе дочекатися справедливості. Сьогодні, у цей не простий для українського народу день, я хочу згадати всіх людей, хто загинув в окупації, всіх людей, наших військових, хто віддав життя для того, щоб кожен із вас зміг боротися далі та вибороти свою свободу, отримати перемогу над ворогом. Згадуючи події того дня, згадаймо всі себе тодішніх. Ми всі змінилися, чи не так? Та ворог досі в нашому домі. І ми не маємо права опустити руки.В ім’я рідних.В ім’я тих, хто ціною власної свободи й життя зробив усе, щоб окупант не проковтнув країну повністю.Україна стоїть завдяки героїзму свого народу: в окупації, на фронті, на підконтрольній, за кордоном. Кожен зайнятий роботою і всі ми працюємо для справедливого покарання росіян. Наш ворог повинен відповісти за смерть кожного українця, за сльози батьків і дітей, за ненароджених наших дітей та закатованих наших людей. В четверту річницю кровопролиття, що влаштувала росія, ми маємо поставити перед собою ціль, будь що знищити окупантів! Їх не повинно бути на нашій землі. росіяни повинні відповісти за все перед українцями! Борімося, найкращі люди! Тримаймося!Пам'ятаймо! #admin каналуЗвільнення лівобережжя Херсонщини*пропоную за бажанням в коментарях згадати щось про перші дні повномасштабного вторгнення.
СБУ та Нацполіція спільно з правоохоронцями Молдови здіснили спецоперацію «Енігма 2.0» та знешкодили агентурно-бойову групу РФ, яка готувала резонансні вбивства в Україні. Серед цілей росіян були українські журналісти і громадські діячі, керівник стратегічного підприємства та військові Головного управління розвідки Міноборони, у тому числі бійці Іноземного легіону ГУР МО.Керівником ворожого осередку був 34-річний рецидивіст з Молдови. Правоохоронці затримали його, а також двох його агентів, їхніх спільників з України, ЄС та невизнаного Придністров’я. «Як встановило розслідування, головний фігурант був завербований російськими спецслужбістами, коли відбував покарання в російській тюрмі. Після відбуття терміну покарання його відправили до Молдови для формування агентурно-бойової групи під контролем рф. До її складу резидент підбирав «однодумців» з прокремлівськими поглядами, насамперед серед осіб з військовим досвідом. У подальшому агентів розподіляли на групи. Перша з них - відстежувала місця перебування та розпорядок дня потенційних жертв, друга – «кілери», які мали здійснити замовні вбивства. Далі російську агентуру перекидали в Україну під виглядом туристів, а потім розосереджували по орендованих оселях у різних регіонах нашої держави. Встановлено, що агенти перебували на постійному зв’язку з резидентом, а гроші на підготовку замахів отримували через криптогаманці та банківські картки зарубіжних фінустанов. Щоб стежити за «цілями», агенти прикидалися кур’єрами сервісів доставки, які здійснювали фото-, відеофіксацію об’єктів замаху, позначали їхні геолокації на гугл-картах і «звітували» резиденту. За наявними даними, російські спецслужбісти сподівалися використати резонансні вбивства для поширення панічних настроїв та дестабілізації суспільно-політичної обстановки в Україні».Як встановило розслідування, головний фігурант був завербований російськими спецслужбістами, коли відбував покарання в російській тюрмі. Після відбуття терміну покарання його відправили до Молдови для формування агентурно-бойової групи під контролем рф. До її складу резидент підбирав «однодумців» з прокремлівськими поглядами, насамперед серед осіб з військовим досвідом. У подальшому агентів розподіляли на групи. Перша з них - відстежувала місця перебування та розпорядок дня потенційних жертв, друга – «кілери», які мали здійснити замовні вбивства. Далі російську агентуру перекидали в Україну під виглядом туристів, а потім розосереджували по орендованих оселях у різних регіонах нашої держави. Встановлено, що агенти перебували на постійному зв’язку з резидентом, а гроші на підготовку замахів отримували через криптогаманці та банківські картки зарубіжних фінустанов. Щоб стежити за «цілями», агенти прикидалися кур’єрами сервісів доставки, які здійснювали фото-, відеофіксацію об’єктів замаху, позначали їхні геолокації на гугл-картах і «звітували» резиденту. За наявними даними, російські спецслужбісти сподівалися використати резонансні вбивства для поширення панічних настроїв та дестабілізації суспільно-політичної обстановки в Україні».
🇺🇦 Служба безпеки України повідомила про підозру жительці Голої Пристані Людмилі Чебан. Їй інкримінують добровільне обрання до незаконних органів влади, створених на тимчасово окупованій території.❕ Слідство встановило, що у липні 2023 року Чебан була обрана депутатом так званої “Ради депутатів Голопристанського муніципального округу першого скликання”. Після призначення вона також очолила один з незаконних органів.
⏺Колаборантка систематично брала участь у публічних заходах окупаційної влади та пропагувала проросійську модель влади на території Голопристанського району.⏺08 липня 2025 року вона перебувала у селі Бехтери Скадовського району, де офіційно спілкувалася з представниками окупаційних структур. Заходи використовувалися окупаційною адміністрацією для поширення наративів про місцеве населення та органи окупаційної влади.⏺10 та 12 липня 2025 року Чебан брала участь у навчальних заходах з підвищення кваліфікації для представників окупаційних органів влади, які використовувалися для формування у населення уявлення про “професійність” та “легітимність” посадових осіб окупаційної адміністрації.⏺15 липня 2025 року колаборантка перебувала у селі Залізний Порт Скадовського району, де від імені незаконного органу окупаційної влади провела захід під назвою “День Нептуна”.
Подробиці у матеріалі⬅️Підписатися 🇺🇦 Підтримати
Мадяр, чого не лупите НПЗ? Заборонили? Договорняк? Ага, з Птахами саме договорняк.🔥🔥240 обʼєктів у глибині боліт та у ТОТ за 48 діб 2026 року. Різнобарвʼя вйо- у списку нижче. Ні слова про симетрію ударів та без інтерпретацій: Птахи СБС щодобово виконують бойові задачі на оперативній та стратегічній глибині по обʼєктам нафтопаливної, критичної та ВПК інфраструктури противника, системам ППО, ЗРК, РЛС, тощо. Про те не рапортую у щоденних дописах, як раніше,- на пости ніц нема часу. Але дещо оприлюднює щодня Генштаб, а всі доступні відоси- у телеграм каналах. Ми ж зосереджуємося на смузі зіткнення і готуємося до літнього наступу окупанта, що розгорнеться ймовірно вже в березні.Перетнемо за годину відмітку 5000 хробаків за 01-17 лютого та 16000 ворожих цілей,- все у Підрахуйці наживо оновлюється.Про глибинне ураження.Днями минає 50 діб 2026 року. Нижче НЕвичерпний перелік чутливих обʼєктів, уражених протягом січня-лютого 2026 Птахами СБС зі складу 1 ОЦ СБС, батальйону глибинного ураження «Кайрос» 414 обр «Птахи Мадяра», 412 обр Nemesis, 413 оп «Рейд» та підрозділу «Граф» Сил Безпілотних Систем.*частина цілей глибинного ураження подзьобана сумісно з іншими підрозділами Сил оборони України. 🔥НПЗ «Новокуйбишевський» 🔥НПЗ «Афіпський» 🔥НПЗ «Рязанський» 🔥НПЗ «Ярославльський» 🔥НПЗ «Туапсинський» 🔥НПЗ «Саратовский» 🔥НПЗ «Славянськ Еко» 🔥НПЗ «Ільский» 🔥НПЗ «Волгоградский» 🔥НБ «Курск-облефтепродукт» 🔥НБ «Гвардійська», ТОТ🔥НБ«Осколнефтеснаб» 🔥 Альметьєвська УПН 🔥 Лебедінський ГОК🔥Нафтобаза Кар’єрне, ТОТ 🔥ГПЗ «Астраханський»🔥Нафтотермінал «Таманьнефтегаз» 🔥Підприємство «Енергія» 🔥«Комбінат Каменский» 🔥«Воронєжсинткаучук» 🔥«Нєвинномиський азот» 🔥ТЕС «Старобешівська», ТОТ 🔥ПС «Машзавод» 🔥ПС «Брянська» 🔥ПС «Белобережская» 🔥ПС «Новобрянская» 🔥ПС «Зоря»,ТОТ 🔥ПС «Південна»,ТОТ🔥ПС «Старобільська», ТОТ 🔥ПС «Мирна», ТОТ 🔥ПС «Азовська», ТОТ 🔥ПС «Михайлівка», ТОТ🔥ПС «Новодонбаська», ТОТ🔥ПС «Перемога», ТОТ🔥ПС «Кірова», ТОТ 🔥ТПС «Південнодонбаська», ТОТ 🔥ТПС «Сартана», ТОТ 🔥ТПС «Карань», ТОТ 🔥ТПС «Волноваха-тягова», ТОТ 🔥ТПС «Пантелеймонівка», ТОТ 🔥ТПС «Кринична», ТОТ 🔥АЕ «Бутурліновка» 🔥АЕ «Борисоглєбськ» 🔥АЕ «Липецьк-2» 🔥АЕ «Маріновка» 🔥АЕ «Вітязєво» 🔥АЕ «Ханська» 🔥АЕ «Енгельс» 🔥АЕ «Халіно» 🔥АЕ «Міллерово» 🔥АЕ «Приморськ-Ахтарськ» 🔥АЕ «Кіровське», ТОТ 🔥АЕ «Саки», ТОТ 🔥АЕ «Гвардійське», ТОТ 🔥Хімзавод «Щьокіноазот» 🔥Хімзавод «Дорогобуж» +188 інших обʼєктів у ТОТ та на болотах. Координаційний центр middle strike Угруповання СБС нарощує оберти. Те, що не пишу щодня, ніц не вказує на те, що бойова робота не ведеться. «Хвали ня ротику, бо тя роздеру».Слідкувати результати СБС наживо:Онлайн-табло СБС «ПІДРАХУЙКА»https://sbs-group.army/МАДЯР🇺🇦17.02.26 🔵МАДЯР🎞МАДЯР👥МАДЯР👥RB📷МАДЯР🇺🇦СБСонлайн«ПІДРАХУЙКА»СБС
🫡Честь і слава спецпризначенцям ГУР! 1 лютого — День Департаменту активних дій ГУР МО України! Вітаємо воїнів та співробітників бойової складової воєнної розвідки України! Під час війни за свободу спецпризначенці підрозділів активних дій ГУР засвідчують найвищий рівень професіоналізму та готовності виконати найскладніші завдання. ✊Департамент активних дій — команда сміливих, холоднокровних, розумних, відданих Українській державі військовослужбовців, які щодня здобувають результати на полі бою: знищують російських окупантів та їхню техніку, здійснюють спеціальні операції в тилу ворога, в бою демонструють перевагу майстерного поєднання технологій та людської думки. Вітаємо, побратими! Хай сила й мудрість завжди буде з вами! Вшановуємо усіх спецпризначенців Департаменту активних дій, полеглих за волю української нації під час виконання бойових завдань ― вічна пошана воїнам ГУР! Честь усім, хто продовжує битву за Україну! 🦉Sapiens Dominabitur Astris! Слава Україні!ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
Олешки. Лівий берег. Реальність, у якій ми живемо сьогодні.У місті знову і знову — потужні вибухи. Такі, що їх не просто чути — їх видно. Спалахи розрізають темряву, а земля під ногами здригається, ніби не витримує цього пекла. Люди живуть між цими ударами, рахують секунди тиші й бояться кожного наступного звуку.Дороги фактично перестали існувати. Проїзд закритий: усе всипане залишками ворожого заліза — уламки, міни, небезпечні предмети, які можуть вибухнути будь-якої миті. Пересування містом — це щоденний ризик для життя.Ситуація з продуктами критична. Запаси тануть на очах. Магазини майже всі зачинені, ті одиниці, що ще трималися, більше не працюють. Район Олімпійських, Грін — знищений повністю. «Катюша» не функціонує. Ті які в районі РЕСу закриті, як і всі інші по місту. Фактично людям уже нічого і ніде купити.У багатьох немає можливості приготувати їжу. Закінчується мука, немає базових продуктів. У декого вже спорожніли навіть банки з домашньою консервацією — те, що відкладали «на чорний день», цей день настав.Окрема, болюча тема — лікарня. Вона з кожним днем усе ближче до повного закриття. Працювати доводиться в умовах, які складно уявити: без води, без бензину, без тепла. Усі наявні ресурси спрямовані виключно на хірургію, бо це питання життя і смерті. Інші відділення не функціонують — просто немає можливості.Це не скарги і не перебільшення. Це наше сьогодення. Олешки тримаються, але межа можливостей — не безкінечна. Просимо всіх, хто може чути, бачити і передавати цю інформацію далі — не мовчіть. Нам важливо, щоб про те, що тут відбувається, знали.Берегіть себе і одне одного. Ми ще стоїмо. Ми ще живі.