Попов схоже грає в останніх поєдинках може й не на уколах, але однозначно щось його турбує. Тож ситуація вочевидь має вигляд контрольованої. Шапаренко теж заслужив перевести подих, а Рубчинський має 60 хвилин аби щось нарешті продемонструвати широкому загалу. Бо якщо зіллють кудись в оренду, то буде тупо. Буя вийшов з лікарняного, тож він і стане першою опцією, якщо Рубі за 60 хвилин не вразить ні Шовковського, ні ЛНЗ. Певний ризик, який поки бачу, так це перенесення стерильності Дніпра-1 в позиційній атаці до Динамо, разом з обома інсайдами. Тому важливу роль має грати Ярмоленко, його якісні пасові рішення будуть потрібні. Однак не факт, що Динамо буде привʼязуватися до мʼяча. Інший ризик - вміння та наявність лавки в ЛНЗ додавати за ходом другого тайму. В першому таймі ЛНЗ одна з найнудніших та найогидніших команд чемпіонату. Однак в других таймах команда дуже сильно додає, а Динамо починає грати «по результату». Тут може накладатися одне на інше. Хоча Нещерет не в старті, тому може якось минеться. #ДКемоції #ДинамоЛНЗ #УПЛ
Ось проста ілюстрація до тексту вище з першого тайму матчу Карпат з Ворсклою та чому лисий, Потато Пеп чи мужі, що співчувають совкам, дарма демонізують термін «білдап». Тупо вкладаючи в нього лише безцільну мастурбацію короткими пасами без прогресії, як в раннього Ротаня. Карпова ловля та тривалі паузи без тренерства певно притупляють сприйняття деяких речей. Тому ще раз. Білдап - це не безцільна дрочка на трьох разом із кіпером заради ніхуя, чим півтори роки займалася Олександрія. В терміні «білдап»ключове значення має частинка «ап» (з англійського up - вгору). Якщо «ап» немає, то це не білдап, а мастурбація. От Карпати і Кемкін чудово демонструють, що воно таке.1️⃣ Мірошніченко, ЦЗ Карпат та Кемкін виконують декілька передач. Мета очевидна - Ворскла стягує на половину поля львівʼян одразу 6 юнітів. А тепер рахуємо гравців Карпат - їх четверо польових плюс Кемкін, тобто пʼять (Полегенько вже за центральною лінією).Головна перевага, яку створює Кемкін Карпатам - його висока позиція, що позбавляє першу лінію блоку Ворскли будь-якого сенсу. Кемкін розуміє наявність чисельної переваги: якщо 5 партнерів проти 6 полтавців тут, то відповідно 6 львівʼян проти 5 гравців Ворскли там.2️⃣ Оцінивши ситуацію, яка вочевидь програмується, бо ситуації схожі на цю регулярно відтворюються, Кемкін видає діагональ на Шаха.Цим пасом він відрізає одразу ШІСТЬОХ суперників. І це найцікавіше - пас не короткий, а довгий, але це все одно білдап, бо відбувається підйом мʼяча. Оскільки через велику кількість суперників та високу щільність ніг простору немає на власній половині, то кіпер знайшов можливості використати простір на чужій, де менша кількість суперника та менша щільність ніг. Білдап - це така гра, де ти шукаєш простір. Іноді складним шляхом під тиском через передачі на третього, а інколи ось так. В чому головна відмінність між цим епізодом та бий-біжи? Якщо ви побачите матчі Потато Пепа, коли він грав в Єврокубках, то там ідеї в лонгболів Бойка (найчастіше) на Русина/Мбокані/повії/Бєсєдіна, як такої НЕ було. Тут вона є: ⁃ висока позиція кіпера, щоб нівелювати двох гравців Ворскли, які можуть грати по ЦЗ Карпат, бо фактично на мʼячі Кемкін виконує роль третього центрального захисника ⁃ велика кількість гравців Карпат, що може увімкнутися, якщо Шах заволодіє мʼячем на чужій половині; можна навіть говорити про деяку компактність, бо між Шахом та партнерами не така й величезна прірва, якщо Шах візьме мʼяч під контроль, то в нього є варіанти для розвитку атаки, яких ніколи не було в Потато Пепових нападників (Русин/Мбокані/повія/Бєсєдін) Простими словами чому це не бий-біжи та лонгбол навмання, тому що: ⁃ у випадку, якщо Шах мʼячем заволодіє, команда отримає мінімум чисельну рівність проти блоку захисту (один Мбокані проти 5-6 суперників - це бий-біжи) ⁃ у випадку, якщо Шах мʼячем не заволодіє, команда отримає розкішну позицію для миттєво увімкнення пресинг (один Мбокані проти 5-6 суперників - це бий-біжи, бо жодного тиску на розіграш після повернення мʼяча) Тому здоровʼя та наснаги Лупашку, та таким, як Лупашко. Чим більш винахідливими будуть побудови атак в УПЛ, тим більшої винахідливості потребуватиме гра проти мʼяча. Якщо Динамо почне частіше в УПЛ стикатися з чимось складним, де треба вмикати мозок без мʼяча - тим якісніше кияни гратимуть проти команд в Європі, які дійсно змушують вмикати мозок постійно.
Якщо піти найпростішим шляхом та просимулювати усі удари команд в обох зустрічах 100500 разів, то ймовірність Динамо забити стільки ж або більше за РБЗ суттєво вища. Доведеться з цим жити. Це було близько. Совки зараз тикають хуями молодих тренерів в УПЛ («дєди ваєвалі»), а лисий взагалі гейтить термін «білдап». Дарма. Перші голи в Любліні та Зальцбурзі продемонстрували, що Динамо не вміє в пресинг. І воно не вміє не лише через відсутність значної динаміки в ногах Ярмоленка та Піхальонка. Воно не вміє, бо результативний тиск на рівні УПЛ - це лише результативний тиск на рівні УПЛ. Воно не вміє, бо совки білдап демонізують. Через те в Динамо та Шахтаря немає можливості вдосконалювати власну гру проти мʼяча. Через те й не доходить до ЦЗ, що не повинно бути такого розриву між ними та передньою лінією. Бо це простір в який їх і трахають. Тож, Потато Пеп, перший і єдиний гол Зальцбурга - це білдап. Уяви собі! Білдап! Підйом мʼяч із зони з високим тиском в зону з низьким! Білдап - це вітер!Маю сумніви, що лише тренуваннями без закріплення в офіційних матчах пресинг можна вивести на більш якісний рівень достатній для ЛЧ. Тому гейт та травля совками (та тим, хто їм співчуває) молодих тренерів без видатної карʼєри (або взагалі без неї після курсів PASS чи Хуясс) - це позитив лише для совків, що можуть продовжити паразитувати на гроші олігархів й надалі. Білдап - не матюк. Це один з важелів прогресу. Звісно, якщо це не білдап заради білдапу, як в «раннього Ротаня», коли 60% матчу проходить на власній половині. Почитав колонку Потато Пепа. Він ржачну прутню штовхнув, що не побачив ніяких білдапів, а побачив гру без центру поля. Зрозуміло чому в Динамо не вийшло. Бо білдап - це не 100500 коротких передач між кіпером і захисниками. Це алгоритм підйому мʼяча на чужу половину. Поздєєв в одному з випусків ТаТоТаке пояснював усі нюанси. Довга передача - це теж білдап. Різниця між «бий-біжи» лише в тому, що ця довга передача має виконувати не лише функцію винести мʼяч кудись подалі, бо немає тями чи страшно. Ця передача має перемістити мʼяч у зону, де є простір. І команда має це розуміти, та швидко та компактно переміститися туди. Щоб не виникала така ситуація, коли з мʼячем опиняється умовний Ванат, а в радіусі 25 метрів від нього жодного партнера. Тоді це не білдап, а совкова хуйня, «бий-біжи». Білдап - це лише алгоритми підйому мʼяча та принципи взаємодії ланок та окремих гравців. А якими передачами це відбувається - короткими, довгими чи середніми не має жодного значення. Їх довжину має визначати лише наявність простору та…рівність ніг. Якщо ноги криві, а мозок лише для «біцца-бароцца», то складніші маршрути шукати важко. І навпаки. Тому здоровʼя усім молодим фахівцям УПЛ, що намагаються вчитися разом зі своїми футболістами не тільки лупити вперед на єдиного нападника, що відрізаний від партнерів в оточенні 3-4 захисників. Наснаги та терпіння президентам та власникам. Треба зрозуміти, що виховувати дебілів, які грають пішки - це працювати собі на збитки. Замість данців у РБЗ цілком можуть грати Миколи та Василі, якщо у 20 років матимуть за плечима хорошу школу, а не те, що вони мали ще донедавна.
В Шахтаря схоже дійсно проблема. І мова тут не про базові поняття «захист» чи «атака», а про цілком конкретну фазу, коли вони стикаються з тиском. З Поліссям це побачили, ось і тут.Погана новина для Шахтаря в тому, що вони вже 3 тури тренують ненависний лисому «білдап». Найбільш збочені його форми ми бачили у грі з Ворсклою. З Олександрією збочення також вистачало…1️⃣ Це був НЕ розіграш удару від воріт, це було перезавантаження позиційної атаки. Судаков спускається та опиняється в позиції…ЛЦЗ! Матвієнко йде на позицію фулбека, а фулбек Азарові заходить в центр.2️⃣ Отримавши від Судакова, Матвієнко одразу опиняється під тиском. Однак виконує передачу в центр на Азарові, який під ще більшим тиском: в ногах в нього Ковалець, Безерра на підході.3️⃣ Азарові приймає два найгірші рішення одне за одним. Спочатку обирає розвертатися першим дотиком не так, як тіп розвернув Попова серед тижня в матчі ПО ЛЧ перед першим голом Динамо, а так, як Ковальцю було б зручніше. Ковалець такий самий тягучий, як Бондаренко чи Піхальонок, тож різким правильним рухом в протихід обігрується, як дошкільнятко. Напрямок передачі назад теж невдалий максимально, бо Різник все ж не Нойєр. 4️⃣ Як і Динамо з Рейнджерс (та в деяких епізодах з РБЗ), так і Шахтар (будь-яка інші команди) неймовірно вразливі в цій фазі через банальну неготовність команди захищатися після втрати - занадто великі дистанції між гравцями. Зверніть увагу на позицію Бондаря! Він лише в останню секунду перед ударом опиняється в проекції площини воріт, бо займав широку позицію на правій половині поля. Тож єдиний, хто міг втрутився в епізод - Судаков. Але, як Судаков захищається (ніяк) ми ще раз побачимо трішки пізніше в матчі, коли Олександрія забиватиме другий. Тепер напевне розумію, чому в стартових турах Шахтар в атаці обмежується дальніми ударами та навісами на Сікана. Вони ретельно готуються до ЛЧ, де в більшості ігор не будуть фаворитами, тому через це такий акцент йде не на завершення атак, а саме на їх початок. Певно мушу радіти, що нічим таким не займається команда з мого рідного міста, а просто бʼє абикуди за кожної незрозумілої ситуації. Бо як не дано, то не дано.
Динамо 0:2 ЗальцбургЗнайдіть дві відмінностіЩе один епізод одразу з двох рубрик: ⁃ перша називається «Десь ми вже це бачили» ⁃ друга називається «Старий Ярмоленко»Епізод, що затригерив ще в лайві. Він почав вкорінювати в думці, що кияни не були, як Кривбас вчора командою з якоїсь відсталої Ліги на фоні хорошого опонента. Коли Ярмоленко має за матч вже ДРУГИЙ абсолютно типовий для нинішнього Динамо момент, то висновок напрошується лише один - по факту Зальцбург дуже хуйово підготувався…Як і в першому епізоді чергова «пасхалка» в стилі Marvel, що відсилає до іншого поєдинку. Того самого з Вересом. Тут вже відмінностей трішки більше. Пасував в Рівному Буяльський, забігав під нього Брагару. Тобто в Динамо є певні базові речі, які відтворюються незалежно від того, яке прізвище написано не футболці. Це швидше аргумент на користь киян на довгій дистанції. Хочеться передати привіт тіпам, що відверто заганяються з гейтом Ярмоленка. От вам чергова т.з. «заміна» Андрієві. В першому моменті був Зая, ось вже й черга Брагару, а підсумок ідентичний - момент змарновано.Отже, знову згадувати вік тут недоцільно. Брагару ж наче не старий, як і Волошин, нє? Не варто працювати на електорат Арєстовіча, ви ж самі потім не схочете в цій країні жити… #ДКмікроскоп #ДинамоРБЗ #ЛЧ
Динамо 0:2 Зальцбург Одразу кинувся в очі нестандартний для УПЛ стартовий розіграш. Пас з точки та одразу діагональ на правий фланг (зауважте, не лівий), та вмикання в пресинг з орієнтацію його так, щоб мʼяч зрештою опинився в Михавка. Він в Тараса за декілька миттєвостей і опинився. Виглядає досить зухвало. Одразу промайнула думка, що вони точно дивилися матчі з Рейнджерс, та зараз буде біда. Ні, біда звісно сталася, але не через системний тиск на задню лінію. Він не спричиняв надмірної паніки… В цьому і найбільша драма цієї гри. Все вирішили не стільки дійсно системні історії, а індивідуальні помилки окремих гравців, у рандомних епізодах. РБЗ будував гру дещо складніше за Рейнджерс в першому матчі: ⁃ 71% точності передач до фінальної третини в Рейнджерс та 43% до штрафного ⁃ 82% точності передач до фінальної третини в РБЗ та 69% до штрафного Але складніше - не завжди якісніше. Бо за фактично ідентичний час в Динамо не 21 винос, а лише 10. Тобто загальний тиск на штрафний майданчик був меншим. Хоча у фінальній третині (або в напрямку фінальної третини) у РБЗ аж 32% передач від загальної маси. Рейнджерс виконали у заключній третині (або до неї) лише 20% від усієї маси передач, але приводів для паніки киян створювали більше. Найсумніше, коли в середині першого тайму подумалося за рівність команд, то одразу прилетів неймовірно дурний гол. РБЗ змушував помилятися киян, але й Динамо змушувало помилятися суперника: ⁃ 21 низька втрата киян (наприклад, 14 в першому матчі з Джерс) проти 25 в РБЗ ⁃ 34 повернення мʼяча на чужій половині в киян (27) проти 28 в РБЗ ⁃ 60% володінь, що досягли чужої половини в киян (48%) проти 50% в РБЗ Матчі репрезентативні, бо в обох люблінських поєдинках 51% на 49% володіння та майже ідентичний ігровий час. Найбільший передматчевий страх про тиск, що змусить усю команду стягуватися до мʼяча на власну половину не справдився. Не справдився й інший, що Динамо розвалиться десь на проміжку між 61ʼ та 75ʼ хвилинами: ⁃ найвищі в матчі 72% виграних дуелей ⁃ другий найкращий % інтенсивності атак (0.67 на хвилину) ⁃ найкраща в матчі разом з дебютом частота повернень мʼяча (0.40 на хвилину)Однак справдилися інші фобії - менші. В цьому матчі саме вони і виявилися вирішальними. Наприклад, вчергове, коли Динамо потрібні на полі мізки - їх немає. В середині другого тайму за 64% володіння та за найвищої в матчі висоти середньої дії з мʼячем (55 метрів від власних воріт) на поле виходять мʼязи (Брагару). Метушня й почалася: 0.75 атак на хвилину, але 78% точності передач, 51% володіння та лише 40% виграних дуелей. Мʼязи без мізків в Динамо працювати не можуть, якщо в Піхальонка не залітає з центру поля. #ДКмікроскоп #ДинамоРБЗ #ЛЧ
Верес 1:2 ДинамоЄдиноборства Про Динамо без мʼяча важко говорити в радісних тонах. З одного боку інтенсивність в 6.5 дуелей, підкатів та перехоплень на хвилину володіння Вереса - це ок. Але 11 (!) виносів - це не ок. Верес треба закривати вище, щоб їх примітивні маневри не призводили схильний до паніки захист до переляку. 83 повернення мʼяча теж наче пристойний загалом темп (лідер Михавко - 17). Однак в другій та фінальній третині лише 43. Отже одразу 40 сталися в першій. І значний приріст низьких повернень стався вже після перерви, коли кияни «втомилися» контролювати гру. Між 61ʼ та 75ʼ хвилиною кияни забили і битися, вигравши лише 38% дуелей (50% у Вереса). Динамо забиває на гру в пас після голу, намагаючись розвивати успіх т.з. «бистримі атакамі». Другий матч поспіль воно якось не дуже. Коли є якісна гра в пас, то успішність дуелей відходить на другий план. Якщо пасова гра лягає, то пасивність в боротьбі здатна вилізти боком. Що матч з Вересом і довів… #ДКмікроскоп #ВересДинамо #УПЛ
Стисло після другого тайму (1:2): ⁃ в Кабаєва дійсно бажання було забагато, так і до червоної крок; ну, й Шапині ноги варто поберегти, бо тіпи з Вересу агресивні сьогодні ⁃ здоровʼя Тимчику, людина щойно оклигала, і одразу під лісорубів потрапляє… ⁃ знову 60 хвилина і вже суперник починає бути активнішим, а кияни стають пасивними; Степанюк талановитий гравець, але дико пиздливий, очікую, що після матчу буде спіч про несправедливість результату, от 100% ⁃ Нещерет топчик, але це очікувано, Шовковський досі вірить, ну, ок, це на його совісті; гра зараз стане пиздець нервовою (1:2), вилучення питання часу ⁃ сумбур, брак, срака-мотика, замість Попова ще й Біловар виходить, склад пожежників в Динамо поповнюється ⁃ Динамо грає як всрата хуйня, нещасний Верес починає грати з мʼячем, бо зірки потомилися чи що? резерв ж на полі, більшість в старті на Рейнджерс не побачимо, але грають так, наче вже готуються ⁃ я не знаю, мені, людині, що народилася в Києві, просто огидно дивитися ось такий футбол від киян, а киянам схоже подобається грати, як лайно, незрозуміло хто тут колгосп; от і шо ще треба Брагару, щоб забити тут?! варто Новою Поштою назад до Одеси відправляти ⁃ Господи, який позор, я би вже від ганьби йшов вішатись, ДИНАМО НЕ МОЖЕ взяти ГРУ під КОНТРОЛЬ із В Е Р Е С О М…жесть, 2:2 було дуже близько ⁃ Брагару - чорт; поясніть йому, що це Динамо, і тут люди грають в пас, а не на власну статистику їбашать, коли входять в центр кожного разу; схоже прапор Кабаєва підхопив; антигерой матчу разом з Нещеретом, жах ⁃ хз, нахіба Зая помінявся з Брагару флангами, жодної користі від цього муву, от хіба за Біловаром ціної картки прибрав пізніше ⁃ Динамо, блядь, почни вже грати, як Динамо, а не як 10-12 команда УПЛ, не вбивай інтригу вже в другому турі… 🙏🏻 ⁃ о, злива, небо наче вже плаче за втратою очок киянами?! ⁃ 🤮 🤮 🤮, Динамо дограють виграний в першому таймі матч, як лайно, чому ці люди не хочуть грати два тайми - загадка ⁃ аби це був не Верес, а хтось якісніший та майстерніший, то кияни би втратили виграний матч за СВОЄЇ власної вини ⁃ Пономаренка варто згноїти в дублі, це просто неприпустимо за рахунку 1:2 думати про себе, а не про команду, дубль до зими #ДКемоції #ВересДинамо #УПЛ
Зрозуміти яким чином за таких умов має відбуватися прогресія важко. Функція - це А і Б. Не полі вже немає ні А (людей здатних виконати якісну вертикальну передачу в транзиції; точніше є лише Ярмоленко), ні Б (людей здатних отримати вертикальну передачу в транзиції та щось з цим мʼячем зробити, точніше є лише Караваєв, що не може тягнути обсяг відкривань Тимчика). І як воно мало працювати? От просто в теорії? Буяльський повинен отримувати десь в центрі поля, і що далі? Тренерський штаб киян вже не зупинити: ⁃ виходить Брагару, якому більш звично тягати мʼяч в ногах (як Кабаєву), тут без зміни функції ⁃ замість Ярмоленка (останнього хто залишався з тих, хто може віддати якісну вертикальну передачу) виходить Зая (от як раз чиї чесноти це прийом таких передач) До чого це призводить? Заміни заганяють Динамо до пастки: ⁃ узяти мʼяч під контроль вже ніким (84% точності передач після 60 хвилини і до кінця) ⁃ налагодити швидкі переходи ніким теж, бо на полі купа людей, що може бігати з мʼячем, але не може запустити в забіг партнера, тому Динамо грає останні 30+ хвилин в темпі 0.2 атаки на хвилину (1 атака раз на 5 хвилин)Шовковський визнав намагання скористатися ситуацією та половити Рейнджерс на їх бажанні відігратися. Суперники саме в проміжку 61ʼ - 75ʼ вийшли на свій найвищий темп атак в матчі - 0.67 на хвилину (або приблизно 2 атаки на 3 хвилини). Проте багато що вказує на прості прорахунки в засобах досягнення бажаних цілей. Бажання виконання певної функції пішло в конфлікт з тим, що переформатований замінами склад виконувати цю функцію не може. Просто згадайте, як Динамо, наприклад, грало в першому матчі з Партизаном: вийшов Піхальонок (квотербек), вийшов Зая (ресивер). Там заміни забезпечили виконання навіть декількох функцій одразу. Тут - ні.Не так давно ставив Шовковського Ротаню в приклад за оперативне втручання в матч замінами (перша гра з Партизаном). Тепер не можу змусити себе не порівняти жахливу роботу Шовковського з замінами з повним провалом з ними Ротаня у матчі з Іраком… #ДКмікроскоп #ДинамоРейнджерс #ЛЧ