🤍 Як це було: Олександр ЯцикДистрибуція 🇺🇦Тепер розглянемо, де Яцик у масштабах УПЛ. У вибірці — 128 півзахисників УПЛ, включно з фланговими.Сезон дійсно можна вважати успішним на фоні УПЛ. У масштабах Динамо — ні (але про це окремо). Чому Металіст 1925 пропонує нормальні гроші? Олександр був однією з ключових фігур у Зорі Бартуловича.Простіше назвати аспекти, де Олександр був менш успішним, ніж ті, де вже є здобутки: • 37-й перцентиль за часткою передач уперед (28,6%); • 54-й перцентиль за очікуваною гостротою від 100 передач (0.62/90); • 59-й перцентиль за просуванням м’яча передачами (5.43/90).Більше користі Зорі Яцик приносив у транзиції. Не нова історія. Частка передач вперед для Динамо не критична, бо це горизонтальна команда. А два інші показники — важливі. У Зорі він не відповідав за просування передачами та не надто феєрив із гострими пасами у фінальній третині. У складі Динамо буде більше можливостей проявити себе і в першому, і в другому. У Рубчинського, наприклад, поки не вийшло. Але в Яцика ще є шанс зробити все з першого дубля.Насторожує % Passing Contribution. Якщо спрощено, то це відсоткове відхилення від середнього внеску кожної передачі середнім гравцем. Нижче нуля та нуль — ти стерильний. Десь понад 15% — можна називати серйозним футболістом.Тут уже враховано коригування на володіння м’ячем, щоб порівняння було репрезентативним. 61-й перцентиль — це вище середнього. Але сам по собі показник 2,46% — низький. Фактично, його передачі є нейтральними у вимірі ризику, якості та користі.У Рубчинського в останньому сезоні на рівні Дніпра-1 — 9,4%, що вказувало на доволі солідне «позитивне» відхилення. Проте це не вберегло його від не надто переконливого старту у складі киян. Тобто Валентин періодично міг щось пристойне зробити передачами до Динамо, але в Динамо поки не виходить. Олександр не демонстрував чогось видатного у пасовій грі до, тому його стартова позиція гірша.Але кейс цікавий. За гроші, які, буцімто, пропонував Металіст 1925, можна було б узяти центрального захисника та вінгера — в доступній ціновій категорії. Плюс накинути по ЗП «податок на війну». Динамо обрало Яцика. Час покаже, наскільки це рішення було правильним.#ДКмікроскоп #Яцик #УПЛ
🤍Було/стало: Олександр ЯцикДистрибуція 🇺🇦Почнімо з головного — є дві концепції, важливі для розуміння інтеграції гравців:1️⃣ «Дідiвська»Це класичний сетап Сидорчук–Шапаренко–Буяльський, який згодом трансформувався у Бражко/Михайленко замість Сидорчука. Кожен виконує одну сильну функцію і додає до неї індивідуальні бонуси. Цей підхід дав результат — два чемпіонства. Але його неможливо відтворити без згаданих гравців.2️⃣ «Мальдерівська»Умовна назва, бо є відголоси часу Шовковського у збірній. Ключова ідея — взаємозамінність: гравці мають бути гнучкими, грати і в позиції, і з позиції.Шовковський певний час до цього звертався, але у вирішальному відрізку сезону відмовився від цього підходу — і, зокрема, Буяльський перестав опускатися в опорну зону, щоб допомагати в розіграші.Однак один елемент зберігся — ротації зліва між ЛЗ, ЛЦП та ЛВ. Судячи з окремих спарингів, тренерський штаб прагне масштабувати цей механізм праворуч — тобто між ПЗ, ПЦП та ПВ. Очевидних ротацій у центральному трикутнику (ЛЦП, ПЦП, ОП) поки що бракує.Чи може Яцик замінити Шапаренка у «дідівській» схемі? Ні. Але в «мальдерівській» — шанс з’являється. Щоб інтегрувати Олександра, потрібні чіткі алгоритми — його можливості не дозволяють імпровізувати ефективно. Треба адаптувати гру, як це вже роблять, наприклад, із трикутником ротацій на лівому фланзі. Ця найпростіша система дозволяє замаскувати брак фінального продукту в Кабаєва.Фінальний продукт дають Дубінчак і Шапаренко, а Каба виконує інші ролі — наприклад, накриває вихід віч-на-віч і рятує Динамо від голу у матчі з ЛНЗ.За формою радара видно, що Яцик досяг певної стабільності в пасовій грі Зорі. Але контекст цієї стабільності — це всього 13.3 передачі/90 на чужій половині. Для порівняння, у Шапаренка — понад 35/90.Яцик виконував у Зорі декілька функцій, але жодну не довів до видатного рівня.Оптимістично виглядає зростання якості тримання м’яча на чужій половині до 86.5%, але загальна точність впала на 0.2%. Тобто при прирості +0.7% на чужій половині, сталося суттєве погіршення на власній — а це переважно білдап, і тут дива чекати не варто. Навіть сам Шапаренко помилявся під пресингом із Осієком, тому чекати стабільності від Яцика — передчасно.В Зорі тебе заграють раз на 3–4 хвилини. У Динамо — ти "ризкуєш" отримати м’яч щохвилини. Потрібна постійна залученість: віддав — відкриваєшся, бачиш — зайняті дві з трьох можливих позицій, тоді ти шукаєш третю, а не дублюєш партнера. Зараз Яцик не поєднує дії в серії: одна вдала дія → одна невдала. Це ознака, що адаптація не завершена.Чи можна уникнути цих складнощів переходу? Так — киянам варто обирати для оренд команди з більш горизонтальним стилем гри, де гравець змушений безперервно бути залученим до пасової гри.#ДКмікроскоп #Яцик #УПЛ
Лідери сезону #УПЛ 🇺🇦Низькі втрати (перші 40 метрів), що завершилися ударом (антитоп-9)Мабуть, карʼєра Луки Гучека в Україні добігає кінця. Перехід з Чорноморця до Ворскли виявився помилкою для обох сторін. Над білдапом Ворскли сміявся увесь світ ще задовго до цього трансферу. Впевнена роботою із мʼячем - не є сильною стороною словенця.Памʼятаєте ще за перебування Георгія Єрмакова в топі за кількістю отриманих довгих передач? Додамо трохи контексту: кіпер Олександрії був другим в лізі за кількістю низьких втрат (7), що є прямим наслідком його активної участі у пасовій грі. Лише збіг багатьох факторів не призвів до результативних помилок, як це було в Ледвія з Руху (3 втрати - 3 пропущені голи). Сьогодні це стає особливо чуттєвою темою для Полісся. І Волинець, І Кудрик - не безгрішні. Їх немає в топах за втратами, але в Імада інше бачення: воротар не має бути одним з головних плеймейкерів команди. У Ротаня кіпер виконував більше передач, ніж будь-хто вище опорника. Тому цікаво, як обидва воротарі виходитимуть із зони комфорту.Мігель Кампуш в топ-5, тож це тест не лише для кіперів, а й для центральних захисників Полісся. Пасове навантаження на них в новому сезоні буде більшим.Перевірив, бо Педріньй, як і Марлонів в Шахтарі, двоє. Йдеться саме про Педріньйо, який не Педро Енріке. Не дарма він не подобається Співаковському.1️⃣ 💚 Л. Гучек «Ворскла» - 82️⃣ 🟡 Г. Єрмаков «Олександрія» - 73️⃣ ⚒ Педріньйо «Шахтар» - 54️⃣ 💛 О. Пятов «Інгулець» - 55️⃣ 🟡 М. Кампуш «Олександрія» - 56️⃣ 💜 Є. Кучеренко «ЛНЗ» - 57️⃣ 💜 І. Путря «ЛНЗ» - 58️⃣ ⚓️ Д. Удод «Чорноморець» - 49️⃣ 💛 В. Катрич «Інгулець» - 4#УПЛмікроскоп
Стисло після другого тайму (1:3): ⁃ ну, якщо Попова 1-в-1 трахають, то до Заї в захисті претензій нуль (кейс Караваєва), Бражко міг би і жвавіше ворушити сідницями (1:2) ⁃ це вже не футбол, це розйоб і жопотрах, Динамо не тримає ні темпу в ногах, ні ідеї в головах, як наслідок; жалюгідне видовище, як минулорічні футболки в середні літа 2025-го… ⁃ щойно трапляється перший солідний суперник - фізична форма одразу вказує на місце команди в харчовому ланцюгу, це не колгоспники з УПЛ, а професійні контрактники з Африки і розвинених в усіх сенсах країн ⁃ якби не Моргун, то за 60 хвилин вже могло 5 (!) пропустити щонайменше, двічі врятував ⁃ хоча факт заміни складу на 60 хвилині говорить про розуміння ТШ того, що гравці вже не на 0 рівні готовності, але по факту грати 60 хвилин не готовий ніхто ⁃ якщо Дячук вже в оренді, то Захарченко номінально (принаймні на деякий час) стає четвертим ЦЗ в ієрархії ⁃ випадає поки із ротації Саленко, отримує шанс Яцик, будуть дивитися і на нього; Рубчинського поки немає в планах чи серед здорових? якщо Супряга реально бігає вінгером, то щось не те і з Брагару теж ⁃ десь на хвилині 70 гра підрівнюється, це вже не зґвалтування в неприродній спосіб групою осіб за попередньою змовою, яким гра була від 30 до 60-ї ⁃ гол престижу від Динамо, можливо, був би справедливим, але більшість атак не дійшла не лише до стадії завершення, а навіть до передостаннього етапу, сьогодні кияни відверто слабші фізично, на дистанції матчу стартовий склад не мав би шансів, гру оживила лише повна зміна складу; йду дивитися Олександрію проти ДАЦ, рекомендую до перегляду любителям екзотики #ДКемоції #ДинамоМідтьюланн #передсезонка2025
Лідери сезону #УПЛ 🇺🇦% відбитих ударів з меж штрафного (10-21 місця)Рівно 21 кіпер награв понад 750 хвилин, тому друга частина рейтингу покриває решту. Топ рейтингу тут. Можемо наловити декілька цікавих інсайтів. ⚒Наприклад, немає підстав вважати, що Шахтар прям настільки більше за Динамо пропускав ударів загалом. Навпаки, в киян за середній матч 2.87 допущених ударів в площину, в гірняків - 2.57. Проте кіпери Динамо відбивали 80% (Бущан) та 75% (Нещерет) ударів з меж штрафного, а Різник в рейтингу передостанній - 54.5%! Фактично у ворота Шахтаря залітав КОЖЕН ДРУГИЙ удар в площину з меж штрафного. Для команди це провал. Назвати захист Динамо зразковим важко, але захисний перф Шахтаря взагалі за межами добра та зла. Вилили 100500 млн валюти в атаку, залишившись із діркою позаду. І виступи Бондаря в Канаді не залишають місця оптимізму.🍺 Так само немає підстав вважати, що Назарій Федорівський з Оболоні грав у принципово іншому середовищі, ніж його молодший партнер Денис Марченко. Тільки в Назарія останнє місце в рейтингу (53.2%), а в Дениса - друге (76.2%). Хтось скаже дурня, але 24% - це суттєво. 🟡 Інший цікавий кейс - Олександрія. В Олександрії 2.57 допущених ударів в площину, як і в Шахтаря. З одного боку 66.7% Георгія Єрмакова - результат цілком пристойний. А з іншого - це КОЖЕН ТРЕТІЙ удар з меж штрафного стає голом. Ситуація змушує задуматися: ⁃ суперники Динамо на 1 забитий мали створити моментами 1.41 очікуваний гол ⁃ суперники Олександрії, щоб гарантовано пробити кіпера повинні були створити 1.10 очікуваних голів ⁃ суперники Шахтаря на 1 гол мали створити моментів лише на 0.94 xG, а гірші показники лише у Ворскли (0.79), Вереса (0.88) та Полісся (0.90), кіпери усіх в нижній частині рейтингу Єдиний помʼякшуючий аргумент на користь Різника - якість середнього удару. Серед команд топ-3 вони були найгостріші саме в суперників Шахтаря (0.0927 xG), далі Олександрія (0.0874) та Динамо (0.0815). Подивимося як «сістєма Арди Турана» виправлятиме це. #ДКмікроскоп
Лідери сезону #УПЛ 🇺🇦% відбитих ударів з меж штрафного (топ-9)У вибірці кіпери з мінімум 750 хвилинами ігрового часу. Таких назбиралося небагато. В недавньому вʼю Сергій Сидорчук казав, що вартує піти з Динамо, і людину починають одразу забувати. То давайте нагадаємо тим, хто вже забув про Георгія Бущана та його внесок в 30-те чемпіонство.1️⃣ 💙 Г. Бущан «Динамо» - 80%2️⃣ 🍺 Д. Марченко «Оболонь» - 76.2%3️⃣ 💙 Р. Нещерет «Динамо» - 75%4️⃣ 🌾 І. Пахолюк «Колос» - 74.5%5️⃣ 🦁 Я. Кінарейкін «Карпати» - 74.1%6️⃣ 🤍 О. Сапутін «Зоря» - 68.9%7️⃣ 🤍 М. Турбаєвський «Зоря» - 67.6%8️⃣ 🦩 М. Механів «Лівий Берег» - 67.5%9️⃣ 💛 О. Паламарчук «Інгулець» - 67%Георгій Бущан за свої немалі хвилини в першому колі встановив недосяжний для інших результат - відбив 80% ударів з меж штрафного майданчика. Руслан Нещерет втримав цей пристойний рівень - 75%. Це стало не останнім фактором на шляху до чемпіонства!Відзначаємо оболонця Марченка, хороше візуальне враження має підтвердження статистикою (76.2%).Не дивує, чому Карпати все ж поставили на Яшу та сплавили Кемкіна. Кінарейкін наприкінці сезону декілька разів солідно лажанув, в тому числі у матчі проти Колосу після дального удару. Але до того встиг вийти на певний рівень протидії ударам з близької відстані (74.1%). Проглядаються причини різниці перформансів Сапутіна та Турбаєвського. Обидва відбивають плюс-мінус однаковий відсоток ударів з близької відстані. Але при цьому Сапутін загалом врятував від 6.41 голу, а Турбаєвський привіз 0.04. Очевидно, що Микита пропускав багато дальніх ударів з низьким індексом очікуваних голів.Найкращого кіпера УПЛ за версією деяких ЗМІ - немає навіть в топ-10. Це доводить лише одне - оцінка давалася по матчам ЛЧ, а УПЛ ці люди не дивляться взагалі. #ДКмікроскоп
🐺🇸🇰 Стисло після першого тайму (0:1): ⁃ так сильно коментатори не відлизували ні на Динамо ТВ, ні на, прости Господи, каналах Футбол Шахтарю, суцільні оральні пестощі, ще й голос якийсь знайомий ⁃ Лєднєв без мʼяча стає в 4-4-2, але в якості інсайда між лініями поки без прогресу, це буде головною інтригою сезону: «Чи навчиться Богдан грати між лініями?» ⁃ Лєднєв поки що набігає найбільше без мʼяча, висуваючись на суперників, якщо по IQ поки тяжко, то треба компенсувати мʼязами ⁃ від Ашура лишилася хороша навчена команда, що здатна тиснути краще за оригінальну Олександрію Ротаня, тобто з цим набором гравців легше втілювати базову вимогу Ротаня до тиску ⁃ структура, там вся хуйня, Хадрой, що заходить в центр при розіграші, вихід через Бабенка, це ми вже бачили багато де, це впізнавані риси ⁃ інша інтрига на сьогодні та далі, що робитимуть з Волинцем? Євген видатний на лінії кіпер, але гра ногами не була сильною стороною; поки виглядає спокійним, виходить за межі штрафного для розіграшів, що не було йому притаманно раніше за Ашура ⁃ 15 хвилина, Хадрой йде в центр до напівкола, Гуцуляк із широкою позиції запускає вперед, албанця інтегрують на рухи в центр не лише при розіграшах, певно Хандрой не може дати крос рівня Кравченка, то йому шукають іншу роль ⁃ навряд із Лєднєва щось буде, стоїть, відбирає, віддає Крушинському і не встигає під темп, Боря змушений розвертатися і вже в центрі поля чекати Богдана… ⁃ дощ, не в тему, гра зведеться до кросів і стандартів; але стандарти в Полісся були потужними ⁃ Гуцуляк - сильний, вже вчергове Хадрой йде вузько при розіграші на власній половині, лишаючи ширину Гуцуляку, очевидна ставка на силу Олексія 1-в-1 ⁃ візуально при розіграші все нагадує Олександрію, 100500 передач на власній половині, а тому числі і через кіпера, до того моменту, коли можна щось в глибину (багато варіантів) чи ширину (Гуцуляк)- на стандарті біля власних воріт Полісся недограє, одразу декілька гравців ловлять ґав (0:1)- другий тайм вже більше для вболівальників Полісся, бо вийде резерв, якому світить 15-25% ігрового часу впродовж сезону від сили, це буде менш показово - офсайдів Полісся вже назбирало, як собака бліх, що показово#ЖПемоції #ПоліссяСлованhttps://www.youtube.com/live/7hDm_ugRqGg?si=Y6CMbO5Ota8fzttF
💙Топ-дует Динамо в #УПЛ 🇺🇦Ключові передачі між Буяльським та ВанатомЧерговий сезон скінчився, тож не гріх провести загальну ревізію топ-звʼязки киян. Хоча, чому лише киян? Буяльский та Ванат - найкращий за взаємодією атакувальний дует останніх трьох сезонів (2022-2025). Єдині, хто би міг кинути їм виклик - це дует Піхальонка та Довбика, але той швидко розпався після дуже сильного сезону 2022/2023. Отож, починаючи від сезону 2022/2023, Віталій Буяльський виконав на Владислава Ваната: ⁃ 25 ключових передач - іншими словами, створив 25 моментів, що завершилися ударом ⁃ 9 з цих 25 моментів Влад реалізував, або ж ключові трансформувалися в асисти ⁃ за очікуванням це мало бути 4.3 асисти, а значить, за рахунок власної майстерності в реалізації Владислав «додав цінності» цим епізодам Якщо відкинути усі голи Ваната з пенальті та ще в Чорноморці, то лишається 38. Отже, 9 з 38 своїх нон-пенальті голів забив саме з передач Буяльського (23.7%). В зворотньому напрямку - від Ваната до Віталія Буяльського - прийшло: ⁃ 16 ключових передач ⁃ 5 асистів ⁃ 3.1 хА Підсумовуємо загальний обіг ключових між обома гравцями за три сезони УПЛ: ⁃ 41 ключова передача ⁃ 14 асистів, що дає нам солідні 34.15% реалізації створених один одному моментів ⁃ 7.4 хА, що побічно свідчить про перевиконання Тепер про очевидне. По-перше, сподіваюся, що усім тепер зрозуміло чому Владислав відзначав саме Віталія в інтервʼю, коли говорив про найбільш зручного партнера.По-друге, втрата когось із двох є критичною для Динамо навіть на рівні УПЛ. Але втрата Ваната цілком реальна. І тут Шовковський та Ярмоленко - можливо навіть за допомогою застосування грубої фізичної сили - мають змусити Мотю пройти еволюційний шлях Ваната (від егоїста до відповідального командного гравця) вже за найближчі збори.Костюк відверто Мотю в якийсь момент розбалував - як балував раніше купу гравців-індивідуалістів, що робили йому результат. Голи - це прекрасно, а за змарновані епізоди, коли можна віддати пас на порожні ворота партнеру (як у матчі проти Ворскли в кубку, в овертаймі), - треба бити ногами в область нижче спини. #ДКмікроскоп #Буяльський #Ванат
Олександр Яцик — сьомий дриблер УПЛ 🇺🇦Раз уже згадав Кабаєва, то давайте поговоримо й про головний для мене сюрприз у рейтингу дриблерів.Яцика в динамівській системі чомусь завжди вважали прямою заміною Шапаренка. Не знаю, навіщо Іщенко це придумав, але багато хто підхопив — і тепер очікує відповідного. Я ж вже багато разів пояснював: Динамо одночасно й пощастило мати Бражка, Шапаренка та Буяльського, і це ж стало їхньою проблемою.У нас в українському футболі просто немає альтернативи Бражку, немає — Шапаренку, а альтернатива Буяльському — це вже навіть не предмет для дискусії. Бо хто б не з’являвся (Михайленко, Рубчинський, Піхальонок) — це не рівноцінна функціональна заміна, це просто інші футболісти з іншим набором сильних і слабких сторін.Що чекає на Яцика в Динамо зараз? Типова доля резервіста: виходити з лавки, іноді в старті, іноді робити круті речі — але частіше ми будемо матюкатися, бо звикли до іншого рівня виконання.Зоря — команда доволі вертикальна, але якщо порівняти з картою дриблінгу Кабаєва, то:- Яцик суттєво менше обігрує у другій третині поля, де зазвичай проходить транзиція. Це певний натяк, що транзиція — не його головна функція- Водночас Яцик більше обігрує у штрафному майданчику, що говорить про залучення у завершення атакРік тому я взагалі не бачив у Яцика жодної перспективи стати домінантним болхендлером масштабу Шапаренка. Власне, не бачу й зараз: у гравця інший профайл і вже сформовані інші звички. Якщо брати просто "голий рівень", то співставляти його з Миколою нереально.Єдиний варіант для Яцика — це повторення досвіду Шовковського з інтеграції Кабаєва.Тобто — вмонтувати гравця в нетоксичну ігрову екосистему, яка:- замаскує деякі відсутні якості (де він, як і 99% УПЛ, суттєво поступається Шапі)- підсвітить його унікальні рисиІ от 58 вдалих обведень (68.2% успішності) — це якраз одна з таких унікальних рис для УПЛ сьогодні. Її потрібно використовувати.Як видно з мапи, в білдапі Олександр майже не обігрує. Основна зона активності — ліва третина фінальної третини поля, де відбулося 65% із 85 спроб. Очевидно, що в цій зоні йому зручніше діяти. Тому немає сенсу пхати Яцика на праву половину, де вже є Буяльський, Піхальонок та Ярмоленко в напівфланзі.Замінити індивідуальні якості Шапаренка — неможливо, але варто хоча б спробувати замінити "апаратну функцію Шапи" у ротації з Дубінчаком і Кабаєвим у перших матчах зборів. Кабаєв зміг стати ефективним гвинтиком, хоча зараз фінальний продукт за нього здебільшого створюють Дуба та Шапа.Тепер Яцик має давати вклад у фінальний продукт, але інші компоненти функціоналу Шапаренка доведеться розподілити між іншими гравцями.⚠️ Тому вже зараз попереджаю: не зациклюйтесь на результатах матчів зборів.Краще придивіться до дрібніших деталей — інтеграції Яцика, наприклад. Вони набагато цікавіші.#ДКмікроскоп #Яцик #УПЛ
♻️ Як це було: Максим БрагаруПравий/лівий вінгер, 22Частина 1Зараз, коли усі навкруги говорять про молодіжне Євро, більшість палиться на тому, що не дивилася жодного матчу відбору. Бо якби дивилися, то мололи би менше дурниць. Як на мене Унаї загалом проробив хорошу роботу: поєднав купу «ментальних колгоспників» в колектив. Було очевидно, що самі по собі ці футболісти не здатні на щось видатне (наприклад, виграти 8 перших ігор квалу з 8). А тепер «говорящіє голови» розповідають про «сповнену талантами команду». Ну, як так?!Пару днів люди говорять та пишуть, як сильно їх вразив Брагару. Тому Максим стане першим футболістом Динамо, якого ми розбиратимемо на молекули та атоми. Просто цікаво: як люди дивилися сезон УПЛ, що їх так вразило побачене на Євро? Давайте почнемо з простого та зрозумілого: ⁃ Брагару змусив звернути на себе увагу, як лівий захисник (ЛЗ) в Григорчука, тобто найбільш виразні якості демонструвалися у першій та другій третині ⁃ Брагару в Динамо змушений демонструвати свої якості геть у іншому контексті - у фінальній третині, де верифікації на рівні УПЛ до Динамо він не проходив Нічого не нагадує? Останні приклади вінгерів з УПЛ: Громов, Антюх, Кабаєв. Коли ти граєш у вертикальних командах, то не стикаєшся з обмеженим таймінгом та простором фінальної третини. Тому потім в тебе нічого не виходить в Динамо. Тепер до переліку додається ще одне імʼя. Декілька разів зустрічав визнання: що так, забагато метушні, але принаймні ця метушня була, якої глядачі не отримали від інших гравців. Камон, чим це відрізняється від продемонстрованого Максом в УПЛ? Ким був Брагару в Чорноморці? Гравцем, що наближає мʼяч до лінії атаки, і позиція ЛЗ цьому цьому неабияк сприяла. Просування відбувалося у розрізненому просторі перших двох третин: 10.5/90 просувань мʼяча в Одесі змінилося на 5.83/90 в Києві. В Динамо в ролі вінгера Брагару більше не може демонструвати ці свої сильні якості, бо тепер він змушений грати в умовах стисненого простору.В Динамо він перетворився на ресивера - футболіста, який приймає передачі: ⁃ 3.69/90 отриманих передач з просуванням на чужій половині в Чорноморці проти 10.4/90 в Динамо ⁃ 2.01/90 отримає передач з просуванням у фінальній третині в Чорноморці проти 6.28/90 в Динамо Ще раз: в Брагару безумовно є цікаві якості, однак гра у фінальній третині досі на рівні УПЛ ніде не була верифікована. Самі бачите на радарі, що отримавши можливість грати ближче до воріт суперника: ⁃ ніяк не виросла гострота хА передач під удар, хоч їх і побільшало кількісно на 40% ⁃ ніяк не виросла гострота від дій загалом, приріст лише 0.01 хThreatТобто перформанс був таким же метушливим, як і на Євро. Якщо хтось дійсно дивився УПЛ, то навряд був чимось здивованим, що позитивно, що негативно:- 30.2/90 глибоких просувань у фінальній третині проти 19/90 до того в Чорноморці - проте xGChain в 1/3 виріс в порівнянням з Чорноморцем лише на 4 копійки з 0.24 до 0.28Вирішень проблеми три:- опускати його на позицію ЛЗ, але тоді виникає інша проблема, бо Кабаєв поки не готовий давати фінальний продукт замість Дубінчака, якого Брагару і має замінити - інтегрувати в механізм ротацій на лівому фланзі замість Кабаєва, тобто маскувати слабкості, як це робить Шовковський із Кабаєвим, але якщо за рік так і не вдалося, то не факт, що ще є шанси - відпускати з Богом в оренду доки не зʼявиться слот справа (Ярмоленко, Торрес, Волошин) або Динамо не провалиться до стану, що і ось такий перформанс буде фактором#ДКмікроскоп #Брагару #УПЛ