Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Ruslan ® Rokhov
Añadido 06 dic. 2025

Ruslan ® Rokhov

@rokhov
Número de suscriptores: 830
Fotos: 2,420
Videos: 221
Enlaces: 1,340
Descripción:
Канал політтехнолога, експерта з питань демократії, місцевого самоврядування та розвитку, керуючого партнера компанії PGR Consulting Group LLC, співзасновника Офісу розвитку публічної політики, Виконавчого директора Мережі Вільних Людей Руслана Рохова.

👥 Número de suscriptores

830
Promedio/Día:: -1
Promedio/Tiempo:: -2
Promedio/Mes:: -6

👁️ Vistas promedio por mensaje

495
Promedio/Día:: 395
Promedio/Tiempo:: 473
ERR: 59.64%

📊 Mensajes por Día

2.3
Último día: 0
Promedio semanal: 2.7
Promedio por día: 2.3

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-12-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 378 25-12-31 15:05
2025 рік був складним, сповненим жахливих новин, страждань людей і болю втрат.Жорстокі бої на фронті, обстріли цивільного населення, руйнування та годин без світла. В ночі тривога, звуки роботи МВГ, авіації, ППО, а вранці чергові жахливі фото в стрічці соцмереж.Все це нова ненормальна нормальність в якій ми живемо четвертий рік широкомасштабної війни, яку розвʼязали росіяни.На жаль, цей рік був сповнений резонансними корупційними скандалами, які були спричинені викриттям топ-корупціонерів. Виявилось, що з-поміж людей, які критикували попередню владу за корупцію та втрати, які нею спричинені, вражені тими ж хворобами, що і попередники.То ж в 2025 році ми черговий раз пересвідчились в тому, що зміна облич без зміни системи ухвалення рішень не призводить до зміни практик.Ми роками жили з надією, що наступна влада буде кращою, ходили на вибори, голосували, очікували змін, не отримували їх, розчаровувались, сперечались і щоразу опинились у тій самій точці — з новими обличчями і старими практиками в політиці. Сувереном на словах є громадяни, але на практиці рішення ухвалюються без нас і задовго до того, як ми приходимо на виборчу дільницю. І за умов проведення перших повоєнних виборів наступного, чи будь-якого наступного року, ми ризикуємо повторити цей циклічний сценарій. В мовах екзистенційних загроз чергових актів агресії з боку кремля, що для мене є неминучими, повторення сценарію наражає Україну на виклики збереження державності. Але хороша новина в тому, що у 2025 році громадяни почали гуртуватись, щоб змінити цей сценарій!В цій передноворічній першій на моєму авторському YouTube-каналі програмі я піднімаю тему того, як громадяни можуть набути спроможність на процес, через нову суспільну практику, яка повернене нам вплив на діяльність представницьких органів влади.«Як нам це змінити?» — це канал про те, як громадяни через особисту участь можуть впливати на діяльність органів влади. Навіть в умовах війни, коли неможливо проводити виборів.Я, як її автор та ведучий, буду ділитись з глядачами каналу своїм багаторічним досвідом політтехнолога, який здобув будучи керуючим партнером компанії PGR Consulting Group LLC, щоб щоб разом впливати на трансформацію процесу ухвалення рішень в державі. В кожному етері я буду ділитись методами взаємодії, які можуть допомогти громадянам запустити інший сценарій подій.Тут ми не шукатимемо «правильних політиків» і не обговорюватимемо їх прізвища. Ми говоримо про систему, яка постійно самовідтворюється, і про те, як громадянам спільними зусиллями її змінити!Підписуйтесь на канал, діліться цим відео та долучайтесь до Мережі Вільних Людей https://freepeople.org.ua/signup/RTCMKQЯк ми бачимо з міжнародних новин, нас нема на кого розраховувати — лише на самих себе ❗️✊🏻Давайте разом з вами сформуємо спроможну громадянську спільноту, що буде спроможна заподіяти докорінні зміни в державі.Щоб кожен міг подбати про свою безпеку, добробут та захист прав, щоб врядування в Україні було в інтересах усіх громадян, оподаткування — пропорційним понесеним підприємцям ризикам, судочинство — справедливим для кожного, забезпечення військових — гідним, а сплачені податки — спрямовані туди, куди слід!Наступний рік буде не легшим від попереднього, але якщо ми будемо згуртованими, то неодмінно впораємось з його викликами.З прийдешнім 2026 роком, дорогі друзі та підписники❗️💪🏻💪🏻💪🏻Посилання на мій канал: https://youtu.be/V1ic8hXiigE?si=Uqv7i37KrsfID3NH
👁 144 25-12-29 20:23
Сьогодні нарешті відзняв першу пілотну програму для мого YouTube-каналуЦе була не перша спроба започаткувати свій канал. Але всі попередні рази я припиняв спроби вести свої етери. Ключовою причиною була відсутності відчуття, що це моє покликання. Займає час, але не зрозуміло, навіщо це мені. І, головно, яка від цього користь суспільству.І от нарешті, після ряду експериментів, наче намацав те, що мене надихнуло. Кілька тижнів тому була спроба колективного жанру з назвою каналу «Якби діяли ми?». Але такий формат створював залежність від можливості інших осіб брати участь в записі етеру, з одного боку. А з іншого — ніс не правильний наратив, оскільки це була радше теорія «якбитології», коли ми говорили про сценарій який міг би бути, якби діяли громадяни. Але історія не знає умовного її трактування…Сьогодні я записав перший моноетер для каналу «Як нам це змінити⁉️»Тут не буде жодної «якбитології» і роздумів про те, яким могли би бути обставини, якби діяли громадяни. На цьому каналі будемо говорити про актуальні проблеми і про те, як громадяни можуть їх виправити. Не вимагати їх виправлення. Не просити владу їх виправити… А — брати і вирішувати проблеми разом❗️P.S. Сподіваюсь що змонтуємо і опублікуємо ще в 2025 році. Бо у 2026 році буду закликати переходити з ролі глядачів в акторів, які заподіюють бажаний сценарій ;)
👁 171 25-12-28 21:50
Сьогодні відбулось перше установче засідання Комісії з безпеки Мережі.На внутрішній відбір до складу Комісії з безпеки Мережі подалось три члена Мережі, які претендували на три вакантні позиції.Свої документи на конкурс подали:1) Олексій Іванов;2) Наталія Покиньчереда;3) Тарас Самборський.Перевірка трьох кандидатів, до проведення якої Виконавчий директор Мережі Руслан Рохов долучив голову Ревізійної комісії Мережі Назара Федорука та координатора Робочої групи з розробки нормативних актів Мережі Руслана Манька, не виявила ризиків. Висновок перевірки: ризики повʼязані з отриманням повноважень трьома вказаними членами Мережі низькі, що є найнижчим з можливих рівнів закроз (відповідно до Положення про перевірку).Після здійснення перевірки всім трьом кандидатам було запропоновано добровільно взяти в НАЗК Інформаційну довідку з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, на предмет наявності в ньому відомостей щодо кожного з претендентів на потрапляння до складу Комісії з безпеки. Реєстр не містив інформації щодо жодного з кандидатів на потрапляння до комісії. Таким чином, перевіривши всіх претендентів на потрапляння складу Комісії з безпеки Мережі на предмет ризиків, перевіривши відповідність кандидатів вимогам до професійної компетенції та їх відповідний досвід, на підставі відсутності потреби в організації конкурсу на заміщення вакантних посад по причині кратності вакантних мість кількості аплікантів, Виконавчий директор Мережі погодив установче засідання Комісії з безпеки Мережі, в якому він та Координатор Робочої групи з розробки нормативних актів Мережі Руслана Манька взяли участь в якості гостей.На першому засіданні ухвалили зокрема наступні рішення:1) Про обрання голови. За результатами розгляду таким було обрано Тараса Самборського.2) Про регульояність засідань. За результатами розгляду вирішили, що засідання будуть щотижневі та відбуватимуться очно.3) Про перевірку. За результатами розгляду вирішили, що 4 січня 2026 року будуть перевірені три члена мережі, які потребують такої перевірки для отримання доступу до інформації з обмеженим доступом, щоб отримати можливість почати роботу з сайтом Мережі. Детальніша інформація про членів комісії та їх кваліфікації буде розіслана членам Мережі з понеділка.
👁 191 25-12-25 18:44
З одного боку, за умови наявності належної для успіху відповідального лідерства, можна згуртувати достатню кількість громадян, які можуть стати «тими руками», котрі поставлять на політичну дошку «власну фігуру».З іншого боку, існують загрози того, що умовний Льовочкін виставить власну «фігуру» для виборців, які втомились від війни. В умовах того, яка велика кількість охочих перейти на дипломатію наразі є в країні, і в умовах відсутності в цих анкетах якогось кандидата, який дуже сильно резонував би в цій аудиторії в якості спроможного домовитись з кремлем, існує ймовірність появи умовного Сергія Тигіпка, якого будуть «продавати» як Бедзіну Іванішвілі, що здатен домовиться з москвою про «українську мрію» для свого електорату.Саме тому я послідовно закликаю «дорослих», які претендуватимуть на посаду президента, домовитись про сценарій подій після можливої заморозки ще до настання цього моменту. Щоб не дати шансів на запуск якогось непрогнозованого й небезпечного сценарію, який може наражати Україну на серйозні загрози у майбутньому.Гарантована обставина, коли ризикові сценарії для України на перших повоєнних (воєнних) виборах буде нівельовано — це коли 3️⃣, і більше, «дорослих» погодяться на те, що готові визнати поразку на праймеріз і підтримати того, хто переможе в чесній конкуренції між ними.Платформа для цього вже створена. Переконаний, що Мережа Вільних Людей погодила б захід команд претендентів на отримання влади, після заморозки бойових дій, в нашу спільноту, аби разом домовитись про те, якою буде програма дій переможця, і що конкуренція між претендентами буде чесною та рівною, у відповідності з нашими правилами.Я випадку таких обставин всі маніпуліції результатами соціологічних досліджень відпадуть. У цьому сценарії «дорослим» потрібно буде залучити своїх прибічників в Мережу, щоб вони сплатили вступні внески, підтвердивши бажання домовлятись з іншим громадянами про власний сценарій і готовність фінансувати того, кого ми оберемо в ролі лідера, на якого покладемо відповідальність за його реалізацію.За обставин, коли лідери поточних рейтингів відмовляються від такого всенародного праймеріз, то переможець праймеріз поміж тими, хто в поточних електоральний рейтинг в межах 1-4 відсотків підтримки, якщо у них візьме три і більше лідерів, зможе конкурувати за потрапляння до другого туру. Тому, звісно, можна публікувати соціологію, намагатись маніпулювати суспільною думкою, щоб підготувати прогнозовані вибори, які зрештою можуть виявитись дуже непрогнозованими. Або можна домовитись про правила конкуренції у праймеріз, домовитись про сценарій, який має заподіяти переможець, й гарантовано отримати передбачуваний перебіг подій.Правда він гарантує лише сценарій, а не того, хто буде оператором визначеності.І тепер, останнє і головне запитання: нам зараз потрібно знати прізвище того, хто переможе на наступних виборах, чи — що буде робити будь-який наступна й президент?..
👁 179 25-12-22 10:08
Про ФОПів, яких Мінфін робить «крайніми» в проблемах, які роками не вирішуєСпрощену систему оподаткування було запущено, аби громадяни могли дбати про себе самі, через самозайнятість. Тобто, замість того, щоб мати на обліку Центрів зайнятості багато отримувачів соцдопомоги у зв’язку з безробіттям, держава створила механізм спрощеного ведення господарської діяльності, аби громадяни подбали про себе самі. І це було найкращим рішенням у момент, коли держава неспроможна дбати про добробут громадян. Так з соціального тягаря багато наших співвітчизників почали самі давати собі раду. Громадяни почали заробляти собі на життя, утримувати себе, свої сімʼї та створювати робочі місця для інших.Так із тих, хто чекає на добробут, громадяни почали ставати тими, хто цей добробут сам створює.Поволі на власні ноги стали мільйони громадян, які сьогодні є основою «середнього класу» України.Тепер же, через небажання вирішувати накопичені проблеми в державних органах, які просякнуті корупцією, уряд вирішив звинуватити підприємців у бюджетній «недоїмці» і перевести громадян на загальну систему оподаткування, подавши відповідний законопроєкт. А відтак, ускладнити їм адміністрування податків, створити важелі тиску на них та загрози блокування «податкових накладних».Як написав представник правлячої більшості, народний депутат Ігор Фріс, - «Самі придумали. Самі запропонували МВФ. Самі подали.Мені цікаво побачити самовбивць, якіспробують винести це на голосування вРаду і тим більше дадуть свій голос за демонтаж системи єдиного податку.»Боротьба з недобросовісним великим бізнесом та корупцією в державних органах замінена боротьбою з тими, хто годує себе сам.Це мені нагадує боротьбу зі щурами шляхом спалення будинку в якому ми живемо.Це повний абсурд, який мусить бути виправленим.P.S. Додаю альтернативні до Мінфінівських ілюстрації, що змальовують справжні джерела проблем. Взято з українського сегменту в фб.
👁 501 25-12-20 12:22
Про український світ, який можливий у випадку, коли дорослі виправлять попередньо допущені помилкиЗʼявились чергові правильні заяви Залужного та Буданова про помилки, які створили нам проблеми, та про ризики нових помилок, які можуть призвести до реалізації загроз, які можуть створити нас ще більші проблеми.Пригадуючи заяви Білецького та представників Азову щодо відповідних тем, можна припускати, що всі дорослі добре розуміють всю складність обставин, які стали наслідком попередньо допущених помилок.Припускають, що будуть нові подібного змісту статті та коментарі авторства інших дорослих…Важливо, щоб між цими дорослими відбувались горизонтальні комунікації з метою виправлення цих помилок, аби уникнути настання загроз в майбутньому. Бо ті майбутні загрози наражають нас на куди більш небезпечні наслідки.Хочеться побажати нашим дорослим мудрості бути відкритими до взаємодії та обʼєднання зусиль, щоб ми нарешті стали спроможними вирішувати накопичені проблеми, які підривають нашу обороноздатність, та започатковувати нові практики для створення можливостей, які допоможуть Україні відбутись як новому лідеру Європи.Наші сильні сторони проявляються в згуртованості та участі кожного в спільній справі, і слабкі — в розбраті та ізоляції у власних бульбашках.Наведу цитати з Сунь-Дзи «Мистецтво війни», які днями публікувала Лариса Шустенко:- "Знаєш противника і знаєш себе: у ста битвах жодної невдачі. Знаєш себе, а противника не знаєш: то перемога, то поразка. Не знаєш ні себе, ні супротивника: кожна битва – поразка"- "Непереможними ми робимо себе самі. Можливість перемогти дає нам противник."- "Ретельно все обміркуй і тоді дій."- "Військо може здати позицію, може стати розбещеним, може відмовитися воювати, може розвалитися, може зануритися в смути і може поринути у втечу. Ці шість лих походять не від природи, а від помилок полководця."- "Бувають дороги, якими не йдуть"...Український світ — це та дорога, якою своїм прикладом поведуть суспільство його дорослі…
👁 176 25-12-19 18:30
Сценарій БВчора була ще одна важлива для України міжнародна подія, яку на тлі всього, що несеться, якось несправедливо оминула увагою громадськість. 18 грудня у Китаї Перший заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця провів зустріч із Помічником (у ранзі заступника) Міністра закордонних справ КНР Лю Бінєм, з метою проведення двосторонніх консультацій.Дуже важливий дзвіночок, який говорить про спробу МЗС України пограти на кількох «дошках»!Кремль залежить від Китаю. І якщо США не виконає свою функцію примусу до миру, то, вочевидь, наша сторона воліє мати альтернативні сценарії досягнення бажаного…«Співрозмовники підтвердили, що взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності є фундаментом українсько-китайських відносин.Відбувся поглиблений обмін думками щодо поточної ситуації, повʼязаною із триваючою збройною агресією РФ проти України, а також міжнародних зусиль щодо досягнення сталого і тривалого миру.», - зазначається в релізі. Між рядків написане в релізі означає, що сторони обговорили питання невизнання силоміць перемальованиж кордонів. Це дуже важливо, оскільки в повідомленні МЗС також зазначається, що ця зустріч була підготовкою до зустрічі на більш високому рівні.Посилання на реліз 👇https://mfa.gov.ua/news/ukrayina-ta-kitaj-proveli-politichni-konsultacij
👁 165 25-12-15 12:01
«Гнила угода», «фінальний бій», чи обʼєднані Сили оборони Європи?Європейці з боку України та представники США, які приміряють собі роль арбітра, провели раунд переговорів. Українська сторона передала своє бачення Вашингтону. Що далі?Європейці почали розуміти, що ст.5 статуту НАТО з великою ймовірністю може бути не здатна захистити їх від вторгнення, чи гібридної агресії ЕрЕфії.Звідси бере витоки хибний підхід до спроби допомогти зупинити бойові дії в обмін на час, який надіються отримати для підготовки до можливого протистояння, замість того, щоб зосередитись на розвитку спроможності Європи захистити себе інвестуючи в Україну та ЗСУ, як головних Сил оборони континенту.Ледь не щодень ми бачимо заяви європейських лідерів про, так званий, «вирішальний момент» для настання миру. Хоча всі ці заяви радше надії, ніж констатація перспективи отримати угоду про справедливий мир.На жаль, Європа не є оператором визначеності в цьому питанні, оскільки досі не наважилась прийняти нову реальність, в якій США більше не є донором безпеки для континенту.Сьогодні Україна, замість НАТО на чолі США, стала головною силою континенту, яка гарантує безпеку Європи.Європейці мають прийняти це як нову реальність і почати міркувати не з диспозиції того, що вони будуть стояти поруч з нами так довго, як це буде потрібно, а з диспозиції того, що ми з ними в одному човні.І якщо українці «веслують на галері», то європейські платники податків мають забезпечувати нашу здатність «веслувати» не в кредит, а як оплату функції. Пряме поповнення бюджету України для належної оплати праці особового складу наших Сил оборони, закупівля техніки, озброєнь та боєприпасів для них, в тому числі далекобійних, має стати статтею видатків європейців.Перехід на такий підхід як дасть можливість перемагати у війні, так і створити належні умови, щоб ЕрЕфія відмовилась від її продовження.Кремль прекрасно розуміє, що він не може воювати з обʼєднаною Європою. А от перемогти кожну країну по черзі — це в стратегічній перспективі цілком йому до снаги.То ж Європа сьогодні має розуміти, що вона потребує нас не менше, ніж ми її. Наявність Мерца за столом з нашою делегацією сигналізує, що деяким лідерам це стає очевидним.Залишилось згуртуватись довкола України, щоб повернути собі субʼєктність та спроможність бути оператором визначеності майбутнього європейського континенту.Наша влада має ретранслювати цю позицію, якщо ми воліємо отримати щось краще ніж «гнилу угоду» чи «фінальний бій».P.S. Фотоколаж УНІАН.
👁 173 25-12-14 17:26
Про вплив громадян на спосіб використання податків Всі сплачують податки. І це наш обовʼязок, як громадян, оплачувати спільні потреби. Ми ж з Вами знаємо, що Республіка — це спільна справа громадян❗️✊🏻Але, якщо ми не впливаємо на спосіб визначення пріоритетів діяльності органів державної влади та способів використання податків, тоді ми не громадяни, а — «гуси, яких общіпують».Італія подала нам хороший взірець у 2012 році, коли ліквідувала подібну до української моделі фінансування політичних партій з держбюджету, і перейшла на їх фінансування з частки податку на доходи фізичних осіб. Щоб громадяни самотужки вирішували, яка партія має здійснювати управління державою за рахунок їх податків.Уявіть, що Ви частину своїх же податків використовуєте для управління способом використання решти податків. Уявили?..Власне, про таку модель я розповідаю в крайньому записі з вчорашньої зустрічі в Коломиї, презентуючи бачення альтернативного сценарію подій.Зокрема, презентував модель яку я пропоную імплементувати в Україні, а також обсяг ринку представництва політичних (управлінських) інтересів громадян, який ми можемо створити фінансуючи процес управління спільним. І, головно, де у всьому цьому Мережа Вільних Людей.#Мережа #МережаВільнихЛюдей
👁 210 25-12-10 15:56
Я б виніс іншу назву для цієї розмови: «Довіра та любов дозволять українцям домовитись, аби трансформувати/десовєтизувати людожерські державні інститути, щоб здобути в цій війні свій світ і власну субʼєктність!»Певна річ, що таку довгу назву не пропустив би YouTube. Ну і клікабельнітсь впала б на порядки. Але це резюме ключових змістів розмови, якими тут ряснів Євген Глібовицький.Ще тут про діагноз європейським суспільствам, які стали такими через «безпековий інкубатор» США. Набута безпорадність перед агресією є наслідком зрощення чотирьох поколінь в цьому «інкубаторі».Безпека та розвиток — це дивіація! За природніх обставин, як писав Дуглас Норт зі співавторами, норма — це деградація та війна всіх з усіма!Для миру та розвитку потрібно робити зусилля над собою!Памʼятаю, як я у 2022 чи у 2023 році говорив Alla Dubrovyk-Rokhova, що безпека - це не данність. За неї потрібно боротись!А від-так, норма — це війна. І щоб її уникнути, треба готуватись до майбутньої війни так, щоб ціна агресії перевищувала вигоди. Лише за таких обставин потенційний агресор може на це не наважитись.Якщо в тебе є розвиток та процвітання, але нема обороноздатності — питання часу, коли хтось сильний і лінивий прийде забрати твою власність, бо йому треба задовільнити чужими ресурсами свої інтереси!А, головно, в цій розмові Євгеном сказано не лише про сильні сторони, які можуть допомогти нашому суспільству відштовхнутися від стіни, до якої нас приперли — тут сказано про «розлиту образу» на партнерів, яка загрожує нам ресентиментом, який здатен залишити нас віч-на-віч з агресором без підтримки.Двома постами нижче я робив допис про потребу відновлення згуртованості, яка є антидотом до розбрату, який сіє кремль в нашому суспільстві, з метою запуску сценарію падіння нашої республіки. Туди ж спід було би додати ресентимент, який залишить нас віча навіч з ворогом, якщо йому не вдасться посіяти громадянське протистояння з потенціалом перерости в громадянську війну.Довіра та любов, про які згадав Євген в цій розмові, от прямо перегукнулися мені з Філіократією, теоретичний фундамент якої презентував Oleksiy Tolkachov. Це те, що має допомогти нам згуртуватись та почати діяти, бо дає відповідь на запитання «навіщо?»Маємо стерати не людей, а дизфункціональні агресивні до громадян все ще радянські державні інститути, трансформуючи їх на ефективні інституції, які здатні забезпечити належні умов для того, щоб бодай зализати травми.Ми маємо демократичних громадян, яким важлива гідність та свобода, але маємо ворожий до них держапарат. І цифровізація лише знеболює травми, які отримують громадяни від взаємодії державним апаратом, який нам дістався у спадок як радянський рудимент у спадщину.Замість того, щоб трансформувати державні інститути, ми тримаємо громадян на відстані від нього через потужний цифровий прорив в адмінпослугах.Якщо ми любимо себе, то ми почнемо творити належні інститути, щоб не виживати в токсичному агресивному до нас середовищі, а — жити завдяки умовам, про які домовимось!Бо любов — це дія❗️✊🏻Друже Генику, дуже дякую за цю поживну розмову 🤝🏻Дуже рекомендую подивитись чи послухати цю розмову за посиланням 👇https://youtu.be/6gT9BXSiHj4?si=Jx4aGWoYJgQossbG