Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Ігор Рейтерович | REITERS 🇺🇦
Añadido 14 jul. 2024

Ігор Рейтерович | REITERS 🇺🇦

@reiters
Número de suscriptores: 9 175
Fotos: 10,900
Videos: 825
Enlaces: 826
Descripción:
Оперативна аналітика від політолога Ігоря Рейтеровича. Щастя для всіх, задарма, і нехай ніхто не піде обділений😉! Крім, звичайно, русні. Їй горіти у пеклі.

👥 Número de suscriptores

9 175
Promedio/Día:: -2
Promedio/Tiempo:: +279
Promedio/Mes:: +1227

👁️ Vistas promedio por mensaje

988
Promedio/Día:: 982
Promedio/Tiempo:: 1,011
ERR: 10.77%

📊 Mensajes por Día

4.2
Último día: 15
Promedio semanal: 4.6
Promedio por día: 4.2

Historial de cambios de logotipo

Historial de cambios de nombre

Ігор Рейтерович | REITERS 🇺🇦 2026-05-14
REITERS 🇺🇦 2024-07-14

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

Цікава історія починає розгортатися прямо зараз. Кияни – і не тільки – масово скаржаться на комунальні платіжки, в яких фігурують суми за… опалення. В середині червня. Подається все це як перерахунок, але виникає питання: чого саме? Бо взимку багато хто через російські терористичні атаки взагалі не отримував послуг з опалення. І Уряд обіцяв врахувати це. Однак зараз урядовці роблять вигляд, що нічого не знають про нові платіжки та обіцяють розібратися. А, як відомо, розбиратися вони можуть довго. І це при тому, що ще з минулого року у парламенті пропонують прийняти одне дуже просте рішення: звільнити людей від оплати комунальних послуг за період, коли вони їх не отримували. З такою ініціативою виступала, зокрема, команда «Розумної Політики». Однак цю ініціативу влада або послідовно провалює, або ігнорує. В результаті, проблема ще більше загострюється, адже Міжнародний валютний фонд нещодавно заявив, що нинішня система тарифів послаблює фінансовий стан державних енергокомпаній. Що буде далі – не складно здогадатися. Тарифи почнуть зростати. Тож все, що відбувається зараз – не більше, ніж прелюдія. Хоча президент неодноразово обіцяв українцям, що до завершення війни тарифи не підвищуватимуть. До речі, як і податки. Однак по факту вийшло зовсім по-іншому. І, судячи з усього, далі буде гірше. Бо замість професійних переговорів з МВФ, влада готова підписувати що завгодно заради ситуативної вигоди. За яку потім будуть розплачуватися мільйони українців.
СБУ спільно із іншими складовими СОУ уразила морський порт «Кавказ», нафтобазу «ТЕС-Термінал-1» та ППО ворога на Кримському мостуВиконуючи поставлені Президентом України Володимиром Зеленським завдання, спецпризначенці Центру спецоперацій «Альфа» СБУ спільно із Силами безпілотних систем, ГУР МО та Силами спеціальних операцій завдали ударів по морських, паливних і військових об’єктах ворога. Цілі розташовувалися у Краснодарському краї рф та на тимчасово окупованій території Криму.Під час спецоперації українські безпілотники влучили по інфраструктурі морського порту «Кавказ» у Краснодарському краї рф. Там палає резервуарний парк комплексу перевантаження нафтопродуктів та територія нафтобази.У Керчі уражено ємності з нафтопродуктами на нафтобазі «ТЕС-Термінал-1», де здійснюється перевалка мазуту, зрідженого газу та світлих нафтопродуктів.Крім того, СБУ та СОУ вивели з ладу чотири радіолокаційні станції зі складу зенітного ракетного комплексу С-400 та два зенітні ракетно-гарматні комплекси «Панцир», розміщені безпосередньо на Кримському мосту.Такі спецоперації мають важливе значення для послаблення військового потенціалу росії. Знищення портової інфраструктури, паливних об’єктів і засобів протиповітряної оборони ускладнює логістику противника, знижує його спроможність забезпечувати війська ресурсами та створює додаткові проблеми для перекидання сил і техніки.
На фоні реформи мобілізації, яку всі жваво обговорюють, на другий план відійшла вкрай важлива проблема – масовий виїзд молоді за кордон. Особливої актуальності вона набуває на фоні вступної кампанії у вищі навчальні заклади, яка вже стартувала. У минулому році були великі труднощі з набором, у цьому може бути ще гірше, адже держава не змогла забезпечити нормальні умови для складання НМТ. Звісно, головний винуватець – росія, яка продовжує тероризувати Україну постійними обстрілами, однак можна ж було відповідним міністерствам та відомствам краще підготуватися? Або прислухатися до університетів, які вже давно пропонують змінити підходи до набору і зробити так, щоб наша молодь залишалася в країні, а не їхали до Європи. Як наслідок, освітяни прямо заявляють, що якщо ситуація не зміниться, то через десять років українським університетам не буде кого навчати. І питання не лише у війні. Це занадто просто. Багато ж молодих людей нікуди не поїхали, вчяться та працюють в Україні, пов’язують своє майбутнє з нашою державою. Однак влада, таке відчуття, робить все для того, щоб молодь якраз виїхала. У Верховній Раді, до речі, на це не раз звертали увагу. Зокрема, Дмитро Разумков слушно зазначав, що штрафи за не постановку на облік у 16 років (з врахуванням вкрай недосконалої процедури), різноманітні інші обмеження – це не про підтримку молоді, а, навпаки, стимул виїхати з країни. Що, на жаль, відбувається останнім часом все частіше і частіше. А реакція влади на це – або відсутня взагалі, або вкрай неадекватна. Бо навряд чи можна вважати нормальною позицію про масове залучення мігрантів для вирішення майбутніх проблем. Чи керувати країною за принципом свої поїхали – знайдемо інших. Це не про публічне управління, а відверте шкідництво.
Лідери Великої Британії, Німеччини та Франції за результатами зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським 7 червня визначили умови для справедливого миру в Україні, сказано у спільній заяві трьох лідерів, опублікованій на сайті британського уряду. Зазначається, що було визначено п’ять умов, які необхідно створити для справедливого та тривалого миру:• негайне та повне припинення вогню;• нинішня лінія зіткнення має стати відправною точкою для переговорів;• після набрання чинності перемир’я Україна має отримати надійні та юридично зобов’язуючі гарантії безпеки на основі зобов’язань, взятих у Берліні в грудні 2025 року та в Парижі в січні 2026 року — це включає розгортання багатонаціональних сил в Україні;• російські активи залишатимуться замороженими, доки рф не припинить війну та не компенсує Україні збитки;• у будь-якій угоді мають бути захищені європейські інтереси у сфері безпеки: елементи переговорів, що стосуються ЄС та НАТО, потребуватимуть згоди відповідно країн-членів ЄС та НАТО.Лідери також підтримали пропозицію України щодо прямих переговорів з росією — за активної участі США та Європи. Вони підтвердити непохитну підтримку України і наголосили, що Європа відіграє важливу роль у будь-якому врегулюванні.
Прем'єр-міністр України Юлія Свириденко заявила, що з резервного фонду державного бюджету виділено додатково 3,5 млрд грн для невідкладного ремонту критичних ділянок доріг місцевого значення для підвищення безпеки жителів та логістики Сил Оборони. Рішення, безумовно, правильне, але вкотре демонструє, що наш Уряд в основному займається «гасінням пожеж» замість того, аби думати стратегічно. Про що мова? Наприклад, про державний борг України, який вже перевищив 101% ВВП і сягнув понад 9 трильйонів гривень. Звісно, є об’єктивна причина – війна, яку ще у 2014 році розпочала росія. З початком повномасштабної фази ситуація загострилася, тож влада повинна була б думати, як вийти з ситуації, що склалася. Показово, що ще з 2022 року парламентарі (зокрема, команда Дмитра Разумкова) закликали Міністерство фінансів розпочати переговори з кредиторами щодо реструктуризації боргу, поки ситуація не стала критичною. Однак на це урядовці вперто не звертали увагу. Як наслідок, за розрахунками тієї ж команди на кожного українця вже припадає понад 8 тисяч доларів державного боргу. І ця сума продовжує зростати. Як свідчить світовий досвід, подібні проблеми змушено вирішувати не одне покоління. Фактично, ми передаємо цей борг нашим дітям та онукам. А все через те, що у влади банально відсутнє стратегічне мислення, а вся діяльність базується на принципі «якось воно буде». Тим більше, що цей принцип дозволяє часто не забувати й про власну кишеню.
Трамп попросив внести кілька поправок до угоди, яку його представники досягли з іранською стороною. Це сталося під час засідання в Ситуаційній кімнаті, повідомили Axios високопоставлений чиновник адміністрації та інше джерело, обізнане з питанням.Трамп хоче укласти угоду і розраховує остаточно її оформити найближчим часом. Водночас він прагне посилити кілька ключових для себе положень, насамперед щодо ядерних матеріалів Ірану. Запит Трампа запустив новий раунд переговорів між сторонами, який може тривати кілька днів.У п’ятницю Трамп провів засідання в Ситуаційній кімнаті і дав зрозуміти, що схиляється до прийняття угоди. Після засідання представник Білого дому заявив, що Трамп «укладе лише таку угоду, яка буде вигідною для Америки, відповідатиме його «червоним лініям» і гарантуватиме, що Іран ніколи не зможе отримати ядерну зброю».Іранські чиновники повідомили державним ЗМІ, що остаточний текст ними також ще не схвалено. Водночас раніше цього тижня два американські чиновники стверджували, що Тегеран був готовий підписати угоду і все залежало лише від позиції Трампа.За словами двох джерел, Трамп доручив своїй команді внести зміни до проєкту угоди в частині, що стосується ядерної програми Ірану.У нинішній редакції меморандум містить зобов’язання Ірану не прагнути до створення ядерної зброї, однак не передбачає конкретних поступок з цього питання. У документі йдеться про 60-денне вікно для переговорів щодо ядерних зобов’язань Ірану та зняття санкцій з боку США. Першочерговими питаннями мають стати утилізація запасів збагаченого урану Ірану та обмеження подальшого збагачення.Трамп хоче внести правки саме в цю частину.💬 Йдеться про більш конкретні положення щодо того, як Сполучені Штати отримають цей матеріал і в які терміни, — сказав високопоставлений представник адміністрації.❗️ Друге джерело додало, що Трамп також хоче уточнити формулювання щодо відновлення судноплавства в Ормузькій протоціАмериканський чиновник зазначив, що Трампу повідомили, що іранська сторона зможе дати відповідь приблизно за три дні, бо «вони [іранці] буквально сидять у печерах і не користуються електронною поштою»Іранські державні ЗМІ повідомляють, що угода близька, але ще не остаточна, і стверджують, що Іран отримає мільярди доларів заморожених коштів. У Білому домі це заперечують
Одесу та Київщину готують до кругової оборони. У Силах територіальної оборони пояснюють: це робота на випередження, щоб у ворога не було жодних ілюзій щодо можливих наступів.«Навколо Одеси завершується зведення багатокілометрових протитанкових ровів та бліндажів, встановлюють колючий дріт, «зуби дракона» та «плутанки». Надійна оборона не підвищує, а знижує ризик того, що ворог в осяжному майбутньому сюди посуне!», — наголошують у регіональному управлінні Сил ТрО «Південь».Голова Вишгородської РВА Олексій Данчин під час виступу на Конгресі місцевих та регіональних влад заявив, що 32 населені пункти Київщини, включно зі столицею, також отримали завдання підготуватися до кругової оборони.Данчин зазначив, що робота з будівництва фортифікацій в області проводиться системно. Торік громади Київщини виділили 108 млн грн на будівництво укріплень та антидронового захисту, зокрема, у Зоні відчуження. На цей рік на будівництво укріплень виділять ще 86 млн. Однак для будівництва сучасної та ефективної кругової оборони на Київщині потрібно щонайменше 11 млрд грн.
СБУ вразила важливу перекачувальну станцію рф, яка забезпечує пальним московський регіонВиконуючи поставлені Президентом України Володимиром Зеленським завдання, фахівці Центру спецоперацій «Альфа» СБУ уразили лінійну виробничо-диспетчерську станцію (ЛВДС) «Второво» у Володимирській області рф.Станція є важливим вузлом у системі магістральних нафтопродуктопроводів та перекачує сировину (переважно дизельне пальне) з нафтопереробних заводів центральної частини рф до експортних портів і внутрішніх споживачів. Вона забезпечує паливом великі нафтобази навколо Москви та аеропорти Шереметьєво, Домодєдово і Внуково.Внаслідок успішної атаки безпілотників СБУ на обʼєкті спалахнула масштабна пожежа площею 800 м².На відміну від ворога, який цілеспрямовано атакує цивільну інфраструктуру та мирних людей, Україна завдає точних ударів виключно по військових і стратегічних цілях, пов’язаних із забезпеченням російської агресії. Служба безпеки продовжує системно виконувати завдання Президента України щодо зменшення військового та економічного потенціалу рф, який працює на ведення війни проти нашої держави. «СБУ вже готує нові спецоперації. Інтенсивність ударів України по території росії лише зростатиме. Наші далекобійні санкції працюватимуть і надалі», - заявив очільник Служби безпеки України Євгеній Хмара.
Чим ближче дедлайн оголошення старту реформи мобілізації, тим більше подробиць з’являється у публічному просторі з цього приводу. Однак слід зазначити, що деякі з них викликають навіть не подив, а серйозне занепокоєння. Адже далекі не лише від принципів справедливості, але й елементарної логіки.Зокрема, мова йде про зняття бронювання з медиків. Принаймні, Кабмін всерйоз розглядає подібну ініціативу. Більше того, вже надходить інформація, що декому з лікарів не продовжують бронювання, хоча вони відповідають усім необхідним критеріям. Тут слід зазначити, що в українських лікарнях і так катастрофічний дефіцит кадрів. Багато хто виїхав за кордон і спокійно влаштувався, наприклад, у Польщі. Тож сьогодні бронювання для багатьох медиків, подобається це комусь чи ні, є одним із небагатьох стимулів залишитися працювати в Україні. Однак наші міністри не надто задумуються про наслідки, адже звикли просто виконувати те, що їм спустять з гори. Хоча масове зняття бронювання з лікарів вдарить не лише по цивільних українцях, але й по військових, яких масово оперують та рятують у цивільних лікарнях. Не забуваємо також про лікування і подальшу реабілітацію. Тому це комплексна проблема, яка потребує серйозного підходу, на який, на жаль, не варто сподіватися. Адже, як влучно підмітив Дмитро Разумков, вітчизняний МОЗ давно живе у паралельній реальності. І стало зрозуміло ще тоді, коли медиків почали відправляти на фронт не за фахом, а фактично як піхоту. Чим це закінчилося, не важко здогадатися…
"ЄвроПравда" дізналася умови 1-го траншу "макрофіну" з 90 млрд: податок на посилки і реформа митниціПерш, ніж отримати у червні 2026 року перший транш макрофінансової допомоги у розмірі 3,2 млрд євро в рамках 90-мільярдного кредиту від ЄС, Україна має провести ряд реформ, включаючи подання законопроєкту щодо скасування звільнення від ПДВ для імпортованих посилок низької вартості (до 150 євро).Окрім цього, серед вимог – продовження дії військового збору з доходів фізичних осіб (закон ухвалений ВР та підписаний президентом України).Також від України очікують, за словами джерел "ЄвроПравди":▪️ухвалення законодавства на підтримку розробки секторальних стратегій державних інвестицій;▪️ухвалення Стратегії управління державними фінансами;▪️подання до Кабінету Міністрів оновленого Митного кодексу України;▪️призначення нового постійного голови Державної митної служби.Докладніше у новині:https://www.eurointegration.com.ua/news/2026/05/20/7237966/Підписуйтеся на Telegram головного медіа про Європу