Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Про податки ФОП в Україні
Añadido 14 jul. 2024

Про податки ФОП в Україні

@pro_podatky_fop
Número de suscriptores: 81 861
Fotos: 772
Videos: 89
Enlaces: 915
Descripción:
Податковий консультант, Амбасадор Checkbox Group: Checkbox, Dubidoc, Posbox Про те як правильно та БЕЗ штрафів вести звітність ФОП. Новини, рекомандації, відповіді на питання! Записатись на консультацію - https://n672340.alteg.io

👥 Número de suscriptores

81 861
Promedio/Día:: -156
Promedio/Tiempo:: -92
Promedio/Mes:: +1088

👁️ Vistas promedio por mensaje

54 943
Promedio/Día:: 59,400
Promedio/Tiempo:: 56,071
ERR: 67.12%

📊 Mensajes por Día

0.6
Último día: 1
Promedio semanal: 0.3
Promedio por día: 0.6

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

Нові бланки звітів для ФОП! Помісячні звіти по найманих! Що коли не приймають Декларацію? І т.д.На ютуб закинув новий випуск рубрики "Смокович відповідає на коменти ФОП"!І звісно турботливо приготував для вас таймкоди, щоб могли переглянути лише ті питання які цікавлять. Та рекомендую подивитись відео цілком)00:00 – Вступ00:49 – Нові бланки звітів за 2025 рік: що відомо?02:52 – Нові звіти по найманих працівниках помісячно 03:56 – Штраф від податкової за несвоєчасну сплату єдиного податку – чи можна оскаржити? 06:41 – Чи можна платити ЄСВ помісячно, а не щоквартально? 07:50 – Помісячна звітність ЄСВ з 2025 року. Чи можу ФОП 3 групи продовжувати платити і звітувати щоквартально? 08:22 – Сплатили ЄСВ, але немає нарахувань в кабінеті платника09:33 – ФОП оформлений в зоні «можливих бойових дій» - чи можна не платити єдиний податок та військовий збір? 11:00 – ФОП зареєстровано у грудні 2024 року, з січня - на єдиному податку. Чи потрібно звітувати за 2024 рік? 11:38 – Заява про закриття ФОП подана 31.12.2024, дата припинення в кабінеті змінилась з 31.12 на 11.01. Що робити? 12:46 – Як закрити ФОП не через Дію? Коли можна знову відкрити ФОП в цьому ж році?14:06 – Чи є пільги по ЄСВ для 2 групи ФОП на території ведення бойових дій? 15:24 – Випадкова переплата ЄСВ 16:06 – ЄСВ сплачено не на той рахунок - що робити?17:36 – ФОП має платити військовий збір? 18:21 – Чому в кабінеті платника не відображається зарахування податку? 19:13 – Чи обов’язково закривати бізнес-рахунок в банку після закриття ФОП?20:26 – ФОП 2 групи подав декларацію за 3 групу, що робити? 21:40 – ФОП 2 групи зареєстровано у м. Херсон, зоні активних бойових дій. Як можна не платити військовий збір? 22:43 – ФОП 2 групи у плановій відпустці у січні (є заява в податковій) – чи потрібно сплачувати військовий збір за січень?24:14 – ФОП закрито 21.01.2025 – які податки сплачувати та як звітувати?24:52 – Є нові запитання? Пишіть! Тому запрошую до перегляду!https://youtu.be/mjqa6G7RQ5o
На каналі нове відео з розбором найчастіших запитань від ФОП!Розібрав наступні питання:00:44 - Зміни із кодами ДПІ з 2025 року02:47 - Як зробити, щоб всі наступні звіти підтягували правильний код ДПІ?04:20 - Куди платити військовий збір?06:08 - «ФОП закрито 31.12.2024 – чи потрібно платити податки в січні 2025?»07:06 - «Чи можна перейти на загальну схему оподаткування в січні, щоб не платити ЄСВ?»09:09 - «Якщо я - найманий працівник, і за мене платять ЄСВ, чи подавати додаток 1 з ЄСВ?»09:54 - «Чи потрібно подавати звіт по сплаті військового збору?»10:38 - «Чи платити військовий збір ФОП 3 групи за 4 квартал 2024 року?»10:56 - «Якщо у ФОП 2 групи було повернення товару, чи відображати це у доході?» 12:04 - «Якщо ЄСВ сплачено щомісяця у 4 кварталі 2024 році, чому зазначено платити 5820 грн за квартал до 20 січня 2025?»13:02 - Декларацію прийняли, але там не вірні дані! Як виправити?14:23 - Заплатили меншу суму податку – що робити та які наслідки?»15:15 - Чи можуть не сплачувати ЄСВ за ФОП військовослужбовці?15:37 -Чи завжди ставити код 101 для сплати всіх податків (ЄП, ЄСВ, ВЗ)?16:06 - Де брати відповіді на свої питання?Посилання на повне відео:https://youtu.be/HwFfVO1iRKA
Як забезпечити функціонування свого бізнесу під час відключень електрики???В нас це вийшло з допомогою зарядної станції, хоча для багатьох бізнесів може підійти і генератор. В будь якому випадку сьогодні хочу вам запропонувати знижку в 10% на ці товари в магазині Synthetic за промокодом SMOKOVYCH10!!!Goal Zero Yeti 6000Х - станція, яку ми обрали для нашого офісу. Її ви бачите на фото) Підключили її безперебійне джерело живлення, тому коли вимикають електрику, ми цього навіть не помічаємо!Чому саме вона? В першу чергу через адекватну ціну за характеристики які пропонуються:- Потужність 2000 Вт дає змогу підключити як ноутбук, так і бетонозмішувач- Ємність в 6000 Вт*год. дає можливість працювати моєму офісу з 6-ти людей, аж 10 годин без електрики.- 2500+ циклів використання, а це близько 7 років щоденного використання- ще в нас в офісі немає запаху палива, шуму на вулиці і постійних витрат на купівлю пального.Крім того станція Goal Zero Yeti 6000X є брендовою від виробника з США, який контролює якість збірки та елементів.Оплата частинами на 10 місяців та гарантія від 12 місяців в магазині Synthetic.Купуй станцію чи генератор зі знижкою 10% за промокодом SMOKOVYCH10 - https://synthetic.ua/l/gs10/pro-podatki-fop
Переходиш на "загалку" - реєструєшся платником ПДВ!В контексті цього посту хотів би уточнити важливий момент. Податкова навіть занадто активно почала вимагати реєстрацію платником ПДВ, у ФОП, які перейшли на "загалку" з єдиного податку і мали оборот більше 1 млн. грн. протягом року. Якщо менше або без обороту - то все ок. І якщо ФОП планує отримувати дохід після переходу, то в цьому хоча б є логіка. Та якщо відбувається перехід на "загалку" просто щоб "заморозити" ФОП - то це взагалі капець. Адже ФОП просто зареєструється платником ПДВ, за відсутності доходу жодних звітів не подаватиме та не сплачуватиме цей податок.Тим не менше, податківці телефонують, попереджають, просять, відправляють листи. В зв'язку з чим вирішили, що нашим ФОПам все ж будемо подавати на реєстрацію платником ПДВ, коли переводимо зі спрощеної системи на загальну і протягом року був оборот більше 1 млн. грн. Це простіше ніж потім відписувати на листи податкової. Заява про реєстрацію платником ПДВ подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на загальну систему оподаткування.Якщо переходите на "загалку" з 1го січня, то заяву потрібно подати до 10го січня.
Обережно!!! Переліміти по доходу ФОП!!!Масово пішли звернення ФОПів до моєї команди з питань переліміту по доходу. Нагадаю які ліміти діють для кожної із груп на 2024 рік:- для ФОП 1 групи - 1 185 700 грн. - для ФОП 2 групи - 5 921 400 грн. - для ФОП 3 групи - 8 285 700 грн. Які наслідки та що робити якщо все ж отримали більше доходів???1) подати заяву в тому ж кварталі, в якому відбувся переліміт про перехід на групу з більшим лімітом чи на Загальну систему з 1го числа наступного кварталу 2) на суму перевищення ліміту сплатити 15% єдиного податку.Якщо переліміт помітили вже по завершенню кварталу, то маємо пам'ятати, що Заяву про перехід, в такому випадку, можна подати ще до 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу. Якщо ФОП перевищив ліміт і перейшов на "загалку", коли він може повернутись назад на єдиний податок?Повернутись назад на єдиний податок можна, проте лише через рік після переходу на "загалку" за умови, що за рік не було перевищення річного доходу тої групи, на яку ми плануємо перейти)Ну і лишаю посилання на інструкції які будуть корисні якщо перелімітились:- Хто з ФОПів має платити 15% єдиного податку. Як відзвітувати - https://youtu.be/x_0cbP9uBwM- Як перейти з єдиного податку на Загальну систему? - https://youtu.be/S2xWl49KIVM- Як перейти з однієї групи єдиного податку на іншу - https://www.youtube.com/watch?v=F4DoAE6GUdg
Податкова змінила свою думку щодо включення в дохід ФОП компенсації за комунальні послуги від орендаря. Раніше нам говорили, що якщо ми здаємо в оренду квартиру чи будь яке інше приміщення, і в договорі прописано, що орендар компенсує нам комуналку - то таку комуналку ми можемо віднести до доходу ФОП.І відповідна консультація також малась - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=28109Тепер нам говорять, що такі кошти до доходу ФОП ми не можемо включати і потрібно оподатковувати на загальних підставах. Тобто 18% ПДФО та 1,5% військового збору. Посилання на консультацію податкової - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42133Так, податкова може просто взяти і змінити свою думку. Ну передумали. Подумаєш. Звісно і одна і інша консультація посилається на нормативку та має свою логіку. Просто хтось вирішив, що логіка попередньої консультації не ок і зробив другу, з зовсім протилежними висновками. Яке може бути рішення, щоб не заморочуватись?Включати суму комуналки у вартість орендної плати. Не прописувати в договорі компенсацію за комунальні послуги і не приймати на рахунок ФОП платежі з призначенням: "компенсація за комунальні послуги"
Вважаю, що незаслужено мало переглядів отримало відео з розбором загальних консультацій від податкової!Бо я перечитав ВСІ консультації в ЗІР від податкової для ФОПів на єдиному податку!!! Обрав з них ті, які найбільше мене зацікавили. І у відео розібрав їх всі!Вийшов розбір по таких питаннях:00:00 - Вступ01:16 - Чи можуть ФОП відкликати заяви на спрощену систему оподаткування?02:18 - Чи може ФОП отримувати дохід в криптовалюті?02:47 - Чи можуть ФОП уникнути подвійного оподаткування?08:34 - Чи має витяг з електронного кабінету юридичну силу?10:21 - Чи може ФОП використовувати кошти з поточного рахунку на особисті потреби? 11:10 - Чи потрібно подавати заяву про спрощенку при зміні податкової адреси?13:00 - Податковий борг в середині кварталу, що робити?15:05 - Чи треба подавати декларацію, якщо не маємо доходу?17:45 - Яку кількість працівників ставити в Декларації, якщо їх кількість постійно змінюється?18:30 - Чи включається до доходу кошти отримані з PAYONEER i WISE?19:50 - Чи включаються до доходу платника кошти за товари отримані у період перебування на 3 групі?21:15 - Чи включається до доходу сума повернутої йому фінансової допомоги?21:55 - Чи включати до доходу єдинника курсові різниці?22:54 - Чи включається до доходу сума отриманої безповоротної фін.допомоги?23:16 - Чи включається до доходу сума коштів отримана у вигляді гранта?24:35 - Чи може ФОП який продає товари на ринку з магазину бути платником ЄП першої групи? 25:35 - В який термін новостворений ФОП 1 та 2 групи має право подати заяву про застосування спрощенної системи оподаткування?26:36 - Чи можна 2 рази за рік перевестись на іншу систему оподаткування?27:40 - Де можна отримати відповіді на свої питання?https://youtu.be/2HqUHmOQMz4А ще, зручно, що можна просто клікнути прямо в цьому повідомленні на таймкод питання та перейти прямо на його розбір в Ютубі. Я старався, щоб вам було зручно🥰
Відповідаю на коменти ФОП про військовий збір, декларування і не тільки!Спробую зробити постійним формат, коли в ролику відповідаю на коментарі та питання підприємців! Запрошую до перегляду! Якщо сподобається формат - ставте вподобайку та пишіть в коментарях. І буду знімати ще такі) Для зручності, прописав для вас таймкоди, бо питань дійсно багато вдалось розглянути:00:00 Вступ01:20 То потрібно платити війсьовий збір до 20го жовтня ФОПам 1 та 2 групи?02:30 Для ФОП 3 групи коли платити і коли звітувати по військовому збору?03:23 Чи платити військовий збір ФОПу який одночасно є найманим працівником?03:45 Чи платять військовий збір ФОП, що зареєстровані в районі ведення бойових дій?04:41 Чи платять військовий збір ФОПи, що є пенсіонерами чи інвалідами?05:35 Як доплатити податоток, якщо заплатили недостатньо?06:17 Який штраф, якщо працювати без POS терміналу, та яка є альтернатива?09:11 Прозвітували, але вказали не той рік чи квартал, що робити?10:45 Як рахувати дохід, коли ФОП має і гривневу і валютну виручку?11:49 Чи потрібно ПРРО, якщо приймати оплати за послуги через Wayforpay?13:08 Чи фіскалізувати платежі, якщо продаж через Укрпошту, але є аванс на карту ФОП?14:28 Оплачувати податок ФОП можна й з бізнес і з особистого рахунку?14:57 Як нараховують військовий збір для 3 групи?15:24 Чи можна приймати оплату на ФОП 2 групи за послуги надані за кордон?16:20 Як ФОПу змінити банк?16:53 Чому бухгалтери не рекомендують підписувати звіти через Дія підпис?18:31 ФОПи 3 групи платять військовий збір звітуючи за 9 місяців?19:29 ЄСВ можна і надалі не платити, чи з 4 кварталу вже платим?https://youtu.be/YdPSGi8nTUg
Челендж "зловити переліміт по доходу ФОП в останній квартал року" - РОЗПОЧАТО!!!На прикінці року дуже багато отримую звернень ФОПів з питаннями переліміту по доходу. А наслідки цьому і вищі податки і більше роботи, бо часто доводиться переводитись на Загалку. Тому варто за цим слідкувати!!!Нагадаю які ліміти діють для кожної із груп на 2024 рік:- для ФОП 1 групи - 1 185 700 грн. - для ФОП 2 групи - 5 921 400 грн. - для ФОП 3 групи - 8 285 700 грн. Що робити якщо все ж перелімітились???1) подати заяву в тому ж кварталі, в якому відбувся переліміт про перехід на групу з більшим лімітом чи на Загальну систему з 1го числа наступного кварталу 2) на суму перевищення ліміту сплатити 15 відсотків єдиного податку.Якщо переліміт помітили вже по завершенню кварталу, то маємо пам'ятати, що Заяву про перехід можна подати ще до 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу. Якщо ФОП перевищив ліміт і перейшов на "загалку", коли він може повернутись назад на єдиний податок?Повернутись назад на єдиний податок можна, проте лише через рік після переходу на "загалку" за умови, що за рік не було перевищення річного доходу тої групи, на яку ми плануємо перейти)Ну і лишаю посилання на інструкції які будуть корисні якщо відбувся переліміт:- Хто з ФОПів має платити 15% єдиного податку. Як відзвітувати - https://youtu.be/x_0cbP9uBwM- Як перейти з єдиного податку на Загальну систему? - https://youtu.be/S2xWl49KIVM- Як перейти з однієї групи єдиного податку на іншу - https://www.youtube.com/watch?v=F4DoAE6GUdg
ФОПів що працюють онлайн також перевіряють на видачу чеків!!!Одним з найпріоритетніших завдань зараз для податкової є перевірка інтернет-магазинів та онлайн бізнесу. Адже відслідкувати його в рази складніше ніж фізичну точку)) Тому багато ФОПів там і досі ховається від фіскалізації!Так, податкова звітує про рекордну кількість чеків, що видаються! Можливо і через те, що на боротьбу з бізнесом, що не фіскалізує продажі кинули величезні ресурси.Зараз податківцям навіть не потрібно самостійно моніторити інтернет в пошуках порушників, адже покупці самі лишають скарги на не видачу чеків в чат-бот податкової - https://t.me/StopOverpriceBotЯк думаєте, як швидко прилетить туди скарга від клієнта чи конкурета? Особливо якщо він чимось не задоволений! Як можна себе убезпечити?І від скарги і від наслідків є лише один варіант - бити чеки.Касові апарати точно купувати не потрібно, вони своє вже давно віджили)) А скористатись ПРРО - запросто) Це значно дешевше і зручніше, а в деяких випадках навіть безкоштовно!ПРРО від ДПС рекомендувати не буду))) Тим більше що є безкоштовне рішення у "Вчасно.Каса". Безкоштовність звісно обмежується лімітом чеків (до 300 на місяць) Та мені подобається, що навіть на безкоштовне корситування ФОП отримує ті ж функції, що і на платному!Таким чином можна спокійно стартанути, чи користуватись хорошим сервісом безкоштовно, якщо операцій не багато. А відмінність роботи з хорошим сервісом в тому, що можна налаштувати автоматичне закриття зміни. Звіти відправляються також автоматом. Чи можна скористатись інтеграцією з Промом. Працювати навіть без електрики та інтернету. Користуватись порадами підтримки. Зареєструвати ПРРО можна онлайн протягом одного дня. При чому реєстрація прямо з кабінет ПРРО. А якщо вже є зареєстрована каса, то можна синхронізувати дані з ДПС і відразу почати роботу у Вчасно.