Провів робочу зустріч із представниками Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Для Київщини це один із ключових міжнародних партнерів, який з перших днів повномасштабної війни надає підтримку системно, відкрито й з реальним результатом.Сьогодні Київська область прийняла понад 233 тисячі внутрішньо переміщених осіб — це одна з найбільших цифр в Україні. Водночас, Київщина стала флагманом відбудови: близько 90% людей повернулися у свої домівки. Це показник стійкості регіону й спільної роботи держави, громад та міжнародних партнерів.Окрема увага — житлу для ВПО. В області функціонують 33 місця тимчасового проживання. 17 з них — модульні містечка, а решта — відремонтоване соціальне житло, частина з якого пристосована з нежитлових у житлові приміщення. Нині в таких умовах проживає близько 8 тисяч людей. Ми маємо земельні ділянки та обʼєкти для подальшого розвитку цього напряму й готові масштабувати рішення разом із партнерами. Також активно використовуємо державні програми, щоб перепрофільовувати об’єкти нерухомості, які раніше не використовувалися як житло, та створювати там гідні умови для проживання.У Славутичі на початку нового року плануємо відкриття нового обʼєкта на 150 квартир для внутрішньо переміщених осіб — ще один конкретний крок від слів до справи.Окремо говорили про підтримку маломобільних людей. У Ржищівському геріатричному пансіонаті тривають ремонтні роботи і вже найближчим часом там з’явиться плюс 100 нових місць для людей ВПО, які потребують постійного догляду та уваги. Домовилися за допомогою наших партнерів облаштувати приміщення новими меблями.Підтримка внутрішньо переміщених осіб — це не лише про дах над головою. Це про інтеграцію, доступ до послуг, турботу й відчуття безпеки. Саме над такими довгостроковими рішеннями ми й надалі працюємо разом з УВКБ ООН.Дякую партнерам за довіру та послідовну співпрацю. Посилюємо її й надалі, бо турбота про людей — це наш спільний обов’язок і відповідальність.@Mykola_Kalashnyk
Актуальна інформація щодо ситуації в Київській області після ворожих обстрілів.Ворог продовжує цілеспрямовані атаки на критичну інфраструктуру регіону. Найскладнішою залишається ситуація з електропостачанням на лівобережжі регіону. Водночас, енергетикам уже вдалося відновити живлення для 54 тисяч абонентів. Значна частина споживачів усе ще залишається без світла. Роботи триватимуть цілодобово.Наразі без електропостачання залишаються окремі населені пункти Бориспільського, Броварського та Вишгородського районів. Пункти незламності розгорнуті та працюють. Лікарні, водоканали, теплообʼєкти, об’єкти соціальної інфраструктури, інтернет і зв’язок переведені на резервне живлення. Усі комунальні служби працюють у посиленому режимі та перебувають на постійному зв’язку з місцевою владою.Щодо теплопостачання: у окремих населених пунктах Обухівського району наразі є проблеми з теплоносієм. Аварійні бригади працюють на місцях, робиться все можливе, щоб якнайшвидше відновити подачу тепла в кожну оселю.Мобільний зв’язок у регіоні збережений. Усі оператори працюють, зв’язок є по всій області, зокрема й у тих громадах, де ситуація з централізованим електроживленням залишається найскладнішою. Базові станції задіюють резервне живлення, щоб люди мали можливість телефонувати та користуватися інтернетом.Щодо постраждалих. У лікарнях області наразі залишаються двоє чоловіків, їхній стан медики оцінюють як середньої тяжкості. У Білій Церкві чоловік 1994 року народження з рваною раною стегна та ступні перебуває під наглядом лікарів, загрози життю немає. У Броварах у лікарні залишається чоловік 1983 року народження з осколковим пораненням спини. Вся необхідна медична допомога надається. Усі інші постраждалі проходитимуть лікування амбулаторно.Київщина тримає стрій. Усі служби працюють злагоджено, щоб допомогти людям, відновити інфраструктуру та забезпечити безпеку в громадах.Mykola_KalashnykПІДПИСАТИСЬЗАПРОПОНУВАТИ НОВИНУ@VeronikaOksana_admin
Сьогодні у Київській обласній клінічній лікарні запрацювала нова ортезно-протезна лабораторія — ще один важливий крок у розвитку якісної реабілітації для наших Захисників і Захисниць. Це проєкт, реалізований у співпраці з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, за що щиро дякую нашим партнерам. Саме завдяки таким ініціативам ми створюємо сучасну, сталу систему відновлення для тих, хто зазнав найтяжчих поранень заради України.Разом із Міністеркою у справах ветеранів Наталією Калмиковою оглянули роботу нової лабораторії. Тут уже працює команда фахівців, яка забезпечує повний цикл допомоги — від терапії до виготовлення протезів та ортезів прямо в стінах лікарні. Перші результати вже є: п’ятеро наших Героїв отримали протези тут, без зайвих затримок і складної логістики. Це надзвичайно важливо, особливо зважаючи на масштаб потреб: лише за 9 місяців 2025 року в медзакладах Київщини проведено 413 хірургічних втручань з ампутацій кінцівок — у військовослужбовців і цивільних. І кожна така операція означає подальшу необхідність реабілітації та протезування.У Київській області проживає понад 84 тисячі ветеранів. Із них 13 тисяч — особи з інвалідністю, які потребують постійної та доступної підтримки. Тому відкриття нового реабілітаційного підрозділу — це не просто нова локація, а стратегічне рішення, яке дасть змогу забезпечити необхідною допомогою безпосередньо в нашому регіоні, без черг і без очікувань.Це партнерство — приклад злагодженої роботи всієї системи реабілітації, коли медики, реабілітологи, фахівці протезування і громади рухаються в одному напрямі: забезпечити нашим оборонцям швидкий, якісний і безперервний доступ до допомоги. На Київщині вже працює центр національної мережі RECOVERY, діють реабілітаційні модулі у Василькові, Славутичі, Обухові та Богуславі, в медзакладах функціонують «Палати Героїв». Програма «Ветеранський спорт» об’єднала сотні учасників і допомагає повернутися до активного життя тим, хто пережив поранення та ампутації.Ми й надалі розширюватимемо реабілітаційну інфраструктуру, укріплюватимемо фахові команди та впроваджуватимемо сучасні підходи до відновлення. Київщина була й залишається поруч із військовими та ветеранами — у щоденних рішеннях, у нових проєктах і в реальних змінах для людей.@Mykola_Kalashnyk
🖼 Оновленні Графіки відключення світла на завтра.📆Пʼятниця 24.10.2025💡Підгрупа 1.1 відключення: 🪫з 09:00 до 11:00🪫з 17:00 до 21:00💡Підгрупа 1.2 відключення: 🪫з 09:00 до 11:00🪫з 17:00 до 22:00💡Підгрупа 2.1 відключення:🪫з 07:00 до 10:30🪫з 17:00 до 21:00💡Підгрупа 2.2 відключення:🪫з 07:00 до 10:30🪫з 17:00 до 21:00💡Підгрупа 3.1 відключення:🪫з 10:00 до 14:00🪫з 20:30 до 23:00💡Підгрупа 3.2 відключення: 🪫з 10:00 до 14:00🪫з 20:30 до 23:00💡Підгрупа 4.1 відключення: 🪫з 10:00 до 14:00🪫з 20:30 до 23:00💡Підгрупа 4.2 відключення: 🪫з 13:30 до 17:30🪫з 20:30 до 23:00💡Підгрупа 5.1 відключення:🪫з 13:30 до 17:30💡Підгрупа 5.2 відключення:🪫з 07:00 до 09:00🪫з 13:00 до 17:30💡Підгрупа 6.1 відключення:🪫з 07:00 до 10:30🪫з 15:00 до 17:30💡Підгрупа 6.2 відключення:🪫з 18:00 до 21:00🔂Підтримайте адміна — зробіть репост!Щоб усі знали, коли буде ⚡️світло або 🪫відключення.💡💡💡Повернення та відключення світла займає від кількох хвилин до 30 хвилин.⚠️Якщо поряд з групою 🔋це означає включення світла або наявність світла, а якщо 🪫- вимкнення світла, та 🔋- група залишається без світла.ПІДПИСАТИСЬЗАПРОПОНУВАТИ НОВИНУ@VeronikaOksana_admin
Сьогодні перевірив хід капремонту приміщень Ржищівського геріатричного пансіонату. Це місце, де знаходять прихисток маломобільні громадяни, зокрема серед внутрішньо переміщених осіб. Для Київщини це особливо важливо, адже область готова приймати більше наших людей із прифронтових територій.Роботи вже дають результат. У пансіонаті монтують новий ліфт, який забезпечить безбар’єрність жителів. Завершено роботи з облаштування підвального приміщення для укриття двох з половиною сотень людей у разі небезпеки. На шостому поверсі триває внутрішнє оновлення — після завершення тут зможуть розміститись ще півсотні переселенців, які потребують безпечного і затишного житла. Раніше цей поверх пустував через його незадовільний стан та затікання покрівлі, яку ми також відремонтували. А ще створимо комфортні умови та додаткові місця на першому та другому поверхах.Крім того, проінспектував декілька закинутих гуртожитків навчальних закладів. Обговорили можливість проведення їх капремонтів і переобладнання для розміщення ВПО.Наразі на Київщині офіційно зареєстровано понад 230 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Обласна адміністрація спільно з громадами постійно працює над розгортанням додаткових місць тимчасового проживання, пошуком нових приміщень і їх облаштуванням, забезпечення повноцінним житлом наших людей.Сьогодні ремонти проводяться у 4 комунальних будівлях, що не використовуються десятки років, завдяки чому буде створено ще понад 700 гідних місць для поселення ВПО вже цьогоріч.Працюємо над тим, щоб кожне приміщення, що простоює, почало служити людям. Ми не просто надаємо тимчасовий прихисток, а створюємо простір гідності та турботи. Особливо — для найбільш вразливих категорій: маломобільних та людей похилого віку.@Mykola_Kalashnyk
Готуємося до початку нового навчального року. На Київщині до нового 2025/2026 навчального року готуються 680 закладів дошкільної освіти та 625 шкіл, де за очною та змішаною формами навчатимуться 233 тисяч учнів. Серед них — 17 тисяч першокласників та 12,3 тисячі старшокласників.Безпека — наш пріоритет номер один. Є чітке розуміння: діти мають спокійно вчитися, а батьки — бути впевненими в їхній захищеності. Тому минулого року ми побудували 14 нових об'єктів цивільного захисту і завершили поточні ремонти у 82 укриттях.Робота не припиняється: зараз будуємо укриття для 18 закладів освіти й капітально ремонтуємо об'єкти цивільного захисту у 23 школах. За перше півріччя 2025 року добудували одне укриття та завершили капітальні ремонти на п’яти об’єктах цивільного захисту, поточні ремонти — на 14. Новий навчальний рік принесе зміни. Завдяки державній субвенції на Нову українську школу 555 навчальних кабінетів отримають сучасні засоби навчання та мультимедійне обладнання. Дев'ять тисяч педагогів підвищать свою кваліфікацію, щоб давати дітям найкращі знання.Кожна дитина має право на якісну освіту, незалежно від того, де вона живе. До кінця 2025 року коштом державної субвенції на умовах співфінансування заплановано придбання 74 шкільних автобусів. Перші з них ми вже почали передавати громадам.Дбаємо й про енергонезалежність шкіл на Київщині. В межах співпраці з Бельгійським агентством з міжнародного співробітництва Enabel в Україні заклади загальної середньої освіти отримали 111 генераторів різної потужності (від 5 до 125 кВ). Також в межах програми створення енергонезалежних шкіл планується встановлення сонячних панелей у 7 школах області. Наша мета – створити осередки на базі шкіл, які, наважаючи на можливі відключення світла, у громадах, будуть продовжувати автономну роботу завдяки акумуляторам та сонячній генерації. В області реалізується проєкт «100 сонячних шкіл», туди увійшло 10 шкіл Київщини, з них у семи сонячні панелі вже встановлено. Середня потужність сонячних панелей становить від 10 кВт до 51,3 кВт, що дозволяє забезпечувати заклади освіти електроживленням впродовж освітнього процесу.Кожен крок, кожне рішення — це інвестиція в майбутнє України. Наші діти заслуговують на найкраще: безпечні школи, сучасне обладнання, турботливих вчителів і можливості для розвитку.@Mykola_Kalashnyk