Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - MojaPolska
Añadido 06 dic. 2025

MojaPolska

@mojapolskaszkola
Número de suscriptores: 14 082
Fotos: 963
Videos: 83
Enlaces: 385
Descripción:
Школа польської 🇵🇱 мови. Польська мова від професіоналів. Ми вміємо ідеально пояснити. Це те, що нас відрізняє. 📔 Класичний підхід 🔥 Сучасні методики ❗ Чітко і доступно ✅ Цікаво і ефективно Перепости наших текстів виключно з посиланням на канал!

👥 Número de suscriptores

14 082
Promedio/Día:: -10
Promedio/Tiempo:: -21
Promedio/Mes:: -112

👁️ Vistas promedio por mensaje

2 003
Promedio/Día:: 1,520
Promedio/Tiempo:: 2,107
ERR: 14.22%

📊 Mensajes por Día

3.3
Último día: 8
Promedio semanal: 2.7
Promedio por día: 3.3

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-12-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 2,650 26-03-03 12:28
І вівторок продовжується рубрикою #gramatyka_bez_stresu Як обіцяла - сьогодні у нас розмова про останній уже з відмінків (де поділася решта - гляньте у прикріплених повідомленнях👆👆👆)Будемо кликати його чи сам прийде?Дід-мо-роз!!! Ой, тьфу, пшепрашам. Кличний!!!! Кличний!!!! Ну ви зрозуміли. Сьогодні говоримо про Кличний відмінок у польській мові, тобто ❗️Wołacz❗️Для початку трішки про сам відмінок, але ви вже до цього звикли, правда? І, традиційно, сама назва підказує нам функцію цього відмінка, оскільки походить від дієслова wołać - ні, не волати, а кликати. Відповідно, Wołacz - той, хто кличе. Цей відмінок не має своїх питань, як його попередники і вживається, tak naprawdę, через раз. Бо якщо для письмових форм (різного штибу листів, мейлів, привітань, wniosków і т.п.) Wołacz обовʼязковий, то в języku mówionym почуємо його далеко не завжди.Однак, poprawna polszczyzna вимагає вживання Кличного відмінка, отже і ми мусимо. Тож почнімо.Основним критерієм для вибору закінчення служитиме, знову ж, 👉rodzaj та 👉останній приголосний основи. Але не тільки 🙃І одразу блага вість 🤓: ані rodzaj nijaki, ані liczba mnoga не мають окремих форм для Кличного відмінку. Просто як Називний, та й по всьому. Тобто, коли вам потрібно звернутися до вашої дитини, то - аби те покоління квадроберів не звинуватило вас в абʼюзі - ви говорите:Szanowne dziecko! - і далі за текстом (dziecko - rodzaj nijaki)Або у множині: Wielce szanowne dzieci! -і далі про порядок у шафі чи оцінки. Хай-но спробують закинути вам brak szacunku 🧐😆. Однак з чоловічим та жіночим родом аж так просто не буде. Хоча складно теж не повинно. Але про це завтра, dobrze?
👁 2,060 26-02-22 15:12
#czytanie #naszserial_2 #kawiarnia_pod_kotemOdcinek 3: Nagła zmiana scenariuszaJulia jeszcze raz popatrzyła w lustro przy szatni. Sukienka jeszcze z czasów „sprzed” leżała jak ulał. Od wysokich obcasów trochę bolały stopy — kiedy wkładała te szpilki ostatnio? Pięć czy sześć lat temu? Złapała w lustrze spojrzenie Wojtka — ciepłe i pełne zdziwienia, jakby nie spodziewał się po niej tak eleganckiego wyglądu. Trzeci dzwonek przerwał magię momentu i oboje pośpiesznie weszli na widownię.Po jakimś czasie Julia nagle uświadomiła sobie, że rozumie absolutnie wszystko, choć bała się, że jej znajomość polskiego nie wystarczy. Ucieszyła się i chciała szepnąć o tym Wojtkowi, gdy zauważyła, że ten siedzi z kamienną twarzą, bezmyślnie wpatrzony w telefon. W ciemności widowni wyraźnie widziała wiadomość na ekranie: „Ona już wie. Przyjeżdżaj”. Nagle Wojtek ocknął się, szybko spojrzał na Julię, która w tej samej chwili udała, że uważnie słucha dialogu na scenie. Szybko schował telefon.Po spektaklu Wojtek był małomówny i zamyślony. Julia, wyczuwając jego stan, spokojnie podała mu rękę na pożegnanie.— Dzięki za spektakl, szefie, było naprawdę cudownie. Do zobaczenia jutro — powiedziała i zniknęła w klatce schodowej.Wojtek otworzył usta, jakby chciał coś powiedzieć, ale w kieszeni znowu zawibrował telefon.— Chyba nie jutro — mruknął do siebie, jeszcze raz spojrzał na drzwi, które głośno zamknęły się za Julią, i szybko wskoczył do auta.Zuza kończyła sprzątać kawiarnię, a Marek właśnie wysypywał resztki kawy z ekspresu, gdy dzwonek znów zabrzęczał. Zuzka skrzywiła się, widząc spóźnioną klientkę:— Hejka, ale już zamykamy.— Jeszcze kwadrans — spokojnie odpowiedziała dziewczyna, patrząc nie na Zuzę, lecz na różowe spodnie Marka. — Hej, koleś, zrób mi matchę, różową, na kokosie.Rozpięła skórzaną kurtkę, oparła się łokciami o ladę i zaczęła bębnić po blacie palcami, bawiąc się skórzanymi bransoletkami. Marek patrzył na nią jak na przybysza z innej planety. Przed nim stała niewysoka, szczupła nastolatka o krótkich, zielonych włosach. W obu brwiach i nosie miała srebrne kolczyki, a spod obficie pomalowanych czarnych rzęs błyszczały ironiczne, piwne oczy.— Co tak patrzysz? — ponagliła go. — Nie masz różowej?Zuzka głośno przesunęła krzesło za jej plecami, manifestując oburzenie na tę późną wizytę. Ale Marek nagle szeroko się uśmiechnął, skinął głową i powiedział:— Jasne, że mam. Dla takiej klientki zawsze się znajdzie. Tu czy na wynos?— Na wynos, bo przecież zamykacie — odparła z lekkim sarkazmem, doskonale odczytując zachowanie Zuzy.— Jakie imię mam napisać na kubeczku? — Marek mrugnął do dziewczyny, wyciągając marker.— Mirka — rzuciła krótko. — Płacę kartą.Po chwili zielonowłosa wyszła, trzymając w ręku kubek z różową matchą.— Przecież nie piszemy imion na kubkach — zauważyła Zuza, gdy tylko drzwi się zamknęły.Chłopak zaśmiał się beztrosko, patrząc przez okno na czarną ramoneskę znikającą w ciemnościach ulicy:— Numerów telefonu też nie. Jak myślisz, napisze?— Zabiję cię! — Zuza, śmiejąc się, rzuciła w niego ścierką. — Chodźmy już do domu.Walentynki nareszcie się kończyły.
👁 1,470 26-02-17 10:40
Сьогодні у нас традиційно граматичний вівторок. А це означає, що на вас чекає #gramatyka_bez_stresu і я вірю, що ви також на неї чекаєте 🙂А ми повинні завершити розмову про ❗️Miejscownik l.poj. rodzaju żeńskiego ❗️Минуло тижня ми з вами зʼясували, чому w książce, na nodze i o kobiecie (якщо ви раптом пропустили, то підчитайте тутечки). А сьогодні я вам покажу ще дві końcówki, які можуть зʼявитися w Miejscowniku rodzaju żeńskiego. Знайомтесь: 👩‍🦰 y👩‍🦱 iКожнa із них має свою френдзону - слова, з якими воно вживається. Залежить це від ❗️останнього приголосного❗️. 🔣 ставимо після sz, cz, rz, ż, c, dz (що цілком логічно, бо "і" після sz cz rz - це табу табуйоване навіки ☠️, а "і" після -c- та -dz- змінить звучання на "чь" і "джь" відповідно, а нам цього не треба)🔹 kasza 👉 w kaszy🔹pomarańcza 👉 na pomarańczy 🔹rzecz 👉 o rzeczy🔹burza 👉 o burzy🔹podróż 👉 w podróży🔹praca 👉 w pracy (нарешті ви точно будете говорити "я на роботі" правильно!)🔹wiedza 👉 o wiedzy🔣 ставимо - цілком очевидно - після мʼяких, бо як же іще. Якщо ви забули, яких саме, то я вам напамʼятаю 😄: l, j, ś, ń, ć, ź, dź, а також всі варіанти з -i- після приголосного: si, ci, zi, dzi, ri, di, ti, li (і хай не зібʼє вас з пантелику закінчення , яке цілком собі може після цього -і- стояти. Адже тут працює звичайним закінченням жіного роду, яке точно як у цій нехорошій приказці: "жінка (читаємо: końcówka) не стінка - посунеться", тобто зміниться на іншу końcówkę)🔹sala 👉 w sali🔹szyja 👉 na szyi (так, j тихенько випарувався. Це відбувається також у словах такого типу: Maja, aleja, soja, dwója - де -j- знаходиться у позиції між двох вогнів голосних)🔹pierś 👉 na piersi🔹babcia👉 o babci🔹kuchnia 👉 w kuchni🔹tragedia 👉 o tragedii🔹historia 👉 w historii🔹lilia 👉 o liliiЦе якраз той випадок, коли граматика уявляється нам лабіринтом, у якому за кожним поворотом на нас вистрибує то монстр 👻, то дементор, то чергування, то несподіване закінчення. Але ж ми з вами люди o mocnych nerwach 🥷🥷🥷 і ще й не з таким давали ради. Тому тримайтеся 😉. А з мого боку - багато, багато тренувань, щоб перевести кількість у якість.В разі чого - herbatki miętowej також ніхто не відміняв 🍹Цьом
👁 2,140 26-02-15 15:38
Słowniczek do odc.1 👉 wizyta — візит, відвідування. 👉 z niechęcią - з незадоволенням 👉 wystrój — декор, оформлення. 👉 westchnęła (westchnąć) — зітхнула (зітхнути). 👉 przysłaniając (przysłaniać) — затуляючи (затуляти). 👉 koronkowa rękawiczka — мереживна рукавичка. 👉 trwożne spojrzenia — тривожні погляди. 👉 zaginął (zaginąć) — зник (зникнути). 👉 dranie — негідники, мерзотники. 👉 zabronili (zabronić) — заборонили (заборонити). 👉 od połowy wieku — пів століття (від половини сторіччя). 👉 nieszczęsna — нещасна, бідолашна. 👉 inspiracja — натхнення. 👉 twórcza wena — творча муза/натхнення. 👉 prezencik — подаруночок. 👉 cholerny — проклятий, чортів. 👉 trucizna — отрута. 👉 skrzywiła się (skrzywić się) — скривилася (скривитися) 👉 alternatywa dla kawy — альтернатива каві. 👉 cierpienie — страждання. 👉 odbiło się (odbić się) — відбилося. 👉 śmierdzieć — смердіти. 👉 trawnik — газон. 👉 wszystko schodzi na psy — все котиться під три чорти (стає гіршим). 👉 gorycz — гіркота. 👉 częstować — пригощати. 👉 stroiki — прикраси, декоративні композиції. 👉 puścić oczko — підмигнути. 👉 zarumienić się — почервоніти. 👉 rozchichotane — ті, що постійно хіхікають.
👁 2,510 26-02-12 06:37
#karta_polaka_obywatelstwo #ciekawa_polskaМаю надію, що ви запаслися пончиками🍩, бо сьогодні у Польщі Tłusty Czwartek!Що це за традиція і звідки вона взялася?🍩 Коріння у цього свята ще поганське, бо у дохристиянські часи у цей час святкували прощання із зимою та зустріч весни. А отже треба було жирно і смачно їсти.🍩 У польській християнській традиції це свято пов'язане із закінченням т.зв. karnawału - періоду між святом Trzech króli та початком Великого посту. Саме сьогодні починаються останні дні карнавалу. Вже у найближчу середу - перший день Великого посту.🍩 Чому саме пончики? Одна із версій - цілком практична і раціональна: за ці кілька днів перед постом потрібно було в якийсь спосіб зужити продукти, яких не можна буде їсти підчас посту: яйця, тваринні жири, молокопродукти...🍩 Сьогодні офіційно дозволяється об'їдатися! Більше того, вважається, що тому, хто не з'їсть хоч одного пончика у Жирний четвер, буде переслідувати pech (невдача) цілий рік. Ви готові ризикнути?🍩 І останнє: статистика свідчить, що на Tłusty Czwartek поляки з'їдають 10 000 000 пончиків.А ви з'їли свій 🍩🍩🍩🍩🍩?Фотозвіти - у коменти!
👁 2,190 26-02-11 19:33
А може поговоримо на тему нашого понеділкового диктанту?#ortografia Ми перевіряли написання буквосполучень sz/ cz/ rz/ ż/ si / ci / dzi і так насправді, це дуже обʼємна тема. Тому розкладемо її на частини. Сьогодні розберемо написання rz, бо то naprawdę вічна тема (і навіть тут на каналі "це ж було вже"). A jednak...❗️Pisownia rz ❗️Щоб довго не балакати, почнемо зі справжніх, книжкових, правил:1️⃣ rz завжди пишемо після b,g,d, w, j (якщо чуємо "ж"!)🔹 brz 👉 brzoskwinia, brzoza, brzeg 🔹drz 👉 drzewo, drzemka, drz🔹grz 👉 grzyb, ogrzewanie, grzech🔹wrz 👉 wrzesień, wrzask, wrzody🔹jrz 👉 ujrzeć, spojrzenieВинятки: gżegżółka, piegża (не намагайтеся запамʼятати, воно вам реально непотрібне)2️⃣ rz пишемо після p, t, k, ch (якщо чуємо "ш"!). 🔹trz 👉 trzeba, trzepać, trzynaście🔹krz 👉 krzyk, krzaki, krzątać się🔹chrz 👉chrzan, chrząszcz, chrzestі звичайно славнозвічні польські "пше-пши"🔹prz 👉 przerwa, przygoda, przyszłyВинятки: kształt (і похідні), pszenica (і похідні), bukszpan, pszczoła (і, звісно, похідні), Pszczyna3️⃣ rz також пишемо, якщо в інших формах цього слова знаходимо -r-:🔹mędrzec, бо 👉 mądry🔹dworzec, бо 👉 dworca🔹morze, бо 👉 morski 4️⃣ rz пишемо у закінченнях -arz, -erz, -mistrz, -mierz (якщо ці слова словʼянського походження або давно запозичені)kalendarz, nietoperz, zegarmistrz, ciśnieniomierzА тепер - як для українців: коротко і сердито 🥷RZ не буває у новомодніх запозичених словах - така специфіка. Тому, коли у слові чуєте звук "ж" або "ш" і не знаєте, як його написати - шукайте в українській або інших словʼянських мовах найбільш співзвучні слова. А далі - дієте за принципом: ✔️якщо в українському слові на місці проблемного звука є "р" , то пишемо rz✔️якщо в українському слові на місці проблемного звука немає "р", то не пишемо rz, а пишемо sz або żВинятки є? Аякже, але у порівнянні з тими ситуаціями, коли це спрацьовує, то цих винятків jak na lekarstwo:❗️żebro - ребро І останнє, страшне питання 👻. А якщо це слово ніяк, ніяк не подібне на українське? Що ж його робить? 👉 Шлях перший: бідкатись і розводити руками👉 Шлях другий: перечитати польські правила - а раптом щось підійде👉 Шлях третій: пишіть na chybił trafił - а раптом пощастить?Тренуватися будемо багато, але вже завтра.
👁 2,340 26-02-09 11:13
А тим часом 👇👇👇УВАГА! НОВИЙ НАБІР!Друзі , відкриваємо набір у нові групи за нашими класичними напрямками:🔥🔥🔥 Курс "Підготовка до вступу" з нуляТривалість: 10 місяцівІнтенсивність: 3 рази на тижденьФормат роботи: група, живі заняття онлайн / оффлайн у ТернополіВік: 14-18 р.Ваш результат: В1 (добре читаю тексти різної складності, розумію на слух, вільно спілкуюся на побутові теми, можу писати тексти різного плану (у т.ч. лист, оповідання, опис), володію базовими знаннями з польської граматики)Вартість: 2 690 грн на місяць (12 занять по годині)✏️РОЗКЛАД💻ОНЛАЙНпонеділок 18:00 середа 18.00пʼятниця 18.00 Викладач: Діана БійчукСТАРТ по мірі набору🔥🔥🔥 Курс "Polski z A1 na А2"Тривалість: 4 місяціІнтенсивність: 2 рази на тижденьФормат роботи: група, живі заняття онлайнВік: 18+ р.Стартовий рівень: А1Ваш результат: А2 (добре читаю  нескладні тексти на базові теми, розумію на слух, можу підтримувати розмову на побутові теми, можу писати невеликі ужиткові тексти (емейл, смс, привітання), володію мінімально необхідними знаннями з польської граматики), можу здавати сертифікаційний екзамен на А2Вартість: 2120 грн на місяць (8 занять по годині)✏️РОЗКЛАД Вівторок о 20:00Четвер о 20 :00Викладач: Аліна ГавваСтарт 03.03.2026р.Вівторок о 20:15Четвер о 20:15Викладач Тетяна Шлега СТАРТ 10.03.2026р.🔥🔥🔥 Курс "Polski z A2 na B1"Тривалість: 6 місяцівІнтенсивність: 2 рази на тижденьФормат роботи: група, живі заняття онлайнВік: 18+ р.Стартовий рівень: А2❗️ За потреби перед початком курсу пропонуємо Вам діагностичний тест.Ваш результат: В1 (добре читаю тексти різної складності, розумію на слух, вільно спілкуюся на побутові теми, можу писати тексти різного плану (у т.ч. лист, оповідання, опис), володію базовими знаннями з польської граматики), можу здавати сертифікаційний екзамен на В1Вартість: 2120 грн на місяць (8 занять по годині)✏️ РОЗКЛАДРанкова група понеділок о 11:00середа о 11:00Вечірня група понеділок о 19:00середа о 19:00ВИКЛАДАЧ: Тетяна ЛитвиноваСТАРТ по мірі набору 🔥🔥🔥 Курс "Polski z В1 na B2"Тривалість: 6 місяцівІнтенсивність: 2 рази на тижденьФормат роботи: група, живі заняття онлайнВік: 18+ р.Стартовий рівень: В1❗️Перед початком курсу пропонуємо Вам діагностичний тест.Ваш результат: В2(вільно читаю тексти різної складності, у тому числі і на важкі теми, без проблем розумію на слух природне мовлення різних типів та жанрів, вільно спілкуюся на різні  теми, використовуючи фразеологію та лексику ріхних жанрів, можу писати тексти різного плану (у т.ч. лист, оповідання, опис, есе, аргументаційний текст), володію знаннями з усіх тем польської граматики), можу здавати сертифікаційний екзамен на В2Вартість: 2120 грн на місяць (8 занять по годині)✏️РОЗКЛАД На узгодженні Викладач: Уляна ГарасСТАРТ по мірі наборуПишіть мені сюди @natalialobas або на viber 098 32 32 332
👁 2,170 26-02-03 19:30
А тепер щодо вчорашнього диктанту.Якщо говорити про написання літер ł та l, я спостерігаю дві основі проблеми.⚠️ Проблема 1: не розрізняємо, де писати ł, а де l🔰Що робити: зосередитися на звучанні цього слова. Літери ł та l позначають два абсолютно різні звуки. І якщо ви навчитеся їх правильно чути (і вимовляти), то зможете правильно написати.👉 Ł - це буква, яка позначає твердий звук. Вимовляємо його губами, але губи майже не змикаємо, і чуємо також ледво-ледвоdługi, ładodny, były, Wisła👉 l - це буква, яка позначає мʼякий звук, який вимовляємо, впираючи кінчик язика у піднебіння (за "подушечками")lody, las, telefonЦей звук дуже добре і чітко чуємо.⚠️ Проблема 2: написання "li" перед голосними🔰Що робити: запамʼятати, що l і так вже мʼяке за своєю природою, тому додатково помʼякшувати його немає потреби. А "і" - це помʼякшувач, куди там тому "Ленору" чи "Сілану". Тому написати lie, lio чи lia - це як написати два мʼякі знаки у слові кіньь чи доньька. Дивно виглядає? Так отож.Чи є ситуації, коли таки напишемо li + голосний? Є, але небагато. У цьому випадку зміниться звучання:👉 Natalia читатимемо як "Наталья"👉 talie читатимемо як "тальє"👉 lilii читатимемо як "лільї"Тобто, це додаткове "і" після l дає призвук "й": lia - лья, lie - льє, lio - льйоТому неправильно: liato, lias, teliefon, liodyПравильно: lato, las, telefon, lodyТому, пишучи lia чи lie, добре подумайте, чи точно воно буде читатися так, як ви його написали.
👁 1,770 26-01-27 10:48
Ну що, друзі. Wtorek у нас на каналі традиційно означає, що буде #gramatyka_bes_stresu У минулій граматиці ми приглянулися до Miejscownika, а тепер потрібно пропрацювати його końcówki.Zacznijmy❗️Miejscownik ❗️Liczba pojedyncza. Rodzaj męski + rodzaj nijaki. Odcinek 1Два в одному - це просто щастя якесь 😇 . Особливо враховуючи, що Місцевий відмінок не те щоб складний, але багатий - на закінчення та чергування 🤪.Тому те, що ⚡️чоловічий та середній рід в однині мають однакові правила утворення⚡️ - це джекпот практично.Але перед тим, як розбиратися із закінченнями, поговоримо, як завжди зрештою, про критерії - тобто що впливає на вибір закінчення для кожного конкретного слова. 👉 Окрім числа (liczba pojedyncza czy liczba mnoga) та роду (rodzaj żeński, męski, nijaki) принципово важливою є так звана граматична група іменника - тверда чи мʼяка. Простими словами кажучи, мусимо враховувати те, який останній приголосний звук даного слова.Якщо забули, то короткий майстер-клас-нагадайка:🔣 Dom - останній приголосний слова -m, це твердий звук🔣 Hotel - останній приголосний слова -l, це мʼякий звук🔣 Babcia - останній приголосний слова - ci (саме так, це не одруківка, і тут повинно стояти, тому що буквосполучення -ci- позначає один, мʼякий звук “чь” - але ж ви це і так памʼятали, правда?)🔣 Rzecz - останній приголосний слова -rz, це твердий шиплячий звук (і тут ми згадуємо, що всі тверді шиплячі звуки - sz, cz, rz, ż, , а також c та dz  - це так звані стверділі приголосні. Тобто, як би твердо вони зараз не звучали, але на практиці відносимо їх до мʼякої групи, адже граматична поведінка їх зовсім, як у мʼяких. Добрі вони, білі і пухнасті 🐰)Так-от, коли памʼятати про ці три критерії (число-рід-останній приголосний), то і розібратися з Місцевим відмінком буде нескладно. Ні, це не іронія. Насправді, Miejscownik дуже спокійний та регулярний, з мінімальною кількістю винятків. (Зітріть піт з чола, попийте водички 🍹, вдихніть глибоко - починаємо)Отож, з іменниками rodzaju męskiego i rodzaju nijakiego працюють два закінчення: -u -eКожне з них має свої особливості. Давайте знайомитися. 🔥-u Це закінчення використовуємо у трьох випадках (погодьтеся, порівняно із Dopełniaczem це взагалі небагато) 📍Якщо останній приголосний слова мʼякий:👉 Pokój - w pokoju👉 Parasol - o parasolu👉Życie - w życiu 📍Якщо останній приголосний слова - це один із  (семи друзів Оушена) стверділих приголосних sz, cz, rz, ż, dż + c, dz👉 Kosz - w koszu👉 Koc - na kocu👉 Morze - w morzu 📍 Якщо останній приголосний слова - це k, g, ch👉 Oko - w oku👉 Ucho - w uchu👉 Targ - na targuОсь, як це виглядає на практиці: 🔣🔣🔣Zaprosiłem koleżankę do ulubionej kawiarni na rogu (róg). Nie myślałem wcale o deszczu (deszcz), ale nagle zaczęło padać. Czekając na nią na przystanku (przystanek), zaczynałem marzyć o parasolu (parasol). Koleżanka zaś wystraszyła się deszczu i nie przyszła. Mokry i zniechęcony, siedziałem przy pustym stoliku (stolik) i po cichu przeklinałem chwilę, kiedy pomyślałem o tym spotkaniu (spotkanie). І, як ви вже помітили мабуть, прикметнички чоловічого та середнього роду беруть в однині закінчення 👉 ym / im🔣 Wciąż marzę o przystojnym i bogatym rycerzu na pięknym białym koniu.Бачите - нічого ж критично складного немає. Поки що😉. Тренінг буде.
👁 2,080 26-01-13 08:17
#gramatyka_bez_stresuУ попередньому безстресовому пості ми з вами розібралися із закінченнями Narzędnika (Орудного відмінка) для liczby pojedynczej. Щоб ваше правильне мовлення виглядало приблизно ось так 👇: Jestem Ukraińcem z Kijowa, ale obecnie mieszkam z rodziną w Poznaniu. Mam 25 lat, jestem elektrykiem. Myślę, że mój zawód jest obecnie najbardziej potrzebnym zawodem na świecie. Oprócz tego umiem poradzić sobie z komputerem. Interesuję się sportem, lubię oglądać mecze piłki nożnej. Залишилися тільки невеличечкі нюансики 👻👻👻. Як наприклад такий: а якщо слово чоловічого роду закінчується на -а, типу kolega чи dentysta? Яка ж форма буде правильна? 🤔 Kamil jest naszym kolegiem i dobrym dentystem?чи може🤔 Kamil jest naszą kolegą i dobrą dentystą?або ж🤔 Kamil jest naszym kolegą i dobrym dentystą?Так, саме цей третій варіант і є єдино правильним. Штука в тому (дівчата, возрадуйтесь - ось вона, хвилина помсти!), що навіть назви чоловіків, якщо вони мають закінчення -а, в Орудному відмінку повинні "носити хвостик" і закінчуватися на -ą. Простий алгоритм: закінчення -а? Бери хвостик 😄📌 dentysta - kim? dentystą📌 sprzedawca - kim? sprzedawcą📌 poeta - kim? poetą📌 rowerzysta - kim? rowerzystą📌 noblista (нобелівський лауреат) - kim? noblistą Kamil jest dobrym dentystą, a jego brat Adaś jest sprzedawcą samochodów. W dzieciństwie każdy z nich chiał zostać poetą, ale wiersze im się nie udawały. Teraz Kamil jest zagorzałym (запеклим, фанатичним) rowerzystą, natomiast Adam wciąż marzy, by kiedyś zostać noblistą.І я переконана, що така кмітлива аудиторія як ви, moi kochani, звернули увагу, що прикметник у таких випадках, залишає собі своє чоловіче достоїнство закінчення (ага, треба ж zachować twarz! 😉😀) Тому і кажемо dobrYM denstystą чи naszYM kolegą.Чи важка ця тема була для вас, moi drodzy? Оцініть у коментарях у шкалі від 1 до 10 (1 - bardzo łatwe, 10 - bardzo trudne). 💋💋💋