Fuente
Це AMES: коментарі, оцінки, погляди | Кувейт звільнив ще 10-х американців з ув'язнення, довівши загальне чис...
1 400 Vistas/Alcance
2025-05-01 19:26
Mensaje №15739
Кувейт звільнив ще 10-х американців з ув'язнення, довівши загальне число до 23 за останні два місяці. Так, аж стільки громадян США там сиділо. Таким чином, це одне з найбільших звільнень американців іноземною державою за багато років. 🇺🇸🇰🇼 Серед звільнених - військові контрактники та ветерани армії США, які попалися на наркотиках та за інші злочини. Втім, більшість досі заявляють про свою невинуватість. Цьому посприяв візит Адама Белера - посланника Трампа з питань заручників. За словами Белера, кувейтці вважають США "великим союзником", але нібито "ніхто до Трампа не просив їх звільнити американців на такому високому рівні". Останнє може бути, як правдою, так і спробою підіграти его президента США з боку Кувейту. А щодо союзництва, то Кувейт дійсно має статус MNNA (Major Non-NATO Ally), тобто великого союзника поза НАТО. Це тягнеться ще з операції "Буря в пустелі" у 1991 році, коли армія Сполучених Штатів звільнила Кувейт від окупації Іраком Саддама Хусейна. Зараз, США мають там потужний контингент у 13500 солдатів на базі Аріфджан та авіабазі Алі Аль-Салем. Звідси й велике число арештантів солдатів