Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Роби бізнес укр 🇺🇦
Añadido 14 jul. 2024

Роби бізнес укр 🇺🇦

@makebusinessinua
Número de suscriptores: 397
Fotos: 1,450
Videos: 7
Enlaces: 2,470
Descripción:
Матеріали на тему бізнесу, менеджменту та новітніх технологій. Наш сайт: https://xn--90aamhd6acpq0s.xn--j1amh/ Криза - лише в голові! Займайтеся бізнесом!

👥 Número de suscriptores

397
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: 0
Promedio/Mes:: -7

👁️ Vistas promedio por mensaje

89
Promedio/Día:: 61
Promedio/Tiempo:: 108
ERR: 22.42%

📊 Mensajes por Día

0
Último día: 0
Promedio semanal: 0
Promedio por día: 0

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

Як засновнику/власнику отримувати задоволення від роботи? Відповідь проста. Займатися тим, чим має займатися фаундер. Уау, так просто? Так, так просто. У чому взагалі суть? Поки бізнес зростає, засновнику рідко вдається займатися тільки тим, чим має займатися засновник. А це якщо одним словом - розвиток компанії. Гаразд, двома словами.Коли засновник займається розвитком компанії, він бачить ту віддачу, заради якої він і засновував компанію, - те, як організація зростає, додаються співробітники, збільшується виторг, прибуток, клієнти дедалі кращі та кращі, більші та більші. Тоді він бачить результат своєї роботи. А бачити результат своєї роботи - це те, що загалом будь-якій людині приносить задоволення.Коли копірайтер пише пост, який набирає велику кількість реакцій (від лайків до продажів) - це результат його роботи. Це те, що приносить задоволення. Коли закупівельник реклами бачить продажі від реклами, підписників за оптимальною ціною - від цього він отримує задоволення. Зрештою кожна людина, яка займається тим, чим хоче займатися - вона отримує задоволення від процесу. Напевно, насамперед від процесу.Але коли людина робить чужу роботу, бачить результат чужої роботи - це приносить їй менше задоволення. Ось і фаундер, коли робить не свою роботу, він хоч і бачить результат, але розуміє, що в цей момент стоїть на місці його робота.Наприклад, вибудувати відділ продажів - це робота керівника відділу продажів. Поки його немає - це робить фаундер. Ось він вибудував відділ продажів, усе начебто добре, але поки він це робив (а це довше, ніж це робив би РОП), ніхто не займався стратегією. Начебто результат є, а задоволення немає. Тому що розвиток на місці. Хоч і вибудовування відділу продажів - це теж розвиток, але іншого роду.Чого вже говорити про ті моменти, коли фаундер узагалі пише пост, бо поки що немає копірайтера. Загалом, відповідь на запитання «як засновнику отримувати задоволення від роботи?» - це розвивати компанію і бачити, як компанія зростає. Все інше не його робота.
Як просити знижки у телеграм-адмінівПлатити 10, 15, 20% від бюджету закупівельнику - це дорого? Ні. У більшості випадків послуги закупівельника взагалі нічого не коштують. Як же так?Коли ми закуповуємо рекламу, наші закупівельники домовляються з адмінами про знижки. Зазвичай це від 10 до 40% від вартості реклами. Знижки дають з найрізноманітніших причин - за опти, знайомство, якісь поступки. Іноді й просто так дають, бо добре просимо. І виходить, що наші закупівельники не просто відбивають вартість своєї роботи, але ще й генерують додаткову вигоду клієнту. Але це пост не про нас, а про те, як просити знижки. Розповідаємо:- Не соромтеся запитуватиНіхто не вважатиме вас жебраком, жадібним, дурним. Телеграм - це бізнес, ринкова система, як вона є. Тут усе будується на домовленостях із людьми, тому адміни звикли, що їм пропонують найрізноманітніші умови. Якщо просто так попросите знижку 20 або 30% - у більшості випадків зможете скинути хоча б частину від ціни. А якщо зможете обґрунтувати знижку, адмін може дати і -30%. - Пропонуйте свою цінуЯкщо бюджет обмежений, можете писати про це безпосередньо. Адміни охоче йдуть на компроміси, особливо, коли у них не забиті всі рекламні місця. Наприклад, ви знайшли канал із прайсом у 10 000 грн. А ви прикинули і зрозуміли, що на цей канал готові витратити до 7 000 грн. Можете прямо відразу запропонувати цю ціну адміну і пояснити ситуацію - «грошей немає, але ви продайте 👉👈». - Намацуйте компромісДеякі адміни ставлять резонне запитання «а з чого мені робити знижку?» і просять що-небудь натомість. Можна запропонувати їм що-небудь прикольне - колабу, який-небудь продукт або просто змінити умови розміщення реклами. Наприклад, узяти на себе маркування та укладання договорів або розмістити рекламу на 12 годин замість 24 (це не принципово, тому що 80% людей переходять за рекламою в перші 3 години). Загалом - пробуйте. І не засмучуйтеся, якщо з першого разу не вийде домовитися про знижку. Ми й самі отримуємо їх не щоразу.
Останнім часом дедалі частіше чую про те, що штучний інтелект дуже страшний і знищить багато людей.Мова не про те, що вони почнуть нас убивати. Вони почнуть убивати професії. Швидше, вже почали. Наприклад, зараз будь-яка нейромережа, яка працює з картинками, - робить це краще, ніж 99% дизайнерів із невеликим досвідом. Навіщо платити 5000 гривень за хріновий логотип, якщо можна заплатити 500 за такий самий хріновий логотип. З іншого боку, деякі картинки, які генерує нейромережа практично безкоштовно, дизайнери малюють за 5000 за одну штуку. Або за зарплату в 80 тисяч на місяць. Така ж ситуація з копірайтерами. Більшість копірайтерів-початківців пише не краще, ніж ChatGPT. Більшість авторів пісень-початківців роблять це не краще, ніж ChatGPT. Коротше кажучи, ситуація страшна.Усім цим людям треба терміново перекваліфікуватися на тих, хто працює з нейромережею, або навчитися робити так, як нейромережа ще не вміє. Інакше є ризик залишитися ні з чим.Зрозуміло, що копірайтери, дизайнери з високими скілами (я навіть не кажу саме про найтоповіших топів, а загалом про крутих спеціалістів) поки що не бояться нейромереж. І якийсь час боятися дійсно не варто. Але як довго? Це питання.Одна з причин бунту в Голлівуді - це використання нейромереж у створенні фільмів. Вони використовують обличчя масовки, щоб їх просто копіювати з фільму у фільм. Вони використовують нейромережу, щоб на основі розробленої концепції нейромережа писала серії серіалів. За кіно мені не страшно. Тому що нейромережа легко може написати класичний трилер, класичний ромком, але чогось унікального вона ніколи в житті не придумає.... в найближчі роки три точно. За «ніколи в житті» відповідати не можу.
Чотири червоні прапори- Складно з позиціонуванням, - поскаржився фаундер ШІ-сервісу для копірайтерів- Ні, важко з головою46% стартапів заявляють, що у них немає конкурентів. Велика частина з них створюють сферичних коней у вакуумі. В акселераторі TechStars придумали 4 простих запитання, які вбивають цих міфічних тварин:1. Кому б платили клієнти, якби твого продукту не було?🚩Нікому, робили б самі. Webvan навчив людей онлайн-доставки, спалив 2 млрд.доларів і розорився. Заробили на цьому Amazon, Instacart і FreshDirect. Нову категорію створити можна, але складно, довго і ризиковано.2. Що є в продукті, чого немає в альтернатив?🚩Нічого, ми дешевші (сильніші, швидші, простіші...) на 10-30%. Від інтерфейсу SAP, Oracle, Excel кров іде з очей. Користувачі плачуть, колються, але продовжують гризти кактус. Перемогти звичку можна, але складно, довго і ризиковано.3. Які фічі дають вигоди і кому конкретно вони потрібні?🚩Всім (підприємцям, мамам, керівникам, дизайнерам...). MySpace - хотіла бути і соціальною мережею, і музичним сервісом, і медійною платформою. HP TouchPad намагався стати і бізнес-інструментом, і засобом спілкування, і розвагою для дітей. Починати зі створення масового продукту можна, але складно, довго і ризиковано. 4. У якому контексті клієнти люди будуть благати продати їм продукт?🚩Ні в якому. Їх потрібно переконати, завоювати довіру, створити попит... Збрехав або нафантазував у попередніх пунктах - продажів не буде. Segway зробили все «по науці» і чекали, що їхнє чудовисько розлітатиметься як гарячі пиріжки. У підсумку продалися китайській Ninebot, яка клепає електросамокати і втюхує мільйонами. Висновок простий: складно з позиціонуванням - пройдися по чеклисту TechStars.
Квест на суми з шістьма нулями1977 року вийшов фільм із простим як палиця сюжетом. Молодий фермер зустрічає старого відлюдника.- Знаю, що ти - обраний», - каже йому мудрець.- Ти прагнеш більшого, але в тебе внутрішній конфлікт. Сам пройшов через таке.- Є Сила. Вона дає впевненість, вищу мету і вирішить твою проблему.- Бачу, сумніваєшся. Подивися кейс свого батька та інших героїв.- Я допоможу і тобі стати джедаєм. Застрибуй у космоліт.Так Обі-Ван-Кенобі продав Люку Скайвокеру ідею служіння Опору. А режисер «Зоряних воєн» Джордж Лукас - свою компанію кіностудії Disney за 4 млрд доларів. І по ходу придумав фреймворк QUEST із п'яти кроків:1. Кваліфікація. «Ти - обраний». Відсікає нецільову аудиторію2. емпатія. «У тебе проблема Х. Розумію і співпереживаю»3. Рішення. «Шанс позбутися складності - наш продукт»4. Стимул. «Давай допоможу прийняти правильне рішення. Підемо, покажу кейси»5. Заклик до дії. «Реєструйся, плати і радій».На цій схемі заробив не тільки Лукас, а й продовжують - Salesforce, Microsoft, Adobe, Hubspot. Підходить для продуктів із довгим циклом угоди, де потрібне послідовне переконання. Забирайте і користуйтеся. Джедаї дурні не порекомендують :)
Головне питання бізнесу, всесвіту і взагалі ©Підприємці ниють, що немає продажів. І купують зв'язки на мільйон, крутих маркетологів, сейлзів, техніки переговорів...У 30-40% випадків працює - очікування позбавлення від болю активує викид ендорфінів. Але кайф швидко закінчується і починається ломка. Так і ходять тисячі «наркоманів» ринком у пошуках дедалі більш перевіреної системи. А її немає. Зате є 7 запитань:1. Що робиш краще за інших?2. Кому твоя «кращість» дає максимум користі?3. чого хоче твій клієнт?4. Який твердий результат можеш йому гарантувати?5. Яким способом до нього доводиш?6. Як допомагаєш зробити перший крок?7. Як і де розповісти про це?І дві хитрощі, про які мовчать більшість гуру:- зробити це можна тільки через гіпотези і тести- питання, як доміно. Не знайшов відповіді на перше - не знайдеш на друге.І так, плацебо теж корисне - воно дає впевненість у своїх силах і мотивацію боротися. Головне питання бізнесу, всесвіту і взагалі: вам червону чи синю таблетку? Будете шукати чи потрібна перевірена схема?
Казка про ріпку- Клієнти відвалюються. Як полагодити? - запитав стартапер- А сам як думаєш?Виросла ріпка. А витягнути її - проблема. Тоді дід покликав бабку, та - онуку, а далі - кішку, собаку, двох стратегічних консультантів і одного вухатого гуру. Поки спихали один на одного відповідальність - овоч згнив. За даними McKinsey, у цій «казці» живе 55% стартапів і малих бізнесів. Припущу, корпорації повально там.Брайан Ческі, кофаундер AirBnB, придумав собі спосіб вибратися. Усім, хто приходить до нього з проблемою, ставить шість запитань:1. Що будеш із нею робити? Передає відповідальність2. Щоб що? Перевіряє доцільність3. що конкретно і в які терміни? Створює експеримент4. Що потрібно і звідки це візьмеш? Підтягує ресурси5. Як зробити вдвічі швидше і дешевше? Оптимізує6. Що заважає приступити? Запускає рішення або новий циклТак розмотує клубок невизначеності, допомагає співрозмовнику скласти свій план. А ще непомітно передає відповідальність за проблему. Я коли прочитав - подумав: «Але ж їх легко перекласти на той самий ChatGPT». Як думаєте, спрацює? :)
А ви помітили, що в цьому світі все - контент?⠀Кіно - контент. Музика - контент. Реклама - контент. Це все зрозуміло.⠀Але уроки і моралі від батьків - це теж контент. Відмазки дітей, чому вони отримали двійку - це теж контент.Жебрак, який пише на картоні, навіщо йому гроші - теж, свого роду, копірайтер.⠀Контент означає «зміст». А зміст - це тема або суть чого-небудь.⠀Коли мама розповідає дитині, чому бити слабкого - це погано, це суть, яку вона намагається донести. Як і будь-який контент - доносить суть.⠀Ваш одяг - це контент. Ви одягаєте костюм або вечірню сукню, щоб донести суть заходу і вашого ставлення до цього заходу.Якщо ви в шортах і капцях виносите сміття - це теж контент, який відображає ваш стан просто зараз.⠀Світ більше не театр і ми в ньому не актори. Світ це майданчик, а ми в ньому контентмейкери. ⠀Коли в людини професія - створювати контент, вона ставиться до цього з повагою. Розумієте? Намагається зробити так, щоб донести потрібну суть. Робить так, щоб це було красиво, щоб це нікого не ображало тощо. Або навпаки, щоб образило. Так теж буває.⠀Було б круто, якби кожна людина ставилася до свого життя, як до контенту, який вона створює. ⠀Тоді вона подумає, чи той зміст я хочу у своєму житті?Крім того, вона кілька разів подумає, перш ніж щось *****ти. Бо його слова - це контент. І від кожної фрази залежить те, наскільки людям буде цікаво слухати його наступну фразу.⠀Ті, хто мямлять і не можуть нічого донести, працювали б над подачею.А ті, хто вічно випадково ображають рідних, подумають про кількість «дизлайків і відписок».⠀Але це все не спрацює. Бо навіть ті, хто має професію - створювати контент - найчастіше створюють дурню.І це не зміниться. Глобально не зміниться.⠀Але, можливо, для когось усвідомлення, що він контентмейкер, стане поштовхом до змін, якщо ці зміни йому потрібні.⠀P. S. Після батьків перші контентмейкери для нас - це вчителі. Ось кому точно варто було б замислитися, що вони доносять у цей світ якийсь сенс, а не просто керують дітьми, правда? Не всі такі, але 90% з тих, які мені траплялися.
SMM-нику/агентству потрібно просувати свої соціальні мережі?Коли ми займалися всіма соціальними мережами (ми і зараз займаємося, але вже як додаткова опція до Telegram), нас постійно запитували «а че це ви такі сммники круті, а у самих немає соціальних мереж». По-перше, маю сказати, що це нормально. У команди, агентства це може бути тупо другорядним завданням, тому що потрібні ресурси, в основному, людські. А якщо йде потік клієнтів, то все спрямовується на них. З іншого боку, рано чи пізно приходить момент, коли потрібно зробити свої соціальні мережі, тому краще цю справу раніше почати.Але в будь-якому разі відсутність своїх соціальних мереж не говорить про те, що SMM-шник некомпетентний. Мені говорили «це як власник Роллс Ройса їздить на Бентлі». Так от, це некоректне порівняння. Це було б коректне порівняння, якби я всіх переконував, що треба просуватися через соцмережі, а сам просувався через флаєри біля метро. Хоча це теж некоректно. Можливо, у моєму випадку це найкращий метод, а у випадку клієнта найкращий метод - це соцмережі.Якщо SMM-агентство або SMM-щик не просуває себе в соціальних мережах - це стосується тільки їх самих. Це їхня проблема. Це вони втрачають охоплення, потенційних клієнтів і так далі. Для замовника це не повинно мати значення. Якщо у виконавця є кейси, вони просували клієнтів, є релевантний досвід під ваш проєкт - це набагато важливіше, ніж їхні власні соціальні мережі. Те, що в агентства вийшло зробити круті власні соцмережі - це не означає, що вони ваш завод зможуть просунути, розумієте?Це все було раніше. Тепер ми сфокусовані на Telegram. І коли нас запитують «а де ваші соцмережі», ми показуємо свої блоги.
Причина відсутності продажів дорогих продуктів і послуг. Нова чарівна фраза у світі бізнесу і просування: «Наш продукт для платоспроможної аудиторії». Мовою підприємця означає: «Усі хочуть купити, просто грошей у них немає». Звідси висновок, що потрібні багатші люди. У хід іде преміальний чорний, високий чек і листівка до замовлення в подарунок. Ловись рибка велика і... велика. Але улову немає. Чому ж справа може бути не в гаманці клієнта? Знайти платоспроможну аудиторію, може, справа і непроста, але точно можлива. Ось тільки чи зможете ви цій аудиторії щось запропонувати? Щедрих покупців хочуть усі. Конкуренція на них висока. Підібратися до таких покупців буде не так просто. Швидше за все вони вже мають свої улюблені магазини. Та й з грошима вони розлучаються не так охоче, як хотілося б. Вони раціональніше підходять до витрат. А от як стати тим, ким вони могли б зацікавитися? Згадайте - у кого люди купують? Хто зручніше, приємніше і швидше вирішує проблему. Коротше, якість продукту і сервіс. І якщо ще раз докрутити параметри, то, може, і вже не буде потрібен товстий гаманець клієнта. Тому що за високою ціною має стояти висока якість. Вам вона під силу? Переплачувати за преміальний чорний точно ніхто не захоче. Не варто гнатися за великим цінником. Оцініть ще раз продукт, шлях клієнта до його купівлі. Коли продукт хороший і ми правильно доносимо його цінність людям, та й ще обслуговуємо на п'ять із плюсом - гроші знаходяться. Айфони купують навіть у кредит. Питання платоспроможності аудиторії спірне. Не завжди проблема у відсутності грошей, може просто немає мотивації купувати у вас.