Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Харків для Людей | Павло Храмов
Añadido 14 jul. 2024

Харків для Людей | Павло Храмов

@kharkiv_for_people
Número de suscriptores: 3 343
Fotos: 5,700
Videos: 586
Enlaces: 3,420
Descripción:
Блог Павла Храмова про Харків, транспорт, урбаністику Запропонувати пост можна тепер за допомогою нової функції — написати на канал. Її знайдете внизу. Мої соц. мережі - https://linktr.ee/pavlo.khramov
Fuente

Харків для Людей | Павло Храмов | Якщо ви повернетесь у Харків та захочете прогулятись улюбленим Павлови...

Logotipo de la comunidad de telegram - Харків для Людей | Павло Храмов Харків для Людей | Павло Храмов @kharkiv_for_people
1 180 Vistas/Alcance 2026-03-07 17:48 Mensaje №7729
Якщо ви повернетесь у Харків та захочете прогулятись улюбленим Павловим Полем, то, можливо, як і я будете засмучені…Сьогодні гуляли по Павловому Полю в рамках проєкту «Лабораторія мрій». Прогулянка зіпсувала мені настрій.Ми знаємо, що цей район був дуже успішним. Не дарма тамошня нерухомість була такою дорогою. Здебільшого радянська середня поверховість, непоганий доступ до транспорту, парки, офіси та державні установи створювали збалансоване середовище, яке приваблювало. Чимало хто готовий був платити більше, аби оселитись в хрущівці — такій само як на ХТЗ, але саме в цьому районі. Там вирувало життя: ресторани, кав'ярні, навчальні заклади, крамниці, різноманітні сервіси… Все це генерувало пішохідний трафік. Район був живим. Тепер це не так. Біля будівлі Plarium нікого нема. Офіси порожні. Від минулих крамниць залишилось відсотків десять у кращому випадку. Лише деякі поодинокі елементи нагадують про минулу заможність цього району. Людей значно менше і звички їх вже інші.Раніше, можливо, мені так здавалось, не було стільки паркувань на газонах у дворах. Тепер це майже норма. Замість молодих заклопотаних студентів — гуртожитки з ВПО. Деякі гуртожитки просто порожні. Середовище мертве.Здається, що після Північної Салтівки та Олексіївки, саме цей район найбільше втратив своє обличчя.Ви скажете, що не час скиглити та сумувати за минулою величчю, і будете абсолютно праві. Але засмучує насправді інше питання — чи повернеться туди колись життя, яке можна порівняти з умовним 2021?На жаль, у мене немає щодо цього ілюзій. Цей район значною мірою формували айтівці та студенти. IT як кластер, якому потрібні великі офіси, більше не існує. Студентів стільки вже не буде.Мій настрій псується не тому, що чимало креативних людей поїхало з Харкова назавжди. Зростають нові! Він псується тому, що місто не робить нічого, щоб вони сюди повертались та залишались ті, що є. Воно грається в патерналізм, який не цікавий людям, які здатні самі собі забезпечити дозвілля. Міська влада нав'язує нашому місту сіре майбутнє з провінціальною долею.Чи скоро у Харкова з'явиться шанс подібний до IT буму 2000-х? Він міг бути в МІЛТЕК, особливо враховуючи, що нові війни у світі — це тепер норма, а у Харкові чимало технічних кластерів, але наша міськрада робила все, щоб тримати військових якомога далі від впливу на місто. Тому очікувано цю роль на себе забрали міста, які мають й інші переваги — логістику. Коли у Харкова з'явиться нове Павлове Поле? Та тут хоча б це утримати не порожнім…🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись