📚 1/2 “Гнів і світанок”, дилогія «Гнів і світанок»👤 Рене Ахдіє📖східне роментезі, ретелінг🌅Мої враження 🏹Я чомусь думала, що ця книга буде не роментезі, а складним політичним романом. Натомість виявилось, що це роментезі, ще й дуже сиро написане. Тут замало описів і роздумів героїв. Так, я розумію, що це перша книга авторки, але скажу чесно — я мучилась, читаючи цю історію.Я не відчувала героїв, не співпереживала їм, не відчула хімії. Подекуди навіть не розуміла, як вони виглядають і скільки їм років — особливо це стосується головного героя.Мене дуже вибісило, що героїня мала чітку мету — помсту, але забула про неї буквально вмить і раптово почала симпатизувати своєму ворогу. І це при тому, що між ними майже не було діалогів: вона фактично нічого про нього не знала, а вже «поплила». І це я ще мовчу про те, що в неї взагалі-то є інше кохання.Другорядні герої були потенційно цікаві, але, на жаль, так і залишилися пласкими й картонними, як і головні.Єдиним по-справжньому емоційним моментом стали листи Халіда — лише через них я підвищила оцінку до 3.Хоч зараз я ловлю себе на думці, що задум у книги непоганий і мені навіть цікаво, чим усе це завершилось, повертатися до такого слабкого тексту я вже не готова.⭐️3/5⌨️ РМ🌟 ❔Читали цю книгу? Плануєте читати цю дилогію?
📚 2/4 “Скарлет ”, цикл Хроніки Місяця👤 Марісса Маєр📖 ретелінг, наукова фантастика, янґ-едалт ⚠️слід читати книгу по порядку, бо це цикл👩🦰Мої враження 🐺Після першої книги я реально думала продавати цю серію. І дякую всім богам читання, що я все-таки вирішила глянути одним оком, а що ж там буде далі. Мене підкупив один коментар, що тут буде гарний чоловічий персонаж — Капітан. Ну і хто я така, аби не піти й не оцінити чоловіка?Але все склалося зовсім інакше. Я безповоротно закохалася у Вовка — сором’язливого, замкнутого, але дужого хлопця, з яким мутно й небезпечно, та водночас він викликає довіру.Хочу відмітити, що в цій книзі навички авторки у письмі набагато-набагато покращилися, і для мене це було приємною несподіванкою.Скарлет — сильна, запальна героїня, яка шукає свою бабцю, що зникла, і правоохоронним органам до цього, м’яко кажучи, не дуже є діло. Їм аби справу закрити. Авторка мене просто підкупила тим, як розгорнула казку «Червона Шапочка» в умовах космосу та ще й вплела її у вже знайому нам «Попелюшку» (перша книга). Подобається, як цей цикл створює накопичувальний ефект і поступово розгортає перед нами пригодницький сюжет з екшеном.І ось я вже пищу від того, наскільки смачно це було зроблено. Паралельно ми продовжуємо читати історію Сіндер, бо це все — одна велика історія з розкриттям таємниці. І це ще один величезний плюс: як авторка продумала сюжет і зв’язала всі лінії між собою.Хімія між Скарлет і Вовком — просто вогінь! 🔥Тут був лише один поцілунок 💋, а мої щічки горіли від пристрасті. Ця частина для мене поки що найкраща. Саме вона змусила мене полюбити всіх героїв і по-справжньому відчути троп «віднайдена сім’я».🧑✈️Капітан виявився смішним, але авторка трохи робить його дурненьким. Не зовсім мій типаж. Втім, як я розумію, герої тут на будь-який смак. Ця частина вже не така наївна й казкова — тут більше напруги і є сцени насильства.Також цікаво спостерігати, як авторка поступово вводить нових персонажів, а потім дає їм повноцінний ефірний час у книгах з їхніми іменами в назві, але при цьому ні на мить не зупиняє основний потяг «Кая і Сіндер».Дуже гарно підняті соціальні теми: прийняття ідентичності, прийняття інших, культурна й расова різноманітність.Читаю далі про пригоди між місячанами та землянами!PS насправді я вже майже дочитала третю книгу «Кресс» ⭐️4,5/5⌨️ Ранок/ReadBerry ❔Читали цю книгу? Плануєте читати цей цикл?
Подивилась я фільм 🍿«Люди, яких ми зустрічаємо у відпустці». Це моя улюблена книга у авторки, бо так багато в чому пізнаю себе і книга мені дуже відгукується. Хоч я плакала, але це не заслуга фільму❌ а лише тих меседжів, які були вкінці: про не боятися бути собою з твоєю людиною. Та людина і є твій дім! Багато моментів було пропущено і не зрозуміло, якщо не читати книгу, зокрема коли Поппі думає, що вона завагітніла. Там важливий момент, що Алекс побачив як вона злякалась, а його мати померла від пологів і зробив вазектомію, бо мав страх, що його половинка може постраждати. І по книзі він дуже був уважний до героїні і робив багато моментів аби турбуватися про неї. Наче було непогано зображено тривожного Алекса, але хотілось більше його страхів, бо він реально був не мачо меном. Мені здається багато класних діалогів також не увійшло у стрічку. Картинка яскрава і гарні! Том Блайт дуже сексі, я не могла відрізати очей від нього😁Можливо, якби я не читала книгу оцінка була б вищою. Оцінка фільму ⭐️3/5❔Ви дивились? Читали?
📚 1/4 “Сіндер”, цикл Хроніки Місяця👤 Марісса Маєр📖 ретелінг, наукова фантастика, янґ-едалт ⚠️Це цикл і першою книгою ви не зможете обмежитись, чи читати не по порядку. Я цього не знала. 🦾Мої враження 🦿Любителі ретелінгів про Попелюшку і наукової фантастики — зверніть увагу на цю книгу. Але майте на увазі: це не миленьке чтиво. Тут є подекуди доволі страшні описи впливу чуми на людей і відчуття війни, що стоїть на порозі.Мені дуже сподобався цей свіжий подих у знайомій казці. Головна героїня — 16-річна кіборгиня, яка працює механіком і фактично утримує свою опікунку та двох названих сестер, бо юридично є їхньою власністю. Кіборгів тут узагалі не дуже вважають за людей — це другосортні громадяни. Ідея сильна, але мені хотілося б більше пояснень, чому світ дійшов до такого. Водночас ставлення до героїні з боку оточення і так званих «родичів» було просто нестерпним і несправедливим. Авторка вклала в образ мачухи максимум негативу й огиди — я відчувала до неї дику ненависть, цей момент працював на всі 💯 Звісно, тут є й очікуваний бал, який іноді мені взагалі не ліпився до цього майбутнього. Він виглядав як вимушена данина канону — місце, де просто мало щось статись. Окрім землян, у світі є ще місячани — прекрасні обличчям, але чим більше ми про них дізнаємось, тим менше вони захоплюють. Хоча, як то кажуть, не все так однозначно.Ще один момент, який мені справді сподобався, — чума (звучить дивно 😅). Пошесть тут активно набирає обертів і є однією з ключових причин дій героїні. Але, як на мене, цих дій було замало. Хотілося, щоб усі причетні більше докладали зусиль до пошуку антидоту.Ще бісило, що героїня дуже довго відклала ремонт робота-андроїда принца, хоча подумала, що там щось дуже важливе. За довгий термін виконання роботи і сервіс лишаю Сіндер не схвальний відгук🤣Кай — він же принц, він же хлопець, на плечі якого падає купа випробувань і політичних рішень. Я йому не заздрю, бо становище в нього важке. Але водночас я очікувала від нього більше мудрості й розважливості. Хоча, будемо чесними… ну яка мудрість у 18–19 років?Між героями була правдоподібна симпатія, але от те, як вона переросла у глибші почуття, здалося мені не зовсім переконливим. Найбільше мене дратувало тим, що герої не могли довіритися і поділитися своїми таємницями чи фактами про себе. Це спростило і вирішило б багато моментів. Авторка дуже вдало передала безвихідь і несправедливість, з якими стикаються головні герої, — я реально псіхувала, читаючи. Водночас мені бракувало більшої логіки в діях героїні. Типу, окей, вона хоче втекти, але виглядало так, ніби вона не до кінця продумала всі деталі для такого техногенного світу.Те, що багато чого тут передбачувано, — навіть говорити не варто. І я маю на увазі не казкову складову, а один конкретний сюжетний момент, який нам просто безсоромно злили, хоча з нього могла б вийти дуже сильна інтрига.Водночас залишається багато таємниць, зокрема те, як героїня стала кіборгом, адже вона нічого не памʼятає. Я чомусь думала, що ця книга дасть усі відповіді, але виявилось, що це цикл, і шукати їх доведеться вже в наступних книгах.Загалом ця книга мені більше сподобалось ніж не сподобалась, але хотілось трохи більшого з таким сюжетним потенціалом. ⭐️3,5/5⌨️ Ранок🌟/ReadBerry 🌟❔Читали цю книгу? Плануєте читати цей цикл?
📚 2/3 “Тенета війни”, трилогія Літопис Сірого Ордену👤 Павло Деревʼянко📖 українське фентезі, альтернативна історія ⚠️ далі можуть бути спойлери до першої книги. ⚔Мої враження 🐺Ця частина мені сподобалась трохи більше, ніж перша, але для мене це все одно не «вау», як кричать повсюди. Так, це хороше українське фентезі з гарними темами: ПТСР, моральний вибір, зради, захист сімʼї та Батьківщини, внутрішні демони тощо.Я не читала анотації, тому для мене стало сюрпризом, що між подіями першої і другої книг пройшло 7 років і що головні герої пережили так багато. Війна їх перемолола, і вони дуже змінились. Було цікаво читати про долю всіх персонажів та родинні звʼязки, які вони створювали.Якщо в першій книзі мені найбільше подобався Северин, то тут він мене розчарував. Натомість моїми улюбленцями стали Пилип, Ярема і Савка.Я розумію, що сімейні стосунки показані відповідно до того, як жили раніше, але від цього не менш боляче й неприємно бачити, якими батьком і чоловіком показали Гната та Северина.Минулого разу я багато наговорювала на Ліну, але в цій книзі хочу визнати — тут вона нормальна.Із жіночих персонажок моя нова любов — Сильвія.Савку мені було дуже шкода, але дуже цікаво спостерігати за його діями, тож я відчуваю, що цей герой ще більше розкриється далі.Сюжет цієї частини побудований цікаво: з перших сторінок ми розуміємо, що буде велике лихо і зрада — і, на жаль, це все справджується. Для мене це не стало великим здивуванням: я досить спокійно читала всі повороти, бо вони були логічні і навіть передбачувані. Навіть наприкінці я не надто зреагувала на всі ті вбивства, бо очікувала цього. Хоча відчуття безвихідності я отримала з повна. Мені б дуже хотілось, щоб книга влаштувала мені емоційну мʼясорубку, але цього не сталось. Я не плакала взагалі. Серце не розтрощене, але маю надію на третю книгу.Чи буду я радити цю книгу? Звісно.Але чи стане вся трилогія моїм бестом — питання відкрите. Третя книга покаже.⭐️4,25/5⌨️ ВСЛ 🌟 ❔Читали цю книгу? Хто ваші улюблені персонажі?
😉 1/3 “Фантазма”, серія Лихі ігри👤 Кейлі Сміт📖 готичне паронормальне роментезі🔞 😉Мої враження ⭐️Навіть не знаю, з чого почати, аби описати свої враження.Це ніби взяли непогані інгредієнти з «Каравалу» та «Королівства Нечестивих», але не дотримались правил приготування — і в результаті вийшла настільки прісна страва, що я ледь її «доїла» ☠Це така пластмасова книга, що не викликала в мене майже жодних бурхливих емоцій. Я б навіть оцінила її вище, якби вона мене бісила чи хоча б викликала негатив, а так — настільки порожньо, що я навіть не змогла по-справжньому поемоціонувати на цю історію.😭Пафос у репліках тут просто зашкалює і взагалі не клеїться до готичної середньовічної атмосфери.⚔Змагання у цій «Фантазмі» — ще одне розчарування. Настільки, що тепер якийсь час я не хочу читати про змагання взагалі.Наче герой і мав би мені сподобатись, але я вперше в житті пропускала сцени 18+! Уявіть 😔Пропускала, бо це було нестерпно нудно, а хімія між героями просто не спрацювала.Будь ласка, не порівнюйте цього героя з Драко — він навіть не бліда копія.Голос у голові, він же ОКР героїні, ще якось тримав мою увагу, але для мене це так ні до чого цікавого і не привело.Світ «Фантазми» мав бути жорстоким і захопливим, але таким не став, бо він просто не розписаний 📖Головна інтрига книги була зрозуміла майже одразу, а потім авторка ще й кілька разів її повторила — щоб раптом вам точно не здалось😉Було кілька розділів наприкінці, де мені справді стало цікаво, тож лише за це я й ставлю цю оцінку. Бо загалом я абсолютно розчарована книгою і тим, що витратила на неї час😉 ⭐️2/5⌨️ Лабораторія 🌟 ❔Читали цю книгу? Плануєте?
📚 1/3 “Світло згасло”, серія У темряві👤 Навесса Аллен📖 дарк ромком🔞 ⚠️ ознайомтеся з усіма тригерами📎Кожна книга про інших героїв. 🔪Мої враження 💀Після другого прочитання мої враження залишились тими ж, але я все-таки вирішила підняти оцінку — як би дивно це не звучало — за адекватність героїв у дарк ромкомі.Ну от реально, я ще не читала дарк ромком, де герої так круто і свідомо роздумують над своєю поведінкою та над тим, чому їм подобається той чи інший кінк.Джош — просто ред флег серед сталкерів 💀Так, звучить дивно, знаю, але це правда. Він той сталкер, який поважає кордони своєї переслідуваної «жертви», і його ставлення до героїні реально змушувало мене ним милуватись. Він милий і домінантний саме там, де треба. Я не знаю, як авторка змогла в правильних пропорціях поєднати сталкера й адекватного чоловіка, який реально боїться стати таким, як його батько.Мені дуже сподобались описи лікарні та пояснення того, з чим стикається героїня як медсестра травматології. Це добре передає її емоційний стан, і я, як людина далека від цієї сфери, ніби реально усвідомила, які складнощі переживають медичні працівники.Я щиро сміялась, читаючи цю історію. А оце героя «татусь і матуся» котика — ледь мої яєчники не спровокували передчасну овуляцію. Це було ну дуже мило! І це при тому, що я навіть не маю домашньої тваринки.Я спеціально не шукала акаунти з контентом про гарячих чоловіків у масках, але бачила, що інші знаходили 🫦 Проте в книзі опис цього кінку дуже детальний, і це дійсно досить гаряче.Ще хочу зауважити, як реалістично повела себе героїня, коли усвідомила, що це сталкерство, — вона не кинулась одразу до героя з розкритими обіймами, і це великий плюс.Але, як і минулого разу, мені все ще не сподобався момент із родичами героїні та оця лінія з мафією. У моїх смаках цього тут взагалі не мало б бути. Я люблю таке читати окремо, а тут для мене це тільки зіпсувало історію.Ще один мінус — обʼєм. Знову авторки не можуть кінчити вчасно. Я б сміливо мінуснула сторінок сто.Трохи дошкуляв і наш переклад, але це вже побажання до видавництва.Тож попри всі мої зауваження я дуже раджу читати цю унікальну історію. Кращого дарк ромкому я поки що не читала.⭐️4/5⌨️ Bookchef 🌟 ❔Читали цю книгу? Плануєте читати?
📚 2/2 “Ненавидіти Адама Коннора”, серія Кохання & ненависть👤 Елла Мецз📖 любовний роман👀Мої враження 👦 Я думала, що ця книга мені точно сподобається, адже я знала тропи і спеціально читала саме другу книгу серії. Але життя мене не готувало до сімейної мелодрами рівня СТБ 🤦🏻♀️Хочу відмітити переклад та оформлення книги — тут усе чудово.Сюжет мав бути цікавим, адже у нас не так багато книг, де головний герой — актор. Героїня на початку була досить іронічна і зухвала, але далі щось пішло не так, і вона почала мислити як уперта підлітка.Спочатку реально було цікаво спостерігати за їхньою ненавистю, але кохання в героя виникло настільки раптово, що я ніби пропустила цілий розділ.Адама змалювали дійсно хорошим батьком, який дуже тривожився за свого сина. АЛЕ! Абсолютно раптово він спокійно довіряє свою дитину чужим людям. Як на мене, авторка мала б значно довше тягнути з цим стрибком.Досить прикольно розвивався сюжет про стосунки з колишньою дружиною Адама і її взаємини з сином. АЛЕ! Потім там таке накрутили, що я просто крінжувала. І на фоні цього крінжу менший крінж уже навіть видався неочікувано нормальним. Саме через один поворотний момент я поставила 3 ⭐️, а не 2.Стосунки між героями загалом розвивались дивно і нелогічно. Якщо не боятись спойлерів поясню на прикладі: Героїня дізнається, що вагітна від колишнього. Це зʼявляється в тексті як сніг на голову, ніби цю ідею придумали просто на ходу.Вона приходить до героя, каже йому про вагітність і… каже «трахни мене», хоча до цього між ними взагалі не було сексуальної взаємодії. Для мене це дуже дивно.Тут мав би бути перелом у стосунках: що тепер робити, бути чи не бути разом, у неї ж дитина від іншого.А ще перед цим він сказав, що займеться з нею сексом лише тоді, коли вона визнає, що він їй подобається.І от вона приходить, каже: «я вагітна», а він — нуль реакції, ніби вона сказала, що чай попила. І вони просто займаються сексом.Я щось не розумію. Де драма? Бо це мало б бути драматично, а вони зробили вигляд, ніби вона просто чхнула 😁Того для мене мінус авторка і серія книг.⭐️3/5⌨️ Glimmer❔Читали цю книгу? Плануєте читати цю серію?
Букшеф показав свої видавничі плани у 2026 році і я очікую деякі книги!Звісно, я очікую продовження «Ртуті» – «Brimstone» сподіваюсь видадуть у цій обкладинці 😍Далі дарк історії і деякі я вже читала. Зокрема, «God of Malice» - закріплюю відгук. Мені більше сподобалось частина 6. Також дивіться відгук☺️Читатиму продовження «Світло згасло» ➡ «Caught Up», бо це прикольний досвід. Мене зацікавили ще: «Captive» — це інтенсивна темна романтика про жінку, яка опинилася у полоні і змушена взаємодіяти з чоловіком, що її ненавидить, але між ними поступово спалахує складне та суперечливе кохання. 💋Тропи: ⛓️Dark romance / токсичні стосунки ⛓️Від ворогів до коханців ⛓️Вимушена близькість ⛓️Кримінальний світ і мафія Але таке враження, що я її починала 🤔 Indigo Ridge — це романтичний роман із елементами детективу, про жінку-поліціянтку та племінника найвпливовішої сім’ї містечка, між якими розгорається роман навіть попри робочі та соціальні перешкоди, перша книга серії The Edens.Тропи: 👮♀️ Від ненависті до кохання👮♀️Маленьке містечко 👮♀️Випадкова ніч стає початком чогось серйознішого👮♀️Таємниці містечкаВас щось зацікавило? Можливо ви вже щось читали?
📚 2/3 “Покатаймося”, серія Вимкни світло👤 Сімона Солтані📖 спортивний любовний роман🔞 Поки я очікую новий сезон Формули 1, вирішила почитати спортивний любовний роман, і одразу кажу — Формула тут більше на фоні.Я вже мала досвід читання іншої романтичної книги про цей вид спорту і навіть з неї більше дізналась про Формулу 1, але «Покатаймося» не варто брати тру фанатам гонок. Одразу кажу, я читала лише другу частину і мені було ок. Книга не погана, але я не скажу, що згадаю її через деякий час чи буду комусь радити.Я люблю тропи спонтанне весілля у Лас-Вегасі, фіктивний шлюб та вимушена близькість, але, як на мене, авторка приділяла час не тому, чого всі хочуть — хімії між героями і тому, як вони уживаються разом. Цього тут було якось мало. Хоча герой такий грін флег, що хоч до рани прикладай. Він дуже поважав кордони героїні і це було добре описано. Але як на мене цій парі не вистачало перчика.Сподобалось, що герой тут навіть не чемпіон Формули 1, а такий собі середнячок.Ця історія мене не зачепила аж так, хоча читалась легко.Було дуже багато драми «чи це все справжнє» і «я не можу його покохати, бо мені знову розібʼють серце», але я вже подібне читала — і в кращому виконанні.Мабуть, я вже балувана і багато читала хороших любовних романів, того поки знову повертаюсь до Ліз Томфорд. ⭐️3/5⌨️ КСД❔Читали цю книгу? Любите спортивні любовні романи?