Вчора вся Україна згадувала трагічні та героїчні події пов’язані із захистом Донецького аеропорту, який 242 дні поспіль утримували та боронили легендарні Герої-воїни – «Кіборги»!Сьогодні зранку колектив нашої адміністрації, а також багато наших друзів долучились до загальнонаціональної хвилини мовчанням в пам‘ять про Героїв - Захисників Донецького аеропорту.Саме в ніч з 20 на 21 січня 2015 року, відбулись найтрагічніші події цієї битви - підрив аеропорту, який завдав найбільших втрат нашим Захисникам.Щороку, 21 січня традиційно проходить панахида в пам'ять полеглих Захисників!З дуже щирою та зворушливою промовою виступив Олег Дурмасенко - батько одного з легендарних «Кіборгів» з Оболоні Олексія Дурмасенко.Я впевнений, що ще багато поколінь українців будуть пригадувати цю битву, як один з перших прикладів незламності українських воїнів та здатності нашої держави до спротиву!Серед «Кіборгів», які обороняли Донецький аеропорт, є також багато наших добрих друзів та людей які багато зробили для нашого району, це Анатолій Олексійович Свирид, старшина Збройних сил України, учасник антитерористичної операції на сході України, учасник бойових дій в битвах за визволення Київської області та нині голова ГО «Серця Кіборгів», Віталій Анатолійович Баранов - підполковник Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Учасник Боїв за Донецький аеропорт. Життя якого обірвалось 8 жовтня 2023 року від серцевого нападу на околицях міста Сіверськ Бахмутського району Донецької області. На момент смерті він був командиром 206-го Окремого батальйону Територіальної Оборони ЗСУ.Також серед легендарних оболонців та учасників битви за Донецький аеропорт, хочу відзначити Марченко Олексія Володимировича, який до останнього намагався врятувати поранених товаришів та героїчно загинув в бою. Оболонь повинна знати своїх Героїв і ми назавжди вдячні за відважність кожного Захисника. Саме завдяки таким як вони, наша країна змогла вистояти та в цю хвилину виборює свою Свободу та Незалежність!Наш район продовжує системно розвивати культуру вшанування наших Героїв, дякуємо усім хто долучається до нас!
Сьогодні за результатами нашого конкурсу художнього мистецтва «Оболонь:історія та сучасність» ми провели чудову зустріч з усіма учасниками та переможцями!В першу чергу хочу подякувати кожному учаснику за ваші зусилля, дивлячись на кожну картину було зрозуміло, що ви вклали всю душу у свої роботи! Кожен з вас надзвичайно талановитий та кожен заслуговує бути переможцем.Тож, з радістю хочу оголосити результати та зауважити, що з огляду на невеликий розрив голосів між чотирма учасниками, було прийняте рішення оголосити переможцями конкурсу, 4 роботи, а саме: - Робота № 11 - «Українці тут» - Путра Єлизавета, учениця Ліцею № 252 імені Василя Симоненка;- Робота № 19 - «Битва з драконом» - Швецова Аріна, учениця Ліцею № 245 «ГЕЛІКОН»;- Робота № 54 - «Освячена Оболонь» - Плиган Діана, учениця Ліцею «Оболонь»;- Робота № 37 - «Захід сонця на Оболоні» - Білоус Яна, учениця Ліцею №194 «Перспектива».Крім того, в номінації «Приз глядацьких симпатій» завдяки вашим голосам у грудні на виставці робіт в галереї Бібліотеки імені Героїв Небесної Сотні для дітей було обрано переможцем ученицю 6-А класу Ліцею № 245 «ГЕЛІКОН» Бондарєву Аліну!Кожен переможець отримав грошову стипендію у розмірі 10 000 гривень від партнерів та спонсорів конкурсу - Адвокатського об'єднання «MITRAX», моїх друзів та колишніх партнерів.Також, кожен учасник чиї роботи були виставлені в галереї Бібліотеки імені Героїв Небесної Сотні для дітей, а також усі 20 фіналістів, які увійшли в фінальне голосування, отримали сертифікати за допомогою яких вони зможуть придбати собі знаряддя для розвитку свого творчого потенціалу!Хочу окремо нагадати, що за згодою авторів робіт, ті роботи, які увійшли у фінал конкурсу, буде опубліковано в книзі про Оболонський район, яка буде присвячена 50-річчю нашого району та яка вийде вже навесні цього року!Дякую нашим чудовим керівникам та колективам Відділу культури та Управління освіти, які підтримали цю ініціативу та дуже круто організувати конкурс!Величезна подяка нашому творчому журі: Горбуновій Аллі Борисівні - Президенту Міжнародного благодійного фонду Соняшник, Гулі Евгену Петровичу - Заслуженому діячу мистецтв України, Осадчій Аллі Миколаївні - докторці філософії з дизайну, Комісарову Сергію Валентиновичу - співзасновнику Міжнародного арт-об'єднання "Повертайся живим, Журавель-Змєєвій Лілії Сергіївні - доктору філософії за спеціальністю 022 Дизайн, Стрельцовій Світлані Вікторівні - в.о. завідувача кафедри дизайну інтер'єру, міського середовища і ландшафтного мистецтва Науково-дослідного інституту дизайну і реклами НАКККІМ, Дмитренко Наталії Віталіївні - доктору філософії, доценту кафедри образотворчого мистецтва. Також я дякую крутим керівникам Управління освіти Олександру Царікова та Відділу культури Ользі Бондарчук! У нас в районі сформувалась дійсно сильна та крута освітньо-культурна команда! До зустрічей в нових цікавих проєктах!
В Оболонському районі на жаль продовжуються трагічні дні, ми знову прощаємось з нашими Героями.10 січня 2025 року ми провели в останню дорогу Глибовця Павла Петровича, який колись навчався у нашому Ліцеї №8, проживав своє життя в рідному Оболонському районі та звідси пішов боронити країну у складі 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади на посаді стрілець-снайпер. На жаль 04 січня 2025 року його життя обірвалось під час виконання бойових завдань поблизу населеного пункту Руське Порічне Суджанського району.14 січня 2025 року Оболонь попрощалась з Шевчуком Романом Вікторовичем, випускником Ліцею № 214 та гравцем футбольної команди Зміна Оболонь. В червні 2024 року Роман був призваний в Збройні Сили України. У складі 47-ї окремої механізованої бригади «Маґура» він захищав Україну на Покровському напрямку, а далі був передислокований в Сумську область та брав участь в Курській операції. 04 січня 2025 року при виконанні бойового завдання, під час евакуації пораненого бійця Роман загинув!Сьогодні, 15 січня 2025 року ми віддали честь Кухаренку Дмитру Васильовичу, який також був випускником Ліцею №8. Він захищав країну в складі 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади. На превеликий жаль, 05 січня 2025 року поблизу населеного пункту Погребки Суджанського району Курської області, його життя обірвалось під час виконання бойового завдання.Неможливо вимовити той біль та смуток, який відчувають близькі та рідні наших Героїв!Наш обов'язок шанувати та пам'ятати кожного Захисника України, який віддав найцінніше за світле майбутнє нашої держави. Кожен з нас має бути вдячним та намагатись підтримувати родини таких Героїв, адже вони виховали найхоробріших, відданих та відважніших синів нашої держави!Слава нашим Героям! Ми будемо шанувати пам'ять кожного з них та обов'язково допомагати й надалі Захисникам які в цю хвилину боронять нашу країну!
Сьогодні Оболонська РДА втратила вірного хвостика - собачку Люсю, яка від народження проживала у будівлі нашої адміністрації та яку знали усі місцеві жителі.Її любив та піклувався про неї весь колектив адміністрації, багато наших відвідувачів любили з нею гратись, фотографуватись та підгодовувати смаколиками.Вона стала талісманом Оболонської адміністрації та дуже вірним другом! Надзвичайно чемна та доброзичлива собака, яка любила діток.У неї цікава доля, вона пережила не одного голову адміністрації, її мама також жила в Оболонській адміністрації та народила 6 цуценят, з яких вижила лише наша Люся!Люся з нами пережила найважчі часи повномасштабного вторгнення у 2022 році. На її очах Оболонський район пройшов великий шлях!На жаль, близько року тому, Люся захворіла і знову місцеві мешканці та працівники зробили все, щоб трішки продовжити її життя поруч з нами!Дякуємо нашій хвостатій подружці за дружбу та радість, яку вона дарувала протягом 15 років кожному, хто ступав на поріг адміністрації!Фото взято з відкритих джерел та особистих фото-архівів працівників.
Кожного року в Оболонському районі відзначають велике християнське свято – Водохреща. Традиційно ми намагаємось перетворити це свято на справжній культурний захід, який об’єднує громаду нашого району й не тільки. До організації заходу долучилась супер активна киянка Анабелла Моріна, наш Відділ культури Оболонського району та талановиті учні наших Дитячої школи мистецтв №5 імені Льва Венедиктова, Дитячої музичної школи №37, Дитячої музичної школи №39, Дитячої музичної школи № 36 та Дитячої музичної школи №40, які подарували присутнім святкову атмосферу завдяки своїм виступам. Дякуємо також нашим друзям з ТЦ Gorodok Gallery за участь в організації нашого заходу!На заході також пройшло освячення води озера Йорданське, до якого долучились жителі району, наша чудова та згуртована освітня родина та представники Оболонської РДА! Свято Водохреща – це не лише можливість долучитися до духовних традицій, але й насолодитися чудовою музикою та відчути єдність усіх учасників заходу. Окрема вдячність Захисникам з військової частини 3078 - Центральна база забезпечення головного управління Національної гвардії України, які змогли разом з нами провести цей день та зануритись в освячену воду Йорданського озера.Щиро дякую усім, хто долучається до нас щороку, адже саме для вас ми намагаємось створити навіть у ці складні часи, атмосферу свята та єднання!
Сьогодні у наших друзів у Dream відбувся чудовий захід, організований Відділом культури, Громадською організацією «Україна. Культура. Світ» та Управлінням освіти.Щиро дякуємо директорам освітніх закладів та батькам, які долучили своїх дітей до Благодійної ковзанки!Завдяки підтримці відомих тренерів з фігурного катання (Юлії Бікбової, Вікторії Блаженової, Аліси Романенко) сьогодні відбулися благодійні заняття на ковзанці для дітей.Діти мали змогу спробувати себе в цьому чудовому виді спорту та весело провести час!Окрема подяка за несподіваний виступ юних фігуристок зі збірної України олімпійського резерву.За музичний настрій події відповідали Руханкомен, Юрій Пустовіт та Тіна Петрів.Як і більшість наших ініціатив, цей захід мав благодійну мету!Збір коштів спрямований на підтримку нашого друга — Дмитра Лісного з позивним «Лєший», командира 1-ї штурмової роти 244 батальйону 112 бригади ТрО.Дмитро отримав важке поранення на Харківському напрямку, внаслідок якого було розтрощено ногу від стопи до коліна.Збір триває! Закликаємо всіх долучитися до підтримки! Посилання на збір.Я також особисто долучаюся до допомоги.Щиро дякую всім організаторам і учасникам заходу! Ми провели цей суботній день у чудовій і дружній атмосфері!ФОТО ЗАХОДУ
Друзі, ось і цей 2024 рік добігає свого завершення. Переконаний, що це найважчий та найтемніший рік за всю історію нашої Незалежності, навіть немає бажання описувати в деталях чому.Просто хочу щиро подякувати усім, хто не втрачає оптимізму, єдності та віри у майбутнє нашої держави, віри у себе, своїх побратимів, близьких та колег, адже розумію, що суспільство, в цілому, та майже кожна окрема людина, перебуває на межі своїх можливостей!Люди - наша найбільша цінність! Мене оточує велика кількість неймовірних людей! Наша команда багато чого реалізувала у 2024 році. Було чимало яскравих подій, вирішено багато складних питань, реалізовано, чи покладено початок реалізації, багатьох складних, але необхідних проєктів, зокрема стратегічних та інфраструктурних. Звичайно, є і таке, що реалізувати не вдалося, проте, є чітке розуміння, як виправити і це.Були і болісні втрати найкращих… Світла памʼять і слава кожному загиблому Герою! І низький уклін кожному Герою, який у цю хвилину боронить наші кордони від ворожої навали! Запевняю, що наша команда продовжить допомагати війську не збавляючи обертів! На 2025 рік у нас великі плани, буду щасливий реалізовувати їх разом з кожним із вас!Хочу побажати усім нам, щоб наступний 2025 рік був роком фундаментальних змін у світі та, в першу чергу, в нашій державі, в нашому рідному місті!Щоб ці випробування, через які проходить наше суспільство змінило нашу свідомість та щоб це стало початком побудови держави, яка здатна протистояти будь-яким зовнішнім та внутрішнім викликам!Також хочеться, щоб вміння щиро радіти маленьким повсякденним радощам та вміння цінувати кожен відведений нам день нікуди не зникло! Бажаю усім дозволити собі щиро вірити в те, що 2025 рік буде кращим, вірити в себе та країну! Бажаю кожному радіти кожному дню, незважаючи на труднощі та загрози, які, я щиро вірю, тільки разом з вами, ми здолаємо і вже скоро відкриємо нову сторінку світлого майбутнього!З прийдешнім Новим роком, друзі!
Сьогодні вже 6-й рік поспіль наш район проводить масштабну міжнародну освітньо-мистецьку конференцію в межах проєкту «Crescendo Art Forum-2024», яка об'єднує учнів та викладачів мистецьких шкіл з різних куточків України та світу.Ідейною натхненницею цього проєкту є талановита та творча Олена Садівнича, яка живе своїми творчими ідеями та досягненнями і щороку втілює в життя надзвичайно цікаві та круті проєкти! Щиро вважаю, що якщо цей проєкт вже стільки років поспіль має попит серед митців, він відбувся як такий!Ця подія проводиться двічі на рік і є відкритим майданчиком для дискусій на різноманітні мистецькі теми: фольклор, класичне та сучасне мистецтво, хореографія, живопис, театр, кіно, арттерапія тощо.Проєкт також створює безбар'єрне середовище для всіх учасників та стабільно проводиться, незважаючи на всі виклики нашого сьогодення!Сьогодні конференція відбулася на території Києво-Печерської Лаври, де нам провели чудову екскурсію в Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України, заснованому 101 рік тому в серці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.Дякуємо за надання такої надзвичайної локації для нашого заходу – це дуже цінно як для організаторів, так і для учасників конференції!Окрема подяка нашим організаторам – Олені Садівничій, мистецтвознавиці, завідувачці теоретичного відділу та викладачці Дитячої музичної школи №39, а також всьому колективу нашого чудового та неймовірно творчого Відділу культури!Я отримав велике задоволення від заходу, і впевнений й усі його учасники також!
Сьогодні відвідали Бахмутський хаб, де поспілкуватись з нашими друзями з героїчного міста Бахмут, трагічна історія якого відома всьому світу!Також, разом з представниками благодійної організації - Global Empowerment Mission Ukraine, Олександром Капітоненко та Артемом Левитас, передали чергову гуманітарну допомогу бахмутянам! Ми раді, що бахмутяни стали органічною частиною життя нашого району, й окрім постійної співпраці з нашим бахмутським хабом, ми майже завжди перетинаємось й на загальнорайонних заходах.Щиро дякую Global Empowerment Mission Ukraine за постійну допомогу в будь-яких скрутних ситуаціях, зокрема, засновнику такої дійсно крутої та ефективної організації - Michael Capponi та операційному директорові Андрію Негричу. Окремо закликаю усіх киян, хто має бажання допомогти ВПО, звертайтесь в хаб, оскільки, на жаль, їх потреби лише зростають.Станом на зараз існує потреба в наповнені соціальної шафи хорошим, охайним одягом, продуктовими наборами, засобами гігієни, а також побутовими засобами різного характеру.Для уточнення додаткової інформації залишаю контакти Центру підтримки бахмутян у місті Києві: вул. Левка Лук'яненка,14 б, 0666185217.Щиро дякую друзям з Бахмуту за крутий подарунок у вигляді книжки про це героїчне місто!
Сьогодні відбулась важлива для району зустріч, а саме: презентація двох проєктів, які будуть реалізовані в нашому районі - Алеї пам'яті Героям!Я хочу подякувати усім, хто сьогодні доєднався до нашого обговорення, вносив дуже конструктивні пропозиції та побажання. Усі вони почуті та обов'язково будуть враховані під час реалізації. Зокрема на зустрічі були присутні родини Захисників та Захисниць України, голова Громадської ради при КМДА - Геннадій Кривошея ,члени Ради з питань військових, ветеранів та їх родин при Оболонській РДА, представник ГО «Перспектива - Оболонь», голова ініціативної групи та голова ГО «Славетні епохи України», батько загиблого Героя-оболонця, Ветеран російсько-української війни - Олег Дурмасенко, Ксенія Шиян -дружина Героя та відомого Оболонця Андрія Шияна, який був бійцем 3-го Батальйону Свобода Бригади швидкого реагування «Рубіж» НГУ, директор Департаменту суспільних комунікацій та депутатка Київської міської ради - Мирослава Смірнова, а також активісти району, ветерани війни та небайдужі мешканці, які також чекають на реалізацію таких важливих проєктів!Тож, станом на сьогодні ми вирішили, що в Оболонському районі буде реалізовано два проєкти за адресами вулиця Левка Лук'яненка (від Оболонської РДА до кільця площі Загороднього), та вулиця Архипенка, 5 (біля кінотеатру «Братислава»).Обидва проєкти буде реалізовано за небюджетні кошти та обов'язково з урахуванням усіх побажань та згоди родин полеглих Героїв!Ми створили форму для реєстрації родин, які бажають розмістити інформацію про свою рідну людину, яка захищала нашу державу та, на жаль, загинула у цій страшній війні. Після збору інформації ми зв'яжемось з кожним для узгодження інформації та отримання згоди на розміщення. Будь ласка, переходьте за посиланням та заповнюйте форму!Вшанування пам'яті Героя можливо на обох вищевказаних локаціях, звичайно, лише зі згоди родини Захисника чи Захисниці!Для уточнення додаткової інформації, ви завжди маєте можливість звернутись за номером телефону моєї приймальні або в telegram - 050 268 03 24.Дякую усім, хто був присутній, працюємо далі!