Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - EcoFactor
Añadido 06 dic. 2025

EcoFactor

@eco_factor
Número de suscriptores: 8 447
Fotos: 11,300
Videos: 976
Enlaces: 3,570
Descripción:
Канал повідомляє усю інформацію, що стосується нашої природи та навколишнього середовища Анонімна скринька для листування та звернень: [email protected]

👥 Número de suscriptores

8 447
Promedio/Día:: -141
Promedio/Tiempo:: +235
Promedio/Mes:: +246

👁️ Vistas promedio por mensaje

1 270
Promedio/Día:: 1,070
Promedio/Tiempo:: 1,245
ERR: 15.03%

📊 Mensajes por Día

3.6
Último día: 0
Promedio semanal: 3
Promedio por día: 3.6

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-12-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 1,600 26-06-04 08:29
⚠️Степан Довгунь запрошує з хлібом-сіллю: так як на квартиру скидалися всі лісівники України особливо ті які мали "зальоти" по самовільних рубках, то моральним обов'язком Довгуня буде проводити екскурсії для бажаючих по Відню з демонстрацією своєї квартири....У Відні є вулиця, названа на честь українського героя облоги міста та засновника першої кавʼярні Юрія-Франца Кульчицького — Kolschitzkygasse (Кольшіцкіґассе). Вона розташована у 4-му районі (Відень) і є важливою історичною локацією. Точна адреса: Kolschitzkygasse, 1040Wien.Головна принада: На розі вулиці (Kolschitzkygasse2 та Favoritenstraße 64) встановлено пам'ятникЮрію Кульчицькому. Скульптура зображує його в національному вбранні з мішком кави та тацею горняток у руках. Як дістатися: Найближчі станції метро —Taubstummengasse (лінія U1) або Südtiroler PlatzHauptbahnhof (лінія U1 та швидкісні потяги S-Bahn), звідки до вулиці всього 5-10 хвилин пішки.P.S. Пане Степане, маєте можливість стабільного заробітку екскурсоводом по Відню у зв'язку із прийдешнім звільненням...
👁 1,460 26-06-03 16:07
🚨І знову Волинь!!!!!Видання Сила Правди публікує:На Волині державі повернули майже 700 гектарів земель, які незаконно оформили як комунальніГосподарський суд Волині зобов’язав Оваднівську сільську раду повернути державі 26 ділянок загальною площею понад 670 гектарів. Ці лісові землі державної власності у 2005-му орендувала на 49 років місцева фірма «Прогрес». Згодом сільрада, у якій працювали пов’язані з фірмою посадовці, зареєструвала землі як комунальні та внесла зміни в договори оренди. Про це йдеться в рішенні Господарського суду від 30 березня 2026 року.У 2005 році районна держадміністрація передала 26 ділянок землі державної власності лісогосподарського призначення загальною площею понад 670 га на території Білинської сільради Володимирського району в оренду приватній компанії «Прогрес» терміном на 49 років. Землю виділили для ведення лісогосподарської діяльності.У червні 2021 року сільська рада прийняла рішення про внесення змін до договорів оренди, замінивши орендодавця з держадміністрації на себе. У липні того ж року до Державного реєстру речових прав внесли записи про право комунальної власності сільської ради на всі 26 ділянок.Волинська обласна прокуратура у вересні 2025 року повідомила облдержадміністрацію про порушення. Після того, як ОДА жодних заходів не вжила, прокурори звернулися до суду в інтересах держави.Прокурори наполягали, що жодного розпорядження державного органу про передачу цих земель із державної в комунальну власність не було. Сільрада ж посилалась на закон 2021 року, за яким автоматично частина державних земель за межами населених пунктів передавалася у комунальну власність громад. Представники Оваднівської сільради запевняли, що реєстрація права власності відбулася на підставі закону, а тому окремий розпорядчий акт органу державної влади з метою передачі ділянок у комунальну власність територіальної громади не був потрібен.Але суд цей аргумент відхилив, оскільки той самий закон прямо виключав можливість передачі з державної власності земель лісогосподарського призначення:«Отже судом встановлено, що незаконне рішення органу місцевого самоврядування від 23 червня 2021 року, а також державна реєстрація земельних ділянок на праві комунальної власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно фактично стали інструментом, які обумовили формальне набуття Оваднівською сільською радою права власності на спірні земельні ділянки», – йдеться в судових матеріалах.У підсумку суд задовольнив позов прокуратури та зобов’язав витребувати всі 26 ділянок з незаконного володіння сільської ради у власність держави. Оваднівську сільраду Феміда зобов’язала сплатити понад 50 тисяч гривень судового збору. Сільрада ще може скористатися правом на апеляцію.ТОВ «Прогрес», яке орендує згадані землі, зареєстроване в селі Білин Володимирського району 2001 року з основним видом діяльності – розведення великої рогатої худоби молочних порід. Серед співвласників підприємства, згідно з даними Оpendatabot, є директор, ексдепутат Волинської обласної ради Анатолій Вітрук, депутат Оваднівської сільради кількох скликань, включно із нинішнім, Віктор Боярин, а також Василь Войтович, дружина якого Марія з 2017 по 2020 роки виконувала обов’язки старости Оваднівської сільради.
👁 1,270 26-06-02 14:32
🚨🎭Дембельський аккорд Болоховця, або Болоховець знову дістає свій улюблений калькулятор і малює мільярди......У черговому пафосному дописі керівник ДП «Ліси України» заявляє про нібито 1,8 млрд грн допомоги ЗСУ. Звучить красиво. Але є одне важливе питання: скільки з цієї суми становлять реальні кошти та закупівлі для армії, а скільки — паперові цифри, намальовані за рахунок вартості деревини та особистих внесків лісників і корупційних коштів, отриманних від продажу необлікованої деревини...Саме практика включення до «допомоги військовим» ринкової вартості переданої деревини давно стала фірмовим стилем Болоховця. Коли до загального звіту додають усе підряд — від пиломатеріалів до дров — цифри миттєво перетворюються на мільярди, а керівник отримує можливість розповідати про власну «історичну місію».Після численних корупційних скандалів, кримінальних проваджень, журналістських розслідувань та питань щодо походження статків така інформаційна кампанія виглядає не як звіт перед суспільством, а як спроба терміново відбілити репутацію.Допомога військовим — це святий обов'язок кожного державного підприємства під час війни. Але коли допомога стає інструментом особистого піару, а мільярдні цифри використовуються без детального розшифрування, виникає закономірне питання: це реальний внесок у перемогу чи чергова спроба показати власну значимість після серії гучних зашкварів?Українці заслуговують не на красиві цифри у Facebook, а на повний і прозорий звіт: що саме передано, кому передано, за які кошти та яка частина із заявлених 1,8 млрд грн є реальною фінансовою допомогою, а не бухгалтерською оцінкою деревини.Бо між допомогою фронту та саморекламою існує дуже велика різниця.
👁 1,570 26-05-30 10:34
🚨Золоті руїни Сумщини: як у лісгоспі мільйонера Киченка платили сотні тисяч за охорону знищених будівель...💵Коли ти заробляєш майже мільйон гривень на місяць на державній посаді, можна припустити, що кожна бюджетна копійка у твоєму відомстві перебуває під суворим контролем. Проте реальність виявилася значно цікавішою: на Сумщині правоохоронці розплутують геніальну у своїй цинічності схему — оплату послуг охоронців, які старанно стерегли… повітря і згарища.У центрі скандалу опинилося Могрицьке лісництво (Сумське лісове господарство), яке структурно підпорядковується філії «Північний лісовий офіс» ДП «Ліси України». Керує цим північним управлінням Вʼячеслав Киченок. Посадовець, чия декларація за 2025 рік здатна викликати нервовий тик у пересічного українця: понад 10,3 мільйона гривень заробітної плати. На хвилиночку, це близько 860 тисяч гривень щомісяця!Здавалося б, при такій колосальній фінансовій мотивації керівництва розтрати мали б звестися до нуля. І важко повірити, що жирний підряд на майже 60 мільйонів гривень міг непомітно прослизнути повз керівника. Але маємо те, що маємо.Анатомія «примарної» охорониЯк свідчать матеріали Ковпаківського районного суду міста Суми, у лютому 2025 року державна філія уклала договір із приватною фірмою на охорону своїх лісогосподарських об’єктів. Загальний прайс цього «аукціону небаченої щедрості» склав понад 59,7 мільйона гривень (з ПДВ). Охороняти мали, зокрема, адміністративні будівлі в селах Могриця та Новодмитрівка Сумського району.Проте 16 квітня 2025 року втрутилася війна: внаслідок збройної агресії РФ ці об’єкти були практично стерті з лиця землі. Будівель не стало, послуги надавати стало фізично неможливо. Але для справжніх бізнесменів руйнування — не привід зупиняти фінансові потоки.Приватна фірма скромно «забула» повідомити про те, що охороняти більше нічого, не зупинила дію договору і продовжила регулярно отримувати державні кошти за свої фантомні послуги. Слідчі підрахували, що за пильну варту над спаленими руїнами спритникам безпідставно перерахували 437 510 гривень та 585 635 гривень.Що шукає поліція?Наразі слідчі Сумського районного управління поліції розслідують цю справу за фактом можливого привласнення державних коштів службовими особами (ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України).Суд уже задовольнив клопотання правоохоронців і надав їм доступ до святая святих — документів філії. Протягом 60 днів (саме стільки діє ухвала, що не підлягає оскарженню) слідчі вилучатимуть копії бухгалтерських паперів, акти приймання-передачі цих «унікальних» послуг, матеріали фіксації руйнувань, а головне — табелі обліку робочого часу тих самих охоронців-невидимок, які нібито патрулювали знищені обстрілами фундаменти.Хто саме понесе відповідальність за розбазарювання бюджету — безпосередні виконавці чи ті, хто з висоти своїх мільйонних зарплат погоджував ці акти, покаже слідство.https://debaty.sumy.ua/news/zoloti-ruyini-sumshhini-yak-u-lisgospi-miljonera-kichenka-platili-sotni-tisyach-za-ohoronu-znishhenih-budivel
👁 1,920 26-05-29 06:12
🚨Продовжимо екскурс у робоче життя Стіпашки Довгуня.Після того як Володимир Рейман через суд поновився на посаді директора ВБ, з якої його незаконно звільнили, Степана мали б тихенько загубити десь за дверима підприємства. Але є одна проблема — він занадто «вірний пес» і знає дуже багато.Саме тому для Стіпашки вигадали нову посаду — директор Департаменту з адміністративної роботи. Простими словами — завхоз із функцією обліку туалетного паперу. Посада не має нічого спільного з ВБ, але це не заважає Довгуню й далі кошмарити працівників і створювати нестерпні умови роботи.Зарплата у Стіпашки — близько 700 тисяч гривень на місяць. І це лише офіційна частина. Далі йдуть надбавки, премії та інші «приємні бонуси», через які суми в підсумку сягають мільйонів. І все це — за талант «нічого не бачити і нічого не чути».Але й це ще не все. Болоховець щедро осипає своїх придворних золотом. Тому у «повне користування» Стіпашці фактично віддали два надлісництва Житомирщини — Коростеньське та Коростишівське. Саме там активно працює система поборів.Для досконалої роботи завели своїх людей на посади надлісничих та майстрів лісу. Найгрошовитіші роботи — заготівля лісу, трелювання, перевезення лісопродукції та догляд за лісовими культурами — виконуються через підконтрольні підрядні організації.Комунікація з надлісництвами ведеться через місцевого прихвостня Стьопки — В’ячеслава Ковтонюка. Персонаж ще той: колишній помічник нардепа від Партії регіонів, ексначальник екології в одеському порту, потім — у Полтаві. Після чергового скандалу його звідти вигнали, але Степану такі кадри якраз підходять.Саме через Ковтонюка в робочі групи летять щоденні рознарядки та задачі, а ввечері надлісничі звітують про виконану роботу. Наприкінці місяця збирається «каса». Для цього у Стіпашки є 50-річний "смотрящий" за містом Коростишів - Анатолій Моргунов на прізвище "Толік" та 35-річний кримінальний авторитет Андрій Лавріненко - лідери організованого злочинного угруповання, члени якого з погрозами застосування фізичного насильства займалися вимаганням грошових коштів на території Житомирської області та облаштували кілька "катівень". Про що підтверджується матеріалами судового реєстру.Сам Довгунь, звісно ж, від лісників у руки «бабосіки» не бере — все звозять у «надійне місце». Напевно, думає, що якщо особисто не торкатися грошей руками, то це вже не корупція. Смішний 🤣У всьому цьому каламбурі, який більше нагадує організоване угрупування, Степан залишається довіреною людиною Болоховця. І той свято вірить, що за допомогою Максима Цуцкірідзе та свого вірного пса Довгуня ще довго впливатиме на життя ДП «Ліси України».
👁 1,480 26-05-28 14:52
🚨Інформація для нового генерального директора ДП «Ліси України»:1. Лицур Ігор Миколайович (невиконавчий директор ) - людина яка в галузі жодного дня не пропрацювала !2. Шеремет Іван Миколайович директор департаменту лісового господарства (права рука Болоховця, кум, чорний касир і людина яка в лісовому господарстві нічого невторопає, крім свого мисливства та роздачі мисливських угідь нічим іншим і не займається...3. Войцехівський Костянтин Володимирович екс - директор департаменту з персоналу - людина яка звільнила з галузі тисячі працівників, які життя віддали галузі , внаслідок введення його грейдів зарплата зросла тільки у Болоха і Ко, щоб цей недочиновник отримував десятки мільйонів гривень на рік! (безробітний )!!!!4. Дудка Віталій Петрович - директор департаменту з правових питань, людина Шеремета , по сумісництву кум.5. Жук Олександр Васильович - директор департаменту лісових ресурсів - людина яку Болоховець притягнув з Чернігівської області, орієнтований тільки на Болоховця , займається розподіленням ресурсу між визначеними концептами.6.Довгунь Степан Зіновійович - директор департаменту безпеки, який займається виключно переслідуванням та звільненням неугодних Болоховцю працівників 7. Іванов Павло Володимирович - директор департаменту фінансів, людина яка відповідає за фінасові потоки (в тому числі за чорні відкати з тендерів)!!!
👁 1,440 26-05-27 15:31
⚠️Сьогодні хотіли б обговорити ще одного кадра зі званням "підлабузник ДП "Ліси України" - Степан Довгунь. Що відомо про Степанчика: підлий чувак якого кишнули з органів, але є одне але: він знайомий з Максимом Цуцкірідзе, який тягне за вуха свого товариша.  За відкритими джерелами, між Максимом Цуцкірідзе та Степаном Довгунем простежуються насамперед професійні та службові зв’язки у структурі Національної поліції України.Що підтверджується публічно:Обидва працювали у системі Головного слідчого управління Національної поліції України. Водночас за неофіційними джерелами вони куми.Кар'єру в ДП Стьопка розпочав при Володимирі Реймані, якого активно облизував, але коли відчув слушний момент - враз злив свого "старшого" по департаменту і успішно зайняв його місце за яке активно тримається руками, зубами і всіма можливими частинами тіла. Основна робота, яка ведеться Степаном в ДП - нічого не бачу, нічого не чую. Незаконні рубки, нелегальний ліс, взятки та багато іншого Степана не цікавлять і він не вбачає потрібним це виявляти  (бо так сказав Болоховець, а він же вірний пес і робить, як сказав господар), а от створити проблему і через  нацпол вимагати бабосіки за закриття - це його любе діло. Сьогодні ж в ДП кадрові зміни - Болоховець відправляється на "незаслужений" відпочинок, а на арену виходить Ігор Зубович. За нашими джерелами, Стьопка нервово обговорював з Максимом Цуцкірідзе питання  збереження своєї шкури в ДП і вже почав активно вливатися до Зубовича і показувати свою прив'язаність новому господарю.У всій цій круговерті хотіли порекомендувати Ігору Зубовичу: тримайте на відстані цього пса, бо всіх кого він боготворив з часом ходять з повістками і ухвалами і коли приїдете з відрядження перевірте кабінет на наявність прослуховуючих пристроїв (Степан дуже полюбляє цим бавитися)....
👁 1,220 26-05-26 15:54
💵ПОКИ ЛІСОВА ГАЛУЗЬ ЗАДИХАЄТЬСЯ — МАЙНО ДП «ЛІСИ УКРАЇНИ» ЙДЕ З МОЛОТКАПід контролем Юрія Болоховця та Олександра Кватирка система, яка мала розвивати деревообробку, створювати робочі місця та прибуток для держави, дедалі частіше асоціюється з продажем виробничих активів.Черговий приклад — аукціон: https://sale.uub.com.ua/auction/SPE001-UA-20260522-28555📌 На продаж виставлено комплекс у Волинській області: ▪️ цех стружки — 207,5 м²▪️ майстерня РММ — 248,2 м²▪️ їдальня — 371,6 м²▪️ цех хвойного екстракту — 461,7 м²Загалом понад 1 289 м² виробничих об’єктів.💰 Стартова ціна — лише 6,32 млн грн.Колись ці об’єкти працювали на лісову галузь. Сьогодні вони продаються як майно, що «потребує ремонту».Виникає питання: хто довів державні виробничі потужності до такого стану, що замість модернізації залишається лише приватизація?Чому роками не проводилось оновлення? Де стратегія розвитку? Де інвестиції у переробку? Чому замість створення доданої вартості держава позбавляється активів?Поки працівникам розповідають про оптимізацію, ефективність і реформи — цехи, майстерні та виробничі приміщення поступово зникають із державної власності.Якщо це «реформа», то суспільство має право знати її кінцеву мету: відродження галузі чи розпродаж залишків інфраструктури?Окремо варто поставити питання Болоховцю і Кватирку: чи не перетворилась політика «ефективності» на політику поступового скорочення державного майна і збагачення окремих осіб?Бо коли продають не мотлох, а виробничі площі — це вже питання не лише економіки, а й майбутнього всієї галузі.
👁 987 26-05-25 12:26
🚨 Державнк бюро розслідувань України інформує:Збив 12-річну дівчину і втік — за матеріалами ДБР судитимуть керівника лісництва на ЛьвівщиніЙде мова про Кушинського Олега Романовича,.🔴 Розслідування злочинів за участю посадовців та притягнення їх до відповідальності є одним із пріоритетів Державного бюро розслідувань.🔹 Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо начальника Радехівського надлісництва філії «Ліси України» — «Карпатський лісовий офіс».🔹 Обвинувальний акт скеровано до суду.🔹 За даними слідства, 13 грудня 2025 року близько 22:00 у селі Яблунівка Львівської області він, керуючи службовим автомобілем Renault Duster, перевищив швидкість і наїхав на 12-річну дівчину, яка переходила дорогу.🔹 Попри освітлену ділянку дороги та можливість вчасно зреагувати, водій не зменшив швидкість. Після наїзду він не допоміг дитині, не викликав медиків і залишив місце події.🔹 Слідство також встановило, що він переконав підлеглого взяти провину на себе та повідомити правоохоронцям неправдиву інформацію про обставини ДТП. Матеріали щодо підлеглого скеровано до суду окремо.🔹 Унаслідок аварії дитина отримала перелом стегнової кістки. Експертиза віднесла ці травми до середнього ступеня тяжкості.🔹 Посадовця обвинувачують за ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України — порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило тілесні ушкодження середньої тяжкості.🔹 Санкція статті передбачає до 3 років обмеження волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на той самий строк.🔹 Процесуальне керівництво здійснює Львівська обласна прокуратура.P.S. він пробує ще досі через підставних осіб керувати надлісництвом!!! І чим він такий дорогий 🤑 Чебану???? Є інфа, що він це скоїв у нетверезому стані, тому й втік....
👁 1,310 26-05-23 07:25
🚨 Олена Мудра публікує:UPD: Усть-Чорнянська селищна рада знайшла рішення, які вони не могли знайти протягом того часу, що витратили на підготовку відповідей на кілька моїх запитів 🙂 Ці два рішення мені надіслали. Тож дякую їм, що зекономили ресурси мої, Vitalii Gusak на підготовку чергових запитів чи скарг Уповноваженому, і, зрештою, свої. Але допис-нагадування, як важко було отримувати публічну інформацію, я залишу)Щоб зафіксувати, як дерибанять наші полонини під вітропарки. Усть-Чорнянська селищна рада вже у кількох запитах поспіль намагається обійти обов’язок надати інформацію про кадастрові номери земельних ділянок, які сформували порізавши дві величезні площі - 2124484400:08:001:0036 на 1409.008 га та 2124484400:08:001:0032 на 244.1921 га.Я надсилаю запити, ще раз і ще, а питання саме цих кадастрових номерів спочатку обходили, а потім понадсилали копії рішень, які їх не стосуються. Розмовляла із землевпорядником, намагалась пояснити, що саме мені треба (бляха, очевидні речі) і зрозуміти, чому їм не вдається виконати зобов’язання закону про публічку. Кажуть: ріжуть ділянку частково, тому щось сформоване, а щось ні. Фахівці земельного права кажуть, що законно такі речі не можуть відбуватися.А я зайшла перевірити слова землевпорядника у Державний аграрний реєстр, щоб подивитися на межі. Якщо земельна ділянка зареєстрована - їх видно усі. Так і є. Межі усіх земельних ділянок, що сформовані з двох вищезгаданих кадастрових номерів, винесені в натуру.Ви можете бачити це на скрінах, де порівнюються ще не поділені полонини з ресурсу kadastrova-karta.com і дані аграрного реєстру. Висновок: Усть-Чорнянська селищна рада продовжує порушувати закон.Єдине, що аграрний реєстр не дає кадастрові номери. Однак, номер новосформованої земельної ділянки може дати орган місцевого самоврядування (у рішеннях) або Держгеокадастр і тоді з сайту ДЗК вже можна зробити витяг. Це все довше по часу, звісно, ніж було до того, як кадастрову карту ДЗК сховали від громадськості.На третьому фото ви бачите, на що перетворився Свидовець. Один з найцінніших хребтів в Українських Карпатах, наші євроінтеграційні зобовʼязання у якості Смарагдової мережі, пошматували на користь вітряків і мега-курортів. Хоча мушу відмітити, що Ясінянська селищна рада працює прозоріше і професійніше, якщо їм вже доводиться надавати публічну інформацію. А от їхні колеги через гору - ні. При чому системно ні.Ця дуже погана ситуація з доступом до публічної інформації, є відлунням більшої загрози. Яка, поки що, точково проявляється у громадах із слабким, непрофесійним керівництвом, що обирає позицію дурня, коли починає пекти. А сама загроза стосується того, що область поглинає одна бізнес-група, традиції управління якої грунтуються на авторитаризмі і тиранії. Зараз увесь закарпатський горе-політикум, що сформований у переважній більшості з проросійських політсил та гальорки другої половини 90-их - 2000-их під ними стелиться. Поміркованих, яким би вдалося втримати за час повномасштабки вплив, практично немає. Тому трагедія області, навіть, якщо її одразу не помітить решта країни - майже не минуча. Хіба що робота над плівками «Мідасу» вийде за тематичні рамки пріоритетів воєнного часу, тому що як ліквідовували Міндовкілля на них теж є.