⛽️ "Труба 3.0" — кацапи через газову трубу долають Оскіл та заходять у Куп'янськ🔄 На жаль, ворог втретє використав труби для просочування груп. Вперше це було в Авдіївці, вдруге біля Суджі. В мережі, навіть, з'явився вкид буцімто такі ж труби використовуються для проходу в Покровськ, але насправді відео зняте біля Куп'янська. 🇷🇺 Кацапи збудували цілу логістичну артерію. Входи в трубу знаходяться в районі Лиману Першого. Для пересування у трубі використовуються спеціально розроблені лежанки на колесах, а також електросамокати, де дозволяє висота. Маршрут до околиць Куп'янська займає приблизно 4 доби, тому по дорозі зроблені спеціальні місця для відпочинку та запаси провізії.🏹 Таким чином організовані групи противника без серйозних втрат добираються до Радьківки, а далі переміщуються на південь у ліс, який контролюють. Після цього роззосереджуються в Куп'янську і доходять до залізниці.✈️ Завтра якийсь речник спробує це спростувати, назвавши групи неорганізованими та нечисленними, але в самому Куп'янську вже є позиції для зльоту кацапських пілотів.🏚 Проблем створює і відсутність примусової евакуації місцевих жителів, які зараз перебувають в одних будинках з противником, через що багато куди не можна здійснювати ураження. Крім того, місцеві діляться з ними їжею...🤷🏻♂️ Шкода, що досвід Авдіївки та Суджи не був врахований. Але вчергове хочемо вірити, що ця "труба" нарешті послужить уроком.Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Магазин🛑Донат
😏Польський портал Defence24 зібрав інформацію про деталі відбиття союзниками атаки російських дронів різними ланками системи ППО. Дрони вартістю $10 тис. збивали ракетами вартість яких - мільйони.Інші оприлюднені деталі:- залетіло 19-20 дронів і одна ракета невстановленого типу. - з території України залетіло 7 БпЛА, решта, ймовірно, з Білорусі.- один з дронів типу "Гербера" розбився у Люблінському воєводстві - його не збили, він упав, бо зачепився за лінію електропередач.- сили ППО Польщі та союзників збили 3-4 БпЛА, а решта вернулись в Україну і створили додаткові проблеми, бо атакували українців з заходу.- у повітря піднявся літак Saab 340 AEW для виявлення ворожих цілей - рухався між Жешувом та Любліном.- злетіли винищувач F-35A Нідерландів, який саме дислокувався у Польщі, та польський F-16 - вони мали на меті перехопити дрони РФ.- діяли також гелікоптери Мі-24, Мі-17 та Black Hawk (ймовірно, для пошуку уламків).- для відстежування цілей задіяли німецькі батареї Patriot.- для збиття застосували, ймовірно, ракети класу "повітря-повітря" середньої дальності AIM-120 AMRAAM з радіолокаційним наведенням (дещо дорожчі), або ракети малої дальності AIM-9X Sidewinder (дещо дешевші), їх експортна вартість понад $1-2 млн. - також працював додатковий італійський літак раннього радіолокаційного попередження (ймовірно, G550 CAEW) та літак-заправник НАТО A330 MRTT.📱 YouTube | 📱 WhatsApp🇺🇦 Є ПИТАННЯ | 📱 Підписатися
Італійське видання Corriere della Sera написало, що ексміністр закордонних справ Кулеба виїхав вночі до Польщі, дізнавшись про рішення уряду заборонити колишнім дипломатам полишати Україну під час воєнного стану: "вчасно дізнався про указ і встиг покинути країну за кілька годин до набрання ним чинності". Видання цитує Кулебу, який телефоном з Кракова начебто каже: "Я ніколи не думав, що мені доведеться тікати зі своєї країни, як злодій вночі". Ексміністр розповідає виданню, що Зеленський і його оточення не хочуть, щоб дипломати виїжджали за кордон і говорили речі, які можуть суперечити лінії влади."Я підрахував, що нас близько двадцяти, хто підпадає під дію цього заходу (постанови уряду). Я не думаю, що страждаю манією переслідування, але я точно знаю, що цей указ спрямований на те, щоб заблокувати мене та ще кількох інших", – цитує газета Кулебу.Справа покараного колишнього міністра закордонних справ ілюструє питання демократії в Україні, по якій вдарило російське вторгнення - пише видання.У пресслужбі Кулеби українському виданню hromadske сказали, що інформація "подана некоректно". Там підтвердили, що 3 вересня уряд ухвалив постанову про заборону на виїзд колишнім дипломатам із рангом надзвичайного і повноважного посла. Але стверджують, що Кулеба виїхав у відрядження до оприлюднення постанови - через Польщу на міжнародну конференцію в Сеулі. 20 вересня він має повернутися до України.📱 YouTube | 📱 WhatsApp🇺🇦 Є ПИТАННЯ | 📱 Підписатися
"Якби я був президентом України, то "війна" СБУ та НАБУ/САП ніколи б не почалась. Я обіцяю її завершити за 24 години", – саме такими гаслами Дональд Трамп міг би балотувались на майбутні президентські вибори, аби забрати електорат у Зеленського та Залужного (?). Жарти жартами, але цими днями справді спостерігаємо певну ескалацію і "внутрішню" війну між українськими спецслужбами. Адже стало відомо про "шокуюче". Ще у 2023 році НАБУ підступно підкинуло бригадному генералу СБУ Іллі Вітюку елітну квартиру у центрі Києва, через рік змовились з незалежними журналістами, а потім узагалі пустились берегу: вийшли на самого Зеленського та змусили звільнити цього головного кіберрозвідника СБУ, а президент "під дулами" оголосив про це у своєму вечірньому зверненні.Як вам така конспірологія "холодної хитрої помсти", яку НАБУ роками готувало для СБУ, випереджаючи всі події? Звучить не реалістично? Проте от в СБУ впевнені, що 1,5-річна історія з одіозним Іллею Вітюком та його розкішним майном – це "спланована помста" від НАБУ за те, що СБУ боролась проти "російського сліду" у липні, коли влада "зносила" антикорупційні органи. Проте поки СБУ "чужу порошинку бачить, а у своєму оці й колоди не помічає", то журналісти вчасно нагадують про це. Зокрема, як один з агентів СБУ перед початком вторгнення "захищав" і "рятував" Оксану Марченко – дружину Медведчука. Україна справді має талант, коли кумі Путіна без проблем допомагають втекти з України та сховатись у Білорусі. Це ж можна назвати "російським впливом" всередині СБУ, проти якого треба теж боротись чи вже ні?Чим закінчиться публічний "розкол" і "бійня" всередині українських спецслужб через "зашкварного" топгенерала Іллю Вітюка, за якого "впряглись" в СБУ? Дивіться нове відео про це вже на каналі 👉👉👉 https://youtu.be/cNoz3AAqEpw
У ці осінні дні повертається не лише Янукович, але і забутий скандал "яйця по 17", проте вже в новому амплуа під умовною назвою "дрони по 17". Ще з п'ятниці по-новому відкрились відомі та розпіарені українські крилаті ракети "Фламінго". Уже не з рожевої сторони, а з темної сторони. Стало відомо, що НАБУ тепер "взялось" за них, адже там запахло новою корупційною оборудкою. Компанія Fire Point, яка є "творцем" цих ракет, виробляє не лише їх, а і дрони. І от саме до безпілотників є питання. Є серйозні підозри, що на виробництві БПЛА могли обкатати стару добру схему: спеціально завищити ціну, а різницю покласти у кишеню для... купівлі, наприклад, золотого туалета у квартиру.Це ми про другий удар та шок від цієї історії: маловідома раніше фірма Fire Point може мати зв'язок з багатовідомим Тимуром Міндичем - найкращим другом президента Зеленського та співвласником "95 Кварталу", через якого, зокрема, і могли "зносити" НАБУ і САП у спекотному на події липні. Тимур Міндіч може бути кінцевим бенефіціаром (а якщо простіше, то реальним власником!) компанії Fire Point, яку і підозрюють у завищених цінах на дрони. Так, серіал "Слуга народу" програє у таких сюжетних поворотах. Вирішили обговорити всю цю заплутану "Санта-Барбару" з журналістом-розслідувачем та редактором видання "Наші гроші" Юрієм Ніколовим, який в курсі цієї справи.Чи справді у нас знову крадуть гроші на дронах, яких ітак постійно не вистачає на фронті? Чим закінчиться нова "ескалація" НАБУ з Міндічем, до якого ведуть усі сліди, та як влада буде виходити з цієї жахливої історії, якщо все підтвердиться? Дивіться нове відео вже на каналі 👉👉👉 https://youtu.be/AO__pc3NQMY📱 YouTube | 📱 WhatsApp🇺🇦 Є ПИТАННЯ | 📱 Підписатися
Про українську крилату ракету "Фламінго" останніми тижнями говорять майже всі, а вчора під ще особливим соусом. Стало відомо, що НАБУ розслідує можливу корупцію компанії-виробника Fire Point. Усе через підозри у завищенні цін та корупційній оборудці щодо постачань, але не цих ракет, а дронів FP-1, які ця компанія також виробляє. Але це ще не все. Компанія навіть може мати цікаві тісні зв'язки з одіозним Тимуром Міндічем. Це друг Зеленського, який відомий золотими туалетами та втечею за кордон через страх отримати підозру. Проте про це вже зовсім інша історія, про яку ми детально поговоримо вже наступного тижня.Сьогодні ж ми вирішили розібратись про саму "начинку" таких довгоочікуваних ракет "Фламінго". Коли вони вдарять по Москві? Питання №1, яке всіх цікавить, особливо після пекельних ночей у Києві. Скільки насправді буде штук "Фламінго" "народжуватись" на добу та якими вони вийшли, коли їх робили нашвидкоруч як фактично вітчизняний дешевший аналог американських "Томагавків", які нам так і не дав Байден? Також загадковими залишаються і ракети (або не зовсім ракети, а "літаючий КАБ") під назвою ERAM, які США обіцяють відправити вже незабаром. Водночас у Трампа на столі вже не "мирна угода", а "збройна угода", яку пропонує йому Зеленський. Україна пропонує купувати зброю США на 100 млрд доларів та згадує про виробництво дронів на 50 млрд доларів. Що з цього вийде, які реальні терміни уже запізнілої зброї та чому дещо доведеться чекати аж до (без перебільшень!) 2045 року? Про всі ці збройні теми говорили з Олегом Катковим, головним редактором Defense Express. Дивіться відео вже на каналі 👉👉👉 https://youtu.be/sqCDwxrK-W4📱 YouTube | 📱 WhatsApp🇺🇦 Є ПИТАННЯ | 📱 Підписатися
Трамп прийде – порядок НЕ наведе. Поки ми з вами у брудній неохайній неприбраній кімнаті (про прибирання якої ведуться переговори про переговори), то назовні вилізає інша "брудна білизна". Вибори знову "замелькали" після публікації іноземних медіа, які стверджують, що колишній главком ЗСУ (а нині посол України у Британії) Валерій Залужний може таємно та акуратно готуватись до післявоєнних виборів. До нього нібито ще пів року тому телефонував Джей Ді Венс, коли спалахнув скандал між Трампом і Зеленським в Овальному кабінеті, але генерал не захотів слухати розмови про "альтернативи проблемному Зеленському". У цьому Залужного нібито переконав керівник Офісу президента Андрій Єрмак, якому він дав обіцянку не критикувати Зеленського під час війни та відмовився приєднатись у їхню політичну команду.Останні рейтинги взагалі показують, що навіть неіснуюча партія Залужного, який жодного разу публічно не заявляв про своє майбутнє як політика, лідирує та остаточно "ховає" монобільшість "Слуг народу". У президентському рейтингу Зеленський та Залужний ідуть фактично "нога в ногу" та "тютелька в тютельку". Проте ідуть "нога не в ногу", а шкутильгають, ледь не милицях, багатостраждальні псевдопереговори. Росія продовжує імітувати мирний процес для Трампа, усе більше і більше затягуючи час та відкладаючи удар санкціями. Паралельно з цим Кремль не відмовився від довгого списку своїх ультиматумів. Проте на які все ж умови та "компроміси" може гіпотетично погодитись Україна? Чи не відмовились у США від ідеї "готувати" Залужного до виборів та які сценарії перебігу війни нас далі чекають? Дивіться нове відео на каналі 👉👉👉 https://youtu.be/0yAJ2dGHwvI📱 YouTube | 📱 WhatsApp🇺🇦 Є ПИТАННЯ | 📱 Підписатися
😳 Полтава "продалась" російському генералу ПутінаПоки Росія атакує американський бізнес у Мукачево, то Україна весь цей час НЕ атакувала російський бізнес у Полтаві, який процвітав та прекрасно себе почував у "столиці галушок та українства". Уявіть собі, у центрі України російський генерал хімічних військ "отруїв" обласний центр Полтавщини своєю бізнес-імперією. Фактично генерал армії РФ Валерій Капашин "окупував" та "захопив" весь центр Полтави, адже на кожному кроці його елітне майно. Це і готелі, і ресторани, і магазини, і торгові центри, і офіси.До речі, одна з офісних будівель путінського генерала знаєте, де розташована? Впритул та одразу по сусідству із самою Полтавською міською радою. Саме там і всі ці роки заплющували очі на бізнес окупантів. Без перебільшень проросійська та "ватна" місцева влада на чолі з одіозним ексмером Мамаєм навіть допомагала родині генерала "відмивати" у Полтавській області брудні російські рублі, шаленими темпами скуповуючи пів міста.Російському генералу Капашину навіть вручав нагороду особисто сам Путін. Паралельно він отримав ще одну – символічну та уявну нагороду "За взятие Полтавы". Без бою та жодного пострілу. Адже Москві вдалось гібридно "зайти" у регіон та, на жаль, "купити" місто. Як Полтаву "здавали" путінському генералу навіть після 2014 року? Хто змушував місцевих курсантів будувати скандальні обʼєкти у центрі міста? Що зараз із майном генерала у Полтаві та чи не чекає воно раптом на повернення "хазяїна"? Дивіться відео на каналі 👉👉👉https://youtu.be/xqA0l_Pcdhs
"Треба закруглятись, продлівать будете?", – питаються у Зеленського, а він каже: "Ну, давайте ще хоч 1 тиждень". Приблизно такою сценкою з нового "95 кварталу" можна описати події після масових протестів по Україні, які вже тривають декілька днів поспіль, але хтось на Банковій не поспішає терміново згортати скандальний закон про НАБУ і САП, так само як його терміново ухвалювали. Влада хоче виграти більше часу під кінець піру (якщо не з'їсти, то хоч понадкушувати) та ще якось "пропітлять" ну хоча б 1 тиждень. Точніше, навіть більше 1 тижня, аби генпрокурор встиг зробити все, що зможе і не зможе. Банкова спеціально та по-хитрому затягує час, паралельно розповідаючи про те, як нова версія закону ще краща за ту іншу нову версію закону, бо тепер НЕЗАЛЕЖНІСТЬ на 100% гарантована гарантом Конституції. Президент після провального плану "вбити" тишком-нишком антикорупційні органи (аби ніхто не помітив кров, сліди і не знайшов докази!) розуміє, що треба хоч якось "зберегти своє обличчя", але й заодно пошити нас усіх (наївних українців, які ВСЕ не так зрозуміли) в дурні новим законопроєктом про НАБУ і САП, за який Верховна Зрада ДОСІ ніяк не може проголосувати. Водночас інший президент уже іншої країни обережно нас приємно дивує (принаймні поки що). З'явилась певна "нерозказана історія" про те, як "підмінили" Трампа у його новому "розвороті" до України та чому секретний дзвінок з Польщі та російські ракети з дронами ох як посприяли цьому новому "перевзуванню".Як Буданов і Малюк рятували ексміністра нацєдності Чернишова від СІЗО? Чи відпустить Банкова НАБУ і САП та чи надовго вистачить "доброти" Трампа? Дивіться новий випуск уже на каналі 👉 https://youtu.be/XPiOMk02f3M📱 YouTube | 📱 WhatsApp🇺🇦 Є ПИТАННЯ | 📱 Підписатися
Усе нове – це давно забуте старе, як-то кажуть. Влада вирішила показати цю приказку у всій красі, презентувавши “новий потужний уряд”. Інтрига остаточно закінчилась цього тижня. Новий-старий уряд затвердили, міністри помінялись стільцями, ніби граючись у якусь гру або скопіювавши “Алісу в Країні чудес”, де безперестанку міняли стільці без зміни суті. Проте у нас своя країна чудес, де нам можуть обіцяти, що від зміни місць доданків сума змінюється. Отож, нова-стара прем'єр-міністерка Юлія Тимошенко Свириденко очолила новий-старий Кабмін, у якому провели “косметичний ремонт”. Головною інтригою до останнього залишалась нова посада для Умєрова, якому спочатку пророкували (депутати, журналісти, Гордон, Ванга, таро) посаду посла України у США, однак усе в останній момент помінялось і його “покарали” за неефективність у Міноборони новою “жирною посадою” секретаря РНБО. Усі ці “танці з бубнами” навколо нового уряду відбуваються з посиленням авторитаризму. Запам'ятайте це слово, воно найближчим часом буде частіше вживатись. Після розголосу та суспільного обурення до справи Шабуніна не те, щоб охололи, а навпаки “докинули дрова у вогонь” для нової ескалації – розмовами про вже другу підозру. Чому “новий” уряд з “новим Шмигалем” вже на старті викликав скепсис? Чому Умєрова все ж “відправили у заслання” до РНБО, а не послом до Америки? Які дві мети переслідує влада підозрою Шабуніну та заграванням з авторитаризмом? Підбивали підсумки непростого тижня з головним редактором видання "Наші гроші" Олексою Шалайським 👉 https://youtu.be/kOUDjD2vSAQ📱 YouTube | 📱 WhatsApp🇺🇦 Є ПИТАННЯ | 📱 Підписатися