Браття і сестри, я знаю, шо дописи пишуться тяжко.Да, це душевний та інтелектуальний труд, і не всігда понятно, з якого боку його осідлати.Щяс розкажу, шо роблю я.▪️ Уважно слухаю клієнтів. Шо вони питають, де в них болить, шо їх бісить, шо помогає.Записую собі в блокнотік, шукаю ідеї, які звучать прикольно або достатньо конкретно для публічного обговорення.Наприклад, люди люблять слухати про емоційне:факапи, прєодолєніє, інсайти на міліон, кандидати, які приходять накуреними на співбесіду.Чисто людські слабкості — типу Brawl Stars або "чого мій пес навчив мене про B2B-продажі" (шутка, ну ви поняли, про шо я).Тут є про шо поговорить, поплакать і похохотать.Також аудиторія любить, коли можна взяти якийсь конкрєтний інструмєнт.Наприклад, як вписатися в дедлайни розробки софта, коли клієнт постійно міняє вимоги, або як забезпечити сек'юрність даних користувачів.▪️ Я люблю погуляти в коментарях. Тут є купа готових запитів, болів, рефлексій, думок і ракурсів, шо звучать достатньо круто, аби розгорнути їх на цілий допис.Напрімєр, хтось питає: "Чого мій контент не конвертірує?"Значить, пишем допис: "5 причин, чому твій контент не превращає трафік в ліди".▪️ Я підписаний на конкурєнтів, я знаю, шо вони пишуть у моїй ніші, і це позволяє мені шукати ракурси, які не висвітлені.Напрімєр, якшо у вашій сфєрі всі говорять про те, як побудувати мобільний застосунок, можна писати про помилки, яких варто уникати.Якщо всі пишуть про те, якими технологіями краще користуватися, ми можем написать "Чому такий-то технологічний стек підійде саме для цього, а не для того" або"Неожидані фактори, через які ви викотите додаток в апстор на місяць пізніше, ніж планіруєте".▪️ Іду в Квору — переглядаю популярні пости за ключовими словами, аналізірую тренди.▪️ Збираю питання від аудиторії і отвічаю. Це те, шо ми робим в ком'юніті час від часу — тут кладязь роздумів для майбутніх постів. Ідеї з реальних питань аудиторії — це завжди топ.▪️ Я аналізірую чужі дописи. Беру популярне і дивлюся, як можна неожидано розширити або змінити підхід.Якщо хтось пише про важность контенту, ми пишем, як контент скорочує цикл продажу або які кроки поможуть швидше отримати ліди через контент.Або, якшо хтось пише "як створювати полєзний контент", ми пишем про процес оптімізації контенту для лідів. Показуєм, як точкові зміни в заголовках або CTA можуть підвищити конверсію.▪️ Я усе інтєрєсне скріню в отдєльну папочку.В дні душевної пустоти я захожу туди і, як правило, вихожу з охапкою давно забутих мною інсайтів. Не прєнєбрєгайте скрінами.Ну і як маєте якісь свої лайфхаки, не встидайтесь — поділіться в коментах, хай люди собі візьмуть чучуть.
Ви знаєте, шо в Лінкедіні чітатєль бачить перші два речення - там має бути хук. А слідом за ним йде рехук.Ідєя в тому, шо хук має спонукати вибагливого зрітєля нажати read more, а рехук - втримати увагу.Автори вже поняли, шо треба апелювати до власного опита і це восхітітєльно.Але я часто підмічаю одну й ту саму історію: мало говорити про свій опит. Треба говорити про той опит, який понятний вашій аудиторії. От вам тєкст:_“Розвиваючи власний бренд, я стикнувся з численними труднощами, і однією з найбільших проблем було залучення ширшої аудиторії.Мене постійно підштовхували звертати увагу на показники — лайки, перегляди, поширення.Мій контент отримував десятки тисяч взаємодій, і це створювало враження успіху. Я дійсно був на підйомі.Однак, продажі залишалися на тому ж рівні.Тож я знову повернувся до ключового питання: що насправді визначає ефективність маркетингу?”_Всьо клас - є досвід, є сторітел. Але тут автор багато і довго говорить про себе, а треба з перших рядків апелювати до питань аудиторії. Думаємо, хто наша цільова?🔸️Всякі діджитал маркєтінг спеціалісти 🔸️Власники бізнесу, шо самі ведуть соцсєті🔸️ісслєдоватєлі Demand GenerationЯкі проблєми рішає наша аудиторія?🔸️хароша залученість, низька конверсія: багато лайків, ноль продажів.🔸️Контент не робе. Не понятно, як робити дописи, які не просто залучають, а спонукають шось купить🔸️Нема связі між контентом і результатом. Не ясно яке КPI нада аналізувати. А тепер думаєм, чим наш допис може помогти, як звучить проблєма і з цього ліпимо хук:Варіанти:🔶️"Міліон переглядів і жодного нового клієнта, да? Знайомо."🔶️"Лайки є, клієнтів нема? Щяс дещо розкажу."🔶️"Лайки точно не дорівнюють продажам. Я провірив". Тепер можна подумати про рехуки:🔶️"Розбираємосяєь, як оптимізувати дописи для бізнес-цілей". 🔶️ "Як я перевів контент-стратегію з переглядів в конверсії". 🔶️"Як зробити допис інструментом для бізнесу".Ну і в фіналі б вийшло шось таке:"Лайки є, а клієнтів нема. Знайомо, правда? На 100к переглядів жодного нового замовлення, продажі стоять.Я теж тут був і не зразу второпав, як перевести контент з переглядів у реальний профіт для бізнесу..."Далі даємо конкретні інструменти, описуємо кейс.Ну, ви поняли.
Чуїте, не плутайте симпатію з настоящим інтєрєсом до вашої експєртізи.Можна ніколи не писати дописів, а потім зайти з ноги з постом “ура, я найшов роботу” і люди вас залайкають на 1000 сєрдєчок, як свого.А потом ви рішаєте розвивати особистий бренд, починаєте регулярно писати на професійні теми і вже получаєте від сили 5-30 реакцій. Отут може показатись, шо Лінкєдін поломався.Щяс я вам коєшо розкажу. Серед вашої аудиторії є симпатайзери, є сапортери, а є клієнти. Спойлєр: це різні люди.Симпатії вам насипе друг, який ненароком побачив допис. Чи колєга з минулої роботи, який впізнає ваше довольне табло в стрічці.А сапортери - це люди, які читають вас безпосередньо заради контенту. Таких людей треба напрацьовувати, це база - вони лайкають дописи даже без фото.Пишемо ми, канєшно, для клієнтів, але охоплення нам дають саме сапортери.Сапортери не будуть у вас нічьо купляти, зате будуть давати охоплення, які поможуть донести інфу і ваш бренд до клієнтів.Саме тому хароша ідєя додавати фотки до професійних дописів - це збільшує охоплення. Клієнти вас лайкати не будуть, не надійтесь. Але вони точно зацінять, коли вас активно налайкують інші. А фоточка якраз збільшує шанс, шо вас полайкають і симпатайзери і сапортери, а це всьо разом дасть дуже профітабл ефєкт. Да-да, можете провірити.
Ну, ви ж і так знаєте, що Деманд Дженерейшон сильно відрізняється від прямих продажів.Але щойно діло доходить до написання постів, починається промо-фєстіваль.Покажу трошки прикладів, щоб ми тут не плутали кругле з зеленим.Отже,реклама або прямі продажі скажуть вам: "цей продукт хароший, тому шо… "Всьо, щитайте, прямо звідси починається напарювання. І якшо клієнт сам вас не спитав чого ваш продукт ок, він напряжеться.За Demand Generation методою, ми б загорнули текст трохи ізящніше.Сказали би: “Знаєте, ще донедавна ось це і ось це було неможливим, бо не існувало ось такої формули. Але тепер вона є.І це працює ось так: ….. а ше закриває наступні питання: .....”.Ловіть приклади: 🔸Прямі продажі: "Наш аналітичний софт обробляє дані на 50% швидше за інші рішення на ринку. Якщо встановити його сьогодні, то вже завтра отримаєте готове рішення".🔸Demand Generation: "Ви ж знаєте, як це буває: цілий тиждень чекаєш на звіт від маркетологів, який застаріє до моменту отримання - бо ж дані збираються з різних платформ по частинах і вручну. Ще кілька років тому ми і мріяти не могли про якусь миттєву аналітику з усіх джерел. Зараз технології дозволяють отримувати дані з усіх каналів - Facebook, Google, email-розсилок - в режимі реального часу. Без таблиць і розрізнених даних”. Працює воно ось як: (розказуємо як працює)Дивіцця, ми фокусуємось на вирішенні реальної проблеми, без акценту на продажі. Тут є наочна історія про те, як технологія допомагає. І ми не закликаємо нікого нічого купувати.Ще приклади:🔸Прямі продажі: "Ми тут створили CRM-софт, що допомагає управляти клієнтськими даними з більшою точністю і на 30% прискорює процес продажів"🔸Demand Generation: Що б ми робили без CRMок, да? Ще кілька років тому, аби закрити угоду, менеджеру з продажів прийшлося б шукати дані клієнта в різних файлах і програмах. Поки усе знайдеш - є шанс, шо розмова з клієнтом втратить динаміку. Це звична історія, коли інформація розкидана по різних системах.Інша справа, коли усі дані запаковані в одному місці, коли профілі автоматично оновлюються і навіть прилітають нагадування про наступні кроки”.Тобто, ми розповіли як це працює, означили проблему. Ше можна запитати, який в аудиторії досвід, але при цьому нічого не намагатись продати в лоба.
А шо, не просто генерувати коментарі, да?Зібрав чуть нюансів, які поможуть не скотитись в сєрость і банальне підлабузництво.Як не нада коментувати, якщо хочте, щоб коментар дійсно запрацював?Оце "good job"/ "way to go"/"agree"/ "couldn't agree more" - звучить, ніби вам лінь думати, але ви хочте підмазатись. Плюс, на такий комент нема шо відповісти - ну agree, маладєц. Діалог заглохне стопудово, а нам треба інгейджмент.І взагалі, всьо шо в стилі: "яка чудова думка"/"тіки вчора про це думав"/ "гєніально"/"погоджуюсь"/"я за вас"викидайте в топку.Бо це прісні коментарі, які не привертають увагу на фоні інших і ніяк не відображають вашу експертність/позицію.До слова, найгірше, шо можна накоментувати це: “нещодавно писав про це допис на своїй сторінці, ось посилання”.Чо так? Бо ви прийшли на сторінку іншої людини, це не ваша територія, а того розгортати тут саморєкламу з посиланнями на власні продукти/курси/дописи не ок. В цього є душок. Грайте чесно - рекламуйте себе через власні думки та позицію.Як можна відкоментувати допис, щоб коментар працював на діалог?🔸️Задайте уточнююче питання, виходячи з теми.Напрімєр: "Ви оце згадали, шо така-то технологія прокачала процеси. А як це вплинуло на загальний бюджет?"🔸️Якщо маєте заперечення - озвучте та аргументуйте власну позицію. Але нормально, без контрів. Часто з цього починається хороший діалог.Напрімєр: Хароший пойнт стосовно оцієї тулзи. Але в нас воно чогось не спрацювала - вийшло те-то і те-то. Може підкажете з чим ше експериментували?🔸️Поділіться власним досвідом, або подумайте, може в когось з оточення є схожий досвід. Якщо дасте якихось прикладів із жизні - вийде канфєта.Напрімєр:Ми тоже попробували похожу схєму минулого року, і збільшили конверсію на 15%. Спершу не спрацювали отакі-то пойнти, ми їх вирівняли так-то воно і поїхало.🔸️Якшо вмієте красіво вирулити - задавайте провокаційне питання. Ну тоєсть, таке, яке викликає додаткові роздуми та спонукає інших учасників до діалогу.Наприклад:Цей підхід виглядає пєрспєктівним, але шо по ризиках? Чи не ризикуємо упустити такі-то аспєкти або інші можливості?"Або"Ваші висновки переконливі. Але раптом результат все ж буде протилежним? Чи є в такому випадку запасний план?🔸️Якщо автор шукає рішення, а ви знаєте когось, хто може підказати - тегайте таку людину, не стісняйтесь.🔸️Якщо в дописі аналітика - можна апелювати до минулорічних цифр і підкинути думку стосовно того, шо змінилося.Тіпа: Інтєрєсно. Минулого року тенденція показувала зовсім іншу картину. Мені здається, шо вплинуло те-то і те-то. Цікава ваша думка з цього приводу. 🔸️Харашо працюють лінки на дослідження або матеріали, які доповнюють тєму, або посилюють вашу думку. Ну і на останок, неочевидне. Якщо стісняєтесь коментувати - ідіть треніруватись в твітер. Серйозно. Там несеться такий єбанаріум, шо вас ніхто і не замітить. А ви, тим часом, прокачаєте ясность мислі, лаконічність і вміння підмічати влучний пойнт.
Всі говорять про те, шо треба дописувати в Лінкедіні. Але ніхто не каже, як саме це робити.В середу зібрались з ентузіастами поговорити про контент і вийшли на тему абстракцій в тексті. Часто, шоб допис нормально спрацював, треба просто додати хук - зрозумілу аналогію зі світу вашої аудиторії.От дивіться. Автор описує кейс і допис починається з:“During the last month we have launched 3 marketplaces”.Казалося б - маркетплейс і маркетплейс, шо з нього взяти.Але, шоб читач зачепився за шось понятне, шось рідне для нього, і пішов читати далі, тут нада зрозуміла аналогія:"Do you know Amazon? We've launched 3 similar marketplaces, but for gamers".І дивіться, як воно іначє заіграло.Або ше отакий кейс. Допис починається: “наша компанія розробила нову систему управління проектами, яка підвищує ефективність роботи команд на 25%."Тут знову можна знайти якусь більш понятну аналогію і заодно зачепити увагу читача:"Знаєте, як GPS допомагає знайти найшвидший маршрут до пункту призначення? Ми створили таку ж систему, але для управління проектами.Тепер команди працюють на 25% ефективніше.”Це дуже простесенький трюк. Але він здатен покращити ваш допис і втримати увагу аудиторії.Попробуйте.
Днями прочитав, як один сейлз забукав 70 дзвінків за 50 днів. Ідєя в тому, шо потенційний наш клієнт щодня отримує вагон листів, а виділитись на цьому фоні це вже не просто амбіция. Це нєобходімость. Тому чувак вирішив зразу давати цінність. Замість звати клієнта на зустріч, питав, чи може прислати 60-сєкундне відео. Оці персоналізовані відео не тільки привертали увагу, але й створювали попередню якусь довіру.Ну і підхід там був такий:- спершу розказав, нашо він пише.- Визначив проблєму. Тобто означив конкрєтні виклики, з якими стикається компанія.- Дав рішення.Саме рішення лагідно розклав із закликом до діалогу в форматі пєрсоналізованого відєо через Sendler. Який був технічний стек:- Інструмент для відправлення: Instantly.ai- Провайдер електронної пошти: Maildoso - хостинг електронної пошти для вихідних повідомлень.- Пошук лідів: Apollo.io- Перевірка електронної пошти: MillionVerifier- Інструмент для персоналізованих відео: Sendler.aiРезультат:- заброньовано 70 дзвінків- топова взаємодія на рівні діалогівІ да, з цих дзвінків 14 закінчилися укладеними угодами.Лінка на оригінальний допис:https://www.linkedin.com/posts/martin-nysted-gr%C3%B8dem-653611125_this-is-how-i-booked-70-calls-in-50-days-activity-7185568503930707968-OCLM/?utm_source=share&utm_medium=member_desktop
Нільзя змусити людину захотіти прочитати ваш тєкст. Але можна запропонувати тєму, яку вона сама схоче переглянути. А для цього треба понімати, шо інтєрєсно вашій цільовій і де в неї болить. Напрімєр, от ви запускаєте курс в айтішці і думаєте, шо достаточно написати в лєнті: “в нас чудова новина” і аудиторія всьо покине і побіжить читати, шо ж там таке у вас случилось.Ну, але воно так не робе, ви ж понімаєте.Обично ми варимось у своїх власних проєктах/продуктах, думаємо про бізнес, понімаємо всі його сильні і слабкі сторони. І звідси нам може казатись (ошибочно), шо аудиторія тоже думає про наш продукт. А вона нє.Тому задача тєксту, який комунікує про продукт - дізнатись, шо ж там проісходить в аудиторії. Що їй треба? Які в неї проблєми?Якшо мова про IT курс, то людей обично волнує, чи знайдуть вони потім роботу? Чи поможе це їм заробляти більше грошей? Шо конкретно вони отримають на виході?Чи буде якийсь зворотній зв’язок та підтримка?Ну і от, якщо йти глибше у ці питання, відповіді поможуть сформулювати класне промо. Бо сама по собі “чудова новина” нікому не в*ралась.Вимбачте.
Щяс історію розкажу. Є в мене одна знакома компанія, яка налаштовувала маркєтінгову стратєгію і один там розробник з команди - чувак з юмором і без тормозів, коли получив доступ до соцмереж, взяв і опублікував рецепт борщу (два). Маркєтінгові стратєги були настіки мощні, а корпоративна сторінка настіки дохла, шо помітили цей прикол аж з другої публікації. Дописи, до слова, зібрали більше нативних реакцій, ніж корпоратівна нудотіна про успєшний успєх. І знаєте шо дальше? Вони просто взяли і видалили ті дописи. А могли б зробити рубрику борщів від Василя і здобути падпіщіків, раз аудиторії зайшло. Моралі тут дві: - не бійтесь красівої крізісної комунікациї з юмором, раз вже шось пішло не за планом.- В принципі нічьо не бійтесь. Бо експєрімєнт часто є ключем до розуміння, куди вам йти зі своїм контентом.Це не означає, шо вам треба писати про борщ. Можливо, просто варто трохи розслабити інтонацію, коли говорите до своєї аудиторії і вона сама до вас потягнеться.А взагалі, я сам чьо сюда прийшов: недавно ми з командою мали класний досвід співпраці з аутсорсом і хочемо ще такого святого клієнта. Раптом ви такий і є - приходьте. Стукайте до @hermannalexey