Ви вже знаєте, що колись через видавництво «Книголав» мій канал перетворився на повноцінний книжковий блог. І хоч співпраці в нас тоді не вийшло, я завжди з вдячністю думала про те, як все тоді склалось🤍Тож коли мені на днях написала маркетологиня «Книголава» і запитала, чи не проти я, якщо мені надішлють промо пак з новинкою, я зробила вигляд, що я ота nonchalant мавпа, яка чухається, і я зовсім не пищу - то просто сусідські собаки виють🙂Так в моїх руках опинилась новенька книжка Вікторії Шваб - одиночне сапфічне фентезі Поховай наші кості в опівнічній землі -яку ще можна придбати за ціною передпродажу. Якщо вірити інстаграму авторки і людям в тіктоку, тут варто очікувати:✨історію від закоханих до ворогів ✨голод, помсту та female rage ✨декілька pov та декілька часових ліній, поєднаних між собою ✨жорстоку «гру в кота та мишу».Але буду чесною, мене купила лише одна-єдина фраза - toxic lesbian vampires 😈Ще з цікавого:🎞️ця книжка у 2025-му перемогла у Goodreads Choice Awards у номінації «Фентезі»🎞️оцінка на Goodreads зараз - 3.96 (144 тисячі оцінок).Анотація (тиць, щоб розгорнути):Це історія про життя — як воно закінчується і як починається. Це історія про голод. XVI століття. Іспанія. Свавільна Марія знає, що може бути лише призом або пішаком у грі, яку ведуть чоловіки. Коли заможний незнайомець пропонує їй руку й серце, вона робить відчайдушний вибір, який призводить до неочікуваних наслідків. Це історія про кохання. XIX століття. Британія. Молода Шарлотта живе ідилічним, але замкнутим і обмеженим життям у маєтку своєї родини. Прекрасна вдова пропонує їй свободу, але ціна виявляється вищою, ніж Шарлотта могла собі уявити. Це історія про гнів. XXI століття. США. Для Аліси університет мав стати шансом перетворитися на нову людину. Але після випадкової інтимної зустрічі дівчина починає сумніватися у своєму минулому, сьогоденні та майбутньому і кидається на пошуки відповідей… та помсти.
Мені в свій час сподобалась історія про Адді Ларю, тому маю надію, що ця історія теж сподобається😏Чи було б вам цікаво прочитати таку книжку?❤️так🌚можливо🗿ні💅🏼я вже #поховай_наші_кості_в_опівнічній_землі_в_е_шваб
*дзенькаю виделкою по келиху, щоб привернути вашу увагу*✨ Підніміться, будь ласка, якщо 31-го грудня ви казали собі, що з нового року займетесь спортом, підтягнете англійську і поїдете нарешті в ту подорож втрьох, яку плануєте вже десять років.Ага, бачу, можете сідати. Ну з англійською я вам допоможу, а все інше відкладайте ще на рік🙂✨ Сьогодні знайомлю вас з @YLiemmm - репетиторкою з англійської, яка проводить уроки, на які хочеться ходити. Як проходять заняття?1️⃣ Безкоштовне пробне заняття (до 30 хв), щоб познайомитись та зрозуміти чи підходите ви одне одному, а також щоб визначити ваш рівень та поставити цілі.2️⃣ Індивідуальний підхід Юлія підбирає для вас підручник, який максимально підійде під ваш рівень, а також створює для вас дошку. На вас чекають ігри, корисні тіктоки, тематичні уроки під інтереси, перевірки закріпленого матеріалу - безліч різних форматів, які допоможуть вам нарешті сприймати англійську як живу та цікаву мову, яку хочеться вчити. 3️⃣ Організаційні моменти▫️ На інтерактивній платформі Miro ви знайдете свій підручник, ігри, відео, мемчики та інші цікавинки - щоб навчання було не тільки з користю, але й у задоволення.▫️ Заняття проходять в Google Meet і тривають по 50 хвилин.▫️ Протягом занять ви отримуєте від своєї репетиторки всі незнайомі слова в телеграм - для легкого запамʼятовування.▫️ Ви також отримуєте домашні завдання та фідбек по них. 4️⃣ Комфортна атмосфераБез тиску, сорому, в тому темпі, який буде для вас оптимальним. Бонусом йдуть максимально відкриті, щирі стосунки, в яких можна посміятися і покидати мемчики одне одному😏📌 Ціни: Пробне заняття - безкоштовне Одне заняття - 400грн10 занять - 3900грн (390грн/урок)📌 Рівні: А0-А2+#chornobrova_karooka_рекомендує не відкладати вивчення англійської ще на рік, а піти і записатись на безкоштовне пробне заняття до @YLiemmm 🫨Дякую за увагу🙂
Моїй донечці. Записки тата з війни - Гліб БітюковМоя оцінка: ★★★★★Кулі, яка летить у тебе, усе одно не почуєш, а решта — не твої.
Це одна з найкращих книжок #про_війну, що я читала. І болить від неї найбільше. Можна, звичайно, сказати, що це нариси військового медика, написані протягом трьох років служби у Збройних силах, а також листи батька до його маленької донечки, які з'явились просто тому, що він не знав, чи матиме колись можливість розповісти їй про все, що думає і відчуває. Але все це не відображає і десяту частину того, що ви знайдете в цій книжці. Вона про тривале життя в напрузі, у втраті, у страху не повернутися - і водночас про бажання жити далі, залишаючись людиною та батьком, а не лише цифрою у статистиці.Про те, як війна звільняє від обмежень і дозволяє проявитись істинній суті. Про ворога, який завжди був близько, і про людей, які досі не знайшли для себе причин відокремитись від усього, що з ним повʼязано. Про добровольців, які вірили найбільше, але почали втрачати іскру, ставши гвинтиками у системі, яка не працює. Про ПТСР і про те, що це не там, колись, після війни буде важко, це - вже важко. Просто війна ще триває.Про стосунки під час війни. Про те, що люди тепер діляться тільки на дві категорії: цивільні та військові. І про те, що збудувати місточок між цими двома світами вкрай складно, якщо не неможливо.Про любов на відстані. Про батьківство, яке відбувається через екран смартфона, а не через обійми. Про постійне відчуття провини. Про ілюзію справжнього життя. Про втрату відчуття дому. Про розчарування. Про тих, хто мертвий зсередини, просто не похований. Про те, що людина на війні стає мішенню.
❤️🩹 Війна має свої жорсткі правила. І відколи виїжджаєш на лінію фронту, ставиш підпис під невидимим договором, за умовами якого одним із можливих наслідків є твоя смерть. І ти приймаєш ці умови. Про те, як медику доводиться вимикатись та будувати навколо себе непроникні стіни, щоб зробити свою роботу, особливо коли серед загиблих ті, хто зранку ще сміявся, будував плани і хотів жити.Про те, як це - опинитися на місці тих, хто потребував евакуації, та відчувати сором за те, що ти «мінус».Книжка дуже емоційна. Відверта. Незручна. Читаючи її, ти розумієш: так виглядає війна для конкретної людини. Не з новин. Не з дописів у соцмережах. А зсередини.Однозначно раджу прочитати. Ну а в мене вже є перший претендент на найкращу книжку місяця 🤩Видавництво: 🌟ВСЛ#відгуки_chornobrova_karooka
Осколки честі - Лоїс Макмастер БуджолдМоя оцінка: ★★★★☆Що мені сподобалось?✨ динамічність Дуже швидкий розвиток сюжету, багато подій, постійно щось відбувається, і при цьому авторка не перевантажує текст деталями і поясненнями. Читається дуже легко, особливо як для наукової фантастики. Для мене це була книжка, з якою я відпочила та добре провела час.✨ дуже мила і адекватна любовна лінія Це було стримано, тихо і дуже тепло.Це любов, що виникає з поваги й партнерства, а не з хімії й пристрасті.І вийшло дуже переконливо.✨ тематика, ідеї та сюжет Це книжка про людяність, честь і кохання, що народжується в найневідповідніших обставинах. Тут союз ворогів поступово перетворюється на історію про довіру, гідність і вибір. Тут є війна, яка показана не як плацдарм для героїв, а як машина, яка ламає людей. Тут є інтриги, моральні дилеми та культурні конфлікти, за розгортанням яких цікаво спостерігати. І тут є питання: як зберегти себе у світі, де накази суперечать совісті? Що може не сподобатись?✨ не дуже детально написаний світЯкщо ви любите масштабні, до дрібниць продумані і прописані світоустрої, в яких складно розібратись, але які вражають своєю масштабністю, то тут вам може моментами дуже не вистачати більш «космічного» опису технологій чи планет. ⏺деякі зміни можуть бути занадто швидкими та різкими Перехід від «ворогів» до «закоханих» відбувся десь за третину книжки (~100 сторінок), і так само стрімко відбувались деякі інші зміни в сюжеті і взаємодіях героїв.⏺романтика дуже стриманаДля тих, хто любить вогонь, драму та повільне горіння, любовна лінія тут може здатись занадто спокійною і навіть нудною. Загалом для мене ця книжка на 7/10. І я планую читати продовження серії🙂Видавництво: 🌟 Апріорі#осколки_честі_лоїс_макмастер_буджолд#відгуки_chornobrova_karooka
В мене для вас лише два слова: Павло Дерев'янко. Ну принаймні мені цього вистачило, щоб додати «Легендарій міських див» від READBERRY у список бажанок🫐 Але давайте розкажу детальніше.💫 У цій книжці сім письменників зібралися, щоб переповісти давно відомі казки та показати дивні ракурси начебто відомих міст. На нас чекають Харків, Ужгород, Севастополь, Сіверськодонецьк, Біла Церква, Львів і маленьке шахтарське місто Луганщини.У цих історіях можна трохи перезавантажитися, знайти втіху й необхідну підтримку, зібрати сили для подальшої боротьби. Вони не обіцяють втечі від болю, але дозволяють бути з ним — чесно й бережно.Це оповіді про магічну боротьбу й дуже реальну надію — колись повернутися до втраченого дому.
🪙 Передзамовити книжку можна на сайті видавництва за цим посиланням(тиць пальчиком). Промокод chornobrova дає додаткові 10% знижки на передзамовлення (з промокодом книжка коштуватиме 392 гривні).P.S. Особисто для мене збірки - це найкращий засіб від нечитуна, тому обовʼязково візьму і цю🙂#дошка_оголошень
Оскільки я вже не планую нічого дочитувати в цьому році, то мої читацькі підсумки 2025 готові.✨ Моєю метою було прочитати 210 нових книжок (тобто на 1 більше, ніж я прочитала минулого року). 💫 Я прочитала 175 книжок - до початку осені я навіть випереджала графік, але потім трапились трабли з читанням, тому вийшло так. Дуже непогано, я вважаю:)🤩Челендж Goodreads:⏺175 книжок - це 64770 сторінок. ✨Середній обсяг книжки - 370 сторінок (на 13 більше, ніж минулого року). ✨Середній рейтинг - 3.9 зірочки (як і минулого року). 💫 Окрім цього я перечитала українською ще 20 книжок, які читала декілька років тому, а враховуючи мою памʼять, а точніше її відсутність, вони відчувались як нові 🙂В сумі це 195 книжок - 72607 сторінок. ✨ По інших важливих для мене досягненнях:цьогоріч я прочитала 13 нонфіків (на 1 більше, ніж планувала), 11 книжок про російсько-українську війну та 19 книжок українських авторів (це кожна десята книжка), і так - наші автори прекрасні (серед 12 найкращих книжок за місяцями 7 КНИЖОК написані українськими авторами, і лише 5 книжок - перекладна література). Загалом я дуже задоволена тим, як і що читала цього року. Сподіваюсь, клуб і гейміфікація читання допоможуть мені в січні повернутись до стабільного читання - нехай це буде не 15-17 книжок, як я звикла, а 10 - але з насолодою. Якщо хочете поділитись своїми читацькими підсумками року, я вас уважно слухаю🫶#підсумки_року
Сьогодні розповідаю про мій 2025-й з видавництвом READBERRY 🙂✨Прочитано: 19 книжок (+3 книжки видавництва Ранок)✨ Найкраща книжка: Золота клітка (Лінетт Ноні) - 10/10. Мені було складно вибрати найкращу, бо ось ці мені сподобались так само сильно:▫️Тюремна цілителька (Лінетт Ноні)▫️Вінтер(Марісса Маєр)▫️Ні жива ні мертва(Голлі Джексон)▫️Море чудовиськ (Рік Ріордан)Перевіряємо, які з цілей на 2025-й я виконала, а які провалила: ✅прочитати «Безсилу» Лорен Робертс (ще в останні дні 2024-го прочитала, але це теж рахується)✅прочитати дилогію «Забуття» Шерон Кемерон✅прочитати «Тюремну цілительку» Лінетт Ноні (і другу теж прочитала, лишилась тільки третя)✅дочитати серію «Хроніки Місяця» Марісси Маєр (тепер чекаю лише анонсовану новелу про королеву Левану)✅дочекатись та прочитати продовження серії «Ігри спадкоємців» Дженніфер Лінн Барнс (все, що вийшло, прочитала)✅нарешті-нарешті познайомитись з серією «Трилогія Переможця» Марі Раткоські (прочитала всі три книжки)❎дочекатись та прочитати продовження серій «Іскра богів», «Сага сестер-відьом» та «Сага про ангелів» Мари Вульф (другу частину серії про ангелів прочитала, продовження «Іскри богів» не виходило, друга частина «Саги сестер-відьом» поки чекає на полиці)❎дочекатись та прочитати останню частину трилогії «Посібник з убивства для хорошої дівчинки» та одиночний трилер "The Reappearance of Rachel Price" Голлі Джексон (трилогію дочитала, про Рейчел Прайс планую прочитати в січні)Плани на 2026-й:✨прочитати: ✨«Мову драконів» С. Ф. Вільямсон✨«Повернення Рейчел Прайс» та інші книжки Голлі Джексон, які виходитимуть✨дочитати серії:🎞️ «Тюремна цілителька» Лінетт Ноні🎞️ «Сага сестер-відьом» Мари Вульф✨дочекатись та дочитати серії: 🎞️«Ігри спадкоємців» Дженніфер Лінн Барнс🎞️«Іскра богів» та «Сага про ангелів» Мари Вульф ✨продовжити читати серії: 🎞️«Безсила» Лорен Робертс🎞️«Новоанглійська балетна школа» Анни Савас🎞️«Сердечні ігри» Айли Дейд🎞️«Самородки» Дженніфер Лінн Барнс🎞️«Персі Джексон і олімпійці» Ріка Ріордана🎞️«Ланкастер» Моніки Мерфі✨почати читати серію «Ренегати» Марісси Маєр✨дочекатись та прочитати "Fairest" Марісси Маєр а якщо ситуація з фентезі налагодиться, то:✏️прочитати «Мову драконів» С. Ф. Вільямсон✏️прочитати «Доля, вписана в кров» Данієль Єнсен✏️почати читати серію «Скандер» А. Ф. СтедменЗ підсумками року по видавництвах все, дякую за увагу. ВСІ ЧИТАЙТЕ «ТЮРЕМНУ ЦІЛИТЕЛЬКУ»!🙂#підсумки_року
Сьогодні розповідаю про мій 2025-й з видавництвом Bookchef 🙂✨Прочитано: 14 книжок ✨ Найкраща книжка: Світанок перед Жнивами (Сюзанна Колінз): 9/10. Інші книжки на 5 зірочок:▫️Із життя маріонеток (Т. Дж. Клюн)▫️Жадання(Трейсі Вульф)✨Найгірша книжка: Втеча від Гудіні(Керрі Маніскалко): 5/10.Перевіряємо, які з цілей на 2025-й я виконала, а які провалила: ✅прочитати «Баладу про співочих пташок і змій» та «Світанок перед Жнивами» Сюзанни Коллінз✅дочекатись та прочитати «Із життя маріонеток» (Т. Дж. Клюн)✅прочитати «Полювання на князя Дракулу» Керрі Маніскалкота всі інші книги серії, які виходитимуть (і другу, і третю прочитала, оце я молодець)✅дочекатись та прочитати продовження серії «Плоть і вогонь» Дженніфер Л. Арментраут❎прочитати «Опір» та «Жадання» Трейсі Вульф, а також всі інші книжки в цій серії, які вийдуть українською (другу та третю прочитала, а «Приваба» лежить і чекає, коли я перестану дивитись на фентезі з виглядом кота, який давиться шерстю)❎дочекатись та прочитати завершення серії «Донька енканто» Мелісси де ла Круз (ну вона не вийшла ще)❎дочекатись та прочитати «Доньку безсвіття» Карісси Броадбент (ще навіть не купила; див. пункт про фентезі і кота, який ригає)❎можливо, нарешті прочитати другу книжку серії «Гра в кота і мишу» Х. Д. Карлтон (від цієї ідеї відмовилась, бо я вже не та, що раніше *зітхає по-старечому*)Плани на 2026-й:✨дочитати «Ртуть» Келлі Гарт✨завершити серію «Розпусні загублені хлопці» Ніккі Сент-Кроу (мені лишилась тільки остання частина) ✨дочекатись і дочитати серію «По сліду Джека-Різника» Керрі Маніскалко ✨дочекатись та прочитати продовження серії «Плоть і вогонь» Дженніфер Л. Арментраут✨прочитати:🎞️Тобі боляче? - Х. Д. Карлтон🎞️Світло згасло - Навесса Аллен;а якщо ситуація з фентезі налагодиться, то:✏️почати серію «Зелений струмок» Т.Дж.Клюна✏️завершити серію «Жага» Трейсі Вульф (там три книжки лишилось)✏️прочитати таки «Доньку безсвіття» Карісси Броадбент✏️прочитати «Напівкровку» Дженніфер Арментраут✏️дочекатись та прочитати завершення серії «Донька енканто» Мелісси де ла Круз #підсумки_року
Море чудовиськ - Рік РіорданМоя оцінка: ★★★★★Мені дуже-дуже сподобалось. Я проковтнула другу частину за день і хотіла одразу почати третю😊💫 З одного боку - це прекрасна історія для підлітків, бо тут є все, що особисто я б полюбила в той час, коли фанатіла від Гаррі Поттера: ✨ цінності та важливі теми, які викликають емоції: дружба, сильніша за страх; відданість та підтримка - навіть в найтемніші хвилини; вразливість як норма: кожна людина, навіть якщо вона - дитя бога,має свої слабкості, які вона повинна навчитись приймати; боротьба з внутрішніми монстрами, які іноді страшніші за будь-яких зовнішніх.⏺живий і доречний гумор - автору вдається однією фразою розбавити напружену сцену і змусити читачів якщо не сміятись, то хоча б усміхатись. А діалоги - це окремий вид мистецтва. ⏺динамічний сюжет - пригоди майже без пауз: постійно щось відбувається, нема коли нудьгувати. ✨персонажі, з якими хочеться подружитися - вони не картонні: це діти, які помиляються, ростуть, сваряться, але все одно тримаються разом. А в цій частині зʼявився персонаж, який дуже швидко завоював моє серце😋📚 А з іншого боку - я, як людина, яка читає цю серію вперше в 30 років, в захваті від того, як вона написана. Автор не лише створив окремий, дуже детально продуманий світ на основі грецьких міфів, а й зумів зобразити монстрів як символи страхів, з якими стикаються підлітки (і не лише підлітки) у реальному житті: 🔸сором, страх соціального відторгнення та шлях до прийняття - коли ти хвилюєшся, що тебе не приймуть, бо хтось з твоїх рідних чи друзів інакший, «не такий», не вписується, і ти розриваєшся між любовʼю та бажанням віддалитись і просто не бути поруч.🔸страх власних бажань та прагнення бути ідеальним - «а якщо я хочу забагато?», «а якщо це робить мене егоїстичною?», «а, може, якби я була кращою, все було б по-іншому?». Це водночас і боляче, і дуже терапевтично. 🔸про страх втратити себе, бажаючи сподобатись, і про те, як непомітно ми змінюємося до невпізнаваності просто щоб відчути, що нас приймають і що нас достатньо (сцена з Цирцеєю - одна з моїх улюблених в цій книжці).🔸про необхідність робити вибір і бути готовим відповідати за наслідки.Тут більшу частину книжки можна розбирати і вивчати під різними кутами, я дуже таке люблю.✨ Так, місцями було передбачувано, але мені це ніяк не завадило насолодитись історією, я обираю закривати очі на будь-які мінуси і йду читати наступну частину 😈Видавництво: 🌟 РанокП.С. Просто нагадую, що з промокодом chornobrova можна отримати -20% на цю та інші книжки видавництва «Ранок» (та Readberry).#море_чудовиськ_рік_ріордан#відгуки_chornobrova_karooka
Одного разу в Римі - Сара АдамсМоя оцінка: ★★★★★Ой, я не хочу чути нічого негативного про цю книжку. Це просто моя комфортна історія емоційної підтримки. Це теплий роман-плед, в який хочеться загорнутись з першої сторінки.💫 Тут немає драми, неймовірних сюжетних поворотів, від яких зносить дах, чи любовної лінії, яка б кинула виклик усім уявленням про contemporary romance як жанр. Це просто дуже щира, смішна та добра історія, після якої захочеться усміхатися, закохуватися, пекти пироги і вірити, що інколи маленьке містечко може змінити тебе більше, ніж ти сподівалась.❤️ Це історія про зіткнення двох світів. Про те, як герої намагаються триматись подалі, але їх шалено тягне одне до одного. Про те, як і він, і вона усвідомлюють, чому стосунки для них зараз - це не варіант, але працюють над собою і знаходять спосіб впоратись із проблемамиз довірою, з різницею у стилі життя, з відстанню та зі страхами, які не дають вдихнути на повні груди. Тут стільки ніжності, турботи і хімії... Є і веселі моменти, і зворушливі моменти, і цікавий сюжет, і прекрасні герої:✨ НоаХоч він і буркотун, але насправді дуже хороший хлопець. Він любить бабусю, піклується про сестер, допомагає друзям. Він любить випічку, квіти та книжки. Він трішки сором’язливий, але веселий; сильний і мужній, але завжди дає відчути, що з ним безпечно. Він пристрасний, але вразливий. І хоч на початку він поводився дещо дивно, я можу його зрозуміти. І головне - ВІН ГОВОРИТЬ СЛОВАМИ ЧЕРЕЗ РОТ. Типу: «коли ти говориш чи робиш ось так, я реагую ось так - це не означає, що ти щось робиш не правильно, просто мені потрібна хвилинка, щоб зібратись з думками». Я прям дуже таке люблю. ❤️ Амелія Вона прекрасна - не ідеальна, але щира, трохи розгублена, але неймовірно добра. Це людина, яка вчиться вилазити зі своєї мушлі і відстоювати себе. Вона - не просто зірка, вона - жінка, яка забула, ким була без сцени та мільйонів шанувальників. І яка потроху починає ставити собі питання «а що, якщо я більше не хочу бути тією, ким мене всі знають?» і намагається знайти відповідь. Амелія смішна, смілива, наполеглива, гаряча, а її прагнення все ж приготувати панкейки заслуговує на неабияку повагу 😈А сама лише атмосфера маленького містечка чого варта. ❤️ Пироги. Прогулянки. Плітки. Доброта незнайомців. І так, можливо трохи забагато турботливих людей, які, здається, знають про тебе більше, ніж ти сама. Але це той випадок, коли всі ці люди на твоєму боці - захищають, оберігають, піклуються і простягають руку допомоги. Це містечко, яке дає відчуття «у мене було все, про що можна лише мріяти, але моє серце належить Риму, штат Кентуккі». Так, якщо ви любите більше динаміки, більше драми, більше спайсі, то вам однозначно не сподобається так, як мені. Але якщо ви хочете просто відпочити головою й серцем, додати в своє життя трошки затишку та ніжності, і прочитати історію кохання, в якій хімія - тепло, а не спалах, то я дуже раджу цю книжку.Видавництво: 🌟 РМ#одного_разу_в_римі_сара_адамс#відгуки_chornobrova_karooka