ХТО ТАКІ АНАРХІСТИ?З початком повномасштабного вторгнення з боку фашистської росії учасники всіх діючих на той момент анархічних формувань в тій чи іншій мірі долучилися до протидії агресору. Для ведення громадської діяльності майже нікого не залишилося, трошки згодом це змінилося, але це все ще незначна кількість. І власне в цей момент почали виникати або популяризуватися сили, що використовують відповідні атрибутику, гасла і символіку, але при тому не відповідають заявленим ідеям. Внаслідок цього в пересічних людей складається хибне враження про анархістів, що, звичайно ж, негативно впливає на розвиток руху.То хто ж такі анархісти? Давайте розбиратися по пунктах.По-перше: це людина дії. Анархіст, як і будь-який "іст", - це людина, що постійно на практиці підтверджує свою приналежність до тієї ідеї конкретними чинами. Колись Карл Маркс заявив про те, що не є марксистом. Здебільшого це сприймалося як жарт, але це цілковита правда. В той час, як на барикадах Паризької комуни революціонери лили кров, в тому числі за марксистські ідеї, Маркс перебував у Лондоні, в доволі комфортних умовах. Це говорить про те, що симпатія до певних ідей, навіть можливість їх виведення ще не робить тебе представником цієї ідеї. Тобто можна симпатизувати анархізму, розділяти ті ідеї, але стати анархістом можна лиш ступивши на шлях революціонера, шлях боротьби, тільки такі люди є анархістами, решта - ні.По-друге: це цілісні люди. Тобто ті люди, в яких думки, слова і дії збігаються. Тобто ти не можеш вдягнути футболку ACAB, після чого ховатися за кордоном поліції, ти не можеш декларувати антисистемність, після чого йти й писати заяву. Анархісти, згідно ідеології, - це ті, хто покликані давати відсіч тій несправедливій системі, що панує, це революціонери. Відповідно, на кожному етапі боротьби, під час кожного виклику в анархіста мають бути належні сили і засоби для того, щоб пройти його гідно, бо якщо ти не можеш цього зробити без допомоги системи, боротьбу з якою ти декларуєш, значить, твої дії не відповідають твоїм словам, значить, ти не є цілісною людиною, значить, ти не анархіст.По-третє: це вільні люди. І ось на цьому пункті найширше поле для маніпуляцій. Оскільки поняття волі досить часто синонімізують із поняттям розбещеності, тобто дуже часто як приклад вільної людини подають ту, що робить все, що забажає, але чи справді це так? Річ в тім, що людина, що постійно потакає своїм бажанням, згодом стає від них залежною і вже не вона контролює свої бажання, а вони контролюють її. Це ж, власне, те, як працює капіталізм на сьогоднішній день: він продає нам наші ж бажання, щоб ми знову і знову приносили капіталістам свої гроші, а вони - багатіли. Саме так завжди й трапляється, коли ти не контролюєш себе сам, тебе обов'язково контролюватиме хтось інший, а отже, безумовне потакання всім своїм бажанням веде не до волі, а навпаки, до її втрати. Виходячи з цього, можна сказати, що найвищим проявом волі є дисципліна. Дисципліна - це те, що робить тебе і тільки тебе господарем свого життя. Тільки ти вирішуєш, які бажання і примхи слід задовільнити, а які - придушити. Кожен твій крок продиктований тобою, а не твоїми поточними емоціями. Ось така людина є по-справжньому вільною, з такої людини неможливо зробити раба. Така людина навіть в неволі лишатиметься вільною, оскільки вона керує обставинами, а не обставини - нею.В зв'язку з усім вищенаписаним, ми, колектив "Чорного Стягу", закликаємо всіх тих, хто декларує анархічні ідеї, ставати анархістами, а не косплеїти їх. На цьому шляху легко не буде (революціонеру не може бути легко), але ми певні, що наші омріяні ідеали того варті. Ставайте пліч-о-пліч з нами, і ми здобуватимемо краще майбутнє разом.РАЗОМ І ДО КІНЦЯ!
Прямо зараз в місті Києві відбувається протест проти злочинного законопроекту 13452 що ставить на меті закріпачення військовослужбовців, особливо з числа солдатського і сержантського складу.Ми, актив "Чорного Стягу" з перших днів повномасштабного вторгнення боронимо Україну в лавах Збройних Сил України, маємо втрати і здобуваємо перемоги. Тому просимо всіх хто має можливість донести до зажерливих виродків в просторих кабінетах: ми не раби! Дуже цікаво, що подібні законопроекти полізли незабаром після того як екс-залізний генерал Залужний заявив про те що квінтесенція військової науки є в росії. Ось ці парубки, що є на другому фото, вирішили, що це заклик до дії, і вирішили здійснити ганебну спробу реформувати ЗСУ до стану зс рф, які відомі всім своїми м'ясними штурмами і байдужого ставлення до власного особового складу ( в нас з цим, на жаль, теж є певні проблеми, але в явно меншому обсязі ніж у ворога ) . Всім вже слід зрозуміти що українське воїнство це зграї вовків, і не треба робити з нас колони з оленів. Тому ми впевнені, що трудовий народ України переможе, а привладна кліка подумає над своєю поведінкою. ХУНТИ - НЕ БУДЕ!
ВЕЧІР ПАМ'ЯТІ ЗАГИБЛИХ АНАРХІСТІВ!Нещодавно, виконуючи бойове завдання на Запорізькому напрямку, загинув відомий художник і анархіст Давид Чичкан. Так сталося, що саме він за життя більше за всіх займався меморіалізацією загиблих воїнів, що притримувались лівих поглядів. Здавалося б, вбивши його, фашистська орда вбила саму пам'ять про всіх наших полеглих побратимів. Відтак, обов'язком всіх нас, хто лишився живим, не допустити того, щоб загарбницьким виродкам це вдалось.Всі наші побратими загинули не дарма, і пам'ять про них ніколи не буде втрачено. Тому ми запрошуємо всіх на вечір пам'яті загиблих воїнів-анархістів. Особливо будемо раді бачити всіх, хто так чи інакше спілкувався з кожним із наших загиблих побратимів, щоб наші гості почули живі спогади про кожного із них.На вечорі пам'яті можна буде зачитати свою поезію на відповідну тематику або заспівати на честь полеглих за нашу і вашу свободу. Дата: 6 вересня, 19:00Місце: Одеса,простір "Вітальня"ВСІ НАШІ ПОЛЕГЛІ ПОБРАТИМИ - ПРИСУТНІ!
НІ РІПАКОВІЙ РЕСПУБЛІЦІ В УКРАЇНІ!Зараз, теренами нашої країни відбуваються масові протести проти закону 12414, що передбачає ліквідацію самостійності НАБУ і САП і передачу їх під контроль генерального прокурора. Відразу скажемо, що сама доля НАБУ і САП нас хвилює мало, ми ніколи не вірили в незалежність і неупередженість цих структур і не віримо зараз. Від того, кому підпорядковані ті структури: чи то комітету Верховної Ради, чи то генпрокурору, - український робітник від того краще жити не стане.Натомість ми не можемо ігнорувати тенденційність поведінки вищих ешелонів влади. Зокрема нещодавно в РНБО було прийнято рішення про заборону будь-яких перевірок щодо бізнесу. Це не просто є антинародним злочином, це є фактичним зрощенням представників капіталу з державною владою. А враховуючи стан економіки України, це є пряма дорога до корпоративного пекла, тоталітарного режиму неоліберального спрямування, де держава виступає в ролі "криші" представників великого капіталу (переважно іноземного).У зв'язку з цим, ми, "Чорний Стяг", висловлюємо свою підтримку і солідарність до всіх, хто виходить на протест, оскільки дане дійство є боротьбою проти перетворення України на ріпакову республіку. Також хочемо застерегти представників влади від будь-яких силових дій проти мітингувальників. Реакція від народу буде, не сумнівайтесь.Всіх, хто є в містах, де проводяться протести, і має анархічні або загалом ліві погляди і бажає діяти скоординовано, пишіть нам на бот, в месенджер, або в дірект.
Пост на честь деяких тенденцій, які актуалізуються серед анархістів кожного червня.Желябов не був педерастом. Махно не був хіпі. Майдан сягає своїм корінням не «Вудстоку», а Січі. Можливо, нашому народові пощастило скніти за «залізною завісою», щоб зараз ми мали змогу побачити вже гнилі наслідки «сексуальної революції». Ми приймаємо сміливість перших психонавтів, що у цілковито розкраяному на «зони впливу» світі взялися штурмувати «фронтири» своїх внутрішніх глибин, однак заперечуємо гедонізм і розбещеність, які неодмінно супроводжували це.Ми шануємо палкий юнацький дух, що наважився кинути виклик суспільству споживання, однак краще усвідомлюємо засідки, які податливе болото Постмодерну влаштувало для революціонерів всіх штибів (маємо на увазі передовсім гнучке поглинання, перетворення на бренд).Якщо за глибиною ідейного радикалізму ми воліли б зрівнятися із мрійниками 1960-х, то у царині методів маємо за кумира озброєну завзятість IRA та RAF 1970-х.Втім, маємо гідних вітчизняних попередників. Якщо нам вдасться поєднати золото Традиції зі сріблом Революції, Кропоткіна – з Юнгером, посеред згарищ просвітницького гуманізму ми перші приймемо пологи нової епохи терпкого чину.НеоАрхаїка
ПЕРЕМОГЛИ ТОДІ! ПЕРЕМОЖЕМО ЗАРАЗ!Сьогодні, 9 травня, представники "Чорного Стягу" міста Київ, традиційно вшановують переможців над нацизмом і фашизмом. Ми ніколи не забудемо, і завжди триматимемо в серці тих хто визволив Україну від найбільшої чуми 20 століття ( а можливо і всієї історії людства ) . Нам навіть страшно уявити в якому світі ми б жили, якщо б їм не вдалось, та і чи жили б ми тоді взагалі.Також ми свідомі того, що пам'ятати значить боротися, відтак ми продовжуємо нашу боротьбу проти фашизму 21 століття, що прийшов тепер вже зі сходу, тим самим продовжуючи боротьбу наших славетних дідів і прадідів, що зберегли для нас цей світ. Тепер нашим обов'язком є зберегти його для нащадків, щоб вони пишалися нами так само, як ми пишаємось нашими предками зараз. Тепер наша задача зробити так, щоб ті хто прийдуть після нас мали змогу жити вільно, не рабами. Наш обов'язок є знищити фашизм 21 століття. І ми переконані, що його буде знищено. На нього чекає та сама доля, що і на фашизм 20 століття. Але тепер все в наших руках. Вони не здалися, навіть віддаючи свої життя вони продовжували вірити в святу перемогу. Їх віра матеріалізувалася. Тож нехай вони стануть нашим орієнтиром в нашій сьогоденній боротьбі.РАЗОМ І ДО КІНЦЯ!
Агітаційна акція в Одесі на підтримку двох українських воїнів, які вже понад 3 роки перебувають у полоні рашистів. Денис Мацола — кримський переселенець, публіцист, політолог, один із тих, хто займався допомогою переселенцям ще з 2014 року, організовував події, був учасником профспілки «Пряма Дія».Владислав Журавльов — антиавторитарний активіст з Південноукраїнська, який завжди мріяв про осмислене життя і справжню боротьбу. З 19 років брав участь в АТО/ООС. Незадовго до повномасштабного вторгнення він запросив Дениса долучитися до 501 батальйону морської піхоти. Вони разом зустріли навалу імперців і брали участь у героїчній обороні Маріуполя. На початку квітня 2022 року хлопці потрапили до рук рашистів.Активісти "Чорного стягу" долучилися до розголосу інформації про цих полонених. Долучайтесь і ви! Найпростіше, що можна зробити - це підписати петицію за те, щоб їх внесли до обмінних списків: https://east-sos.org/publications/ni-torturam-svobodu-denysu-maczoli-ta-vladyslavu-iskri-zhuravlovu-2
Ультраправий поворот та консервативний популізм в Німеччині Вже цього тижня німецький парламент може проголосувати за пакет антиміграційних законів, розроблений християнськими демократами. Якщо це станеться, то у Німеччині буде запроваджено режим надзвичайного стану, введено жорсткі перевірки на кордоні та проведено депортацію мігрантів, які в момент голосування не отримали дозвіл на перебування в країні. Цей законопроєкт активно підтримує ультраправа партія «Альтернатива для Німеччини» - AFD. Такі популістичні дії німецької влади - прямий наслідок кризи капіталістичної системи. Замість створення нових робочих місяць, замість розвитку інтеграційних програм, посилення робітничого врядування і профспілок, праві та консерватори приймають прості рішення. Такі кроки дають лиш короткостроковий електоральний ефект, але не вирішують проблем - вони тільки загострюють соціальні та національні протиріччя. Тому зараз німецькі ліві мають шанс не просто виступити проти правих популістів, а захистити реальні права та інтереси робітничого класу. Посилення робітничого самоврядування на підприємствах, поглиблення профспілкового руху та влади робітників - ось ключ до вирішення тих питань, з якими правий популізм та капіталізм не може дати ради…
Коли Гнезділов пішов в СЗЧ та заявив це офіційно, то деякі наші активісти та побратими писали в себе на сторінках, що не можна героїзувати СЗЧешників, адже це реально принижує героїзм тих, хто на позиціях тримають фронт. Правда, навіть ми не могли повірити, що суд над бійцем Сергієм Гнезділовим перетвориться на політичне судилище. Ми не знаємо чому деякі персонажі назвали Сергія «ліваком». Можливо, тепер молодий хлопець, що став на захист України від імперіалістичних загарбників, маючи 19 років, ще до початку повномаштабної та провівши 5 років на фронті, а зараз підняв проблемні питання в ЗСУ це автоматично лівак. Важко сказати, але коли солдата на 12 років хоче посадити зажраний прокурор, що не воював ні години, діти якого мають бронь, то ми розуміємо, що це класове питання і саме лівим треба стати на бік Сергія. Для всяких провладних прихвостнів, які можуть збігтись та звинувачувати нас в підтримці СЗЧ маєм розказати, що жоден активіст Чорного стягу, що боронить Україну не пішов в СЗЧ. Ми йдемо з поля бою тільки на щиті, або зі щитом, чи через поранення неможемо виконувати бойові задачі.
⚖️Суддя Касаційного адміністративного суду Верховного суду України Ігор Дашутін проживає разом із сім'єю в елітному котеджному містечку в Києві, хоча власного нерухомого майна там не має.💵Зазначається, що у вересні минулого року теща судді придбала там будинок. За даними журналістів, нині ціни на подібні маєтки без ремонту стартують від 18,5 млн грн.Ігор Дашутін обіймає посаду судді Верховного суду з 2019 року. У своїй декларації він вказав, що проживає у квартирі матері.🔴Здавалося б, на перший погляд, людина начебто й не належить до прошарку фінансових еліт і є однією з представницьких осіб судової влади. Але в цьому і суть, що він є особою, яка захищає інтереси цих фінансових кругів у нашій державі, через закон. Таким чином він є частиною цієї системи, за якої вищі особи використовують працю більшості народу у своїх інтересах, розграбовуючи його.🌐По-доброму, як це зазначається в Основному законі нашої держави, суддя верховного суду мав би захищати права всіх українців, але за такого збігу обставин у нашій системі, право в цілому є - інтересами фінансових еліт, задекларованими в законі. І подібний випадок не поодинокий, а системний. Тому справа полягає не в доброчесності окремо взятих осіб, які обіймають посади, а в системі, в якій ми живемо і працюємо. В системі - яка підлягає тотальній реорганізації, у відповідності до якої вже не буде можлива жодна корупційна махінація, та і в цілому право набуде не декларативного характеру умовних свобод умовного народу, а стане закріпленням матеріальних інтересів широких мас робітників.#новиниПРОЖЕКТОР | ПІДПИСАТИСЬ