Ранок починається не з кави, а з дзвінків друзям: живі? Видихаєш вже з відповідями: не дочекаються, хер їм, а не Київ. Київ для бруднодупих - священний Грааль. Місто-мрія. Колиска всього їхнього "русского мира", звідки все в них починалося ще до боліт. Вони без України - ніхто, орда, здичавша оголтела зграя нелюдів. Ми їх олюднюємо - своєю російською мовою, яка звучить краще і правильніше, ніж їхнє мерзотне аканьє. Нашими звертаннями до чехова, "репін також український", ага, музеями булгакова і пушкіна, в Одесі досі працює, до речі.Це мітка - що це їхнє. Що можна бомбити, знущатися, вбивати, стирати з обличчя землі. Вони так звикли. Як дружину - б'є значить любить.Ви досі тихесенько дивитеся російські серіали з ютубчика замість того, щоб почитати книжку Вікі Амеліної чи Павла Белянського? Вам більше цікаво відмітити "138 років з приїзду антонпаличачехова в Суми"? У вас досі якір путінського друга артемія лебедєва на вулиці як символ Одеси? - Ну так не плачте, що бруднодупі вас так міцно люблять, що бомблять.Ви придурки: культура - це завжди політика. А мистецтво не може без соціуму. Не плачте. Цей текст - не з серії "сама винна" при зґвалтуванні. Це про те, що ми маємо мінятися, що маємо досліджувати і знати своє, маємо в кінці-кінців твердо зрозуміти, що "як раніше" вже ніколи не повернеться. Що ми або українці, або знову російські раби. Ну же.Дякую Збройним Силам України.
‼️Перший етап обміну “1000 на 1000”: з російської неволі визволено 205 українцівСьогодні відбувся перший етап обміну “1000 на 1000” відповідно до домовленостей, досягнутих за посередництва США. Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими за дорученням Президента України визволено з російського полону першу групу - 205 Оборонців. Додому повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ДШВ, ТрО, Повітряних Сил, а також бійці Національної гвардії України та Державної прикордонної служби. Практично усі звільнені сьогодні військовослужбовці пробули в полоні 4 роки. Більшість з них були поневолені під час оборони Маріуполя. Саме тривалість перебування в полоні є ключовим принципом формування списків обмінів “1000 на 1000”. Окрім солдатів та сержантів вдалося повернути додому більше півсотні офіцерів. Серед звільнених сьогодні є нацгвардієць, що потрапив в полон на ЧАЕС. Наймолодшому звільненому Оборонцю виповнився 21 рік, найстаршому - 62 роки.Загалом на Батьківщину повертаються українці, що воювали на Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському, Запорізькому, Сумському та Київському напрямках. Визволені Захисники будуть доправлені до медичних центрів для проходження всіх необхідних обстежень, подальшого лікування та медичної реабілітації. Вони будуть забезпечені необхідною допомогою, отримають документи та належні грошові виплати.🤝 Висловлюємо вдячність Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за важливе посередництво та сприяння. Дякуємо також усім дотичним структурам і організаціям за допомогу в реалізації цього обміну.☝️ Координаційний штаб продовжує роботу! Готуємо наступні етапи обміну “1000 на 1000”, а також триває робота над реалізацією інших попередніх домовленостей. Працюємо над поверненням усіх!🇺🇦 Слава Україні!
Нещодавно, гортаючи ранкову стрічку новин, я спіймала себе на думці, що мені не хочеться дивитися відео, як окупантів розриває на частини. Давно не дивлюсь їхніх полонених і взагалі не виношу записи з їхнім аканьєм. Давно уникаю дивитися руйнування, які роблять бруднодупі по наших містах і селах. З жахом уявляю, що вони зробили з Донбасом - таким рідним і теплим, дитячим і справжнім. Останнім разом, коли проїхали від Маріуполя, ще в Широкиному побували, до Краматорська і назад, - це була весна 2019-го, це була тиха радість: навколо Авдіївки та Марʼїнки розмінували поля і там працювали трактори, перед будинками квітнули тюльпани і плодові дерева, хтось чинив дахи, пас корів, підприємства пихтіли трубами: все працювало - і коксохім в Авдосі, й Азовсталь і Ілліча в Маріуполі. На базарі в Кураховому купляли для хлопців фрукти, якусь городину і щось з побутотового - вже не памʼятаю, напевно, прилади в будівельному магазині. Було сонячно, тихо і затишно. Так, мої в окупації з 2014-го, але якась надія. А! І Руслан Горовий читав свою книжку для хлопців з Республіки Міст, не доїжджаючи до Пісків. В Пісках стріляли, тому нас туди не пустили. Зараз, коли бачу ці звичайні червоні тюльпани, завжди нагадую про ті донецькі, в тих палісадниках перед будинками. Були часи…Все це знов було перед очима на виставці Анатолія Лимарєва в національному художньому музеї. Лимарєв донецький, дитинство там, потім десять років працював, навіть коли вже мешкав в Києві, постійно бував, їздив, скучав. В нього справжній Донбас, без жодного сумніву: теплий, безмежний і затишний. Якщо у вас є час і натхнення, обовʼязково сходіть в музей. Колись Лимарєв мріяв там про виставку, саме в цьому музеї. Треба, щоб пройшло сорок років після смерті митця світового рівня, щоб мрія збулася. Сходіть на Донбас Анатолія Лимарєва. Це просто донецький степ і затишні містечка приїхали до Києва. Без війни. Ненадовго. Світла пам’ять світлій людині. І дякую організаторам❤️🇺🇦Зараз поставлю фото👇🏼
Євреї в Чорнобилі жили з 17 століття. Може й раніше, але письмова згадка про них звучить так: у 1691 році козаки під командуванням полковника Істрицького грабували і били євреїв. Звісно, це був не єдиний погром за всі часи існування міста - одного з головних у хасидському світі: тут жили єврейські праведники - цадики Тверські. צֶדֶק - цедек - на івриті означає "справедливість".Згідно із записами в книзі громади, у 1884 році в Чорнобилі проживало 6559 євреїв, що вдвічі перевищувало чисельність решти населення містечка. Громада утримувала п'ять синагог, Талмуд-Тору - школу для хлопчиків, приватну єврейську школу для дівчат та єврейський притулок.Цадики Тверські жили там майже півтора століття і залишили місто у 1920-му після чергових погромів. Звісно, ті, хто вижив.У 1985 році неподалік від Чорнобиля було збудовано надсекретний об’єкт "Дуга-1", позначений на всіх картах як піонерський табір, — РЛС-ка для системи раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет. "Дуга" складалася з двох величезних антен довжиною 500 і 250 м та висотою 150 і 100 м відповідно, і розміщувалася в окремому місті Чорнобиль-2.Серед тих, хто вижив після 26 квітня 1986 року, є тверде переконання, що чорнобильська трагедія пов'язана з тим, що незадовго до цього місцеве населення зруйнувало могильний склеп одного з цадиків Тверських.Я не люблю містику. Я знаю, що всі ці землі не загинули від радіації тільки тому, що були люди, які її зупинили ціною свого життя. Світла їм пам'ять навіки. Як тим цадикам, які тримали це місто до того.Фото з Чорнобилю. Віконце синагоги, яку в радянські часи перетворили на військкомат. Зараз там все закинуто.
Це - Ганна Кралль. Польська журналістка, яка написала "Раніше за Господа Бога". В неї і в Рішарда Капусцінського я в свій час вчилася писати репортажі. "Я знала, що доктор Едельман мав стосунок до повстання у Варшавському гетто, але знала насправді мало".Фактично "Раніше за Господа Бога" - це інтерв'ю з кардіохірургом Мареком Едельманом, одним з командирів повстання у Варшавському гетто. Протест приречених на смерть людей тривав з 19 квітня по 16 травня 1943 року і був жорстоко приборканий регулярними частинами СС. Це був нечуваний подвиг відчайдушних. Всього під час боїв із регулярними частинами СС було вбито близько 7000 захисників гетто, ще 6000 людей згоріли заживо. Після придушення повстання, тих, що вціліли, відправили до концтаборів. Від Кралль я дізналась про Umschlagplatz: якщо там збирали людей, то це означало, що їх повезуть на смерть. Умшлягпляц - так тоді звали Смерть у Варшаві. "В одній машині сиділо десятеро людей, серед яких – маленька дівчинка. Люди почали просити водіїв, аби її відпустили, бо ще замала для смерті. На що офіцери жартома відповіли: «Нас має бути десятеро. Знайдете когось, хто поїде замість неї, відпустимо». Звичайно, це був абсурд. Але раптом нізвідки з’явилась якась незнайомка, яка підійшла до машини і сказала: «Нехай іде, я поїду». Чому вона вирішила пожертвувати собою? Чому хотіла загинути? Напевно, цього ніколи не вдасться збагнути. Але так маленька дівчинка залишилася жити".83 роки повстання у Варшавському гетто - повстання гідності людей, у яких не було жодного вибору, окрім смерті. "Ніколи знову" зовсім не ніколи, а пустий звук. На жаль. Наша сучасна війна з бруднодупими - тому підтвердження.
СБУ влаштувала результативне «полювання» в Криму: уражено 3 кораблі, РЛС і логістику ворогаБійці Центру спецоперацій «Альфа» СБУ провели комплексну операцію на ТОТ АР Крим, під час якої уражено одразу три військових кораблі рф:▪️ Великий десантний корабель ВМФ рф «Ямал»▪️ Великий десантний корабель ВМФ рф «Азов»▪️ Військовий корабель невстановленого типу.Також є дані про ймовірне ураження протидиверсійного катера проєкту 21980 «Грачонок».Окрім того, безпілотники «Альфи» СБУ пошкодили блок антен комунікаційної системи «Дельфін», РЛС МР-10М1 «Мис-М1», резервуари з паливом на нафтобазі «Югторсан». СБУ системно і послідовно нищить ворога по всій лінії фронту, включно з тимчасово окупованим Кримом. Воїни Служби знижують боєздатність флоту, цілеспрямовано підривають логістику та позбавляють противника можливості повноцінно використовувати півострів як військову базу. Кожне ураження кораблів та критичної інфраструктури має накопичувальний ефект і напряму впливає на здатність рф вести війну. Ця робота не зупиниться: інтенсивність і глибина операцій СБУ лише зростатимуть, поки ворог не втратить можливість діяти на українській території.
Ті, хто зараз волає проти прийнятого закону про заборону антисемітизму, точно так же будуть волати, коли ми повернемо Крим і будемо оголошувати кримськотатарську національну автономію. Я впевнена в цьому. Це печерне, яке сидить в пересічних - неважливо від етнічної приналежності. Це росіянське, коли вони на нас кажуть "хххли". Це те, що абсолютно неприйнятне у XXI столітті серед нормальних вихованих людей.Закон про заборону антисемітизму — це наш крок вперед. Це попередження Європі — дивіться, ви заграєтеся, у вас знов будуть погроми і кришталеві ночі, а ми, українці, сучасні європейці, ми попереду вас у своїх правах і свободах.Ви хочете поволати? — Йдіть й вчіть історію. Свою історію. Історію України. Євреї тут жили тоді, коли й елліни, якщо не раніше. "Базиліка 1935" у древньому Херсонесі - це колишня синагога зі юдейськими іменами, які залишилися на вапняку і вирізаною менорою. Це потім її перетворили в християнський храм. Зображення Базиліки 1935 було на наших перших гривнях. Ви не знали? — Поволайте.
«Перемир’я» від росіян. Окупанти атакували беззбройних бійців в смузі відповідальності 24-ї бригади.Під час оголошеного режиму припинення вогню поранені військовослужбовці здійснювали евакуацію (відхід) з передових позицій у Часовому Яру. Рухались від лінії зіткнення в тил, без зброї, з ознаками надання медичної допомоги, з палицями — відповідно конвенцій, умов припинення вогню. Подію зафіксовано на відео.Противник виявив і атакував FPV-дронами поранених. Троє з трьох загинули. Евакуацію проведено невдало! Режиму припинення вогню противником не дотримано!Але є нюанс!!!Для безпечної медичної евакуації особового складу своїх підрозділів, командуванням бригади було прийнято рішення переодягнути особовий склад РОВ, що був взятий у полон напередодні бійцями 24 ОМБр, у нейтральну форму одягу та провести пробну евакуацію і перевірку дотримання своїх же обіцянок противником!Результат УБИВ!😉Ст. сержант Журавльов Станіслав Алєксєєвіч (5 мср 2 мсб 28 мсп 70 мсд), рядовой Чошев Алєксандр Алєксєєвіч (74 оісб 6 мсд) та мл. сержант Загрєбін Андрєй Вячеславович (9 шр, 3 мсб, 26 мсп) — ліквідовані своїми ж!Вони знищують своїх самі! Командування 70 мсд рф не знає слова честь! І навіть не спроможне виконати обіцянки свого «вождя»!Слідкуй за нами. 🦁24 ОМБр🇺🇦 | Facebook | Instagram | YouTube | Twitter | TikTok | Приєднуйся до 24 ОМБр | Служба супроводу | Донат на бригаду
Розбавлю ваші яйця в стрічці. Вибачте. Знаєте, старі одесити раніше розповідали, як німці довбашили Одесу і що коли прилітало, і що підірвали совєти при відступі в Другу світову війну, - і це було зрозуміло. Потім ми читали в книжках - куди стріляв французький корабель Антанти в квітні 1919-го, коли відходив з Одеси і що зруйнував. Ну й про Кримську війну - там також були прильоти по місту. Стара Одеса побудована з черепашнику, який тут діставали прям під містом і околицями - тому в нас є катакомби. Він швидко руйнується і навіть горить при високих температурах. Стару Одесу можна стрімко спалити, але дякувати нашої ППО, ми ще стоїмо. Бруднодупі довбали нас весь квітень, всі ці 11 днів. Їм плювати на свята, на стареньких, на дітей, бо вони свято увірували, що тут «нацисти» живуть в стареньких будинках з вапняку, а молоді народжують «нацистських» дітей. Тому вони нас так натхненно вбивають. Сьогодні вночі бруднодупі запускали свої срані шахеди декількома хвилями. Багато. Тупо по різних районах міста. Прилетіло на Слобідку, вбило двох людей в цьому старенькому будинку. Весь ранок тихесенько думаю і прошу Всесвіт, що ці двоє не мучилися, що померли уві сні. Будь ласка, боже. Ми всі - мішені росіян. І поки ми всі не зрозуміємо, що ми маємо їм за це відплатити втричі, ми так й будемо терпіти і боятися. Надсилати прокльони - марно, найкращі дії - або ти в ЗСУ або для ЗСУ.Допомагаємо Збройним Силам України і живемо, дякуючи нашим захисникам. Фото Олени Соломонової, я пробувала все ж таки під ранок поспати. Приходьте на лекцію до мене сьогодні.
В Одесі сонячний ранок після важкої ночі: тривоги були одна за одною, шахедів не те, що багато, але хвилями. Працювала ППО. Є влучання в приватні будинки, горіли гаражі, страшно попало по багатоквартирному будинку, який не так давно побудували. Троє загиблих на зараз: серед них дитина. Понад двадцять поранених: також діти, вагітна молода жінка, їй уламки поламали ноги і таз. Зведення від медиків ще рано-вранці пішло гуляти по телеграм-каналах - також окрема історія зради. Люди просто спали в своїх ліжках, просто не встигли спуститися в укриття. У бруднодупих завжди перед православним Великоднем загострення на Одесу. Це звичайна історія з 2022 року, коли в квітневу суботу вони вбили родину Глодан - маму, бабусю, маленьку донечку Кіру. Тато потім пішов воювати і загинув, захищаючи нас з вами. А потім на Таїрова вулицю Ільфа і Петрова перейменували в вулицю сім’ї Глодан. Який був крик. В мене нема слів, тільки співчуття всім родинам загиблих і постраждалих.Вчора думала про седер, який перейменували в «останню вечерю». Седер у Леонардо: вино, хліб і гірки трави. Христос каже: ми пішли від фараона, але ми заплатили за це велику ціну. Це про українців зараз: ми пішли від бруднодупих росіян, і за це ми платимо велику ціну. Але ми помстимося нашим ворогам. Ніякої іншої щоки нам не можна підставляти. Інакше нам не вижити. Амінь.