Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Андрій Лучик - про Луцьк
Añadido 14 jul. 2024

Андрій Лучик - про Луцьк

@a_luchyk
Número de suscriptores: 2 638
Fotos: 471
Videos: 61
Enlaces: 645
Descripción:
Неформальний канал головного редактора ІА "Конкурент" і депутата Луцької міської ради Андрія Лучика

👥 Número de suscriptores

2 638
Promedio/Día:: -1
Promedio/Tiempo:: +8
Promedio/Mes:: +35

👁️ Vistas promedio por mensaje

7 935
Promedio/Día:: 10,700
Promedio/Tiempo:: 9,039
ERR: 300.8%

📊 Mensajes por Día

0.6
Último día: 1
Promedio semanal: 1
Promedio por día: 0.6

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

🗣Мер Луцька створив «свою будівельну мафію»?🤔У Луцьку вже кілька років виникають скандали навколо будівництва. Йдеться про продаж земельних ділянок за низькими цінами, появу комерційних об’єктів у сумнівних місцях та спроби забудови там, де це викликає купу питань.Частину таких історій раніше публічно описував мій колега Валентин Хаймик.З його слів, у різних районах міста можна знайти схожі випадки – і нерідко вони пов’язані між собою одними й тими ж людьми.👉🏼Історії, до яких купа питаньЛучани могли помічати невеликі комерційні приміщення або магазинчики на проспекті Відродження, а також на вулицях Рівненській, Володимирській, Львівській та інших.На перший погляд – це звичайні об’єкти. Але, як стверджує Хаймик, якщо подивитися на документи, виявляється цікава деталь:🔺частина таких об’єктів оформлена на одних і тих самих власників або пов’язаних осіб;🔺земельні ділянки під ними часто орендували або купували люди з одного кола;🔺схожі історії повторюються у різних частинах міста.Хаймик також згадує інші резонансні історії, зокрема про продаж землі на Дубнівській, коли спершу уклали договір оренди на 10 років, тож місто могло заробити понад 22 млн грн лише на орендних платежах.‼️Натомість землю продали майже за ту ж суму, що й річна оренда – 2,1 млн грн.Або дискусії щодо забудови у промзоні. Коли мерія дала дозвіл на розробку документів, аби там з'явився ЖК, хоч закон забороняє будівництво житла у таких районах.За усім стоїть мер?Валентин Хаймик припускає, що всі ці історії могли відбуватися не без відома міської влади. Адже для цього є вагомі підстави:1️⃣усі такі обʼєкти головний архітектор «бігав» погоджувати до міського голови. 2️⃣забудовники давно говорять, що у Луцьку зараз будують у 2 випадках: або «свої» або ті, хто готовий додати «проєкт озеленення». Історія зі «Сніговою Королевою» – яскравий доказ.3️⃣враховуючи те, як міський голова лобіював продаж ділянки на Дубнівській за безцінь та надання можливості розробити ДПТ для будівництва багатоповерхівки у виробничій зоні (що є незоконно), то у мене випливає логічний висновок про явну зацікавленість у вирішенні цих питань.🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣У луцькій мерії знайшли порушень на сотні мільйонів гривеньУ міській раді триває аудит, і попередні результати вже викликають чимало запитань. За інформацією мого колеги Валентина Хаймика, аудитори виявили великі фінансові порушення у різних сферах роботи міста.Що саме знайшли аудиториНайбільші зауваження стосуються капітального будівництва. Також порушення нібито виявили у комунальних підприємствах та сфері житлово-комунального господарства.👉🏼Припускаємо, що частину проблем у будівництві міська влада може спробувати пояснити діями підрядників або забудовників.Так, наприклад, порушення, виявлені у капітальному будівництві, будуть приписувати місцевим забудовникам і казати, що це не міськрада погана, а забудовники щось зробили не так.Про які суми йдетьсяЗа попередніми оцінками, порушення у будівництві можуть сягати сотень мільйонів гривень. Ще десятки мільйонів – у комунальних підприємствах та ЖКГ.Загалом, сума виявлених порушень за результатами аудиту може наблизитися до пів мільярда гривень.🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣Телефон вилучили, попереду допит: мер Луцька Поліщук може отримати підозру?Після обшуків НАБУ у справі про забудову на місці «Снігової Королеви» у мера Луцька могли вилучити телефон. Тепер детективи готуються до допиту, а також можуть вручити йому підозру, повідомив мій колега Валентин Хаймик.👉🏼Нагадаю, про що справа.Йдеться про історію з будівництвом багатоповерхівки на місці колишнього катка «Снігова Королева». За версією слідства, там могли вимагати хабар за «зелене світло» для забудови. Саме в межах цієї справи у грудні 2025 року детективи НАБУ проводили обшуки.Що з телефоном мераОдразу після тих обшуків кілька джерел повідомляли, що у мера Луцька Ігоря Поліщука вилучили мобільний телефон. Сам він тоді це заперечував і на пресконференції заявляв, що нічого не забирали. Щоправда, на зустріч із журналістами прийшов без телефона.‼️Тепер у ухвалі ВАКС від 16 лютого 2026 року є формулювання про аналіз інформації з вилучених мобільних телефонів у цій справі. Це фактично підтверджує, що телефони справді вилучали і їхній вміст вже переглядають.Попереду на Поліщука чекають допитиУ документі також зазначено, що детективи НАБУ планують допитувати фігурантів провадження, зокрема мера Луцька Ігоря Поліщука, з урахуванням інформації, отриманої під час огляду вилучених телефонів.🤔Чи може бути підозра?Крім того, в ухвалі прямо вказано, що слідство буде давати правову оцінку діям посадових осіб Луцької міської ради на основі матеріалів справи та даних із телефонів.🌚Простими словами – після цього етапу мер Луцька може отримати підозру у справі про можливе вимагання хабаря за забудову.🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣Луцька мерія почала брехати про тендер на прибирання снігу, аби відбілити репутаціюДнями представник Громадянського руху «СВІДОМІ» Михайло Наход розповів про дивний тендер на зимове прибирання майже на 5 мільйонів гривень. У відповідь Луцька міська рада заявила, що інформація не відповідає дійсності.Про що йдетьсяНаход звернув увагу, що департамент ЖКГ провів закупівлю послуг із зимового утримання доріг на майже 5 млн грн. Процедура завершилась 2 березня, коли фактично вже почалась весна і сніг зійшов.Переможцем стало КП «Луцькспецкомунтранс».👉🏼Наход припустив два варіанти:🔺або в мерії вирішили «освоїти» гроші наприкінці зими;🔺або тендер провели заднім числом, щоб оплатити роботи, які вже виконали.Що каже меріяУ міській раді заявили, що все це неправда.🤔Кажуть, що взимку були сильні снігопади, тому місто працювало у посиленому режимі. У лютому в бюджеті передбачили додаткові гроші, після чого 25 лютого підписали договір з «Луцькспецкомунтрансом» на 4,99 млн грн.За версією мерії, ці кошти передбачені на майбутній зимовий період – до кінця 2026 року. Частину грошей підрядник витратить на закупівлю піску, солі та підготовку техніки.Що з цим всім не такЯкщо вірити мерії – це гроші на наступну зиму.Але є один нюанс.‼️За даними порталу Spending.gov.ua, вже через два дні після підписання договору між департаментом ЖКГ та «Луцькспецкомунтрансом» підписали акт виконаних робіт на майже 1,5 млн грн.Тобто:🔹мерія каже, що гроші підуть на наступний зимовий сезон;🔹але частину робіт уже «виконали» і підписали акт.🌚І тут виникає просте питання: як можна виконати роботи на 1,5 мільйона для майбутньої зими?🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣Як Волинські новини годуються з бюджету Луцька?За останні кілька років комунальні підприємства Луцької міської ради регулярно купують у сайту «Волинські новини» послуги з «висвітлення діяльності».🤑Тобто простіше кажучи – платять за публікації.Йдеться про договори від різних бюджетних структур: ЖКГ, управління охорони здоров'я, комунальні підприємства, інші заклади міста. Суми різні – десятки тисяч гривень тут, кількадесят тисяч там.❗️Якщо скласти всі ці закупівлі разом, виходить майже пів мільйона гривень з бюджету за останні роки.Фактично комунальні підприємства платять медіа за те, щоб про них писали. Що в принципі більшість медіа роблять за «дякую».І тут виникає логічне питання. Що це означає на практиціОсобисто в мене складається дуже просте враження.‼️Коли медіа отримує гроші від міської влади, то чекати від нього критики цієї ж самої влади, м’яко кажучи, складно.Натомість на цьому сайті регулярно можна побачити інше:🔹брудні матеріали про людей, які якраз і критикують міську владу, зокрема, і про мене. Розказував про це детальніше тут і тут.🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣Будинок на Озерецькій, 12, який постраждав від обстрілу, офіційно непридатний для проживанняЕксперти оприлюднили технічний звіт щодо багатоповерхівки на вул. Озерецькій, 12, яка постраждала від ракетного удару 6 червня 2025 року. Висновок однозначний: будинок не підлягає відновленню. Мешканцям слід готувати документи для отримання державної компенсації, пише моя колега Алла Надточій.Що встановили експерти🔺Відновлення під’їзду №2 є технологічно складним, ризикованим та економічно недоцільним.🔺Подальша експлуатація всього будинку – небезпечна.🔺Рекомендовано повний демонтаж будівлі.Таким чином, багатоповерхівку офіційно визнано повністю непридатною для проживання та такою, що не підлягає відновленню.Нагадаю, раніше під’їзд №1 вже був визнаний аварійним і демонтований.Що робити мешканцям🔹Подавати документи на компенсацію за зруйноване житло відповідно до державних програм.🔹Стежити за оголошенням про зустріч із представниками міської ради – найближчим часом мають роз’яснити механізми допомоги.🔹Звертатися до міськради для супроводу в оформленні нового житла.Будинок втрачено. Але зараз ключове, щоб люди отримали справедливу компенсацію та реальну підтримку громади.🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣Сквер біля ЛНТУ капітально відремонтують за 7 млн грнУ Луцьку на оновлення скверу на вулиці Львівській із бюджету громади виділили 7 мільйонів гривень. Під час сесії міської ради частина депутатів закликала ще раз добре обдумати таку суму, адже територія невелика і гроші могли б піти на інші об’єкти.Чому варто було спрямувати гроші деіндеЛунали сумніви, чи доцільно вкладати 7 мільйонів саме в цю ділянку. Мовляв, територія не надто велика і фактично не використовується як місце відпочинку. 👉🏼У теплу пору року там частіше можна побачити людей, які зловживають алкоголем, ніж студентів чи родини з дітьми.❗️Також звучала думка, що варто було б звернути увагу на ботанічний сад на вулиці Потебні. Але там площа значно більша — близько 10 гектарів, тож для його впорядкування потрібні значно більші кошти.Попри дискусію, більшість депутатів підтримали виділення грошей.Яким буде оновлений скверВласне проєкт скверу можете побачити на фото. Серед іншого, як пише misto.media, там запланували:🔺встановити лавки;🔺облаштувати пішохідні доріжки;🔺розвиток велоінфраструктури;🔺озеленення території;🔺встановлення сучасного освітлення;🔺монтаж камер відеоспостереження для безпеки.Коли ж почнуть реалізовувати задумане, поки невідомо.А які у вас думки з цього приводу? Пишіть в коментарях!👇🏼🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣Чому Волинські новини зараз так активно поливають Лучика брудом?Щойно ми почали публічно говорити про закупівлю трьох пікапів для ЗСУ на понад 2,5 млн грн у фірми з дуже дивними ознаками діяльності, одразу ж активізувалася "Волинські новини".І раптом головна тема не мільйони на автівки, не відсутність технічних характеристик у тендерах, не фірма без історії та офісу, а… «Лучик збрехав».Тепер за порядком.👉🏼 Історія з комбінатом шкільного та студентського харчування.Я публічно говорив про можливе завищення цін на харчування дітей у школах. Я офіційно звертався із запитами. По суті відповіді не отримував.‼️Є навіть окреме судове рішення, де зазначено, що комбінат порушив закон, бо не надав відповіді на мої звернення.Так, є рішення суду першої інстанції щодо «спростування». Воно ще не набрало законної сили і буде оскаржене.І що важливо - кримінальне провадження щодо можливих зловживань нікуди не зникло.Але подається все так, ніби історія закрита, крапка поставлена, а я «брехун». Якщо комусь цікаво, то коротко про все розповів тут, а детальніше говорили тут. ❗️Чому це робиться саме зараз?Тому що паралельно є інша історія про 2,5 мільйона гривень на пікапи для ЗСУ.🔺Без аукціону.🔺Без конкретики в документах.🔺З фірмою, яка має єдиного замовника – Луцькспецкомунтранс.Замість відповідей по суті – спроба дискредитувати мене. Але я як викривав корупційні схеми у Луцьку, так і робитиму це надалі!🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣Директор Луцькспецкомунтрансу не задекларував квартиру, авто і фундукові плантаціїДиректор КП «Луцькспецкомунтранс» Володимир Марценюк уже кілька років подає майже порожню декларацію. У ній – ні житла, ні бізнесу, ні родини. Але журналісти «Сили правди» знайшли і квартиру в центрі Луцька, і автівки, і аграрний бізнес.🏠 Квартира в центрі ЛуцькаМарценюк раніше казав, що живе з батьками «в селі». Та насправді він мешкає у просторій квартирі площею 166 квадратів у центрі Луцька. Офіційно вона оформлена на батька його співмешканки. Пенсіонер підтвердив, що комунальник там живе.🌰 Бізнес на 20 гектарахУ селі Пустомити за 50 км від Луцька працює фундукова ферма. Земля – понад 20 гектарів – записана на Тетяну Шевчук, співмешканку Марценюка. 👉🏼Там висаджено щонайменше 12 гектарів фундука. За приблизними підрахунками, врожай може приносити мільйони гривень на рік. Місцеві кажуть: саме Марценюк регулярно приїздить і контролює господарство. Проте у декларації директора цього бізнесу немає.🚗 Авто «не його», але за кермом – вінОфіційно Марценюк задекларував лише старенький Nissan Patrol 2000 року. Але біля будинку в центрі Луцька часто стоїть Mazda CX-5 2017 року, оформлена на тестя. За кермом – сам Марценюк. Також його регулярно бачать на службовому Ford Ranger. У декларації про користування цими авто – жодної згадки.❗️Марценюк до приходу в спецкомунтранс багато років працював у бізнесі. Теоретично він цілком міг заробити ці статки чесною працею, без жодної корупції. Питання в іншому: чому квартира, авто і бізнес так і не з’явилися в декларації?🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣Луцькводоканал оштрафували на 7 млн грн, бо стягував з людей плату за повірку лічильниківАнтимонопольний комітет України оштрафував КП «Луцькводоканал» на 6,98 млн грн. Причина – підприємство включало в абонплату витрати на повірку лічильників і встановлювало однакову плату для різних категорій споживачів, пише «Сила правди».Що сталося«Луцькводоканал» є монополістом у Луцьку – займає 100% ринку водопостачання та водовідведення. І, користуючись цим, включив у плату за абонентське обслуговування витрати на повірку майже 26 тисяч лічильників – на суму 4,97 млн грн.👉🏼Крім того, підприємство застосовувало однакову абонплату для різних категорій споживачів. Антимонопольники вважають, що за наявності конкуренції таке було б неможливим.У травні 2024 року до АМКУ звернувся мешканець Луцької громади Анатолій Провальський. Він заявив, що водоканал безпідставно включає витрати на повірку лічильників у абонплату.Що вирішив АМКУ22 жовтня 2025 року Тимчасова адміністративна колегія АМКУ визнала дії підприємства зловживанням монопольним становищем.‼️Комітет наголосив, що закон не дозволяє включати витрати на повірку лічильників у абонентську плату. Щобільше, споживачі мають право самі обирати, хто проводитиме повірку.«Луцькводоканал» оштрафували на 6,98 млн грн і зобов’язали припинити порушення та усунути їхні наслідки.🔹Водночас підприємство вже почало оскаржувати це рішення в суді.🟠там ЛУЧИК сям🟠