СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження🔹Користування потужними електроприладами доцільно перенести на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій – з 11:00 до 16:00🔹У регіонах, де застосовуються обмеження, зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанніНАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВЧерез ворожі атаки на енергетичну інфраструктуру та внаслідок бойових дій у прифронтових регіонах – на ранок є знеструмлені споживачі у Харківській, Сумській та Чернігівській областях. Там, де це дозволяють безпекові умови, вже тривають аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання.Через наслідки попередніх масованих російських атак – в окремих регіонах України сьогодні застосовуються графіки обмеження потужності для промисловості, а також графіки погодинних відключень для всіх категорій споживачів. З часом і тривалістю можливих знеструмлень за вашою адресою можете ознайомитись на офіційних сторінках обленерго у вашому регіоні.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 9 березня, станом на 9:30, його рівень був на 4,5% нижчим, ніж в цей час попереднього робочого дня – у п’ятницю. Причина змін – ясна погода на всій території України, що зумовлює високу ефективність роботи побутових сонячних електростанцій та відповідне зниження рівня енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 8 березня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 8,9% нижчим, ніж максимум попередньої неділі – 1 березня. Причина – суттєве підвищення температури повітря в усіх регіонах України. Враховуючи погодні умови, активне енергоспоживання сьогодні доцільно перенести на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій – з 11:00 до 16:00. У регіонах, де застосовуються погодинні відключення, зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні та перенесенні енергоємних процесів на нічний час – після 22:00. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
Весняне потепління та сонячна погода зумовили зміни у режимі енергоспоживання. Замість зростання його рівня упродовж робочого дня, що ми спостерігали у січні-лютому, зараз у денний час відбувається суттєве «просідання». Це зумовлено підвищенням ефективності роботи сонячних панелей, які за роки повномасштабної війни масово встановили побутові споживачі та бізнес. Чим більше енергії виробляють ці СЕС – тим менше її споживається із загальної мережі. У період зимових холодів ми закликали споживачів перенести енергоємні процеси (прання, нагрів бойлера, користування посудомийкою чи обігрівачем…) на нічні години – період, коли навантаження на енергосистему найменше. Зараз, у сонячні дні, період рекомендованого користування потужними електроприладами суттєво розширюється. Більше того, у ясну погоду перенесення активного енергоспоживання на денний час є навіть бажаним – щоб для збалансування енергосистеми не доводилось обмежувати генерацію промислових сонячних електростанцій, які зараз теж підвищили свою ефективність. Будь ласка, дослухайтесь до рекомендацій нашого кота Графіка: 🔹у сонячну погоду – перенесіть користування потужними електроприладами на період з 11:00 до 16:00;🔹намагайтесь не вмикати кілька потужних приладів одночасно у періоди пікового споживання вранці (07:00 – 10:00) та увечері (17:00 – 21:00); 🔹у хмарні дні та дощову погоду, за можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічний час – після 22:00Якщо у Вашому регіоні поки що діють погодинні чи аварійні відключення – необхідність в ощадливому енергоспоживанні зберігається на період застосування відповідних обмежень. У такому разі, користування потужними електроприладами доцільно перенести на час доби, коли відключення не застосовуються, або на нічні години.
Вночі та вранці ворог здійснив чергову масовану ракетно-дронову атаку на об’єкти енергосистеми України у кількох областях. Внаслідок завданих пошкоджень – на ранок є знеструмлені споживачі у Харківській, Запорізькій, Полтавській, Вінницькій, Одеській, Миколаївській та Хмельницькій областях. Скрізь, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже здійснюються аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше заживити усіх споживачів. Внаслідок поточної та минулих масованих ворожих атак – у кількох регіонах сьогодні триває застосування вимушених заходів обмеження: графіків обмеження потужності для промисловості та графіків погодинних відключень для всіх категорій споживачів. Час та ймовірну тривалість знеструмлень за вашою адресою дізнавайтесь на офіційних сторінках обленерго у вашому регіоні. Враховуючи погодні умови у більшості областей, користування потужними електроприладами сьогодні доцільно перенести на денний час – з 11:00 до 15:00. Це період найефективнішої роботи сонячних електростанцій. У регіонах, де триває застосування обмежень, активне енергоспоживання доцільно перенести на період найменшого навантаження на енергосистему – після 22:00.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії зросло🔹У регіонах, де застосовуються обмеження, зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні🔹Будь ласка, перенесіть користування потужними електроприладами на період ефективної роботи сонячних електростанцій або на нічний часНАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВЧерез ворожі атаки на енергетичну інфраструктуру — на ранок є знеструмлені споживачі у Харківській, Донецькій, Чернігівській та Херсонській областях. Скрізь, де це дозволяють безпекові умови, вже розпочаті аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше заживити усіх споживачів.Через наслідки попередніх масованих російських атак — в окремих регіонах України сьогодні застосовуються графіки обмеження потужності для промисловості, а також графіки погодинних відключень для всіх категорій споживачів. З часом і тривалістю можливих знеструмлень за вашою адресою можете ознайомитись на офіційних сторінках обленерго у вашому регіоні.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні, 6 березня, станом на 9:30, його рівень був на 3,6% вищим, ніж в цей час попереднього дня — четвер. Причина змін — зниження ефективності роботи побутових сонячних електростанцій через хмарну погоду на значній території України. Це зумовлює збільшення рівня енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 5 березня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,4% нижчим, ніж максимум попередньої доби — у середу, 4 березня. У регіонах, де наразі вимушено застосовуються погодинні відключення, зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами. За можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічний час — після 22:00. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження🔹У регіонах, де застосовуються обмеження, зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні🔹За можливості, перенесіть користування потужними електроприладами на нічний час — після 22:00 НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВорог продовжує здійснювати атаки на енергетичну інфраструктуру. Внаслідок завданих пошкоджень — на ранок є знеструмлені споживачі у Дніпропетровській, Миколаївській, Харківській, Сумській та Херсонській областях. Скрізь, де це дозволяють безпекові умови, розпочаті аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене обладнання в роботу. Через наслідки попередніх масованих російських атак — в окремих регіонах України сьогодні застосовуються графіки обмеження потужності для промисловості, а також графіки погодинних відключень для всіх категорій споживачів. З часом і тривалістю можливих знеструмлень за вашою адресою можете ознайомитись на офіційних сторінках обленерго у вашому регіоні.На Харківщині наразі вимушено застосовані аварійні відключення, раніше опубліковані графіки погодинних знеструмлень у регіоні — тимчасово не діють. Повернення до прогнозованих графіків відбудеться після стабілізації ситуації в енергосистемі.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 4 березня, станом на 9:30, його рівень був на 8,2% нижчим, ніж в цей час попереднього дня — у вівторок. Причина — сонячна погода у більшості регіонів України, що зумовлює високу ефективність роботи побутових сонячних електростанцій та відповідне зменшення рівня енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 3 березня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й максимум попередньої доби — у понеділок, 2 березня. У регіонах, де наразі вимушено застосовуються погодинні та аварійні відключення, зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами. За можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічний час — після 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
Ефективність облаштованого антидронового захисту на ключових елементах системи передачі, основні потреби українських енергетиків та наслідки останніх російських атак. Ці теми під час візиту на одну з підстанцій НЕК «Укренерго» обговорили голова Правління компанії та очільниця Регіонального представництва Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у країнах Східної Європи Крістіна Мікулова.«Європейський інвестиційний банк – один із головних наших партнерів і донорів. Зокрема, що стосується фінансування будівництва захисних споруд. Дуже добре, що наші кредитори та грантодавці виявляють зацікавленість у тому, щоб особисто перевірити ефективність вже облаштованого захисту. Який, до речі, врятував від ураження дуже значну кількість вкрай дефіцитного високовольтного обладнання. Не менш важливо, що партнери цікавляться і поточними потребами, настроєм українських енергетиків. І не лише керівного персоналу. Сьогодні ми з пані Мікуловою поспілкувалися із ремонтним персоналом, який виконує роботи на підстанції. Безумовно, це була корисна зустріч. Ще раз дякую і партнерам, і колегам, які зараз невтомно працюють, повертаючи світло людям», – зазначив очільник НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко. Голова Регіонального представництва ЄІБ у країнах Східної Європи так прокоментувала візит на підстанцію: «Для Європейського інвестиційного банку підтримка енергетичної стійкості України є пріоритетом. Фінансування посилення фізичного захисту підстанцій – це наш внесок у безпеку мільйонів людей та стабільність української енергосистеми. Особливої уваги заслуговує робота українських енергетиків, яка викликає глибоку повагу, адже завдяки їхній професійності, відданості та сміливості країна зберігає світло й тепло навіть у найскладніших умовах», – підкреслила Крістіна Мікулова. Від початку повномасштабного вторгнення Європейський інвестиційний банк надав НЕК «Укренерго» кредитну підтримку на загальну суму 136 мільйонів євро. Дякуємо за допомогу, яка зміцнює стійкість української енергосистеми!
Сьогодні минає 40 днів із дати трагічної загибелі нашого колеги, члена Правління та колишнього керівника НЕК «Укренерго», Героя України Олексія Брехта. Це досі складно усвідомити. І ми ще не скоро навчимося жити без його швидких і виважених рішень, геніальних інженерних ідей, постійної залученості до процесів відновлення енергосистеми «скрізь і одночасно». За час, що минув від 21 січня, про Олексія Олександровича було багато всього сказано й написано. Колеги, рідні, друзі і просто знайомі ділились спогадами про те, яким вони його знали. І ми, готуючи цей допис, теж вирішили нагадати – кого насправді Україна втратила 40 днів тому.За життя, Олексій Брехт дав не так багато великих інтерв’ю. За дивовижним збігом обставин – одне з них лишалось неопублікованим у «чистому вигляді». Йдеться про запис для фільму «Блекаут. Різдво», зроблений на початку 2023 року Об’єднанням українських продюсерів. У відео до цього посту – фрагменти з інтерв’ю, повну версію якого можна переглянути за цим посиланням. Будемо пам’ятати вічно. Колектив НЕК «Укренерго».
«Після війни буде багато роботи. Але нам до цього не звикати», – каже наш колега, провідний інженер з релейного захисту і електроавтоматики «Укренерго» Олександр, який сьогодні боронить країну на Харківському напрямку. З перших днів повномасштабного вторгнення чоловік добровільно пішов до військкомату. «Стати на захист країни – це був мій свідомий вибір, іншого шляху я не бачив», – каже пан Олександр. Сьогодні він служить в одній із танкових бригад ЗСУ. «Зв’язківець – не така вже й безпечна справа, як хтось іноді думає. Це не сидіти у штабі біля телефона. Зв’язківці несуть вахту на «нулі». Дуже тішить, що в аспекті технологій – ми постійно розвиваємось: переходимо на західні стандарти, використовуєм новітні технології. З техніки минулого сторіччя у нас залишився тільки польовий телефон», – розповідає пан Олександр. За звільнення Харківщини – Олександр отримав бойову медаль «За службу державі». Попри втрати й поранення, чоловік зберігає віру у перемогу. «Ніколи не забуду емоції людей, які після вигнання окупантів виходили з підвалів і дякували нам. Це було неймовірно. Такі моменти додають сил і наснаги боротися далі», – каже наш колега. Після закінчення війни – Олександр планує неодмінно повернутись до роботи в енергетиці. Бо знає: попереду – ще багато справ у процесі відбудови зруйнованого ворогом. Дякуємо Олександрові за захист Батьківщини. І чекаємо на повернення в «Укренерго»!
Увага! Днями з’явилась інформація про розсилку фейкових повідомлень, які приходять на електронну пошту начебто від НЕК «Укренерго». Теми шахрайських листів – на кшталт: «Графік відключення електроенергії з 24 по 28 лютого»; «Оновлений графік обмежень» тощо. Повідомлення надсилаються з фейкової адреси:
[email protected], яка не належить «Укренерго». При цьому, до адресного рядка додаються реальні адреси
[email protected] або
[email protected], щоб викликати довіру в отримувача.Адресату листа пропонують завантажити «графік відключень», за яким насправді ховається шкідливе програмне забезпечення. Після запуску – ця програма може викрасти паролі, банківські дані та особисту інформацію, надати стороннім доступ до вашого пристрою, використати його для здійснення кібератак.Наголошуємо: НЕК «Укренерго» ніколи не розсилає графіки відключень в особисті повідомлення. Компанія також не поширює в листах будь-яке програмне забезпечення для завантаження. Тож, якщо вам надійшов лист із такими пропозиціями:
🔹не завантажуйте файли з нього;
🔹не переходьте за посиланнями;
🔹негайно видаліть повідомлення з пошти;
🔹у разі випадкового завантаження – негайно перевірте пристрій антивірусом.Актуальна інформація про запровадження обмежень публікується на офіційних сторінках «Укренерго» у соціальних мережах, а з графіками знеструмлень за вашою адресою – можете ознайомитись на сторінках операторів систем розподілу (обленерго) у вашому регіоні. Попередьте рідних і знайомих про небезпеку. І будьте уважними, отримуючи підозрілі повідомлення.
💬 Facebook
📺YouTube
📸 Instagram
👨💼 Linkedin
Особливості диспетчерського управління енергосистемою в умовах війни, технології швидкого відновлення та облаштування захисту ключових об’єктів системи передачі, а також поточні потреби українських енергетиків у допомозі для відновлювальних робіт. Ці теми обговорювались у рамках зустрічі голови Правління НЕК «Укренерго» Віталія Зайченка з урядовою делегацією та представниками системного оператора Данії за участі Посольства Королівства Данія в Україні.Данська делегація на чолі з Постійним державним секретарем Міністерства клімату, енергетики та комунальних послуг Данії Ларсом Фрелле-Петерсеном, за участі заступника Генерального директора Данського енергетичного агентства Ібен Мьоллер Сьондергорд та виконавчого віцепрезидента оператора системи передачі Данії Energinet Сігне Горн Ростед, відвідала одну з підстанцій НЕК «Укренерго». Гості побачили наслідки російських ракетно-дронових атак, пересвідчились у надійності облаштованого антидронового захисту та оцінили масштаби і швидкість виконання аварійно-відновлювальних робіт.«Данія – один з наших найдавніших і найнадійніших партнерів. Данський уряд одним із перших запропонував допомогу українським енергетикам після руйнівних російських атак на об’єкти системи передачі, що почались ще у 2022 році. Надана партнерами підтримка допомогла нам вистояти у найбільш складні періоди. Враховуючи актуальність російської воєнної загрози для усього континенту, зараз колеги просять нас поділитися досвідом управління енергосистемою та організацією її відновлення в умовах, у яких досі не перебував жоден інший європейський системний оператор. Безумовно, ми готові розповісти все, що нашим друзям буде цікаво почути. І сподіваємось на продовження співпраці», – зазначив голова Правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко.Зі свого боку, Постійний державний секретар Міністерства клімату, енергетики та комунальних послуг Данії Ларс Фрелле-Петерсен зазначив: «Моє загальне враження від візиту до України та зустрічі з головою Правління «Укренерго» Віталієм Зайченком – це глибока повага. Попри безперервні атаки на критичну інфраструктуру, віддані своїй справі фахівці продовжують відновлювати, захищати та модернізувати енергосистему в надзвичайно складних умовах. Стійкість і рішучість України – справді вражають. Ми бачимо тут важливі уроки для Данії в контексті подальшого зміцнення безпеки та стійкості нашої власної критичної інфраструктури. Данія твердо підтримує Україну й надалі надаватиме послідовну та вагому допомогу для посилення енергетичної безпеки держави та її довгострокової стійкості».Данія – один із основних донорів Фонду підтримки енергетики України. Її загальний внесок наразі перевищує 73 мільйони євро. Також уряд Данії є «шефом» інфраструктурної (зокрема – енергетичної) відбудови Миколаївської області. За Програмою українсько-данського енергетичного партнерства (UDEPP) та у співпраці з Данським енергетичним агентством (DEA) НЕК «Укренерго» отримує технічну та консультативну допомогу щодо адаптації національного законодавства до вимог ЄС. Також, у якості гуманітарної допомоги, за сприяння Baltic Control Denmark, НЕК «Укренерго» отримувала устаткування, що використовувалося під час відновлювальних робіт.Дякуємо партнерам за допомогу та співпрацю!