СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії зросло🔹Негода знеструмила 7 населених пунктів на Івано-Франківщині 🔹Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно у вечірні години – з 18:00 до 22:00 НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок обстрілів – на ранок є нові знеструмлення у Харківській, Сумській, Запорізькій та Чернігівській областях. Там, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже розпочаті аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше заживити усіх споживачів.На Одещині оператором системи розподілу застосовані мережеві обмеження. Графіки відключень при цьому – не діють. Вимушені знеструмлення будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в мережі обленерго. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні, 8 травня, станом на 09:30, його рівень був на 5,7% вищим, ніж в цей же час попереднього дня – у четвер. Причина змін – хмарна погода та дощ у західних областях України. Це зумовлює низьку ефективність роботи побутових сонячних електростанцій та відповідне зростання обсягу енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 7 травня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й максимум попереднього дня – у середу, 6 травня. Активне енергоспоживання сьогодні доцільно перенести на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій – з 11:00 до 15:00. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез несприятливі погодні умови (сильні пориви вітру) – на ранок повністю або частково були знеструмлені 7 населених пунктів на Івано-Франківщині. Ремонтні бригади обленерго вже займаються відновленням пошкоджених ліній.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання🔹Активне енергоспоживання доцільно перенести на денний час – з 10:00 до 17:00🔹Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами у вечірні години – з 18:00 до 22:00 НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВорог продовжує атаки на енергетичну інфраструктуру прифронтових регіонів України. Внаслідок обстрілів – на ранок є нові знеструмлення у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській та Сумській областях. Скрізь, де це дозволяють безпекові умови, вже розпочаті аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене ворогом обладнання в роботу. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання. Сьогодні, 7 травня, станом на 09:30, його рівень був на 1,9% вищим, ніж в цей час попереднього дня – у середу. Причина змін – жарка погода у більшості областей, що зумовлює використання споживачами кондиціонерів в режимі охолодження. Вчора, 6 травня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 2,2% нижчим, ніж максимум попереднього дня – у вівторок, 5 травня. Враховуючи погодні умови, активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій – з 10:00 до 17:00. У вечірні години зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження🔹Будь ласка, перенесіть користування потужними електроприладами на денний час – з 10:00 до 17:00🔹Споживайте електроенергію ощадливо у вечірні години – з 18:00 до 22:00 НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок російських дронових атак та обстрілів енергетичної інфраструктури прифронтових регіонів – на ранок є нові знеструмлення у Донецькій, Запорізькій та Харківській областях. Там, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже здійснюються аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше заживити усіх споживачів. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 6 травня, станом на 09:30, його рівень був на 2,4% нижчим, ніж в цей час попереднього дня – у вівторок. Причина – ясна погода в усіх регіонах, що зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій та відповідне зменшення обсягу енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 5 травня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1% нижчим, ніж максимум попереднього дня – у понеділок, 4 травня. Причина змін – утримання теплої погоди на всій території України. Враховуючи погодні умови, активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій – з 10:00 до 17:00. У вечірні години зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
Завершуєш навчання та думаєш, що робити далі? Запрошуємо на стажування Energy Hub від НЕК «Укренерго»!Energy Hub – це проєкт для студентів останніх курсів закладів вищої освіти та молодих фахівців, які тільки розпочинають свою професійну діяльність.Що ти отримаєш?🔹Офіційне працевлаштування з першого дня🔹Заробітну плату та повний соціальний пакет, на рівні з постійними працівниками🔹6 місяців залучення в робочі процеси та реальні кейси🔹Персонального ментора, який допоможе розібратися в професії та надаватиме підтримку протягом усього стажування🔹Додаткове навчання, тренінги та розвиток твоїх soft та hard skills🔹Запис у трудовій книжці від престижного роботодавця :) Energy Hub – можливість застосувати університетські знання на практиці, навчитися працювати з викликами та стати частиною команди, що відповідає за стабільну роботу енергосистеми країни.Ознайомитись з деталями та заповнити анкету для участі можна за посиланням ПРОГРАМА СТАЖУВАННЯ ENERGY HUB. Також шукай вакансії на robota.ua з приміткою у назві «Стажування ENERGY HUB».Спойлер: понад 60% стажерів після завершення програми – отримують офер та залишаються працювати у нашій компанії далі.«Укренерго» – успішний старт твоєї кар’єри!💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
Після кількох тижнів холоду та дощів – ясна і тепла погода нарешті повернулась до України. А для енергосистеми це означає зниження рівня споживання електроенергії завдяки ефективній роботі побутових сонячних електростанцій. І так само – продуктивну роботу промислових СЕС, які суттєво збільшують потужність генерації. Часто сукупність цих двох факторів спричиняє навіть надлишок потужності в енергосистемі, що призводить до вимушеного застосування обмежень для «зеленої» генерації. А оплачує кожен МВт таких обмежень НЕК «Укренерго» – як компанія, що має визначені законом спецзобов’язання перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел. Загалом – йдеться про мільярди гривень щорічно. При цьому, у години, коли сонячної генерації ще замало або вже недостатньо, а споживання навпаки зростає, в енергосистемі може виникати дефіцит потужності. Йдеться про ранкові та вечірні години – коли люди збираються на роботу або повертаються з неї. Як можна допомогти енергосистемі уникнути перевантажень в кожен час доби – може порадити відомий вам кіт Графік: 🔹у сонячну погоду користуйтеся пральними і посудомийними машинами, бойлерами, прасками та іншою енергоємною технікою у денні години – з 10:00 до 17:00;🔹не вмикайте кілька потужних приладів одночасно в періоди найбільшого навантаження: вранці (07:00 – 10:00) та увечері (18:00 – 22:00);🔹у хмарну погоду та у період очікуваної літньої спеки намагайтесь перенести енергоємні процеси на нічний час – після 22:00. Відповідальне ставлення до енергоспоживання кожним споживачем дозволить уникнути надмірного навантаження на енергосистему, додаткових витрат із тарифу «Укренерго» та ризиків аварійних ситуацій в мережі. Будь ласка, споживайте електроенергію раціонально!💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
«Кожен наш виїзд сьогодні нагадує окрему спецоперацію», – розповідає пан Ігор, начальник відділу лінійного обладнання НЕК «Укренерго» в одному з прифронтових регіонів. Умови для роботи енергетиків там змінюються щодня і щогодини. Але якщо раніше найбільшою загрозою були «Гради» і ствольна артилерія ворога, то тепер ремонтним бригадам найбільше загрожують ударні та розвідувальні дрони, що полюють як на спецтехніку, так і безпосередньо на енергетиків. «Ми не можемо просто приїхати на об’єкт і почати ремонт. Спочатку військовослужбовці допомагають оцінити обстановку з повітря, визначити масштаби ушкоджень. Часто – дороги завалені деревами чи спаленою технікою, тож щоразу продумуємо маршрут, час роботи, можливі шляхи евакуації. Працюємо максимально злагоджено й швидко, мінімальним складом – інакше просто небезпечно», – розповідає наш колега. Лінійники давно звикли до ризику: висота, напруга, важка фізична робота. Але війна розставила зовсім інші критерії в оцінках небезпеки: «Хлопці нашого підрозділу – справжні герої. Та й усі, хто сьогодні відновлює енергооб’єкти під обстрілами. Адже якщо не ми, то хто? Ворог може скільки-завгодно бити по інфраструктурі, але ми обов’язково відбудовуємо все знову. Єдине, про що я мрію як керівник бригади, це завершення війни. Попереду буде багато роботи, але ми неодмінно впораємось, у своїх хлопцях я впевнений», – каже пан Ігор. Дякуємо колезі та всім нашим героїчним лінійникам, які першими виїжджають на огляди й ремонти після повідомлень про пошкодження високовольтної мережі. Завдяки вам – світло повертається навіть після наймасованіших обстрілів. Незламність не згасає!
Фахівці з кібербезпеки НЕК «Укренерго» вибороли першість у двох змаганнях з протидії кіберзагрозам – хакатонах Capture the Flag №1 «Фундаментальний захист» та Capture the Flag №2 «Поглиблений захист». Організатори змагань – Держслужба спеціального зв’язку та захисту інформації України спільно з представництвом Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні (CRDF Global). Загалом, у двох хакатонах взяли участь понад 20 команд, і представники «Укренерго» серед них виявились найсильнішими. Змагання формату Capture the Flag (CTF) – це випробування, що дозволяють фахівцям із кібербезпеки продемонструвати майстерність у боротьбі з реальними загрозами: від розслідування конкретних інцидентів та моніторингу в реальному часі – до протидії атакам із застосуванням штучного інтелекту. Успішне виконання кожного завдання винагороджується «прапорцями». Представники «Укренерго» зібрали найбільшу кількість таких відзнак. Для фахівців з кібербезпеки участь у CTF – це не лише драйв, а й стимул до самовдосконалення. А це неодмінно конвертується у якісну роботу. Найкращий доказ майстерності представників «Укренерго» – реальні факти: з початку повномасштабного вторгнення – ворогу не вдалось реалізувати жодного успішного зламу систем захисту даних НЕК «Укренерго», попри безперервні спроби. Вітаємо переможців! Ваша майстерність – це надійний захист української енергосистеми.
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії відповідає сезонним показникам🔹Активне енергоспоживання доцільно перенести на період найефективнішої роботи сонячних електростанцій🔹Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 18:00 до 22:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок ворожих атак на енергетичну інфраструктуру – на ранок є нові знеструмлення у Сумській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Херсонській та Миколаївській областях. Там, де це вже дозволяють безпекові умови, розпочаті аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше заживити усіх знеструмлених споживачів. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії залишається незмінним та відповідає сезонним показникам. Сьогодні, 30 квітня, станом на 09:30, його рівень був таким же, як в цей час попереднього дня – у середу. Вчора, 29 квітня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й максимум попередньої доби – у вівторок, 28 квітня. Враховуючи погодні умови у більшості регіонів, активне енергоспоживання сьогодні доцільно перенести на період найбільш продуктивної роботи сонячних електростанцій – з 10:00 до 16:00. У вечірні години зберігається необхідність в ощадливому споживанні електроенергії. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії відповідає сезонним показникам🔹Активне енергоспоживання доцільно перенести на денний час 🔹Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 18:00 до 22:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВорог продовжує атакувати цивільну енергетичну інфраструктуру України. Внаслідок російських дронових ударів – на ранок є нові знеструмлення на Донеччині, Сумщині, Харківщині, Чернігівщині, Одещині та Запоріжжі. Скрізь, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже розпочаті аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене обладнання в роботу. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії відповідає сезонним показникам. Сьогодні, 29 квітня, станом на 09:30, його рівень був таким же, як в цей час попереднього дня – у вівторок. Вчора, 28 квітня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й максимум попередньої доби – у понеділок, 27 квітня. Активне енергоспоживання сьогодні доцільно перенести на період найбільш продуктивної роботи сонячних електростанцій – з 10:00 до 16:00. У вечірні години зберігається необхідність в ощадливому споживанні електроенергії. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії відповідає сезонним показникам🔹Через негоду залишаються знеструмленими більше 100 населених пунктів у дев’яти областях🔹Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 18:00 до 22:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок ранкової дронової атаки – найскладнішою є ситуація на Сумщині. Значна частина споживачів у регіоні залишається знеструмленою через удари ворога по об’єктах енергетичної інфраструктури. Також на ранок є нові знеструмлення через обстріли у Запорізькій та Харківській областях. Аварійно-відновлювальні роботи наразі здійснюються там, де це дозволяють безпекові умови. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії відповідає сезонним показникам. Сьогодні, 28 квітня, станом на 09:30, його рівень був таким же, як в цей час попереднього дня – у понеділок. Вчора, 27 квітня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 2,5% вищим, ніж максимум попереднього робочого дня – у п’ятницю, 24 квітня. Причина змін – зниження температури повітря у більшості регіонів, порівняно з кінцем минулого тижня. Активне енергоспоживання сьогодні доцільно перенести на період найбільш продуктивної роботи сонячних електростанцій – з 10:00 до 16:00. У вечірні години зберігається необхідність в ощадливому споживанні електроенергії. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез пошкодження повітряних ліній електропередачі внаслідок сильних поривів вітру на ранок повністю або частково знеструмлені більш ніж 100 населених пунктів у дев’яти областях – на Сумщині, Хмельниччині, Харківщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Одещині, Полтавщині, Херсонщині та Київщині. Ремонтні бригади обленерго роблять усе можливе для якнайшвидшого заживлення споживачів.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin