Спеціально не писав про стрільбу в Києві. Не постив відео збиття, бо майже одразу зрозумів, що то наш Байрактар. Хто його бачив "вживу", також скоріше за все впізнав.Хто прискіпливо дивився відео, також міг здогадатися, тому що:1. Летів не в сторону Урядового кварталу. Якби це був камікадзе/скидувач, летів би туди.2. Версія камікадзе одразу відпадала, тому що не було вибуху. Це горіло паливо, і його було досить багато.3. Через велику кількість палива зрозуміло, що взлетів недалеко, небагато палива використав.4. Був би майже повний бак - міг бути вибух. Тому полетів зовсім небагато.5. Для старту потрібна злітна полоса. Якби запускали зі сторони росії/Білорусі - було б набагато меньше палива. На нашій території незаміченим він би не взлетів.6. Російський Корсар-4 одразу відпав, тому що він розвідник, а для розвідника не потрібно на такій малій висоті летіти.7. Нар Урядовим кварталом достойний купол з РЕБ. Управління там втратив би любий БПЛА.8. Така висота вибрана спеціально, за домовленістю з нашим ППО. Та і летів він не своїй робочій швидкості. Скоріше за все він біля Києва злетів, та направлявся в сторону кордону, але втратив керування через сильні перешкоди наших засобів РЕБ.9. Напевно фінал. Ну дуже знайома форма крил та хвоста.10. Чому не дали вилетіти за Київ і там спробувати відновити контроль? Можливо проблема сталася саме в пульті керуванні, і контроль не повернули б "на тій стороні Києва". Можливо і була команда "пропустити, це наш", але як часто буває на війні - людський фактор. Хтось першим відкрив вогонь, бо не отримав команди, а решта вже підключились.
Про Луценка.Так, я не розумію хейту до нього.За майже рік повномасштабного наступу росіян ви, бачу, втратили пильність та повернулись до звичайних своїх справ. А та людина при цьому - воює.При усіх цих постах хейту щодо переведення Залужним Луценка, ви (на стільки фахівці вже по армії, бо зараз ЗСУ фактично являється Богом ступені віри) побачили тільки прізвище і вже завелись.Прізвище Залужного вже не справляє враження, що Главком знає що робить, якщо переводить людину в інший підрозділ своїм рішенням??І головне. Скільки хейтерів чули до 24 лютого про посади командирів УДАРНИХ БПЛА?? Ви настільки вдарились в піар себе на хейті Луценка, що при відсутності знань що творилось в армії - критикуєте рішення Залужного, а не самого Луценка.Для мене головне з новини про призначення Луценка - що у нас вже є взводи УДАРНИХ БПЛА. Є взводи - значить і роти є. Значить у нас стільки техніки, навчених людей та технічної бази, що в бригадах і полках створенні нові підрозділи. Ба більше - існують окремі і великі підрозділи, які роблять демобілізацію у російських військах. Байрактар, якщо ще пам'ятаєте такий апарат - також УДАРНИЙ БПЛА.Тому, люди, що хейтять Луценка - під кожним постом пишіть свою посаду або причину відсутності на його місці.Нормальним людям, котрі розуміють важливість кожного на війні та не бачать хейту в рішенні Залужного - на фото ударний дрон, який скидає от такі невеликі снаряди на голови окупантам.
Пост про пам'ять.Напевно ви вже бачили фото цього сивого юнака, який вперше за рік побачив яблуко. Дивовижно влучно переданий стан нашого воїна, який майже рік перебував у полоні, але сьогодні його звільнили з іншими 115 героями.Але я про пам'ять, яка в нас іноді відключається, коли подразника довго нема. Тобто, ми забуваємо речі, спогади дитинства чи навіть якість навики, якщо довго цього не робимо, не бачимо чи не говоримо про це.І на цьому фото Max Kolezznikov про якого ми забули...Ми знайомі з Максом багато років, звісно після 2014 року. Він раніше багато писав, особливо як був мобілізованим. Потім якось він пішов з "фейсбучних срачиків", а до 24 лютого я взагалі не пам'ятаю де він, та як зустрів війну. З березня сторінка пуста, і тому ніхто його не бачив у стрічці.Де зустрів війну, куди потрапив, як взагалі в полоні опинився та де був рік - ніхто не згадував до сьогодні. Та й постять фото люди без прив'язки хто це, тому що його не знають. Навіть ті хто знають, та навіть я - не впізнали його без опису!!Те, що зробив російський полон - видно на фото. Яким колоритним був Макс - можете подивитись на його сторінці. Але головний посил посту всеодно пам'ять...Ми забули про людину, яка рік не писала в Фб. Хвала йому, що вижив та повернувся. Але скільки ще людей, про яких не пишуть, і які самі не пишуть, і про них забули? Скільки ще війна і йбн рсн зітре українських імен, про які не знають, а навіть тих що знають - згодом не будуть пам'ятати??Нам потрібно в першу чергу зберігати спогади, пам'ятати хто що робить, та говорити про людей, які творять нинішню історію України та можуть зникнути назавжди...Ще раз вітаю Макса і решту воїнів з поверненням домів! Скорішого відновлення та повернення до українського життя!
Розумію меседж, що не треба "чмирити" російську армію, що вона не просто так друга армія світу, що їх багато і скільки наших воїнів загинуло - вони не просто армія бомжів.Так, не просто армія бомжів, але після таких от фото я роблю раціональний портрет офіцерів найнижчої ланки - командирів взводу/роти. Вони кадрові, не мобілізовані, багато років обучені та нічого своєму житті не робили окрім служби в армії.На фото ви бачите капонір, над яким розвішали гарненькі металеві бляшанки. Але це не просто бляшанки, а цілий пристрій - ОМУ. Металічний одбивач уголковий, який використовували ще діди в 45-му. Він призначений для створення оманливих радіо сигналів, які від нього відбивається. А "приходять" вони з РЛС, якою можна знайти не тільки техніку, а й особовий склад.Це колись був такий комплекс заходів по створенню хибних позицій та розміщення техніки. От 4 таких відбивача та спеціальна "пічка", для оману в ІЧ діапазоні могли зробити хибну позицію однієї одиниці техніки в двох діапазонах. Але! Це створення хибних позицій, щоб вірогідний удар артилерії чи авіації прийшовся саме на пусте місце, яке розвідники чітко бачили, що стоїть тепла техніка в капонірі )))А як ми бачимо на фото - бугри на дні говорять про те, що там стояла техніка! Не висока, типу БМП, але ж стояла. І над нею розвішали таку герлянду, щоб типу сховати від РЛС)))Ладно солдат одним вухом слухав ту інженерку. Але ж офіцер отримав ці ОМУ, роздав, та потім перевірив як зробили - хибну позицію, над самою технікою)))Тому, це армія не бомжів, а необучаємих слонів, які до цих пір все роблять по радянським статутам, методичках, та завжди через любимий орган росіян да пляшки)П.С. Ще раз поясню. Ці ромбики мали б бути десь в іншому місці, імітувати техніку в іншій частині зеленки. А техніку максимально маскують, щоб ніяк не було видно, а не додали максимально великий шмат відбиваючої поверхні як на фото. Щоб ще краще було її видно))
На вечір вам відео від 25 бригади ДШВ, яка набирає все більше трофеїв після свого наступу.В кадрі багато цікавого. АГС-17 з багатьма "улітками" до них, РПГ та вогнемети. Потім їде повністю ціленька Нона-СВК, на якій але можна зупинитись. Тому що далі йдуть БТР-82 та найбільша 152мм САУ МСТА-С, які не так цікаві)Нона-СВК досить рідко зустрічаються, тому що їх всього то до 50 штук на озброєнні у орків (пишу так, бо вже сиджу в тіньовому бані за інші назви росіян). І це разом з 12 штуками в морській піхоті.Цікава вона ще й тим, що це унікальна частина розвитку радянського артобудування. З Нони пішов виток у сторону універсальності 120мм калібру, яким можна використовувати одним стволом як снаряди - так і міни. І це не основна фішка САУ, тому що їх тут дві - найближча дальність використання. Для артилерійського снаряду це відстань від 1,5 кілометри, а для міни уже мінімум 400 метрів!Першу Нону-С зробили для десантників, ще в радянському союзі, потім переставили башту на БТР-80 (це на відео вона Нона-СВК, колісна) та нічого не дали з наведення чи взагалі якоїсь системи управління. Далі покращили гармату і дали нове шасі на гусеничному ходу - і назвали без печалі таку САУ Вєна. Її зробили ще менше, але більшість пішла до Азербайджану.Вінцем цього розвитку стало спарення Нони з дорослою САУ. Точніше з САУ Гвоздика зробили нову Нону - і зробили дійсно хороший продукт, який вже має системи управління, наведення та навіть самостійного корегування. Ім'я їй дали ще краще, трав'яне - Хоста. І вона навіть стояла на Хрещатику на наш День Незалежності, тому я її точно зацінив.До чого це я все веду.Що з кожним новим витком нашої війни м все більше знаходимо проблем з технікою мокшан. Вони витягують все що можуть. Ось ці Нони на стільки "'червонокнижні", що їх присутність вказує тільки на нестачу техніки та озброєння. А беручи до уваги те, що наші десантники забрали її повністю цілою, а в тих районах дійсно стояли морпіхи мордору - це може бути одна з останніх діючих Нон-СВК у світі :)Ми бачимо перелом у ході війни всюди. Ми маємо розуміти, що тепер росія не думає де зробити можливий наступ, а готується до нашого. І тепер ми дивимось де вона стає в оборону та готується до зими, яку ми не дамо їй пережити.Все буде Україна!
Чим показове дане відео попадання по Антонівському мосту?Так, це свіже відео, ранішнє. Показове воно тим, що окупант вчиться, аналізує, та вирішує свої гештальти. Вони насунули до мосту стільки ППО, що відкрили Крим біля Саків, та зняли його з інших напрямків. Вони показують його важливість такими ходами, що ми не можемо на таку бережність не відповісти :)Так, вони дещо уже можуть збити, але цілим роєм ракет різних комплексів. І тільки осколковою хмарою збити з курсу декілька снарядів Хаймарсів. Але головне тут в двох аспектах - ми всеодно попадемо і вони забагато ресурсів кинули на охорону цього мосту. Значить - відкритими залишаються інші ділянки фронту. Їхня велич оборонки не може перекрити усі ділянки фронту ППО - а ми можемо це використовувати. Ракетами проти РЛС, тому що тут велике скупчення ППО, та успішній роботі нашої авіації на інших частинах фронту.Це саме той успішний він-він кейс, де трьома Хаймарсами виконується ну дуже багато успішного на фронті. Знищення штабів, складів, ППО, РЛС та відкриття ділянок для нашої успішної роботи. А ще шалений страх командування в штабах та задіяні великі ресурси на пошуки Хаймарсів. Всього три комплекси :)Слава ЗСУ!
Як же я скучив за цими позитивними моментами, коли вони є і про них точно треба написати 🙂Сьогодні вперше було збито усі крилаті ракети, що були випущені по нашим містам. Усі 4 Калібри було знищено і ніхто не постраждав з українців - це дійсно круто! Ми отримуємо досвід та зброю, яка зможе захистити Україну та не перетворити нас на Сирію...Але ще один момент, який також позитивний і про нього треба трохи пояснити, щоб розуміли вже всі. Це не військова таємниця, але дуже приємний бонус для розуміння. І це гаубиця. Маленька, невеликого калібру і довжини ствола (37 калібрів).Називається вона L119, виробництва Великої Британії. Давно стоїть на озброєнні, та її мають навіть Штати зі своєю модифікацією M119. Вона має калібр 105мм, а снаряди до неї офіційно передали британці (все на фото). Думаю, при такому успішному використанні як ми це робимо з Хаймарсами - нам і американці дадуть свої гаубиці та снаряди для них.Чим вона крута? Своїми розмірами, дальностями та манерою застосування. При масі 2 тони - її можливо спокійно десантувати та тягати бронеджипами, не грузовиками! При звичайному снаряді вона може вести вогонь на 14 км, а при реактивному - до 19км!Що головне ми отримаємо з такими гарматами та використанням? Спочатку використання - і це батальйонний рівень, тому що це не мінометна батарея з своїми 7км дальностями. Бригадна артилерія буде завжди бригадною, а тут наші БТГ будуть мати саме НАСТУПАЛЬНИЙ потенціал з такими гаубицями. І це головний позитивний момент на сьогодні.Ми не отримуємо що нам заманеться бо хочеться, а тільки те що треба, в логічному розрахунку і союзників також. На свої періоди і стадії війни. І такі гаубиці якраз - для наступальних дій. Хаймарси знищують штаби, склади і дальню логістику, артилерія на рівні БТГ і бригад буде чистити прохід для проходу піхоти далі - вперед, до звільнення наших земель від цих клятих русаків!Думаю, я без повних деталей і тактики пояснив вам що ми отримуємо зараз, і що буде проходити після знищення мостів на Херсонщині. Слава ЗСУ і Боже, бережи Королеву 😉