Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Наші Гроші
Añadido 14 jul. 2024

Наші Гроші

@NashiGroshiUA
Número de suscriptores: 12 594
Fotos: 1,810
Videos: 20
Enlaces: 2,330
Descripción:
Новини про тендери, корумпантів, хижацькі та злодійські ціни. nashigroshi.org

👥 Número de suscriptores

12 594
Promedio/Día:: -20
Promedio/Tiempo:: +163
Promedio/Mes:: +1304

👁️ Vistas promedio por mensaje

2 791
Promedio/Día:: 2,240
Promedio/Tiempo:: 1,836
ERR: 22.16%

📊 Mensajes por Día

2.9
Último día: 3
Promedio semanal: 2.4
Promedio por día: 2.9

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 1,860 26-05-13 07:14
А ще я ору тому, що саме ці вимоги «Наші гроші» качають вже багато років. Ми теж хочем, щоб громадськість так сама мала можливість перевіряти саме ці аспекти в великій будівельній корупції. Дякуючи Центру протидії корупції та депутатці Насті Радіній вже є закон про обов’язкову публікацію кошторисів в «Прозорро». І вже бачимо як набагато рідше стали попадатись відверто хамські розпили (але трапляються як сьогодні https://nashigroshi.org/2026/05/13/u-kharkovi-zbuduiut-ukryttia-dlia-litseiu-za-178-milyoniv-iz-dorohym-betonom-ta-armaturoiu/ ) Однак є кошторис, а є динамічна ціна, яка по факту перевіряється тільки цифрами в акті виконаних робіт. А це, ви не повірите, є «комерційною таємницею»! Бо там же підписано господарюючим субєктом, тому державний чи комунальний замовник каже журналістам і громадськості: «Штош, комерційна тайна важнєє якогось суспільного інтірєса. Ми нє покажем как пілім ваши дєньгі».Тобто навіть Єрмак хотів перевіряти як освоюють його воровані бабки. А чесним платникам податків члєн на плєчо?Дякую НАБУ і САП за це відкриття)))
👁 2,420 26-05-11 05:35
З одного боку приємно, що хоч на п'ятому році війни, але почали масований захист енергетики від шахедів. А з іншого боку з огляду на суму 24 млрд згадується дуже схожий проект будівництва фортифікацій. Пару років тому десь на рівні Ставки Верховного головонокомандувача вирішили, що фронтові укріплення будуватимуть... обладміністрації. І в тому числі тилові (це коли умовна Вінницька ОДА замовляла своїм підрядникам роботи в Донецькій області). Тоді заробили всі, але доганяють за це дуже мало кого. По потлавським злодєям Проніна щось потихеньку повзе, в Харкові чомусь за ті кошториси карають не замовника, а підрядника. А Кіма з завищеною в чотири рази ціною деревяних колод взагалі ніхто не чіпає. Бо він же ікона стилю.Я це згадав тому, що комерційні ціни будматеріалів в кошторисах обладміністрацій для захисту підстанцій зараз теж засекретили. Тоді по фортифікаціям нам вдалось їх дізнатись. Боюсь, що і зараз дізнаємось рано чи пізно. І порівняємо з цінами, які публікує на своєму сайті Агенція Держвідновлення. Ну от чому відразу не примусити чиновників публікувати ціни, щоб вони знали, що їх побачать і не дьоргались би в сторону завищення? А так у когось спрацює старий рефлекс, намалює арматуру по 40 тищ, а потім Зеленському знову вигрібай, що його губернатори ворують.Ще раз. Основною функцією прозорості є превенція, а не підбір доказів постфактум.
👁 1,680 26-05-10 09:09
Цікаві дані від «УП-2» щодо дурацьких санкцій на Богдана. Виявляється, що санкції пройшли по лінії СБУ на РНБОУ. А в основі їх лежать якісь інтерв’ю колишнього голови Офісу президента у період 2020-2021 років. Плюс розслідування «Бігусів» від 2019 року, у якому журналісти з’ясували, що Богдан був причетний до офшору «Idelberg resources INC». У 2016 році Фонд гарантування вкладів виявив, що цей офшор був причетний до кредитної афери у 2009 році одного з підприємств групи «Клуб сиру».Тобто Богдана зараз покарали санкціями за те, що було дуже давно колись. Було зафіксовано публічно і довгий час нікого не смущало. А зараз смутило, коли хтось злив розшифровки «плівок Міндіча» і комусь показалось, що це зливав Богдан. Звісно, від цього можна було б відмахнутись як від якоїсь придурі. Бо в санкціях Зеленський вже давно перетнув всі норми, до яких ми звикли у попередньому житті. Звикли. Заігралі. Проєхалі. Так нада. Не поляризуй. Але ось що може бути тепер. Якщо Богдан буде борюкатись проти цих санкцій в європейських судах, то рано чи пізно він може отримати рішення, що його вїбали з політичних мотивів. І покарали не як загрозу Україні, а як загрозу конкретному політику на чолі України. Тоді це може стати вироком щодо політичних переслідувань. І тоді постане питання: «Так може у Зеленського всі санкції, в тому числі на рашистів, накладали по якимся комерційно-корупційним прихотям? Може просто обілєчували злодіїв і мочили опонентів? Так може це неправильні санкції були? Може тоді рашистам треба повернути відібрані у них підприємства? Он у бєдолагі Фрідмана віджали «Альфа-банк», перейменували в «Сенс», і Цукерман завів туди своїх людей для своїх схем. Може не тільки цей банк був так віджатий, а вообще всі санкції, під якими президент України особисто ставив підпис, були бєзпрєдєлом і треба все повернути взад та ще й покарати Україну велетенськими штрафами за ці експерименти видатних державних фахівців?» У мене аж голова закружилась(((Так, це не пряма загроза тут і зараз. Бо спочатку треба судитись в українському суді. А наш Верховний Суд поки хоронить всі позовні треки від «санкціонерів».Але абсолютно не виключено, що коли в Україні вже буде геть інша влада (у нас же демократія, яка передбачає змінюваність). І тоді щось десь розблокується. Або ж просто почнуться позови в Євросуди про те, що в Україні вичерпались всі розумні терміни на правосуддя. І тоді ми, хто залишиться в Україні, будемо розплачуватись за рішення влади. Причому розплачуватимуться навіть ті, хто зараз не аплодує популістичним рішенням разом з прихильниками простих рішень.
👁 2,490 26-05-06 06:02
«Укрпошта» через подорожчання палива розірвала старі угоди на перевезення грузів і провела нові тендери вартістю 1,6 млрд грн. В обгрунтуванні так і написали:«Ескалація конфлікту на Близькому Сході та загроза енергетичної кризи зумовили різке зростання цін на пальне з 02.03.2026 у даний час. Зазначена обставина, в свою чергу, призвела до різкого (орієнтовно на 28%) збільшення собівартості Послуг за Договором, в зв’язку з чим, подальше надання їх Виконавцем наразі є збитковим».В нових угодах зробили цікавий маневр аби убезпечитись від подальших ескалацій.Послуги поділили на шість категорій відповідно до діапазонів коливання середньої вартість дизпалива в Україні: A – до 74,99 грн/л, B – 75,00-79,99 грн/л, і так далі.Застосування відповідних категорій послуг із відповідною вартістю за кілометр не буде вважатись внесенням змін до істотних умов договору. Розрахунок із застосуванням категорії послуг відображатиметься в актах приймання-передачі наданих послуг за звітний період.Докладніше ▶️▶️▶️
👁 7,130 26-05-03 19:11
От дивіться. У нас жопа з держбюджетом, МВФ для латання дірок примушує йти на непопулярні реформи. Позорище в Верховній Раді саботує ті зміни. Тоді «Ліси України» піднімають прибуток на мільярди і виплачують більші податки в держбюджет. Починаються робкі розмови про те, що якщо виріс офіційний прибуток, то стали меньше воровать на всяких «шлагбаумах». Але хтось добігає до Зеленського «дєрєвья в апасностє!» і всьо – маємо «неврегульованість критичних проблем лісової галузі»))))Що, менше заносити стали з оскудєвших неофіційних потоків? Це і є критична проблема? Економіка мішає корупції?Ну і да. Цю історію тепер треба ще й продать іноземцям в наглядовій раді «Лісів України», бо це ж вони мають вигнать нелюбого президенту директора. Хоча цей директор і підняв фінансові результати, по яким наглядова рада оцінює якість роботи компанії, до якої їх і приставили наглядати, аби вона покращувала результати в інтересах держбюджету, і от їх підняли, але оказуєцця це проблема…Їйбо, іноземцям треба молоко за врєдність і таблєткі від когнітивного дисонансу, бо як це умом об’ять – я хз)))
👁 2,210 26-04-22 10:13
У лютому я повідомив (ютуб фбук), що через низку обставин взимку були зірвані нормальні поставки по «бригадним» закупівлям дронів на опто-волокні. Чи то Цукерберг, чи то «Гугль» розмістили в Китаї великі замовлення на опто-волокно, і китайські заводи взвинтили ціну у кілька разів, хоч контракти на поставки для українців і були укладені раніше. Однак на потреби Штучно-Інтелектуальних гігантів треба набагато більше оптоволокна. Та й грошей у технобро набагато більше, ніж у воюючої України. Тому нашим вийшов облом. Не нравиться – судись з китайцями. Які офіційно для України взагалі не роблять нічого.Звісно, це не мало б відбитись на контрактах, укладених через «Дот-чейн» в грудні 2025 року. Бо там йдеться про швидкі закупівлі, коли бригада замовляє товар, який має вже лежати на складі. Там терміни поставки вимірюються в днях чи тижнях. Один з виробників тоді уклав таку кількість контрактів, що вона, можливо, перевищувала його складські запаси. Ці запаси просто ніхто не перевіряв на відповідність законтрактованим обсягам. І коли китайці накрутили ціну - рентабельність виробництва нових дронів очікувано улетіла вниз. Та й сама наявність оптоволокна у швидкому доступі для виробника виявилась під питанням. Відтак я отримав інформацію про зрив термінів поставок деяким в/ч.Перша реакція на повідомлення була очікувана. Деякі експерти і учасники ринку кинулись доводити, що це брехня і провокація. Ну ок, мені не звикати до самозахисних гуртувань довкола прапора. Аби потім діло робили для виправлення проблеми. Бо коли про проблему мовчать – тоді взагалі ніхуя не робиться, лежачий камінь без води не ворухнеться. Зони комфорту, знаєтє лі, страшна вєщь))) Тож пройшло пару місяців і Міноборони визнало проблему. І ось що офіційно повідомило:«Міністерство оборони України оновило механізм закупівель оптоволоконних дронів, щоб забезпечити постачання БпЛА на фронт в умовах коливань цін на ключові компоненти… Останнім часом контрактування ускладнилося через ситуацію на глобальному ринку: ціни на оптоволокно зростали та коливалися у 2–6 разів.У таких умовах виробники укладали контракти за фіксованою ціною, однак уже за кілька тижнів вартість ключових компонентів могла суттєво змінитися. Це створювало ризики зриву виконання контрактів і постачання дронів.…Спільно з Кабінетом Міністрів України та Агенцією оборонних закупівель ДОТ Міноборони запровадило механізм коригування вартості контрактів відповідно до ціни ключових компонентів – оптоволокна, котушок, бобін. Із кінця березня за централізованими закупівлями вже укладено перші додаткові угоди з оновленою ціною з урахуванням подорожчання оптоволокна. Оновлений механізм дозволяє забезпечити виконання контрактів навіть в умовах нестабільності ринку». За дужками прес-релізу Міноборони лишився вищеописаний баг «Дот-чейну», через який ця ситуація взагалі сталась. «Агенція оборонних закупівель», які впроваджувала «Дот-чейн», потім повідомила, що немає можливості перевіряти запаси і взагалі не контролює, що там бригади по горизонталі замовляють у постачальників. Бо «DOT-Chain» - це грубо кажучи як непрозоре «Прозорро». Це майданчик де постачальники і замовники знаходять один одного. А що вже вони потім між собою роблять – то це ж не питання до «Прозорро».Ок. Я щиро сподіваюсь, що ця історія не матиме продовження. І що закупівлі дронів на «Дот-чейні» будуть швидкими, відповідатимуть спроможностям постачальників і потребам військових. Але якщо у військових нема вимоги до швидкості поставок по контрактам DOT-Chain – ок. Нехай все йде як йде)))
👁 2,140 26-04-21 05:20
Перед тим як порвать Жумаділова на тряпки – послухайте. (Да, це не жарт, це я пишу)Так, його «Агенція оборонних закупівель» продовжує як ні в чому не бувало віддавати сотні мільйонів угрупуванню Глиняної. Так, ми всі чули плівки НАБУ, на яких Глиняна доручає своїм фабриканткам робити тушонку з сухожиль, щоб збільшити маржу на поставках солдатам на фронті. Але насправді Жумаділов тут - раб лампи. Бо ніяких вироків по справі ще нема. А навіть якщо і будуть – теж мало що зміниться. Бо в юробличчях Глиняної вже давно нові засновники і керівники. Тобто формального приводу для недопуску її компаній до тендерів все рівно не буде і після вироків. А якшошо - вона заснує взагалі нульові «прокладки», які прийдуть на тендери взагалі з чистим бекграундом.Тому для досягнення вищої справедливості у багатьох чешуться руки запровадити «чорні списки» фірм. Тобто коли проштрафившися фірми можна не допускать до торгів. Але я вам розповім, як вже через пять сєкунд на «чорних списках» поставлять Корупційну Касу. Недоброчесний замовник запхає в список усіх чєсних фірмачів-підарасів, які не хочуть носить в клювіку йому відкат, а приходять на тендер і проторговують вниз очікувану ціну, в яку замовник дбайливо загортував маржу для майбутнього відкату. Приводом стануть будь-які придирки, навіть якщо вони будуть висмоктані з пальця. Наприклад, Замовник видасть повідомлення, що постачальник привіз сосіскі не круглі, а овальні. І все – формально претензія є. І навіть якщо сосиски були нормальні, то фірма має йти в суд, доводити що на неї наклеветали, а ця тяганина реально може затягнутись на роки, під час яких фірма буде в «чорному списку», а значить поза тендерами, які ділитимуть між собою бариги замовника і ніхто не вичавить маржу як росу на сонці. Ось так це працюватиме.Тому для любителів простих рішень у мене важливе повідомлення – простих рішень нема. Треба не тільки вироки, а й налагоджена система прийомки товарів в Міноборони. Щоб корумповані начпроди не приймали гамно і вєткі в обмін на маєтки на Мальдівах. Щоб «АОЗ» вчасно і по ділу викатувало штрафи всім, хто косячить. Щоб отримати не мертвий ринок, на якому димляться руїни правих і винуватих. А всі нормальні змогли підтягнути якість і ціни до справедливого балансу. Бо навіть фірми Глиняної– це вже давно не «прокладки». У них справді є виробництво. Треба поставити в стойло всіх, хто хоче на цьому влаштувати кормушку. А от з цим проблема. Бо як ти їх поставиш, якщо військова омбудсмен Решетілова днями заявила, що солдати тупо не жалуються на якість харчів, тому проблем з харчами нема. Простіше зривать гнів на Глиняній, по якій тюрма плаче, але вона сидить в Європі і бабулєси щитає. Тайтаке.
👁 2,380 26-04-20 15:30
Секс в заголовку цього відtj ніяк не пов’язаний зі Свириденко))) Але про секс тут є. Це я гуглив хто скільки в Україні заробляє і надибав колишнього міністра з Данії Еппе Скофода. Виявилось, що він втратив у себе роботу в Данії кілька років тому в супроводі скандалу. Його звинувачували у сексі з неповнолітньою дівчиною. В ітогу кримінал йому не пришили, але заробляє він зараз в Україні. І досить пристойні гроші – понад $7 тисяч в місяць. Тобто за рік набігає сотка тисяч бакінських. І при цьому не треба вджобувать як українській прем’єрці. Офіційна зарплати якої становить жалюгідні на цьому фоні $2 тисячі в місяць. І на відміну від Шмигаля вона не вішає мільйонні зарплати на членів родини.В общім, я продовжив аналізувати скандал з зарплатою голови уряду і знайшов в ньому один очевидний плюс. Її офіційний дохід разом з виплатами в КШЕ становлять близько 10 тисяч доларів в місяць. Це вдвічі більше від 5 тисяч баксів, які «слуги народу» раніше отримували в конвертах, а зараз мають легальну зарплату в парламенті. Тобто як на мене – нормальна пропорція. А значить якщо легалізувати таку зарплату голови уряду – ми вперше можемо отримати не фарисєйські зойки «я буду безплатно служити своєму народу ̷і̷ ̷б̷р̷а̷т̷ь̷ ̷х̷а̷б̷а̷р̷і̷» , а легальні гроші за роботу.Все відео тут https://youtu.be/-tRIlfddzUI?si=zLZzn_MDcrt-qw9L
👁 2,190 26-04-13 08:38
Важливий урок з Угорщини для доморощених корупціонерів України. Мадяр переміг діючого гарантелло Орбана на антикорупційній риториці. Мовляв, орбанівці накрались, виростили своїх олігархів, а рядові угорці зубожіли. Тому весна прийде – саджати будемо. На цій самій риториці свого часу до влади прийшов Зеленський. Тому урок такий. Популізм канає певний час, а потім б’є по тобі. Орбан перед виборами теж бабки роздавав лохторату не гірше всяких е-бачків і кешбеків. Але коли ти при цьому крадеш і втрачаєш більше ніж приход грошей в казну – твій виборець на тебе заб’є і проголосує за новий холодильник. Орбан через свої антиєвропейські таракани в голові став мишею Путєна, і Європа наказала його рубльом – заморозила десятки мільярдів доларів допомоги. А це – непобудовані вдома лікарні і школи, заморожені зарплати. Те що електорат бачить без бінокля. І так само бачить без бінокля маєтки в Конча-Заспі (чи як там у них називається «царське село» біля Будапешта). Тому переможець Орбана Мадяр стартує з того, що має швидко проголосувати антикорупційні закони, які Орбан не хотів приймати і втратив грошовий потік з Євросоюзу. І Путєн той потік не замінив. Бо Путєн може тільки поматросіть і бросіть. І Трамп не замінив, бо він може тільки шось забрать, а не дать.Тож сподіваюсь і у Зеленського буде прозріння. Можна якийся час тюхать, що у нас корупціонери вже всі виїхали, і в жопу ті реформи, бо генпрокурор хороший. Але рано чи пізно це все рівно доведеться робити. І закони приймать, і генпрокурора мінять, і ДБР, і СБУ, і податкову, і митницю. Бо інших друзів у України окрім демократичних європейців у нас нема. І гроші для нас є тільки у них. Дуже раджу цю статтю з «Politico». Особливо доставляє в ній ще перелік амеро-європейських праваків, які підтримували Орбана. Єдине, що в статті відсутні Нетаньяху і Путєн. Але загальний тренд зрозумілий. Це хороший сигнал для демократії. Він полягає у тому, що якщо ти з піар-аса перетворюєшся в пі*араса, то твої 73% тануть навіть з контролем над телевізором. Аби тільки дотянуть до тих виборів…
👁 2,380 26-04-10 12:42
Ахаха))) Виявилось, що поки ми готували статтю до публікації, в закупівлях грілок "АОЗу" відбулась радикальна зміна)))«АОЗ» 2 квітня розірвав угоду на 500 тисяч грілок від" Імекс Максу". Оскільки виїзна перевірка наприкінці березня показала:«що виробництво Товару за Договором не здійснюється, встановлено відсутність матеріалів/сировини та/або фурнітури тощо для виготовлення всього обсягу Товару за Договором, відсутність проведення вхідного контролю матеріалів тощо.  Станом на 01.04.2026 Виконавець не поставив Товар за Договором у кількості 200 000 компл. відповідно до першої партії поставки зі строком постачання до 20.03.2026». Натомість «АОЗ» оголосив новий тендер на таку ж кількість грілок – 500 тис комплектів. Очікувана вартість – 15,31 млн грн, що відповідає майже 31 гривні за комплект. Це на третину дорожче від ціни у контракті з «Приватним оператором тилу» 21 грн. Тендер оголошено 7 квітня, аукціон призначено на 16 квітня. Перша поставка товару - до 25 червня, тобто всього через два місяці після тендеру у найкращому випадку, якщо не буде затягувань.Стосовно цього представник виробника «Імекс» Анатолій Родзинський у фейсбуці повідомив, що компанія більше не буде брати участі у тендерах «АОЗу». Відсутність сировини він пояснив наступним чином:«Більша частина сировини для грілок в Україні не виробляється — це імпорт з Китаю. Логістичне плече від замовлення до розмитнення в Україні — 4–5 місяців. ІМЕКС МАКС ще на початку лютого письмово попередив АОЗ, що сировина закуплена, завантажена на корабель і прибуде на початку квітня 2026 року. Поставка перших 200 тис. комплектів зміщувалася до кінця травня, решта — за графіком. На підтвердження було надано коносамент для відстеження контейнера в реальному часі. Попри це, договір розірвано». Родзинський також повідомив, що компанія більше не буде брати участі у новому тендері «АОЗу»:«Оболонські поліціанти, безпека прикордонників та група МІК можуть розслабитись - ІМЕКС МАКС не планує брати участь у нових тендерах МОУ, так що нові обшуки та затримання можете скасовувати».