Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Наші Гроші
Añadido 14 jul. 2024

Наші Гроші

@NashiGroshiUA
Número de suscriptores: 12 594
Fotos: 1,810
Videos: 20
Enlaces: 2,330
Descripción:
Новини про тендери, корумпантів, хижацькі та злодійські ціни. nashigroshi.org
Fuente

Наші Гроші | У лютому я повідомив (ютуб фбук), що через низку обставин взимку були ...

Logotipo de la comunidad de telegram - Наші Гроші Наші Гроші @NashiGroshiUA
2 210 Vistas/Alcance 2026-04-22 10:13 Mensaje №3076
У лютому я повідомив (ютуб фбук), що через низку обставин взимку були зірвані нормальні поставки по «бригадним» закупівлям дронів на опто-волокні. Чи то Цукерберг, чи то «Гугль» розмістили в Китаї великі замовлення на опто-волокно, і китайські заводи взвинтили ціну у кілька разів, хоч контракти на поставки для українців і були укладені раніше. Однак на потреби Штучно-Інтелектуальних гігантів треба набагато більше оптоволокна. Та й грошей у технобро набагато більше, ніж у воюючої України. Тому нашим вийшов облом. Не нравиться – судись з китайцями. Які офіційно для України взагалі не роблять нічого.Звісно, це не мало б відбитись на контрактах, укладених через «Дот-чейн» в грудні 2025 року. Бо там йдеться про швидкі закупівлі, коли бригада замовляє товар, який має вже лежати на складі. Там терміни поставки вимірюються в днях чи тижнях. Один з виробників тоді уклав таку кількість контрактів, що вона, можливо, перевищувала його складські запаси. Ці запаси просто ніхто не перевіряв на відповідність законтрактованим обсягам. І коли китайці накрутили ціну - рентабельність виробництва нових дронів очікувано улетіла вниз. Та й сама наявність оптоволокна у швидкому доступі для виробника виявилась під питанням. Відтак я отримав інформацію про зрив термінів поставок деяким в/ч.Перша реакція на повідомлення була очікувана. Деякі експерти і учасники ринку кинулись доводити, що це брехня і провокація. Ну ок, мені не звикати до самозахисних гуртувань довкола прапора. Аби потім діло робили для виправлення проблеми. Бо коли про проблему мовчать – тоді взагалі ніхуя не робиться, лежачий камінь без води не ворухнеться. Зони комфорту, знаєтє лі, страшна вєщь))) Тож пройшло пару місяців і Міноборони визнало проблему. І ось що офіційно повідомило:«Міністерство оборони України оновило механізм закупівель оптоволоконних дронів, щоб забезпечити постачання БпЛА на фронт в умовах коливань цін на ключові компоненти… Останнім часом контрактування ускладнилося через ситуацію на глобальному ринку: ціни на оптоволокно зростали та коливалися у 2–6 разів.У таких умовах виробники укладали контракти за фіксованою ціною, однак уже за кілька тижнів вартість ключових компонентів могла суттєво змінитися. Це створювало ризики зриву виконання контрактів і постачання дронів.…Спільно з Кабінетом Міністрів України та Агенцією оборонних закупівель ДОТ Міноборони запровадило механізм коригування вартості контрактів відповідно до ціни ключових компонентів – оптоволокна, котушок, бобін. Із кінця березня за централізованими закупівлями вже укладено перші додаткові угоди з оновленою ціною з урахуванням подорожчання оптоволокна. Оновлений механізм дозволяє забезпечити виконання контрактів навіть в умовах нестабільності ринку». За дужками прес-релізу Міноборони лишився вищеописаний баг «Дот-чейну», через який ця ситуація взагалі сталась. «Агенція оборонних закупівель», які впроваджувала «Дот-чейн», потім повідомила, що немає можливості перевіряти запаси і взагалі не контролює, що там бригади по горизонталі замовляють у постачальників. Бо «DOT-Chain» - це грубо кажучи як непрозоре «Прозорро». Це майданчик де постачальники і замовники знаходять один одного. А що вже вони потім між собою роблять – то це ж не питання до «Прозорро».Ок. Я щиро сподіваюсь, що ця історія не матиме продовження. І що закупівлі дронів на «Дот-чейні» будуть швидкими, відповідатимуть спроможностям постачальників і потребам військових. Але якщо у військових нема вимоги до швидкості поставок по контрактам DOT-Chain – ок. Нехай все йде як йде)))