Великий бабах відбувся в українській корупції. Голова Фонду держмайна Дмитро Наталуха, який вірою і правдою служив Зеленському з моменту обрання «слугою народу», заявив що до його підлеглих прийшли «наші славетні правоохоронці з обшуками і виїмками». І не просто прийшли, а «жорстко, зухвало, з побиттям, хамством». Наталуха побоявся сказати публічно хто і чому прийшов. Бо дуже великий страх називати злодєями людей Зеленського і Татарова. Бо в ФДМУ прийшли не прокляті набуїни, а свої рідні – Офіс Генпрокурора і Нацпол. І вони прийшли по відверто комерційній наводці – зірвати продаж торгового центру «Оушен плаза». Його хотіли продати за 11 мільярдів гривень. Однак ще з часів Умєрова-Міндіча до цього об’єкти присосались приліпали, яким нецікава поява нового господаря. При цьому Forbes повідомив, що вартість активу на продаж становить понад 11 млрд грн. Тобто держава мала б отримати таку суму. Але вже мабуть не отримає, бо у генпрокурора вважають ціну заниженою.Все відео тут https://youtu.be/bq4l0nM4s3E?si=EBLf41nHn3It4gfj
Водоканал Дніпра сконструював свою тендерну документацію на будівництво водогону за 2,8 млрд грн таким чином, щоб підряд дістався компанії «Автострада». Причому законно.По-перше, обмежили учасників розміром їхнього доходу за минулий рік – він мав відповідати очікуваній ціні торгів 2,8 млрд. Серед учасників ринку такий дохід був тільки у «Автостради», «Ростдорстроя», «Автомагістралі-Південь» і «Онуру».▶️ Турки відпали, бо не мали великих підрядів на водогони. ▶️ «Автомагістраль-Південь» відсіяли вимогою про наявність саме «завершеного» контракту по водогону (у них був незакритий підряд по водогону на Кривий Ріг, по якому у них вже є кримінальне провадження від ДСР Нацполу). ▶️«Ростдорстрой» відсіяли вимогою про аналогічний досвід у розмірі нинішнього підряду подібний за розміром на Миколаївщині у них відібрали минулого року і віддали саме «Автостраді»). І да. Ніхто цього в Антимонопольному комітеті не оскаржував. Значить ринок змирився з домінуванням «Автостради» Максима Шкіля в сегменті водогонів.
Дронороби справді змінюють хід війни. Прямо зараз я чую від військових, що вони влаштовують тотальний геноцид у рашистському прифронтів’ї дронами середньої дальності. Та ви і самі бачили купу відосів спалених бензовозів на відстані понад 100 км від лінії фронту.З отриманих від різних джерел даних виглядає так, що оцей натяк на перелам у бойових діях забезпечила закупівля купи дуже дешевих мідлстрайків – «Hornet» (ціна в районі 3.5 – 4,5 тис доларів, виробник – колишній директор «Гугля» Ерік Шмідт). І десь поруч з ними дрони «Darts» (у виробника «Сталеві шершні» на сайті є модель на радіус 54 км за 39 тис грн, ціну більш дальніх дронів знайти не вдалось). Щоб ви розуміли, мідлстрайки «Фаєр пойнта» коштують 50+ тисяч доларів, ці дані мені підтвердили більше трьох джерел в військовому середовищі (в цьому ж діапазоні знаходиться ціна рашистських шахедів). Бо по суті, мідли «ФП-2» - це ті самі діпстрайки «ФП-1» для глибинних уражень, які трохи переобладнали для коротших польотів з більшою вагою вибухівки.
Класний нюанс у справі Князєва))) Ми знали що Жеваго передав голові Верховного суду 2,7 мільйона доларів на вирішення питання про залишення йому Полтавського ГОКа. Але виявилось, що до Князєва дійшло лише 1,8 млн, які він і поділив між собою і іншими суддями. А решту 900 тисяч баксів собі залишили посередник і адвокат, який передавав бабки Князєву. Тобто яку гру вони вели – мільярдеру казали одне, судді друге. І вони не боялись, що високі договарющієся сторони пронюхають, що їх взувають на третину від ціни угоди. Нічоссі копитні)))))Ну і да. Тут по ходу такий розклад. НАБУ взяло адвоката – і він здав голову Суду. Князєв по ходу оцінив, що йому світить десяточка. А йому ж ще й полтінніка нема. В розквіті сил. І здав інших суддів, яких залучив у свою хабарницьку тему. І скоро вийде на свободу не старим ще мужчіною. А якщо на ничці лишилось пару доларів, то витрачати життєвий час буде ще й комфортно.Мені здається, це хороший приклад для інформування фігурантів «міндіч-гейту» про те, що життя в районі полтінніка не закінчується))) Достатньо лише дати покази. Все відео тут https://www.youtube.com/watch?v=iSeRoHjlqYQ&t=97s
#стєнгазєта В статті я виклав листи від кількох підрядників на підтримку такої ідеї: ускладнити вхід на ринок експлуатаційних ремонтів всяких різних, бо серед них багато «слабаків» і «проходимців». https://nashigroshi.org/2026/06/08/top-tendery-tyzhnia-avtostrada-z-fru-lobiiuiut-povernennia-antykonkurentnoi-zatochky-na-miliardnykh-tenderakh-po-utrymanniu-dorih/ У них є логіка. Однак вона вся зводиться до того, що у нас державні замовники корумповані і рукожопі. Тому вони не можуть чи не хочуть вчасно розправлятись з бєдокурами, які хріново виконують замовлені роботи. Також біда з правоохоронцями і судами, які довго карають злодєїв. І весь цей час дороги сипляться.Я б міг додати до цього ще й від себе купу прикладів. Наприклад, мусора і прокувори хочуть обілєчувать, а тому пресують підрядників і замовників, щоб вони не платили білі зарплати будівельниками. А щоб і далі йшло мимо бюджету в конверти, які знову ж таки кришують мусора і прокувори (так, в антитрасті це можна трактувати як надання преференцій одній галузі перед іншою).Але це також означає, що лікування системної корупції і рукожопія нам пропонують знову замінити одним простим рішенням накшталт «проголосували один раз, а далі воно вже якось тойво, вдруг за роки і справді почнуть шось робити». Тобто один раз наєби в намірах на виборах, пообіцяй саджати, а потім воруй-убивай-єбігусєй. Тим більш, що в результаті таких «заточок» потім сюди не зможуть зайти міжнародні підрядники.Так тоді справжніх змін ніколи не буде, якщо кожен раз ізолєнтой перематувать місце, яким цього разу вдарився об табурєтку. А подумать про розташування табурєткі та свої траекторії – воно ж проблема невирішувана. Бо часу нема. В общім, я і тих розумію, і сих. Але десятки мільйонів споживачів державних послуг мають знати, що і як хочуть робити з нашими грошами представники бізнесу та чиновники. Не маю жодного сумніву, що медіа широко рознесуть позицію крупних компаній. Але хтось має повідомити і про зворотній бік медалі.
У 2024-2025 роках найбільші замовлення різних снарядів 155-мм робили через Державну прикордонну службу під керівництвом Сергія Дейнеко. Міністерство оборони під керівництвом Рустема Умєрова ініціювало передачу закупівельної функції прикордонникам, щоб вони купували снаряди для самого Міноборони. Підготовку документів по цій темі здійснював заступник міністра оборони Іван Гаврилюк.Загалом за два роки прикордонна служба уклала контракти на постачання боєприпасів на суму понад $3,2 млрд. Абсолютна більшість поставок на суму $2,8 млрд були від компаній «Lechmar» і «Vtic Uk Ltd».Див. "Кому Умєров і Дейнеко злили 23 мільярди: зв’язок Lechmar з організатором оборудки «Львівського арсеналу»"Дейнеко був звільнений з керівництва прикордонної служби у січні 2026 року. Іван Гаврилюк був звільнений з посади заммінстра у травні 2026 року. Рустем Умєров був переведений з Міноборони у РНБОУ влітку 2025 року. Станом на зараз у прикордонників більше немає функції замовника для Міноборони. Зараз боєприпаси закуповуються через «Агенцію оборонних закупівель» та Департамент військово-технічної політики Міноборони.За словами міністра Федорова,«наступний крок — масштабування конкурентних закупівель на FPV, mid-strike та deep-strike дрони. Улітку переходитимемо до тендерних процедур у всіх можливих оборонних закупівлях. Більше конкуренції та економії — більше засобів для знищення росіян».
Наразі в секторі діпстрайків монопольне становище утримує компанія "Файєр пойнт", представники якої засвітились на "плівках Міндіча".Див. «Власники «Файер пойнту» планували $300 млн «кешауту» від продажу частки фірми арабам»
«Сила правди» вказує, що за часів Януковича цей Федонюк був помічником «регіонала» Ельбруса Тедеєва. А я згадав, що саме тоді помічником цього ж Тедеєва був Андрій Єрмак. Той самий, який з 2020 року очолював Офіс президента. І саме в Офісі президента працює керівником Департаменту документального забезпечення такий собі Ігор Стасенко. І саме його син Дмитро Стасенко з 2024 року очолив Волинську митницю, і не бачив хто ж там бодяжив корупцію на євросертифікатах. А ще у центральному апараті митниці був такий собі Назар Шептицький. Його підозрювали у тому, що він продавав посади на регіональних митницях. Волинську посаду він нібито оцінив у 500 тисяч доларів (має за це вже підозру від НАБУ). Цей Шептицький є пасинком широковідомого у вузьких колах Олександра Рувіна, колишнього директора Київського НДІ судової експертизи. Журналісти «Бігус.інфо» фіксували зустрічі цього Рувіна та його пасинка з таким собі Андрієм Беззубенком. Беззубенко - це колишній службовець СБУ, якого звільнили зі служби коли туди зайшов Баканов. Але він недалеко подівся. Офіційно він став позаштатним радником... Єрмака. А дуже злі язики казали, що він переїхав у «Парус», де діяв один цікавий бек-офіс, що мав вплив на призначення регіональних митників. У продажі посад НАБУ підозрює пасинка Рувіна)))Ну і да. Волинська митниця – це саме та митниця, де НАБУ цієї зими знайшла общак розміром 850 тисяч доларів.
Дарницька райадміністрація Києва протендерила чергові 213 млн грн на покращення місцевих шкіл. Попри те, що в постраждалому минулої зими районі і досі навіть не пахне встановленням резервних котелень на наступну зиму.В тендері по реконструкції стадіону ліцею 113 було дуже багато ознак того, що тут безалаберно підійшли до освоєння такої великої купи мільйонів. Наприклад, деякі будівельні фірми хотіли взяти участь в торгах, але відчували що тут будуть проблеми для тих, кого замовник не хотів би бачити переможцем. Наприклад, замовнику вказували, що деяких кабелів із його кошторису не існує в природі, зокрема АВВГнг-1кВ 4х2,5 мм. Мовляв, помилка або в назві, або в перерізі. Замовник обіцяв розглянути звернення і в разі необхідності змінити тендерну документацію. Але кабелі так і залишились. Причому переможець врахував цей по 230 грн/м, що вдесятеро дорожче від цін кабелю АВВГнг-0,66кВ 4х2,5 мм і дещо вище навіть від цін кабелю АВВГнг-1кВ 4х25 мм.Не питайте потім чому проблеми з опаленням на Дарниці ▶️▶️
Шабс після чотирьох років служби списався за станом здоров’я і вперше розповів як він сліпне. Глаукома прогресує так, що скоро для нього єдиним виходом може стати реально вставить чіп в башку. Чуєш, Ілон, давай вже швидше «нейралінк»((( Тоді всі антивакси і параноікі матимуть повне право галасувати, що Шабунін буде чіпізований.Ну і курсонув його «а шо тут в тилу». А тут все більше схоже, що Зеленському не вдається зколотити нову команду однодумців, на яких би він міг положитись в рутинних питаннях. Він починав виключно з «кварталітетом», потім продовжив з корумпованим діп-стейтом, а зараз довкола нього лишились виключно силовики: Буданов, Татаров, Поклад. А з ними які можуть буть довірливі стосунки як з Єрмаком? Мірялка компроматами та й годі. А враховуючи те, що кожен з них в силу специфіки роботи має відношення до найбільших потоків чорного кешу та державного рекету – цілком зрозуміло стає, чому навіть падіння Єрмака не навернуло Зеленського на антикорупційний двіж. Хоча з точки зору балансу сил, це дало б йому важелі впливу на «своїх» силовиків. Які по факту можуть виявитись своїми власними, а не його. Але це ж посилювати НАБУ, а воно корупціонерів ловить - апасна)))В общім, Шабс послухав те, прикинув лапоть к носу, і намітив зразу план реформ та точки тиску для їх просування. Як і не зникав нікуди))) Тож, поїхали https://www.youtube.com/watch?v=xlAJZOPx0Fg
Дуже злі на Єрмака язики брешуть, що вчора по Києву запустили гонцов. Вони пропонують прілічним людям внести за падшого фаворита хто скільки може: «пропонують 3 ляма кеша, за 1 лям білого безналу на заставу АБ».Ще раз. Аби викупити Єрмака пропонують курс 3 до 1. І шось пока не дуже получається. Ні Мілованов після всіх чорноротих офреків зі студентами не оголосив збір по «своїм» донорам, з яких платить зарплату Свиренко, яку Єрмак свого часу взагалі підняв з якоїсь обладміністрації, отряхнув і зробив прем’єршою. Навіть банкіри Пишного бровою не повели, хоча там легального кешу після всіх ігорок як грязі. Хоча вроді як знайшовся Сергій Ребров з 30 мільйонами нібито легальних гривень . Він кілька років керував футбольною збірною попри те, що купа людей вимагали відставки за погану гру. Але чиясь рука його тримала на посаді.…І за цю токсичну мразь Зеленський шість років тянув мазу. «Він виконує всі мої команди». «Я з ним прийшов і з ним піду».#Судьба_чєловєка))) В цю гру можуть грати двоє.