стверджує, що все це неправда. І мобілізація у нас чудова. і настрої в суспільстві на війну до переможного кінця хоч на п'ять років, і втрати у нас мінімальні. Переконати його у зворотньому неможливо - наш Президент вважає, що вже у наступному році буде заколот і путін буде скинутий. Звідки така впевненість - мені невідомо. Ще раз повторюю - Україна, ЗСУ. отримали останній шанс на військові перемоги. Як ми ним скористуємося - покаже час. 4. "Що там Буданов про корейських військових казав"? По факту. Ин дав 10 тисяч м'яса. Не кращого - краще самому потрібно. Нацрозвідка США вважає що неминучими будуть випадки дезертирства та здачі у полон навіть не зважаючи на те, що у Кореї у заручниках залишаються родичі дизертирів та полонених. Американці стверджують, що корейські вояки навряд чи візьмуть участь у бойових діях на території України - путін їх просив для підсилення угруповання у Курській області. Американські аналітики від розвідки не вважають цей контингент "серйозною загрозою на глобальному рівні". але визнають, що його участь все ж таки додасть нашим воїнам обмеженого клопоту - навіть м'ясо потрібно переробити. Про кількість - так і є, Буданов дані отримав саме від американців. Підсумки. Сьогодні Зеленський чи напряму, чи через одного з "четвірки" отримає категоричну консолідовану позицію - бойові дії повинні бути у будь якому випадку закінчені до вересня 25го року за столом переговорів. Зараз Президент України знаходиться у Берліні. Його зустріч з Байденом дуже вірогідна. І скоріш за все відповідь на нездійснений "План перемоги" та на питання можливого вступу до НАТО він отримає напряму. Будуть і "військові плюшки", одна з них буде дуже вагома якщо нічого не зміниться. Ну а нам нічого не залишається окрім як запасатися терпінням та не втрачати віри - нас не кинуть ані до перемир'я, ані після нього. Допомагаємо ЗСУ останнім та чекаємо на новини на переговорному фронті - після виборів у США на ньому можуть статися серйозні прориви. причому як мінімум не у гіршу для нас сторону. Завтра ж буде інформація про "Зустріч чотирьох" - дам вранці.
"ЗА РОЯЛЕМ ТЕ Ж САМЕ"... Ви збоченці, друзі мої. Це я про тих реальних друзів хто мене вчергове просить прокоментувати "План" від нашого Президента. Настукаю "пару слів" хворою рукою в останній раз по цій темі.1. Як на мене велика підлість вчергове намагатися розіграти карту НАТО. Президент прекрасно знає що Запрошення до Членства" не буде не тільки ДО закінчення війни - його не буде довгий час ПІСЛЯ. 2. Ні за які гроші світу НАТО та союзники не будуть збивати ракети та БПЛА над нашою територією - наш Президент чотири рази отримав категоричне - "НІ" від провідних союзників. Це пряме втручання у війну на боці України, жодна країна НАТО на це не піде.3. Україна НІКОЛИ не здобуде відміну УСІХ заборон та обмежень на використання західної зброї по території рф. то ж цей пункт теж відкинутий. 4. Держави Заходу НІКОЛИ не застосують усі санкції проти рф яких вимагає наш Президент - додаткові фінансові втрати у часи політичної турбулентності на тлі зростання популярності правих партій та особисто Трампа НІХТО нести не бажає. Захід зосереджений на впроваджені вторинних та третинних санкцій для максимального унеможливлювання їх обходу рф. Все інше - у роботі. Особливо у частині розбудови українського ОПК та спільного планування військових операцій. Я про це інформую підписників регулярно. Але й тут існує питання фінансування цієї розбудови. Україна за свої гроші навіть коробки для підприємств не побудує, годі й думати про розбудову в цілому. І тут постає питання для дипломатії нахаб яку вчергове застосував Зеленський? Будемо відверті - публікація нездійснених апріорі пунктів "Плану" це лише спосіб продавити під соусом - "Поганий Захід не дає що я прошу", впровадження у дію "Плану "Б" про який я написав у попередньому дописі. Дипломатично зіграно непогано, але вкрай підло. Зеленський у будь якому випадку зберігає свою популярність всередині країни перекладаючи весь негатив від українського суспільства на союзників. І у той же час він розв'язує собі руки для "широкої дипломатичної гри" на майбутніх багатосторонніх переговорах. Але... Але є "людський фактор". І абсолютно не виключена можливість того, що союзники "від образи" заблокують втілення у життя деяких реально здійснених пунктів "Плану "А". І дай Боже щоби такого не відбулося. Ну а про "План "А" забудьте як забудьте про "Формулу миру" - хвіст ніколи не буде вертіти собакою і намагання Зеленського дипломатично "переграти" чи "нагнути" союзників, примусити їх виконувати свої "хотєлки" не вдасться у жодному випадку. Єдине кого мені дуже жалко - людей, які сприймають слова Президента за чисту монету. Раз за разом розчаровуватися - такого психіка більшості може не витримати. Ну а післязавтра вирішальний для України день - на чотирьох сторонній зустрічі у Берліні буде вирішена доля строків закінчення бойових дій. Запрошення Зеленського на зустріч чотирьох лідерів реальне - потрібен символічний жест підтримки України. Ну а якщо його вже не запросять, то це буде таким же жестом демонстраційного невдоволення його грою. На даний момент він запрошений на зустріч, але "при ряді умов" серед яких головна, якщо спрощено, "не тринди лишнього". Переговори продовжуються. P.S. "План Перемоги" підтримали усі фракції Ради. На погоджувальній нараді підтримали голови усіх фракцій, зокрема Тимошенко і Порошенко. Це я до того. що у коментах не треба "мірятися піпіськами" - на почуттях українців грають усі наші політики без виключення.
бути визначеними юристами з обох сторін. 10. Переговори про звільнення українських територій які тимчасово залишаться під контролем рф повинні початися одразу після укладення "Договору про припинення вогню" і не повинні закінчуватися до строку досягнення остаточних домовленостей. росія не проти обговорення, але на них вона лише "буде терпляче та наполегливо поясняти свою точку зору і не піде ні на які домовленості які б передбачали повернення територій Криму, Донецької та Луганської областей у склад України у випадку збереження наявного курсу України у НАТО. Про те, якщо Україна конституційно відмовиться від курсу на вступ до НАТО та надасть російській мові статут "другої державної", то росія готова до переговорів про конфедеративний устрій України у якому ці демілітаризовані території теоретично можуть бути повернуті під умовний українській контроль. На переговорах Бернса та Наришкіна які відбулися більше доби тому останній направив США перелік осіб, яких рф готова делегувати до складу "контактної групи" зі спеціалістів США, ЄС, Китаю, Індії, рф та України котрі будуть готувати узгоджені документи які повинні положити край "українській кризі". Наришкін висловив надію на те, що держави ЄС та США знімуть певні санкції проти банківської системи рф у якості жесту доброї волі якщо рф піде на певний рівень деескалації у "українському питанні", Також Наришкін передав американцям месседж від путіна - той готовий сприяти зниженню напруженості на Корейському півострові якщо США повернуться до "конструктивного та рівноправного діалогу з рф". Реакція нашого керівництва на російські пропозиції наразі невідома як і невідома реакція АП Байдена на пропозиції Наришкіна. Буде інформація - буду давати одразу.
ТРИ КОРОТКИХ НОВИНИ. 1.США, Франція та Німеччина отримали перелік санкцій які просить зняти з себе росія для "негайного припинення проведення СВО в Україні". Практично усі вони були введені проти банківської системи рф та обмежували постачання росіянам високих технологій та товарів з їх використанням. Відповідь буде сформульовано під час візиту Байдена до Німеччини та направлено російській стороні. Попередньо - відмова до виводу військ рф на "Лінію 24". Про остаточне рішення повідомлю.2. США отримали запит на проведення "широких консультацій" за участю України, США та росії щодо направленого їй американською стороною "Плану досягнення перемир'я" з 10ти пунктів від Президента Зеленського та зауважень російської сторони до нього. Росіяне наполягають на участі представника Трампа у цих консультаціях. Попередньо - вони відбудуться у цю п'ятницю. 3. Байден у Німеччині проведе переговори з Шольцем щодо впровадження Плану військової підтримки України на 2025й рік у випадку перемоги Трампа. Також переговори будуть проведені з усіма ключовими донорами України, як військової так і фінансової допомоги, зокрема з Президентом РК, головами урядів Японії, Нідерландів та інших. Ціль - забезпечення гарантованої підтримки України на наступний рік у випадку можливого приходу до влади Трампа. Про всі переговори буду повідомляти оперативно. Про детальну російську відповідь на План з 10ти пунктів від Зеленського напишу завтра ввечері - повинні бути вночі новини по цій темі. Дам все зведено. Протягом наступної доби прохання не турбувати.
ПЕРЕГОВОРНЕ. На прохання Ірану почалися переговори між Саудівською Аравією, Катаром, ОАЕ, Іорданією, США та Іраном при умовному представництві інтересів Ізраїлю на цих переговорах Сполученими Штатами. Відбувся перший тур. Основна тема - досягнення всеосяжного припинення вогню. Ізраїль згоден на припинення за двох умов. 1. Знищення військової інфраструктури Хезболли на півдні Лівану. 2. Вихід ХАМАСу з Гази. Але Ізраїль готовий до розумних компромісів. Іран попередньо готовий до обговорення вимог Ізраїлю і наполягає на своїй вимогі щодо зняття деяких санкцій у випадку якщо він піде на угоду. Наступний тур переговорів запланований на 14 жовтня. Засідання Раммштайну відбудеться на рівні лідерів Держав за участю Президента США пізніше якщо будуть скореговані графіки усіх голів Держав. Консультації вже розпочато, дату буде визначено протягом наступного тижня. Відбулося спільне засідання робочих груп США та України щодо узгодження положень "Плану Перемоги" від Президента Зеленського. Попередньо - без результатів. США вимагають "реалістичності" та бажають чітких часових рамок щодо реалізації "певних його положень", Знаю що голова ОПУ отримав попередження про можливе скорочення допомоги зі сторони США у наступному році, у випадку якщо вибори виграє Гарріс до "гарантованого мінімуму", якщо Президент України не буде дослухатися до порад американців. Вимога американців чітка - бойові дії повинні закінчитися до осені 25го року. Росія запросила термінові консультації з США та з Україною при посередництві США. Теми.1. Переговори щодо намірів США поставити Україні додаткову партію ракет JASSM на чому наполягає голова ОКНШ Браун і до якої схиляється АП Байдена. Росіяне, вочевидь будуть просити або відкласти майбутнє постачання, або ж визначити цілі по яким удари цими ракетами будуть заборонені. Нагадую - в Україні вже є "певний запас" цих ракет, отриманий формальний дозвіл на їх використання. але досі йдуть дискусії між США та Україною щодо переліку цілей по яким можливо буде їх застосовувати. Росіяне занепокоєні крайнім постачанням Україні додаткових десяти F-16 і вважають їх зростаючою загрозою у випадку оснащення усіх 24х подібними ракетами. 2. російська сторона вчергове просить США посприяти досягненню угоди з Україною про мораторій на удари по об'єктах енергетики у опалювальний сезон. . Українська сторона погодилася на попередні консультації при умові відсутності подібних ударів під час проведення переговорів. Відповіді росіян наразі немає, дата консультацій буде визначена пізніше. Від себе. Йшов другий місяць після "передачі" Іраном росії балістичних ракет. Вони все не летять і не летять... ))) І де той "Хлопчик" що начебто мав би бути, га?)))
РЕАЛЬНА УКРАЇНА. КРИЗА ТА ВИХІД З НЕЇ. ПРЕАМБУЛА. Допис буде у трьох частинах. Преамбула. Перша - констатаційна. Друга - пропозиційна, обидві - бачення наших союзників щодо ситуації у країні, у війську, та на шляхи виходу з наявної ситуації. Спочатку преамбула. На відміну від тверджень нашої влади, наші союзники, в першу чергу США, ЖОДНОГО разу не змінювали погляд на кінцевий підсумок нашої Визвольної війни та не своє бачення нашої Перемоги. Сформулював його Блінкен у травні 22го, з тих пір жодних змін не було. 1 "Ми допомагаємо та будемо допомагати Україні давати відсіч агресії росії ДЛЯ ЗДОБУТТЯ НЕЮ СИЛЬНОЇ ПОЗИЦІЇ НА МАЙБУТНІХ МИРНИХ ПЕРЕГОВОРАХ З рф".2. "Ми будемо вважати Перемогою України збереження неї як вільної, сильної, демократичної та незалежної Держави". США ЖОДНОГО разу не вставляли у це своє бачення відновлення у повному об'ємі територіальної цілісності України. "Кам'яна дупа" - колишній очільник ОКНШ Міллі ще у вересні 22го проголосив, та багато разів після цього повторив, твердження під назвою - "Україна не зможе військовим шляхом повернути собі усі свої землі", Зараз це кажуть навіть такі наші друзі, як Президент Чехії і новий Генсек НАТО у пору коли очолював уряд Нідерландів - немає жодного нашого союзника який би стверджував на офіційному рівні зворотне, окрім керівників Держав Балтії та Польщі. 3. ЖОДЕН союзник не піддавав сумніву та не ставив завданням здобути по підсумках нашої війни руйнування держави під назвою "рф" як такої - це справа середньої та дальньої перспективи. За час війни позиція України щодо переговорів змінювалася тричі. 1. Переговори у Мінську та Стамбулі. 2. Відмова від переговорів на законодавчому рівні. 3. Переговори через посередників. 4. Заява Президента України про готовність переговорів з путіним. Американці чітко розуміють поточний стан справ у нашій Державі, знають реальні рейтинги політиків України та настрої у суспільстві, стан у демографії та та у економіці. І саме виходячи з цих показників вони будують моделі можливого майбутнього та окреслюють горизонти досяжного. Ними рулять не бажання - холодні розрахунки. Американці все більш настійливо твердять, в останній раз це Президенту України озвучив особисто Президент США - суспільство України повинно знати правду у максимально можливих під час війни об'ємах і тому Україні треба повернутися до плюралізму у висвітленні війни у ЗМІ. Блінкен, Байден, Нуланд - всі проти транслювання Телемарафону. Він, на думку американців, не просто не виконує свою функцію як рупор "дозованої правди" та інструмент об'єднання українців - він, на думку абсолютної більшості українців (76 відсотків), перетворився на рупор офіційної брехні та приховування незручних для влади фактів. Американці вважають неприпустимим приховування реального стану справ у Державі та війську, і злочинним по відношенню до суспільного спокою та психологічної стійкості українського суспільства постійне накачування українців черговими нездійсненими апріорі обіцянками від влади і особисто Президента. Вони (обіцянки), на думку аналітиків Держдепу та Розвідспільноти США, сприяють "перегорянню" загальної психологічної стійкості українського суспільства - люди знаходяться у перманентному розчаруванні від того, що обіцянки влада або не виконує (у абсолютній більшості), або виконує частково, та від того, що реальність вперто не співпадає з баченням неї українським керівництвом. Далі буде. Аналіз поточного стану справ владі та війську - розділити це неможливо. Третя частина - пропозиції та бачення перспективи України від союзників.
Для нас було б щастям якби по ночах поменшало "шахедів" у нашому небі, а прикордоння не потерпало від іранських ракет. І було б горем якщо б Ізраїль припинив створювати у нас систему раннього попередження про атаки БПЛА та ракет, не надав до неї елементи ППО і відмовився від передачі США п'ятьох дивізіонів "Петріот" з наступною їх відправкою до України. А переможе у дипломатії рф - ми взагалі таки можемо дочекатися на голову іранські ракети. Все буде вирішено на дипломатичних іграх великих хлопчиків і від нас на них вкрай мало що, на жаль, залежить. Але грати потрібно і для нашої вкрай слабкої традиційної дипломатії є велике поле для маневру. Плануються переговори української та іранської делегацій у Дохі у наступному місяці. Чекаємо на розвиток подій і віримо у краще. P.S. До Румунії прибули ще десять українських літаків F-16. Маю надію на те, що після бойового злагодження екіпажів таки почнуться спроби боротьби з російськими носіями КАБів. 24 літаки не 14. До кінця року чекаємо на ще 8.
Вперше армія отримала танки "Оплот" які до того йшли виключно на експорт, вперше були заказані повноцінні бойові кораблі та ракетні катера для ВМС, укладено договори з Великобританією, Турцією та США постачання озброєнь та розбудову військової інфраструктури. Обидвох Президентів можна лише частково звинувачувати у небажанні фінансувати військо - на вимогу союзників та МВФ Україна не мала право витрачати більше п'яти відсотків від ВВП на оборону, при цьому на грошове та матеріальне забезпечення особового складу щороку витрачалося 75 відсотків бюджету. "Виходи" при Порошенку та Зеленському за межі п'яти відсотків від ВВП на оборону були узгоджені з США дуже важко, жодного разу не було витрачено навіть шість - 5,93 у 21му році було максимумом. Не можна звинувачувати за якість військових закупівель - до 21го року Україна мала жорстке ембарго на постачання нам західної зброї Звинувачувати ж обох треба за оті розкрадені щорічно на військових закупівлях 20 відсотків бюджету та загальне щорічне розкрадання загальнодержавного бюджету на рівні до 30ти відсотків від ВВП. Звинувачувати треба за закупівлі не потрібного у принципі у майбутній війні вітчизняного неліквіду типу "бронекатерів" та мінометів. Звинувачувати треба за недофінансування "Ракетної програми" та "Програми створення БПЛА" - кошти виділенні на оті закупівлі лайна та розкрадені з бюджету можна було перерозподілити у бік їх фінансування. Якщо дивитися на цифри та зроблене до війни, то ми маємо двох керівників котрі не виконали свої обов'язки з підготовки нашої Держави до неминучої війни з рф і мають понести політичну відповідальність за це. Бажано і кримінальну, але я не мрію про нездійснене. Далі буде. Корупція. Верховенство права. Реформи. Шлях до ЄС.
Одне з них, приміром, не втручання влади у систему корпоративного управління. Тоді Майдан здаватиметься раєм для Президента. Це очевидні кроки які можуть знести нинішню владу. Але здійснення цих кроків неминуче викличе нашу неминучу поразку у війні та управлінський хаос у Державі - по суті альтернативи "зеленій владі" у вигляді дієвої прозахідної опозиції не створено, а сам процес створення самі ж американці і гальмують - внутрішньополітична стабільність в Україні під час війни і так під загрозою. Союзники вимагають від Президента закінчення бойових дій та проведення виборів на усіх рівнях в Україні максимум до кінця наступного року - у цьому питанні існує абсолютний консенсус між усіма членами союзницького табору. Але у питанні - хто буде форхендом опозиції який підбере більшість протестних голосів та кого підтримає влада США? - доки ще туман. Маю надію на те, що взимку він частково розвіється і змучена "зеленим управлінням" Україна нарешті побачить світло у кінці воєнного тонелю бо "Зелена Україна" точно не потрібна ані ЄС, ані НАТО, ані більшості її громадян. Ми можемо сто разів клясти США та інших за їх нерішучість і будемо мати на те повне право та обгрунтувння, але перед цим краще хоч спробуйте подивитися на нашу ситуацію під їх кутом зору. Я не сподіваюся на те, що цей допис хоч комусь сподобається, на розуміння теж. Але я написав правду бо мусив, а не хотів - популярність вторинна, а істина дорожча....
ЛЕТЯТЬ ТУШКИ, ЛЕТЯТЬ НА ХРІН. Спочатку три коротких нічних новини які дивним чином пов'язані з ППО. 1. В Україну нарешті діставлено нідерландський "збірний" "Петріот" який склеїли з різних "запчастин" які надали окрім голандців Іспанія, Канада та ще дві європейські держави. 2. Вчора в Україну прибула IRIS - T від Німеччини, новенька, тільки з конвейра. 3. Чотири дні тому в Україну прибула з Іспанії обіцяна система "Howk" та ракети до неї. Система старенька, але крилаті б'є за щастя. Тепер напів лірика.Прожив довго, якось пішли у небуття майже усі страхи, останнім пішов страх за своє нікому не потрібне життя. Залишився один - за життя рідних, дітей, онука... Це катування чисте коли ти у відносній безпеці, а у них над головами періодичні "Зіркові війни" та дім підскакує як при землетрусі... Я мега вдячний нашим союзникам котрі після двох проколів "переінтегрували" нашу систему ППО а зараз поступово насичують її все новими та новими дивізіонами. Мега вдячний командирам та бійцям ППО - готовий навічно закріпити свою ванну за одним з командирів який іноді вискакує з лісу та набігає до мене помитися. Та не одним - нехай хоч 10 миються, аби мої рідні, та й взагалі ви усі, були б хоча би у відносній безпеці. ППО відпрювала супер. Імперія свій удар у відповідь на вчорашні наші "дронопляски" просрала в чисту. І це ще наші ракети по ним не полетіли. Набираємося терпіння та чекаємо на початок процесу коли наша балістика "забороздить" у труху їх "Бальшой тяатр" а разом з ним і хрінов Кремль. Гарного тижня. Слава ППО та союзникам.