Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Часопис "Гетьманат"
Añadido 06 dic. 2025

Часопис "Гетьманат"

@Hetmanate
Número de suscriptores: 5 555
Fotos: 2,350
Videos: 91
Enlaces: 1,680
Descripción:
[УН] Lascia vivere il Millennium Hetmanate. Наші ресурси: www.youtube.com/@chasopyshetmanate @HetmanReceptionHall_bot - Зв'язок з редакцією.

👥 Número de suscriptores

5 555
Promedio/Día:: -3
Promedio/Tiempo:: +1
Promedio/Mes:: -3

👁️ Vistas promedio por mensaje

2 261
Promedio/Día:: 3,800
Promedio/Tiempo:: 2,286
ERR: 40.7%

📊 Mensajes por Día

0.9
Último día: 1
Promedio semanal: 0.7
Promedio por día: 0.9

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-12-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

📸 Принц Реза Пехлеві під час навчання в повітряних силах СШАНе рідко можна почути, що на свій час шахський Іран мав просунуті повітряні сили. Побічно це підтверджує великий інтерес принца Рези до літаків — він став одним з перших 60-ти людей, що літали на F-16.Цілком в дусі британської чи нідерландської королівської родини, кронпринц став наймолодшим пілотом Ірану. Свій перший політ він здійснив у 17 років* (це був 1977 рік) на винищувачі F-5, у цьому він наслідував свого батька. Він мусив закінчити це навчання на авіабазах Різ та Рендольф у Техасі, куди відправився у 1978 році.* — також є інформація, що перший самостійний політ він виконав у 11 років, а офіційну ліцензію отримав у 12 років.Наступного року відбулася Ісламська Революція та скасування монархії. Відтоді принц не міг повернутись до Ірану. Він закінчив навчання, літав на літаках T-37, Phantom RF-4, F-15, F-16. Він закінчив навчання на 4 місяці раніше запланованого.Принц продовжив навчатись у США, студіюючи політологію в Лос-Анджелесі.Сьогодні Реза позиціонує себе як лідера національного повстання та найкращого кандидата для принаймні демократичного транзиту влади. Однак як принц сам визнає, усе його свідоме життя пов'язане з Америкою.Телеграм| Ютуб 🇺🇦
АВСТРІЙСЬКЕ ПОСОЛЬСТВО НА СІЧІ1594 рік — Габсбурзька монархія і Османська імперія вкотре зустрічаються на полі бою. Імператор Священної Римської імперії Рудольф ІІ в пошуках союзників для боротьби з турками відправляє до Запорізької Січі посольство на чолі зі шляхтичем Еріха Лясоту фон Штеблау, його метою є укласти антитурецький союз і поставити козаків на службу імператору.8 червня австрійські посли прибули на острів Базавлук біля Чортомлицького рукава Дніпра, де стояла козацька Січ. Їх урочисто зустріли та привітали гарматними пострілами й провели до Кола. Гетьман Богдан Микошинський прийняв іноземців на наступний день після свого повернення з морського походу. 20 червня на Колі було зачитано грамоту про вербування війська. Після нарад старшини й черні козаки погодилися вступити на службу імператору, але новоспечені союзники зіштовхнулись з організаційними негараздами: для сухопутного походу бракувало коней і віри в лояльність молдавських господарів, через територію яких планувалось наступати. Враховуючи також труднощі в отриманні оплати за службу, козаки запропонували австрійцям навістити імператора Рудольфа ІІ зі зустрічним візитом для узгодження умов та напасти на прикордонні міста Бабадаг та Кілія або ж зруйнувати татарський Перекоп.Безсумнівно, його імператорська величність, побачивши, що вони не байдикують, а навпаки — хоробро діють проти ворога на його службі, ще з більшою милістю і прихильністю поставиться до їхнього прохання при переговорах. І хоч козацькі полководці не вважали доцільним йти походом на румунські князівства, все ж воювати у Волощині довелось — турки готуючи похід на Угорщину увійшли на Поділля і козацькому війську вдалось відбити наступ. Довга війна, в якій приймало участь Військо Запорізьке, незважаючи на незначні здобутки антитурецької коаліції, є непересічним епізодом в дослідженні дипломатичних стосунків козаків з могутніми державами тієї доби, який можна дослідити завдяки записам цісарського посланця у власному щоденнику.Regnum Aeternum
Можна так чи інакше ставитися до особи С. Петлюри. Errare humanum est. Він мав і додатні, і від'ємні рисиАле не інакше як хуторянським підходом слід називати спроби називати Українську Визвольну Боротьбу й Армію — "петлюрівськими"На наших очах боролась за незалежність Польща, відроджувалась Туреччина — але ніхто там і не мислив називати турецьку чи польску армію імені Кемаля чи Пілсудського.. Чи були гетьманці в Українській Армії? Так, були, і було їх досить. Серед рядових та старшин. Коли в майже чекістський спосіб замордували Болбочана, то частина гетьманців покинула арміюІнші затаїли в душі гетьманське наставлення.. Але боролись чесно до кінця Українські вояки не належали до партій. Одиниці не рахуються. У тилах, в "уряді", була постійна чехарда. Жерли себе "есери" та "есдеки". Були "змови", були "повстання" та вічна "отаманія" — Курінний отаман Семен Левченко (1896 — 1991) — ветеран, письменник та публіцист. Кавалер Воєнного та Петлюри Хрестів. З газети "РАНОК", 15.04.1953Телеграм| Ютуб 🇺🇦
Крим забуває москвуПоки в Україні будувалась нова держава на чолі з Гетьманським урядом, в Криму був сформований Кримський Краєвий Уряд на чолі з Матвієм Сулькевичем.В політиці нового керівництва Криму проглядався великий курс на самостійництво.русачок в Криму В. Оболенський писав у своїх споминах наступне:"Загалом у цілій низці дрібних актів і дій відокремлення Криму від Росії підкреслювалося на кожному кроці й ображало російське національне почуття. Таке пихатіння російських людей, які сиділи в уряді... робити вигляд, ніби вони керують самостійною державою, — було огидним… Пам’ятаю, наприклад, як слова "таврійський" і "губернський" стали нелегальними...Тепер їх перейменували на "кримські", "крайові"." Окрім адміністративних змін, Сулькевич, вочевидь, планував і зміну державної символіки Криму (уряд використовував старий герб Таврійської Губернії). Такі висновки робить наша редакція, з огляду на документ знайдений в архівах Кримського Уряду.Автором проєкту нового герба був історик Арсен Маркевич. В листі на ім’я Сулькевича, за 9 червня 1918 р., в загальних рисах описано уявлення Маркевича про те, якою могла бути державна емблема Криму. На самому листі є резолюція Сулькевича: "Розглянути проєкт і рисунки…". Нам відома композиція та ідея нового герба. Якщо коротко, то герб відповідав ідеї Сулькевича про побудову багатонаціональної та світської держави. зліва уособлено мусульманське/кримськотатарське населення, а справа - християнське/слов'янське.Якщо нашій редакції не зраджує пам'ять, то реконструкцію цього герба ще ніхто не виконував, тому можна вважати за ексклюзив.📝Телеграм | Ютуб 🇺🇦
Чому Київ — Другий(?) ЄрусалимУявлення про столицю Візантійської імперії як спадкоємницю Єрусалима ґрунтувалися на засадничій для «ромейської» ідеології концепції богообраності Візантії — Нового Ізраїлю. Бог знехтував євреями і взамін прикликав до себе греків. Він дарував їм священство і царство, а також пророцтво — Новий Заповіт, написаний грецькою мовоюІмітація «ромейської» парадигми translatio Hierosolymi була притаманною й іншим православним народам. E середньовічній Болгарії на роль Нового Єрусалима претендували Тирново і Преслав. А у Центрально-Західній Європі — Прага, Аахен і ще цілий ряд інших містНа Русі першим сконстатував подібні претензії Києва через уподібнення останнього Царгороду і його сакральному першообразу митрополит Іларіон. Порівнюючи хрестителя Русі з першим християнським володарем Ромейської імперії — КонстантиномКонстантинополь і його субститут — Єрусалим символізують для Іларіона витоки і оплот християнської віри, звідки духовна традиція транслюється, нехай і через посередництво Константинополя, до Києва, через що і останній набуває ореолу нового Святого Міста У змальованій «Повістю временних літ» церемонії освячення Десятинної церкви вгадуються мотиви візантійського церковного свята «оновлення Царгороду», яке вшановувалось і на Русі. За своїм змістом то була, як уявляється, його київська версія— В. Ричка. "КИЇВ – ДРУГИЙ ЄРУСАЛИМ: з Історії політичної думки та ідеології середньовічної Русі"Телеграм | Ютуб 🇺🇦
Щоразу захоплюємось, коли бачимо на наших військових історичні символи, чим завдячуємо Олексі Руденку, але сьогодні бригади та корпуси переосмислюють свою символіку, серед яскравих прикладів — Корпус "Хартія""Мені сподобалась сама ідея, що це договір без особливих зобов'язань. Як козаки — зібралися коли треба, відвоювали своє і пішли далі працювати. Тарас Григорович Шевченко казав, що є час, коли орала треба перекувати на мечі, а є час, коли мечі — на орала.. То єсть ми йдемо по історичним пам'яткам аж бігом.І по-друге сам знак це наш лук стрільців слобожанських" — Розповів комкор Ігор "Корнет" ОболєнськийВодночас назва "Хартія" відсилає нас до подій, коли войовничі барони в Англії, а в Україні — козаки, укладали нові правила, за якими житиме країна — свою хартію вольностей та привілеї"За основу символіки ми взяли геральдику Харківського слобідського козацького полку. Композиція та колір мали відсилку до Харківського гербу" — Пояснив дизайнер Fedoriv Agency Микита МалишевТелеграм| Ютуб 🇺🇦
Естетика урядів🇺🇦Влада гетьмана Павла Скоропадського спиралася на необарокову традицію, що походила ще з часів Першого Гетьманату. Завдяки геніям доби, як Георгій Нарбут, у козацькій стилістиці було оформлено гроші, грамоти, книги та чимало інших атрибутів державності. Важливо підкреслити, що ця естетика простежувалася не лише у візуальній культурі, а й у самій системі звань та посад. З’явилися такі назви, як отаман-міністр, генеральний писар, генерал-бунчужний тощо.🇺🇦Натомість Правління УЦР/Директорії максимально орієнтувалося на республіканські ідеали Франції та марксистські ідеї. Це чітко відображалося вже у самій назві "Директорія", запозиченій із часів Французької революції. Подібні настрої проявлялися і в мовній політиці: слово "державний" в установах замінювали на "республіканський". Окрім того, гербом УНР, на який наполягали соціалістичні лідери, мав стати щит з літерою "У", або "УНР" за аналогією з неофіційним гербом Франції ("RF").🇫🇷По споминам очевидців цих подій, чітко можна сказати, що натягування французької революції на Україну (сови на глобус), не мало підтримки серед народу та армій, яким ці символи виглядали чужими. Напроти народ тоді тягнувся до доби козачини, як до часу національного піднесення.Особливо цікаво, що члени Директорії активно використовували символ римської фасції, натхненні гербом Першої лівацької Французької республіки. Про це згадувала й більшовицька преса:"Вгорі — Петлюра, “переможець”, входить до Києва... Київський вокзал прикрашений римськими сокирами", - писала газета у 1925 році. До речі, фасція, як символ революційної республіки, й сьогодні присутня на державних емблемах Франції та США.Vivat fascista, vivat res publica. Телеграм| Ютуб 🇺🇦
Зв'язок Данії та усієї Скандинавії з Україною та східними слов'янами простягається з глибини віків та легендарних текстів.У п'ятій книзі "Діяння Данів" відомий данський хроніст Саксон Граматик пише про політику Фротона ІІІ:"Фротон зібрав королів на раду і встановив єдиний для усіх закон. Олімара він призначив в Хольмгардію, Онева — в Кенугардію, а полоненому Гуну віддав саксонців. Оркнейські острови — Ревіту. Він доручив області Хельсінгів, Іарнбері, Ямті та обидві Лапландії певному Дімаро. Назначив Даґа правом на Гестію. Кожного він обтяжив конкретними законами про данину. Таким чином, королівство Фротона зі сходу охопило Русь, а на заході межувало з річкою Рейн." Цим подіям передувала запекла війна Фротона ІІІ з коаліцією, яку очолили Гун та Олімар (король Слов'ян і васал данського Короля), яку Фротон (в інших перекладах Фродо, Фрото, Фроті) виграв. На боці Фротона були склавини та норвежці.Що Олімар, що Онев виступають у "Діянні Данів" як полководці Фротона, що ходили морськими походами.Як зазначив Омелян Пріцак у своїй монографії "Походження Русі", гуни про яких йшла мова у сагах — не ті гуни які в свій час перемогли готів, а інші племена, що прийшли у IX ст.Далі Саксон Граматик зазначив, що його предки служили королю Вальдемару І Великому, який в свою чергу був правнуком Володимира Мономаха.Телеграм| Ютуб 🇺🇦
Наказ Військової Офіції Української Держави про дотримання морально-етичних якостей особового складу Української армії.🇺🇦2 серпня 1918 р."Одним з самих надійних засобів для підвищення дисципліни є особистий приклад Начальника в усіх відношеннях.Той Начальник, що не може сам бути зразком виконавчої строгої законности, коректности, дисциплінованости, вірности ділу, й доречности, — не може доброчинно впливати на підлеглих, а, зрозуміло, й не може підтримувати тої дисципліни, яка ґрунтується не на жахові кари, а на поваженню до Начальників...Прибуваючі поповнення з першого дня свого вступу до збірних пунктів і до військових частин повинні зустріти доброзичливих, дбайливих, але й суворих і твердих Начальників, в кожнім слові й справі яких бачили б приклад вищої службової коректности, чиноповажання, непохитности дисципліни, педантичних виконавців, постійну підтягнутість...Минуле дає нам багато доказів того, що неповага підлеглих до Начальників зароджувалась як раз з догляду за поведінкою Начальника за межами служби, коли начальник не ліче для себе обов’язковим стерегтися і дозволяє собі виходити з рамок пристойности... Вмісті з (тим) тимкожний козак повинен відразу відчути, що начальник його знає своє діло і відноситься до цього діла як до необхідного і значного, а не як до відбуття нудної черги...В Українській Армії можуть служити тільки ті люди, які глибоко переконані ідеями Самостійної й Незалежної України..." - Військовий міністр Генеральний Бунчужний О. Ф. Рогоза.Телеграм| Ютуб 🇺🇦
Початок XVII ст — час козацьких рейдів на Чорному Морі.🇺🇦Козаки, як меч Речі Посполитої, вторгалися до Туреччини тоді, коли та вплутувалася у нову війну на Сході чи на Заході.Невідомий делегат на Варвшавському сеймі промовляв: Мусимо завжди боятися Туреччини, бо, коли розправиться з Персією, то і нас не мине, або, зневірившись у своє щастя у війні з Персією, шукатиме його нас. Його занепокоєння підтримали Станіслав Жулкевський та віце-канцлер Литви Явстах Волович.Маю попередження, з таємної ради турецького султана, що тільки-но заспокояються з Персією, всією силою своєї держави зваляться війною на нашу Річ Посполиту — Писав Жулкевич до Гембіцького.Тільки війна з Персією відтягає її (Туреччини) сили, якщо буде укладено мир з Персією, немає жодного сумніву, що всіма силами звернеться проти нас. — З промови Явстаха Воловича.📜 Спільний противник мусив об'єднати Річ Посполиту з Персією — про це одночасно подумали і в Варшаві, і в Ісфагані (столиці династії Сефавідів). Про дипломатичні спроби цього часу та участь в них козаків писав мандрівник П'єтро делла Валле.Підсумовуючи реляції Делла Валле, можна зробити такі висновки. З початком турецько-іранської війни шах Аббас І запропонував Сигізмунду ІІІ спільні дії проти турків, відводячи найактивнішу роль запорізьким козакам, що мали захопити один з портів на Чорному морі. Сигізмунд, козацький гетьман, французький посол та представники папи на нараді погодилися з пропозицією шаха і в жовтні-листопаді 1618 р. вірменин Яків доставив Аббасові відповідь. Посольство козаків вирушило до шаха.. — писав у своїй статті український історик Ярослав Дашкевич (1971)Перепоною для встановлення такого союзу стала нерішучість грузинських князівств та нетривалість війни.Телеграм| Ютуб🇺🇦