Заявляти і робити – це речі, які у влади не перетинаються. Президент розповідає про повернення людей в Україну, витрачає мільярд, а зараз ще додатково 150 мільйонів з держбюджету, на беззмістовне Міністерство єдності. Але в той же час не робить найпростіших кроків, щоб допомогти українцям, які втратили своє житло на окупованих територіях! Тисячі переселенців досі не можуть отримати компенсацію лише тому, що їхні міста знаходяться в окупації!Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11161, який виправляє цю несправедливість. Він дозволяє отримати компенсацію за втрачене майно, аби мати можливість придбати нове житло і залишитися жити в Україні, а не шукати кращої долі за кордоном. Його підтримали 292 народних депутати. Але документ з грудня лежить без підпису в Офісі президента лише через те, що це закон опозиції, де серед співавторів команда «Розумної Політики»!Зареєстрована петиція з вимогою підписати цей закон. Залишилося небагато голосів. Давайте підтримаємо людей і допоможемо їм отримати заслужену компенсацію від держави!https://petition.president.gov.ua/petition/238978
‼️Ініціюємо позачергове засідання ВР. Маємо терміново розглянути Постанову щодо парламентської переговорної групи зі США‼️Сполучені Штати Америки та народ США – це один із ключових партнерів України. Без налагодженої співпраці і постійного діалогу ми не зможемо впевнено почуватися на полі бою і на міжнародній арені. Парламентська дипломатія – це важливий інструмент, який ми маємо використати в умовах, які на сьогодні склалися.Тому з командою «Розумної Політики» ми ініціюємо позачергове засідання Верховної Ради для розгляду нашої Постанови №13061 «Про Заяву Верховної Ради України про створення парламентської переговорної групи для нормалізації міжнародних відносин та забезпечення співробітництва зі Сполученими Штатами Америки». Ми звертаємося до спікера Стефанчука з вимогою дати доручення Апарату ВР виготовити бланки для збору підписів народних депутатів, необхідних для скликання позачергового засідання. У нас немає часу на зволікання. Ми маємо об’єднати зусилля, щоб не допустити послаблення допомоги, зберегти єдність із союзниками та зміцнити нашу позицію на світовій арені. Зараз нам потрібно діяти разом, щоб захистити нашу державу та її майбутнє.***‼️ We Are Initiating an Extraordinary Session of the Verkhovna Rada: Urgent Consideration of the Resolution on a Parliamentary Negotiation Group with the U.S. is Needed ‼️The United States of America and the American people are among Ukraine's key partners. Without established cooperation and ongoing dialogue, we cannot feel confident on the battlefield or in the international arena. Parliamentary diplomacy is a crucial tool that must be utilized in the current situation.Therefore, the Intelligent Politics team is initiating an extraordinary session of the Verkhovna Rada to consider our Resolution No. 13061:"On the Statement of the Verkhovna Rada of Ukraine Regarding the Establishment of a Parliamentary Negotiation Group to Normalize International Relations and Ensure Cooperation with the United States of America."We call on Speaker Stefanchuk to instruct the Verkhovna Rada Apparatus to prepare signature sheets for collecting the necessary signatures from Members of Parliament to convene this urgent session.We do not have time to delay. We must join forces to prevent the weakening of support, preserve unity with our allies, and strengthen our position on the global stage. Now, more than ever, we must act together to protect our country and its future!
Санкції до своїх же громадян – це шлях до беззаконня.Я про це кажу ще з 2020 року, відколи не підтримав санкції проти громадян України та українських компаній, будучи членом РНБО. Тоді мене звинувачували у нібито відстоюванні чиїхось інтересів. А зараз, у тому числі ті хто не хотів чути аргументів, самі опиняються під санкціями і розуміють що я був правий. Тому що це покарання поза законом і Конституцією. А те, що в санкційних документах допущені грубі помилки, доводить, що пишуть їх «на коліні» прямо в залі, де проходять засідання РНБО! У правовій державі винуватість має доводити суд. Це чесно, в рамках закону, і з чим точно не посперечаєшся на законодавчому рівні. Інструмент санкцій можна застосовувати до іноземних громадян і компаній, на які ми не можемо вплинути в рамках українського карного законодавства. Наприклад тих, хто фінансує рашистську армію. Санкціями ми можемо добиватися блокування їх активів чи конфіскації майна.У державі має працювати Закон. А влада своїми діями руйнує верховенство права. Але наслідки можуть бути катастрофічними. Бо беззаконня руйнує державу зсередини.
Гучні заяви замість ретельної роботи: що пішло не так з наближенням України до НАТО?У 2023 році ми мали шанс приєднатися до НАТО. Хоч і невеликий, але він був, і з цим можна було працювати. Не через «відосики» чи підписання заяв зі сходинок Офісу президента, про які в НАТО дізналися з відеотрансляції. А завдяки тихій, але наполегливій роботі, як це робиться у справжній дипломатії. Можливість, яка в нас була – застосування 5-ї статті НАТО на території, яка визначається в рамках статті 6. Це могли бути підконтрольні Україні території, але це не означало б що ми визнаємо окупацію! Ми могли намагатися застосувати такий підхід після Харківської або Херсонської операції. Ще це могло спрацювати напередодні контрнаступу. Але такі можливості були втрачені.А потім була помилка із заявою президента із «запрошенням у НАТО». Саме помилка, тому що «запрошення» – це ні про що. Це як квиток на потяг, який невідомо коли і звідки відправиться, куди саме, і чи є в ньому ваше місце. Проте ворогу навпаки – ще один сигнал сунути далі і віджимати наші території!Тому «запрошення» – це не гарантії безпеки і не реальна допомога на полі бою. Єдине, що з ним можна буде зробити – це забрати на пам’ять окремим чиновникам.
Якщо влада живе в режимі піару, а не стратегії, то нас чекають проблеми. Власне, ми їх уже маємо. Хотілося б нагадати, що саме президент Зеленський був ініціатором угоди про корисні копалини – це було одним із пунктів так званого «Плану Перемоги», який він презентував у Верховній Раді. Але далі цієї заяви влада не пішла, тому в результаті план написали за нас, і не в наших інтересах. Тому сьогодні заяви влади про те, що нам представили погану угоду, не витримують жодної критики, адже іншого плану від нас не було запропоновано! Міжнародна політика – це ще один фронт для України, але ця робота вимагає стратегії та плану дій більш ніж на два кроки. До цього, на жаль в ОП не звикли.До того ж, в ОП навіть не спромоглися порахувати, яка ж реальна вартість рідкісноземельних металів, які є в України і які не знаходяться на окупованих територіях. Назбирається близько 350 мільярдів доларів, а не 500, які очікує американська сторона. Ці оцінки ґрунтуються на розрахунках Forbes.Але Зеленський мабуть уже забув, що у 2019 році в передвиборчій програмі обіцяв зовсім інше – економічний паспорт для кожного українця. У грудні 2021 року був внесений відповідний законопроект, яким кожна дитина, народжена з 2019 року, отримувала б свою частку від корисних копалин. Абсолютно економічно непропрацьована ініціатива, яка в той момент гарно виглядала медійно. Але зрештою так і залишилася нерозглянутою. Наслідки відсутності стратегії та невміння нормально напрацювати і артикулювати план – це не лише проблема президента, а й, на жаль, всього українського народу.
Українські ресурси в обмін на допомогу. Що влада обіцяє за нашою спиною?500 мільярдів доларів – саме така сума звучить в контексті можливого обміну українських ресурсів на допомогу США. В Офісі президента та Кабміні нібито з цим погодились.Але в чому тут проблема? Українська влада або не розуміє, що обіцяє, або свідомо вводить в оману всіх – і народ, і міжнародних партнерів. Адже таких ресурсів у країні просто не назбирається!За оцінками Forbes, усі українські надра коштують 14,8 трильйона доларів, але їх левова частка – це кам’яне вугілля, яке не підпадає під потенційні вимоги США, та ще й величезна частина родовищ розташовані на окупованих територіях. Близько 14% від загальної суми складають запаси залізної руди. Запаси нафти і газу оцінюють у 100 млрд доларів, германія – 97 млрд, літієвих руд – 38 млрд, графітової руди – 34 млрд, урану – 31 млрд. Навіть тут не назбирається 500 млрд доларів. Тож що вони намагаються продати? Ще хотілося б нагадати, що у 2019 році Зеленський обіцяв, що надра – це власність держави і народу. Це записано у Конституції! Тепер він хоче їх роздати за спиною українців?За владу окремо взяті політики звикли триматися до останнього. Але вона не буває вічно, і потім все рівно треба нести відповідальність за свої рішення. Усе ж таки, сподіваюся, що практика обману партнерів та народу України нарешті завершиться, і замість політиканів будуть дійсно державні діячі, які будуть працювати на потреби країни, а не на збереження своєї влади!
Злив 600 мільйонів доларів на російське обладнання: як влада руйнує довіру партнерів перед візитом міністра фінансів США⁉️Напередодні у Верховній Раді, всупереч Регламенту, протягнули абсолютно корупційний законопроект про купівлю за 600 мільйонів доларів реакторів російського виробництва для добудови Хмельницької АЕС. По-перше, це схема розпилу колосальних коштів, бо без дозволу рашистів, які виробляли це обладнання, та без їх палива, воно працювати не буде. А по-друге, такими рішеннями українська влада фактично підтверджує, що зливає казна-куди ті кошти, які нам виділяють партнери в якості допомоги! І це робиться якраз напередодні візиту міністра фінансів США!Саме такі дії підривають довіру партнерів і нищать підтримку нашої країни! Як будуть коментувати наші «державники» такі ганебні рішення представникам команди Президента США? А вони точно будуть запитувати, як використовуються їхні кошти!Багатьом доведеться червоніти. Шкода тільки, що український народ страждатиме від того, що влада обирає вигоду замість державних інтересів!
Війна, яку розв’язала росія, – це не лише випробування для України. Це виклик для всього цивілізованого світу. На запрошення Українського кокусу в понеділок мав честь виступити у Гарварді – інституція, яка формує одних із найбільш впливаючих лідерів сучасності. Це була відверта і цікава дискусія зі спільнотою Гарварду про те, як зупинити війну, не підбадьорюючи при цьому агресора і враховуючи уроки історії.Україна сьогодні бореться не лише за свою свободу, а й захищає принципи демократії та верховенства права. Якщо ми залишимося сам на сам із цією боротьбою, росія не зупиниться, а світ стане менш безпечним. Але якщо вільні країни будуть діяти разом, ми не лише переможемо, а й побудуємо світ, де диктатори не вирішують долю народів.Говорили не лише про війну, а й про майбутнє — відбудову, інновації, нову систему глобальної безпеки.Окремо згадували про План Маршалла. Після Другої світової війни Америка допомогла відбудувати Європу. Сьогодні подібний план підтримки України може стати таким самим історичним рішенням, оскільки це будуть інвестиції у стабільне майбутнє, де агресія не є вищою за міжнародне право. Україна сьогодні – це не лише поле бою, а й простір для нових рішень у військових технологіях, енергетиці, економічній відбудові та демократичних інституціях.Дякую аудиторії за підтримку України! Дякую Українському кокусу за можливість вкотре нагадати світові: війна ще триває, Україна потребує підтримки, а наша перемога буде спільною перемогою усіх, хто цінує свободу.
Влада вигадує новий спосіб як мобілізувати 18-річних. Чому це не призведе до наповнення війська⁉️Ініціатива розробити певні стимули, щоб мотивувати хлопців з 18 до 25 років добровільно підписувати контракт із ЗСУ в кращому випадку приведе декілька тисяч людей. Але такі ідеї влади вже викликають низку запитань: а чи будуть такі самі привілеї у тих хлопців до 25 років, які вже служать у ЗСУ? А яка доля чекає на мобілізованих 18-25 річних обмежено придатних? Навіть самі військові визнають, що зниження мобілізаційного віку не призведе до глобальних змін на фронті. Наповнення лав Збройних Сил – це комплексне питання, яке треба було вирішувати ще в 2022 році, коли біля ТЦК стояли черги охочих іти служити. Але тоді владі не були потрібні люди, які могли б бути в резерві! І нестача людей на фронті сьогодні є наслідком недалекоглядності влади і і зоною відповідальності президента як верховного головнокомандувача! А зараз будь-які розмови про зниження мобілізаційного віку будуть спонукати ще більше українців вивозити своїх дітей-підлітків за кордон. Бо довіри до влади давно немає, як і жодних гарантій, що така «добровільна» мобілізація не перетвориться на добровільно-примусову!
Харків завжди був для мене своїм містом. Тут живуть справжні патріоти, люди, які надихають своєю стійкістю та працелюбністю. Харків — це про людей, які готові долати будь-які труднощі.Два дні поспіль зустрічався з харків’янами, які ще до початку повномасштабної війни виявляли бажання долучитися до нашої команди. Це однодумці, які щиро прагнуть змін і готові працювати заради розвитку рідного міста та країни.Це були щирі й відверті розмови. Попри постійні обстріли та дуже складні умови, люди не здаються. Вони працюють, відновлюють бізнеси, підтримують нашу економіку, волонтерять. Але окрім постійного терору рашистів, турбот і проблем чимало. Підняття податків, тарифів, ріст цін – усе це робить життя харків’ян ще складнішим. Говорили про підтримку малого бізнесу, відбудову інфраструктури, соціальну допомогу для тих, хто цього потребує.Харків’яни переживають за майбутнє свого міста і всієї країни. Їх турбує, чи не забудуть про людей і ті громади, які найбільше постраждали від війни. Разом з командою будемо робити все, щоб їхній голос був почутий у Верховній Раді.