Це французи вплинули? 🤔2 вересня поліція Південної Кореї розпочала попереднє розслідування щодо Telegram за підозрою у розповсюдженні заборонених дипфейк-відеоматеріалів сексуального характеру.Сьогодні стало відомо, що представники Telegram вибачилися перед південнокорейською владою, видаливши кілька дипфейків сексуального характеру, про що повідомляють ЗМІ з посиланням на заяву Комісії зі стандартів у сфері телекомунікацій Республіки Корея.До комісії було направлено офіційного листа від Telegram, в якому висловлювався жаль через ситуацію: «Просимо вибачення, якщо виникло непорозуміння». У Telegram висловили готовність вибудовувати довірчі відносини з комісією, «щоб зробити Telegram ще безпечнішим для користувачів».Telegram надав південнокорейській владі «ексклюзивну адресу електронної пошти» для комунікації, а також повідомив про видалення відеоматеріалів на запит комісії. Південнокорейська влада висловила сподівання на створення гарячої лінії для кращого реагування на появу забороненого контенту.
Діючий міністр довкілля Австралії Таня Пліберсек оголосила про видачу екологічного дозволу на створення в країні найбільшої у світі сонячної електростанції. Деталі проекту будуть улагоджені до 2027 року, а введення станції в дію очікується 2030 року. Дві третини енергії Австралія залишить собі для живлення 3 млн будинків, а решту за допомогою підводного кабелю передасть Сінгапуру, ставши світовим центром сонячної енергетики.Проект має намір створити місцева компанія SunCable. Вартість становитиме $24 млрд. Сонячна ферма розкинеться північ від Австралії площею 12 тис. га. У вартість робіт увійде створення лінії електропередачі завдовжки 800 км до міста Дарвін та прокладання підводного кабелю завдовжки 4300 км до Сінгапуру. Пікова потужність вироблення майбутньої електростанції сягатиме 20 ГВт. Буфером стане пул акумуляторів ємністю до 42 ГВт·год. Для потреб Дарвіна та округи буде надано 4 ГВт, а для Сінгапуру – 2 ГВт.Підводний електричний кабель зможе задовольняти до 15% потреб Сінгапуру в електриці.
Уявіть обличчя цих вчителів 😂Старшокласник Кардіффського коледжу у Великій Британії створив перший у світі шкільний термоядерний реактор, який зміг отримати плазму. Найскладнішим було переконати вчителів у безпеці проекту, коли він прийшов до них із цією ідеєю. Після півтора року роботи та з витратами трохи вищими за $10 тис. проект був втілений у "залізі" та видобув першу плазму.Джерела та сам проектувальник не повідомляють про параметри досягнутої в реакторі плазми. Заявлено лише про досягнення розрідження в робочій камері на рівні 0,008 мм ртутного стовпа за допомогою вакуумного насоса TRIVAC D 2.5E та подання живлення напругою 30 кВ від джерела живлення Unilab. Оскільки струми там дуже слабкі, шкільна електропроводка не ризикувала постраждати.Створений школярем реактор був показаний на Кембриджському фестивалі науки, де отримав високу оцінку та заслужений інтерес відвідувачів. У світі, де всі починають хизуватися цифровими досягненнями, стоврити щось матеріальне і надзвичайне — дорогого коштує.
Причина чергового подорожчання цін на пам'ять? 🤔За даними тайванських ЗМІ, сьогодні в районі 13:35 за місцевим часом на півночі Тайваню стався масштабний збій у системі енергопостачання, від якого могли постраждати провідні підприємства напівпровідникової галузі. Перебої торкнулися фабрики Nanya та Micron з випуску пам'яті.На розташованих на півночі Тайваню підприємства Nanya Technology енергопостачання не було протягом 20 хвилин, але для критичних фаз виробництва була задіяна система резервного електроживлення. З цієї причини ділянки фотолітографії та травлення на цих підприємствах Nanya мали мінімально постраждати від відключення, а на не оснащених такою системою ділянках виробництва поки що ведеться оцінка можливої шкоди.Підприємство Micron, як зазначають джерела, зіткнулося з короткочасним просіданням напруги, і поки є підстави сподіватися, що його діяльність не була порушена інцидентом. Проте, за чутками, у компанії постраждали частини обладнання для сухого травлення та іммерсійної літографії.
Компанія Star Catcher Industries отримала фінансування у розмірі 12,25 мільйонів доларів на створення першої у світі орбітальної енергетичної мережі. Космічні апарати збиратимуть сонячну енергію та передаватиму її іншим супутникам на орбіті.У космосі збір енергії може проводитися набагато ефективніше, ніж на Землі. Там немає впливу погоди та часу доби, тому вироблення електроенергії може проводитись у режимі 24/7. Але замість доставки енергії на Землю Star Catcher живитиме інші супутники на орбіті.Мережа складатиметься з вузлів Power Node, здатних захоплювати сонячну енергію та передавати її концентрованим променем потужністю до 150 кВт на кожен із найближчих супутників. Технологія не вимагає модернізації сучасних систем, оскільки метод сумісний з існуючими сонячними батареями.При цьому продуктивність існуючих апаратів може бути збільшена приблизно в 5-10 разів. Star Catcher планує вивести на орбіту перші прототипи до кінця 2025 року, а потім компанія здійснить комерційне розгортання сервісу.
Компанія Forge Battery, що займається виробництвом акумуляторів, оголосила, що розроблений нею прототип циліндричної літій-іонної батареї 21700 Gen. 1.1 Supercell почав постачатись клієнтам для тестування.Ця батарея має щільність енергії 300 Вт-год/кг і може бути заряджена лише за 10 хвилин без шкоди для довговічності. Порівняно з попередньою батареєю типу 18650, батарея 21700 має більш високу густину енергії та ємність, що може розширити запас ходу електромобілів. Крім того, виробник оптимізував охолодження та упаковку, покращивши довговічність акумулятора.Forge Battery заявляє, що її основна технологія полягає в ультратонкому нанопокритті під назвою «atomic armor», що дозволяє батареям досягати більш високої густини енергії. Батарея поєднує позитивний електрод з оксиду нікелю, марганцю, кобальту (NMC 811) і композитний негативний електрод з оксиду кремнію (SiOx).Акумулятори Forge Battery підходять для використання в різних електромобілях, мотоциклах, а також в аерокосмічній та оборонній промисловості.
До виходу на ринок готується незвичайний пристрій з лаконічною назвою Friend. Усередині гаджета у форматі підвіски, яку можна носити на шиї, сховався головою асистент Emily, покликаний стати віртуальним другом користувача.Автором Friend став американський розробник Аві Шіффманн. Спочатку пристрій планувалося використовувати для нагадувань про поточні завдання та надання необхідної інформації, але потім концепція змінилася. Тепер Friend — це просто віртуальний друг, який скрізь слідуватиме за користувачем, підтримуючи його, а також розділяючи з ним пережитий досвід та емоції.Friend виконаний у формі круглої підвіски, яку можна носити на шиї або прикріпити до одягу. У ньому є вбудований мікрофон для запису навколишніх звуків, проте спілкування з помічником відбувається за допомогою текстового введення через однойменну мобільну програму.На даний момент Friend знаходиться у стадії раннього прототипу. Перші 30 000 пристроїв Шиффман має намір запустити у продаж у січні наступного року за ціною $99.
Huawei подала до суду на тайванського розробника мікросхем та найбільшого у світі виробника однокристальних платформ для смартфонів MediaTek, звинувативши його у порушенні патентів.Huawei, яка володіє патентами на багато основних мобільних технологій, подала позов до окружного суду в Китаї. MediaTek, найбільший у світі розробник мобільних процесорів для смартфонів та інших мобільних пристроїв, підтвердив факт позову у поданій на Тайванську фондову біржу заяві, зазначив, що це не вплине на його діяльність. Компанія відмовилася від подальших коментарів щодо цього питання.Клієнтами MediaTek є найбільші світові виробники смартфонів та планшетів, включаючи Samsung, Amazon, Oppo, Sony, Vivo та Xiaomi. За підсумками I кварталу 2024 року MediaTek утримувала найбільшу у світі частку ринку процесорів для смартфонів – 40%.За допомогою даного позову Huawei прагне наростити обсяг ліцензійних виплат, що стягуються, щоб мати можливість продовжувати інвестувати в свої дослідження і розробку, стверджують джерела.
Схоже, глава Nvidia Джейсон Хуанг вирішив вписати своє ім'я в історію техноіндустрії не тільки як директор корпорації з розробки графічних рішень. Глава Nvidia пропонує свій закон Хуанга який передбачає, що динаміка зростання продуктивності процесорів, яку ми спостерігаємо, не вичерпається в майбутньому і продовжуватиметься, спираючись в основному на людську винахідливість.Основна відмінність закону Хуанга від закону Мура полягає в акценті на архітектурних інноваціях, а не на простому подвоєнні числа транзисторів на кристалі кожні два роки завдяки зменшенню розмірів технологічного процесу. Головний науковий співробітник NVIDIA Білл Дейлі підкреслив, що перехід від 28-нм до 5-нм технологічних процесів протягом десятиліття приніс лише 2,5-кратний приріст продуктивності, тоді як основне зростання досягнуто завдяки ключовим інноваціям в архітектурі та обробці чисел. Основний внесок у 1000-кратне збільшення продуктивності принесло спрощення уявлення чисел, які використовуються комп'ютерами для розрахунків.