Fuente
DD shit and other | Ще в мене питання: а який сенс існування WTO в сучасному світі? На Шта...
9 200 Vistas/Alcance
2025-02-03 06:32
Mensaje №7202
Ще в мене питання: а який сенс існування WTO в сучасному світі? На Штати припадає левова частка міжнародньої торговлі, в них є забовязання в рамках WTO. Кітай зараз намагається оскаржити мита, якщо це зроблять Мексіка, Канада та інщі, то Штатам не буде сенсу бути в цієї організації. А якщо ЄС буде втянутий, то взагалі.Це я не кажу про такі важилі, як великі соцмережі, гугли та епли: антімонопольщіна та GDPR - чудові ігструменти щоб від обмежити до заборонити на теріторії ЄС. А з урахуванням голандскої реєстрації ASML, то взагалі.Незважаючи на надію на те, що в Трампа щось рахували, в мене є підозри, що там щось не так. Якісь "офіс простих рішень", деякі правда працюють: в заліку вже є Панама та Колумбія, але Кітай та Канада - це дуже цікаві кейси. Ну ще я в 2006му, коли займався агрітеком трлхи, в літаку слухав лекцію від сусіда-фермера з Каліфорнії про стратегії продовольчої безпеки Штатів, та потім слідкував за цією темою. Тож в мене є відчуття, що таріфи, а можливо й закриті кордони з Мексікою лупануть по Щтатах значно сильніше ніж по Мексиці.Тож: Канада це зростання цін на енергетіку - паливо та електріка, Мексіка - це продукти харчування (да, там Техас дуже добре попадає, хоча й Каліфорнія теж), Кітай - промтовари, обмеження по нелегалам - це удар по виробництву. А це вже разом удар по CPI/PCI особливо по маргінальним слоях, які і зробили Трампа президентом. Це ще ми не врахували погрози Канади ввести 100% мита на Теслу.В цікаві часи живемо.