Fuente
DD shit and other | Трохи накину на вентілятор про гранти:1. При отриманні грантів завжли ...
10 400 Vistas/Alcance
2025-01-31 07:10
Mensaje №7196
Трохи накину на вентілятор про гранти:1. При отриманні грантів завжли є дві проблеми: написання заявки та звітність. Я бачив випадки в стартапах, коли це сжерло 50% сумми самого гранту. Отже, зараз стало значно дешевше. А виходячи з того, що українські стартапи подтримував не тільки уряд США, тож вартість таких послуг вже стала дешевше, а на ринку зараз зявилось багато людей, які шукають роботу. Більш того, спеціфіка українських стартапів полягає в тому, що більшість з них інкорпорована в інших країнах, в яких є своі грантові програми, які українськи стартапи намагаються отримати. 2. Сорока на хвості принесла, що в зараз окремо оцінюється вплив грантової підтримки тек бізнеса на кількість віз O1 та H1B. Якщо виявиться, що такі програми дают поток висококваліфікованих людей в США, особливо в галузі ШІ, то можливо будуть переглядатись заборони та програми будуть переформатовані. Але я особисто ге бачу такого впливу, абсолютна більшість стартапів, яка будує бізнес в Штатах не граються в гранти, а херачать на інвесторські гроші: вони більш прозорі, та не відволікають ресурси на заявки/звіти. Але я не можу нічого сказати про фігансування відряджень та відвідування конференцій. Тож, за місяць, може щось побачимо.3. Організації, залучені в грантові програми за останні три роки висосали як пилосос з ринку багато кваліфікованих фінансистів, економістів та проджектів. Я знаю про кадровий голод як в державних установах, так і в інших, меньш масштабних грантових програмах. Зараз, ця сітуація, сподіваюсь, виправиться.Я бачу ефективність використання грошей в деяких программах, та є багато питань, особливо, якщо порівнювати з такими програмами, наприклад від Гугла. Не знаю, як це робиться в медійних программах, які зараз в скрутному становищі, та в гуманітарних, але я точно бачу сенс в тому, щоб передивитись ефективність використання податків громадян та резидентів США.