Fuente
DD shit and other | Ось це і є їх справжня національна ідея:«L'attente de la gloire et des...
7 900 Vistas/Alcance
2025-02-04 19:51
Mensaje №7206
<censored> Ось це і є їх справжня національна ідея:«L'attente de la gloire et des richesses la distrait de l'ignominie qu'elle endure. L'esclave à genoux rêve de domination mondiale, espérant effacer la marque honteuse du renoncement à toute liberté publique et personnelle. La Russie voit en l'Europe sa proie, qui tôt ou tard lui appartiendra en raison de nos discordes. Elle attise chez nous l'anarchie, espérant profiter de la décomposition qu'elle a elle-même favorisée. L'Europe suit le même chemin que la Pologne, disent-ils à Saint-Pétersbourg. Par un libéralisme vain, elle s'affaiblit elle-même, tandis que nous restons puissants précisément parce que nous ne sommes pas libres. Supportons donc le joug, pour que notre honte se venge sur les autres.»Літературний (не дослівний) переклад українською з літературного перекладу свнсбч:"Серце російського народу кипить від сильної, нестримної пристрасті до завоювань. Це одна з тих пристрастей, що зароджуються лише в душах пригноблених і живляться всенародним стражданням. Разом із принизливим покірним підкоренням удома, ця нація заздалегідь спокутує свою мрію про тиранічну владу над іншими народами. Очікування слави та багатства відволікає її від пережитого нею безчестя. Раб, що стоїть на колінах, марить світовим пануванням, сподіваючись змити з себе ганебне тавро відмови від будь-якої суспільної та особистої свободи. Росія бачить у Європі свою здобич, яка рано чи пізно опиниться в її руках через наші розбрати. Вона розпалює у нас анархію, сподіваючись скористатися тим розкладом, якому сама ж і сприяла. «Європа йде тією ж дорогою, що й Польща», — кажуть у Петербурзі. Її марний лібералізм лише послаблює її саму, тоді як ми залишаємося могутніми саме тому, що не є вільними. Тож терпітимемо ярмо — за власний сором ми відіграємося на інших."le marquis de Сustine, La Russie en 1839 — Tome 3