Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Демократична Сокира Одеса | D7 NEWS
Añadido 14 jul. 2024

Демократична Сокира Одеса | D7 NEWS

@D7_Odesa
Número de suscriptores: 256
Fotos: 5,290
Videos: 1,730
Enlaces: 2,230
Descripción:
Вітаємо у публічному каналі одеського осередку Демократичної Сокири! Обговорення новин відбувається у @D7_Odesa_chat (проханнячко не флудити) . За флудом — у @D7_Odesa_flood_chat.

👥 Número de suscriptores

256
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: 0
Promedio/Mes:: -6

👁️ Vistas promedio por mensaje

126
Promedio/Día:: 123
Promedio/Tiempo:: 91
ERR: 49.22%

📊 Mensajes por Día

0.5
Último día: 0
Promedio semanal: 0.1
Promedio por día: 0.5

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

⚠️ Директор НАБУ та Рада громадського контролю при НАБУ закликає Президента не підписувати закон №12414, що загрожує незалежності НАБУ і САП ⚠️Директор НАБУ та Рада громадського контролю при НАБУ закликає Президента України не підписувати ухвалений Верховною Радою законопроєкт №12414, який може істотно послабити незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.☝️ Термінове внесення цих правок до порядку денного порушувало статтю 116 Регламенту Верховної Ради, адже йшлося про зміни, які кардинально змінюють предмет регулювання документа.✍️За інформацією джерел у громадському секторі, ухвалені зміни фактично відкривають Генеральному прокурору можливість вилучати справи з-під підслідності НАБУ, передавати їх іншим органам, впливати на прокурорів САП, давати детективам НАБУ обов’язкові письмові вказівки, а також самостійно закривати провадження — зокрема щодо топпосадовців.☝️ Автономія Спеціалізованої антикорупційної прокуратури також опинилася під загрозою. Прокурори САП можуть бути позбавлені можливості визначати підслідність НАБУ у виняткових випадках, а керівник САП — права вирішувати спори щодо підслідності справ та змінювати апеляційні й касаційні скарги, подані підлеглими прокурорами.🗣 «Ми вважаємо неприпустимим використання правоохоронних інструментів для впливу на роботу НАБУ та САП. Їхня незалежність — це не лише питання внутрішньої політики, але й міжнародних зобов’язань України. НАБУ та САП були створені, за підтримки міжнародних партнерів, як незалежні інституції, захищені від політичного впливу, — і саме такими вони мають залишатися», — зазначив голова Ради громадського контролю при НАБУ Антон Швець.Transparency International Ukraine та інші представники громадянського суспільства попереджали, що такі зміни можуть зруйнувати правові запобіжники, створені після Революції Гідності для гарантування незалежності НАБУ та САП.☝️ Водночас Європейський Союз висловив стурбованість останніми діями української влади щодо НАБУ та САП.🗣 «Для вступу України до ЄС необхідна потужна спроможність боротися з корупцією та забезпечити інституційну стійкість. ЄС продовжуватиме стежити за ситуацією та підтримуватиме Україну у дотриманні верховенства права», — заявив речник Єврокомісії Гійом Мерсьє.❗️ Громадські організації закликають Президента зупинити фактичне знищення незалежності НАБУ та САП.
28 червня 1996 року о 9 год 18 хв, після 24 годин безперервної роботи, Верховна Рада України прийняла і ввела в дію Конституцію України.Декому може здатися, що це було зовсім недавно. Хоча політичне життя в молодій країні вирувало, когось тоді більше турбував Чемпіонат Європи з футболу в Британії, а більшість людей мали звичайні турботи дев'яностих — де б взяти грошей і чим прокормити свою сім'ю. Припікало літнє сонце, лишалося кілька місяців до введення в обіг гривні.Хтось підійме брови: "Недавно?" — і нагадає, що в школу восени підуть діти, які народилися в 2019 році, а сам він пішов у школу в 2014-му.Обидві категорії людей можуть обговорювати це у бліндажі — на короткому перекурі від безпосереднього захисту конституційних прав і обов'язків українців. Адже це вже одинадцятий День Конституції у стані війни.Через війну нині найбільше людей за весь час від 28.06.1996 розуміють, що Конституція — не просто документ.Він — про всіх нас. Про те, як ми живемо, на що маємо право, за що боремось.У кожній статті Конституції — сенс, важливість і відповідальність. Це основа, яка формує наше сьогодення і майбутнє.Про те, що права не виконуватимуться самі по собі, а обов'язки є у кожного — і не перед абстрактною державою, а перед своїми співгромадянами. Перед тими, хто весь цей час забезпечує нам саму можливість мати свою Конституцію, а не ту, яку вигадає збочена фантазія ворога. Тими, хто трансформує пласкі слова на папері у реальність.Сьогодні — саме той день, коли варто про це нагадати.Ми дякуємо Силам оборони за те, що можемо жити за своїми законами і у своїй державі.З Днем Конституції, Україно!
«Ми ніколи не прощаємось.Ми тиснемо одне одному руки, ділимося цигарками, травимо з одне одного — чия черга варити каву, хто "зашарився" і хто косить від війни, бо в нього поранення.Так, у нас жорсткі жарти. Ми не жаліємо нікого, бо не жаліємо себе.Ми — та сама затичка в кожній дірці. Але ми — Морська Піхота, і ми пишаємось цим, хоч це не дає нам жодних привілеїв, окрім як піти першими на штурм чергового села чи у відбиття позицій.Тільки у нас фраза "ти що — контужений?" звучить як жарт, бо всі контужені не по одному разу. І для нас це смішно. Чому? Щоб зрозуміти цей жарт, вам треба пройти наш шлях. Хоча я б цього, особисто, і не радив би.Ми незручні. Ми нарвані. Для нас немає ні преференцій, ні посад, немає іншого авторитету, ніж той, що здобутий у бою. Нас не люблять за те, що де ми — там війна. Ми — як перший вершник апокаліпсису.Але.Так, ми втрачаємо кращих з людей. Ми втрачаємо морпіхів. Ми втрачаємо тих, хто знаходить у собі сміливість йти крізь вогонь — у прямому сенсі цього слова. І тих, хто знав, куди йшов. Ми втрачаємо тих, хто потрапив до нас не за велінням душі, а за розподілом військкомату — але встиг стати морпіхом.Як я і казав: ми — Морська Піхота Збройних Сил України. Ми злобні, ми жорсткі, ми незручні. Але ми — саме ті, кого ви сподіваєтесь бачити поруч, коли все погано, і небо падає на землю.Бо Морська Піхота не звикла нікому нічого прощати».Іван Костенко, сержант 38-ої окремої бригади Морської Піхоти, ексрадник Демократичної Сокири з питань збройного самозахисту та цивільної безпеки
🇺🇦 18 травня 1944 року радянський режим розпочав примусове виселення понад 190 тисяч кримських татар із рідного Криму. Десятки тисяч з них загинули в дорозі або в перші роки вигнання — від голоду, хвороб, нелюдських умов.Сухі цифри смертності не здатні передати відчуття людей, яких вирвали з корінням із власної землі. Яким не давали навіть ховати померлих по дорозі у місця заслання. Їхні доми були заселені іншими. Їхні назви міст і сіл, саму назву народу — прискіпливо вирізали з офіційної історії режиму. А чоловіки, що поверталися з війни, замість сімей, що чекали вдома, бачили пустку, біль, зневагу — і довгу дорогу пошуку бодай когось із рідних, хто залишився живий.Повернутися додому кримським татарам вдалося лише через багато років — і далеко не всім. Хтось повернувся згорьованими від тяжкого життя, але з дітьми та онуками. А за когось повернулися вже лиш вони. Бо хоч і народилися далеко, у степах Середньої Азії, слухали розповіді рідних про справжній дім.Але у 2014-му Московія знову принесла в Україну окупацію та репресії. Принесла найперше — в Крим, наче навіжений маніяк, що не може відмовитися від нав'язливої ідеї завершення злочину. Знову — арешти і викрадення. Знову — заборони. Знову — зайди й окупанти щось твердять про "ісконность".Сьогодні — День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. І сьогодні кримські татари знову борються за своє життя і можливість мати майбутнє — в тилу, в окупації і на фронті. Борються, щоб повернути собі свій дім.Ми вирішили взяти як ілюстрацію не умовний плакат, а реальні фото від реальних людей з руху спротиву "Жовта стрічка".Крим буде знову вільним.Пам'ятаємо і боремось.
Сьогодні виповнюються одинадцяті роковини подій в Одесі, коли ціною людських життів було зупинено повзучий наступ "русской вєсни" та зруйновано імперський міф про те, що "Одєсса – русскій город".Довкола тих подій досі тривають політичні спекуляції, але потрібно пам'ятати, що вони стали кривавим розв'язком провокацій, розгорнутих весною 2014 року російськими силами в Одесі.2 травня 2014 року в Одесі відбулися масові сутички. Тоді група озброєних російських бойовиків та колаборантів напала на марш "За єдину Україну", де було вбито перших українців. Далі епіцентр подій перемістився на Куликове поле, де знаходилося наметове містечко російських сил і куди втекли бойовики. Останні згодом сховалися в Будинку профспілок, де через пляшки із запальною сумішшю спалахнула пожежа. У Будинку профспілок загинули близько 40 людей, понад 200 отримали поранення.Минулого місяця Європейський суд з прав людини виніс рішення щодо подій 2 травня 2014. З одного боку у рішенні ЄСПЛ йдеться про визнання провини України у бездіяльності під час зіткнення українських активістів та російських сил. З іншого боку ЄСПЛ кілька разів підкреслив, що значну роль у цих трагічних подіях відіграла Московія та її пропаганда проти України. Зокрема в документі йдеться про те, що "різноманітні загальнодоступні відеодокази підтверджують те, що російський рух «Куліково полє» в Одесі значною мірою спирався на агресивну та емоційну дезінформацію та пропагандистські повідомлення про новий український уряд і прихильників Майдану, озвучені російською владою та ЗМІ". Також ЄСПЛ зазначає, що серед винуватців трагедії є українські посадовці, а саме тодішній керівник одеського ДСНС Володимир Боделан та керівник поліції Одещини Дмитро Фучеджі, які щоб уникнути правосуддя втекли до Московії. Більше інформації можна прочитати на сайті ЄСПЛ: https://is.gd/7AxSkiА дізнатись більше про події 2 травня 2014 року в Одесі можна з інформаційних матеріалів УІНП: https://is.gd/GXTUBP
Прикордонники — це не просто охоронці меж.Вони першими зустрічають ворога, виявляють диверсантів, збивають дрони, захищають прикордонні громади. І щорічно, 30 квітня, ми відзначаємо їхній день.Згадайте сьогодні тих, хто 5 червня 2014 року на пункті пропуску Маринівка відбив першу російську спробу встановити контроль над стратегічним КПП.Тих, хто 24 лютого 2022-го бачив страхітливий початок нового витка війни — на кордонах з Білоруссю, Московією, на Зміїному. Один із найвідоміших мемів цієї війни про "русскій воєнний корабль…" створив саме прикордонник.Згадайте і тих, хто зараз тримає позиції й несе службу на всіх ділянках передової разом із усіма іншими складовими Сил оборони.Може, десь прикордонники — це люди, які тільки й роблять, що знуджено розглядають кордон у бінокль. А у нас — це воїни, які мають власну ствольну артилерію й РСЗВ, авіацію, катери, свої РУБпАК, збивають "шахеди" та інше літаюче сміття ворога, і відбивають штурми.Сьогодні ми дякуємо всім воїнам Державної прикордонної служби за відданість, професійність, силу й хоробрість.Честь вам допомагати. Дякуємо за службу. Пам'ятаємо загиблих оборонців.Фото: ДПСУ, Данило Шпак
Serg Marco: Коли проведена правильна робота.Нещодавно ви бачили штурм ВС РФ на Запоріжжі. 320 типів особового складу на 40 од. техніки. Штурм був розмотаний дронами та артою, перша БМП була знищена в 8 км від ЛБЗ, після чого начався террор, результатом якого став втрати противника в 29 одиниць техніки та 140 особового складу. Колона просто не дійшла до ЛБЗ.Штурм, який повинен був взяти під контроль логістичний вузол біля Оріхова - провалився.Але такі випадки - це не просто "вони пійшли в штурм - ми відбили". Щоб щось вийшло, над цим треба було попрацювати. І я вам розповім як над цим працювали підрозділи БПЛА.Наприкінці 2024 року, коли зʼявилася інфо по можливому наступу на Запоріжжя, питання організації оперативної обізнаності передали на СБС. Вадим Сухаревський почав організовувати штаб, який повинен був відповідати за взаємодію підрозділів у 2-3 ешелоні.Тоді ж я отримав БР-ку, в складі свого екіпажу зʼявитись на Запоріжжі. Коли ти в 21.00 отримуєш БР-ку бути БГ у 18.00 в іншому секторі - ну така собі задача. З зірочкою. Я в цей день тільки повернувся після навчання нового екіпажу "Немезіса". Але, як то кажуть, яйця в кулак і ось ми вже на наступний день у Запоріжжі, а через два дні - вже даємо стрім з Токмака.Стан справ на Запоріжжі був... ну такий. Це була Спарта з легенд. Але не та, де войовничі воїни з кубиками преса, а там де беруть дитину, дивляться на неї, і кажуть: «Ну ні, таке нам не треба». І херак ту дитину з обриву.Ось цим спартанським обривом було Запоріжжя. Там з часів контрнаступу не було активних двіжів, тому небоєздатні підрозділи, некомплектні ТРО та розйобані на інших напрямках підрозділи відводили туди. Рівень координації - ну, ви зрозуміли. Почалась робота над підвищенням координації та боєздатності підрозділів на цьому напрямку. СБС та ГУР поставив свої підрозділи щоб взяти під контроль 2-3 ешелон. Я особисто працював у взаємодії з підрозділами 14-го полку та ГУРа, і можу сказати що це була приємна робота. Круто працювати з профі, які знають що робити, з якими ти розумієш все з полуслова, і всі працюють як єдиний організм. Не сказати що в нас було багато всього, але ми використовували свої засоби на максимум. І не дивлячись на погану погоду - виконали завдання. Тому з Запорізького напрямку почали сипатись відео зі знищеними Торами/Буками і іншими коштовними машинами 3 ешелону. Бо СБС та ГУР своїми "довгими руками" дотягнулися до них. Також піднімали координацію та роботу в 1 ешелоні, але я там не був задіяний, як там було - розповідати не стану.Запорізький рельєф не дуже зручний для наступу. Посадки дуже рідкі. Багато полів. Дрон бачить тебе здалеку. Це ідеальне поле бою для роботи дронами. Лише залишилось зрозуміти хто в цьому кращий.Кращими стали ми. Десь навіть були перехоплення, типу "Зачєм еті угрози про наступлєніє трансліруєм, єсли нас в отвєт так мєсіть сталі, а ми стоім?".Там потім був невеликий штурм, щоб підтримувати легенду про наступ з цього напрямку, але ми вже надавали інфо, що не бачимо ознак, що тут щось будуть концентрувати великі сили для наступу. Командування проаналізувало звіти та прийняло до уваги. Частина підрозділів СБС була переміщена на Покровським напрямок. Частина ніт. Але система залишилась. Система, яка повинна була відреагувати у випадку концентрації великих сил та засобів для наступу на Запоріжжя. І як бачимо - система спрацювала. Батальонно-тактична група росіян почала закінчуватись, навіть не побачивши ЛБЗ.І це результат роботи, правильної системної роботи великої групи людей на Запорізькому напрямку. Ну і приємно коли ти сам був в ній "маленьким гвинтиком".
🇺🇦 Національний банк України випустив до Великодня унікальну монету у формі писанки.Монета номіналом 10 гривень має обмежений тираж у 15 000 штук. На реверсі зображено Сорокопуть.Сорокопуть — це традиційний орнамент писанки, характерний для Одеської області. Він має глибоке символічне значення та відображає багатство культурної спадщини регіону. Орнамент складається зі складних геометричних форм, які символізують природні елементи, такі як сонце, вода та земля. Ці символи передають ідею гармонії між людиною та природою, а також відображають вірування та традиції місцевих жителів.Назва "Сорокопуть" також асоціюється з птахом, який є частиною місцевої фауни. У писанкарстві цей орнамент часто використовувався для створення святкових писанок, які дарували на Великдень як символ життя, відродження та благополуччя.Наша область славиться своєю багатою історією, архітектурними пам'ятками та самобутнім мистецтвом. Ця монета не лише доповнить колекції нумізматів, а й підкреслить багатство культурної спадщини регіону.
Державна митна служба вимагає від волонтера 170 000 гривень за "корча" для військових, переданого ще у вересні 2022 року. Початок вище 👆👆👆Проте саме з водієм-волонтером судиться митниця. І це попри те, що вся інформація – кому та коли, на підставі яких документів була передана автівка – є у митниці та в розпорядженні суду. Більше того, за цей час військовослужбовець, який отримував авто, за станом здоров'я вже списаний з лав Збройних сил. Але Isuzu продовжують використовувати у зоні бойових дій його побратими – військовослужбовці тієї самої в/ч А2077. Якщо поспілкуватися з військовими та встановити обставини справи вдалося захиснику Андрія Скатерного, чому цього не може встановити та підтвердити командування в/ч, митниця, суд?У відповідях в/ч на запити митниці значиться "місце перебування транспортного засобу Isuzu… невідоме". Як? Воно може бути невідоме нам з вами, зважаючи на безпекові питання і специфіку служби цього військового підрозділу. Але ж не командуванню. Було би бажання. Зрештою, місце перебування автівки може встановити суд, викликавши офіційно через повістку відповідального представника військової частини чи бійців, які користуються Isuzu. Правда, є нюанс. Ці військові, переважно, перебувають у зоні бойових дій.Після сьогоднішнього засідання в його учасників склалося враження, що суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда Руслан Бурко не має ні часу, ні натхнення розбиратися у справі по суті, розсилати повістки, спілкуватися зі свідками. Він вже готовий винести постанову про притягнення волонтера до адмінвідповідальності.У підсумку маємо ситуацію, коли у митниці є підозра і план наповнення бюджету, у судді – бажання якнайшвидше і так, як треба митниці, закрити справу, у військових – ризик втратити робоче й таке потрібне авто, а у волонтера – отримати величезний штраф на рівному місці за допомогу армії.І це триндець, панове.Наступне судове засідання по справі призначене на 12 травня.Триматимемо вас у курсі.
НАБУ відреагувало на звернення ГАР МО щодо постачання неякісних боєприпасів, а саме мінометних мін калібрів 120 мм і 82 мм, і ролі чиновників АОЗ у цьому. Звернення ГАР МО зареєстровано та доєднано до кримінального провадження, яке вже розслідується з даного приводу. Чекаємо на аналогічну реакцію від ДБР!Хочемо звернути увагу, що перелік статей, за якими здійснюється розслідування, є виключно корупційним: зловживання службовим становищем, підробка документів, розтрата та заволодіння коштами, легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом. Підкреслюємо, що сьогоднішні слідчі дії у АОЗ повʼязані з іншим кримінальним провадженням і здійснюються іншім правоохоронним органом по іншим фактам. Також, ГАР МО повідомляє, що опрацьовує інформацію щодо виділення Державній прикордонній службі 78 мільярдів гривень для закупівлі боєприпасів у польської компанії Lechmar. Отримані нові дані і факти. Нагадуємо, що ви можете повідомити про факт корупції у Міністерстві оборони, Силах оборони чи підприємствах, підпорядкованих міністерству, на електронну пошту [email protected] або [email protected]