Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - АЗОВське море🇺🇦
Añadido 06 ene. 2025

АЗОВське море🇺🇦

@AzovSiUA
Número de suscriptores: 346
Fotos: 9,180
Videos: 8,580
Enlaces: 2,150
Descripción:
Визволення нашої країни від загарбників, є головною метою для народу України.🇺🇦 Не забуваємо що, Бердянськ, Приморськ, Мелітополь - це Серце Азова, та наша земля! 💙💛

👥 Número de suscriptores

346
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: +8
Promedio/Mes:: +4

👁️ Vistas promedio por mensaje

65
Promedio/Día:: 64
Promedio/Tiempo:: 63
ERR: 18.79%

📊 Mensajes por Día

6.7
Último día: 0
Promedio semanal: 12.7
Promedio por día: 6.7

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-01-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

InfoSich:Чмут, Стерненко і Притула після виходу плівок Міндіча.Julia.wntlve:"Притула і Стерненко в гніві, вимагають відставок і арештів,закликають виходити на протест, щоб не дати президенту красти назброї і збагачувати своїх друзів."А ні, вони запхали язики в дупу владі і мовчать. Так само як різні"антикорупціонери".Гній просто..Зверніть увагу, як потужно мовчать інсайдер юа, реальная война, warshal, та інші канали мільонники.Valentina:Мосійчук, Гордон, Іванов, Петров ,Лещенко, Наєм теж забракло слів бо гроші самі себе не зароблять.Гросмейстер Бендера... 10ч. ØАліна Михайлова в США в Лос-Анджелесі, у них ще ніч, як тільки вона проснеться і прочитає - відразу напише гнівний спіч.Ann Winter:А де ж вони харчеватись тоді будуть..Вони ж тоді не зможуть купити собі 100500 квартир та машинХайнікен:Вони не розбираються, бо вони на черзі як фігуранти тих плівокСич:Готують нові рейтинги де пану президенту довіряють двісті мільйонів українцівКиївМіськБудда:Що там ряжені націоналісти зБілецьким - накупили плюшевихжабенят, щоб закидати кортежНайвеличнішого і його маєтокДинастію?Звісно ж - ні! Бо вони в долі.Порох їм поганий був, бо не крав і їмне дозволяв. А Зеленський -хороший, бо сам краде і націоналістам ряженим дає!КиївМіськБудда:Маша Берлінська мовчить з приводу корупції свого Андрія.Для Маші вигадані цукерки Рошен в кишенях сепарів - більша загроза країні, ніж корупційно-мародерська схема на державному рівні, яку побудували її друзі!І яка тоді різниця: чи ця Маша на плівках Міндича, чи якась інша?Богдан Д:Притула і Стерненко і самі стали мільйонерами за час війни. Так щохєр що вони будуть вимагатиJulia.wntlv:Як і "антикорупціонери" наєм і лещенко, які 10 років тому їсти не могли за корупцію переживали, а зараз десь їх принциповість поділась))Вони всі співучасники дерибану
НАБУ рік писало квартиру Тимура Міндіча на Грушевського 9а, і ці записи різними шляхами опинились не в суді де їм саме місце, а на каналах найбільш медійних політиків.Все що там відбувалось неможливо описати в одному пості. Тому вкажу тільки те, що мене вразило особисто.Міністр оборони Умеров приїжджає о 7:37 ранку - не в міністерство, а до Міндіча на сніданок. Вони обговорюють кадрові призначення в Кабміні, посла України в США і продаж оборонної компанії FirePoint іноземним інвесторам за 600 мільйонів доларів. Умеров каже: "Що нас влаштує?" Не їх. Не акціонерів. Нас!?!Той самий Умеров того ж ранку розповідає, що армія чекає грошей - 311 мільярдів гривень на оборону, і він особисто "колядує" по Раді, щоб проголосували. Що бронежилети для армії лежать на складі три місяці - і їх не приймають. Що FirePoint виробляє балістичні ракети в 8 разів дешевше за американські аналоги, але Міністерство досі не розраховується за поставки. Що на рахунках компанії залишилося 30 мільйонів - "це ми не можемо нічого проплатити". Що 2000 працівників можуть зупинитися вже за місяць. Все це - за сніданком, у приватній квартирі, де господар паралельно вирішує, кому продати компанію і за яку частку.Поки вони снідають, Міндіч пропонує кандидатів на посла України в США. Германа Галущенка - "він найближчий ментально". Стефанишину - "ну так це..." Умеров навіть не добирає слова. Міністра екології Гринчук - "дід буде з нею зустрічатися", і обидва сміються. Умеров при цьому не знає прізвища своєї колеги по Кабміну - питає: "Це хто така?" Міністр оборони воюючої країни не знає, як звати міністра екології. Але знає, що вона руда і кучерява.Того ж тижня - інша сцена. Міністр енергетики Галущенко сидить у Міндіча, коли йому телефонує президент. Галущенко вішає трубку і збирається їхати до президента. Міндіч каже йому, що говорити: "Скажи, що американці просять мене. Мені всі сигналять". Галущенко їде - з чужим меседжем у кишені.Шефір у розмові з Міндічем пояснює, чому посол Корнійчук досі не в Берліні, хоча агреман вже був отриманий: Єрмак заблокував призначення після статті в Politico, яку він пов'язав із послом. За версією Шефіра, статтю організував Кирило Буданов - тоді ще керівник ГУР, нині голова Офісу президента. Хто правий - невідомо. Але ця розмова відбувається не в АП і не в СБУ. Вона відбувається у квартирі Міндіча.Міністр аграрної політики Коваль приходить сюди ж - рятувати своє міністерство від ліквідації. Не до прем'єра. Не до президента. До Міндіча. Розповідає, що Світовий банк, ЄБРР і Єврокомісія пишуть спільного листа проти ліквідації. Що він вже говорив із прем'єром Свириденко - але та "нічого не вирішує", як прямо кажуть у цих же записах. Міндіч вислуховує, обіцяє допомогти - і обговорює, куди Коваля можна переставити.Окремо - коротка телефонна розмова про те, що Максим Крипа, власник "Парусу" і NAVI, хоче купити телеканал. Ціна питання - 50-70 мільйонів доларів. Це теж вирішується тут.Офіційний Кабмін - на Грушевського. Справжній - теж на Грушевського. Номер будинку інший.
Безсило-заздрісні квиління про те, що мало не силоміць (зі зв’язаними руками? спутаними ногами?) треба вертати назад усіх співвітчизників, які врятувалися від війни за кордоном, відсилають до памфлету Івана Багряного "Чому я не хочу вертатись до СССР?», який він написав у 1946 році на чужині, де й прожив до останку свого життя.Звісно, Багряний писав про тюрму народів, про геноцидну імперію, про більшовизм. Але як двояко лунає текст Багряного, датований 1946 роком, через 80 років, для зовсім іншого вуха, інших обставин, іншого контексту, іншої теми:"Я один із тих сотень тисяч українців, що не хочуть вертатися додому, дивуючи тим цілий світ. Я є українець, робітник за походженням, маю 35 років, уроджений на Полтавщині, зараз живу без сталого житла, в вічній нужді, никаючи, як бездомний пес, по Європі, утікаючи перед репатріаційними комісіями, що хочуть повернути мене на "родіну". Я не хочу вертатись на ту "родіну". Нас тут сотні тисяч тих, що не хочуть вертатись. Нас беруть зі застосуванням зброї, але ми чинимо скажений опір, ми воліємо вмерти тут, на чужині, але не вертатись на ту "родіну". При одній думці, що вони таки спіймають і повернуть, у мене сивіє волосся, і вожу з собою дозу ціанистого калію, як останній засіб самозахисту перед тою "родіною". Для європейців і для громадян всіх частин світу дивно і незрозуміло, як то може людина утікати від своєї Вітчизни і не хотіти вертатись до неї. Мабуть, тому до нас ставляться з такою ворожістю. Та візьміть Малу Радянську Енциклопедію видання 1940 року, розкрийте її на букву "у" і прочитайте у рубриці "УРСР", що там написано. А написано там чорним по білому, хоч і дрібним друком, що Радянська Україна за переписом 1927 року мала українського населення 32 мільйони, а в 1939 році, цебто по 12 роках, 28 мільйонів. Де ділися 4 мільйони? А де дівся приріст, що за 12 років мав бути щонайменше 6-7 мільйонів? Разом це понад 10 мільйонів. Де ж вони ділися, ці 10 мільйонів українського населення? Я пройшов весь тернистий шлях зі своїм народом і був живим свідком, де поділись ті мільйони. Це є насильство над людиною, це є рабський труд, це є сваволя політичної кліки, це є новітнє кріпацтво, це є терор фізичний і духовний, це є злидні, це є війна».Усі контекстуальні збіги Багряного й сьогодення – випадкові й додумані читачем.
ХУ ІЗ МІСТЕР БУДАНОВПройшло 100 днів з того моменту, як пан Буданова очолив офіс Єрмака. Саме так – офіс Єрмака, а не офіс президента.У мене особисто відверте негативне ставлення до пана Буданова майже з моменту його призначення головою ГУР 05 серпня 2020 року.Нагадаю той час. Тоді вибухнув скандал Вагнергейт, наш Портрет зняв з посади голови ГУР генерала Василя Бурбу і призначив на його місце пана Буданова.Через два тижні після свого призначення пан Буданов дає інтерв’ю пану Арестовичу. І в цьому інтерв’ю ❗️відверто бреше про те, що ніякої операції з вагнерівцями не було, і все це ІПСО московитів. Вже тоді стало абсолютно ясно, хто є пан Буданов (інтерв'ю в коментарі).Але пан Буданов почав свою діяльність на посаді голови ГУР не тільки з брехні. Пан Буданов ❗️звільнив і переслідував всіх офіцерів ГУР, які провели блискучу операцію по вагнерівцям, зірвану особисто Портретом і його кротами.✔️Переслідування і суди над полковником Червінським – робота пана Буданова. Зрадити своїх же офіцерів заради кар’єри і відмазування Портрета і його кротів – що може бути більш огидним?І це не політика, це бойові операції під час війна країни на виживання.Роблю простий і логічний висновок – призначення пана Буданова головою ГУР мало на меті ✖️не поліпшення роботи ГУР, а відбілювання Портрета і його кротів в ситуації з Вагнергейтом і переслідування офіцерів, здійснивших цю операцію. І зі своєю роботою пан Буданов впорався на відмінно.В інеті є багато інформації, що перед вторгненням московитів у 2022 році пан Буданов багаторазово попереджав Портрета про вторгнення. Не знаю, може це і правда. ❗️Але чому тоді пан Буданов, знаючи про неминучість вторгнення, не голосував разом з генералом Залужним і міністром Резніковим за запровадження військового стану в Україні напередодні вторгнення?Не буду оцінювати роботу пана Буданова на посту голови ГУР. Ви самі можете знайти безліч як позитивної, так і негативної інформації на цю тему. ❗️Але не омину увагою випадки, коли за особистим підписом пана Буданова тікали за кордон скандальні особистості. Найбільш відомі скандали були з втечею за кордон Владислава Трубіцина та Олексія Арестовича.▪️І от пройшло 100 днів, як пан Буданов очолив офіс. За цей час всі люди Єрмака, які працювали в офісі, так і залишились. Це дає мені підстави стверджувати, що пан Буданов очолив офіс Єрмака, а не офіс президента. Мабуть пану Буданову дуже гарно працюється з Татаровим.Відомий факт, що пан Буданов дуже любить давати інтерв’ю, і він не вилазив з телевізора в часи, коли очолював ГУР. Нічого не змінилось і зараз.Пан Буданов любить поділитись своїми думками про все гарне проти всього поганого.Але на цій посаді – голова офісу – людина має допомагати президенту займатися своїми прямими обов’язками. В нас зараз вкрай болюча проблема – мобілізація і СЗЧ. Данні по СЗЧ засекретили, але пишуть що вже під 300000. А про мобілізацію пан Буданов каже таке, пряма мова:«Не варто очікувати дива від зміни назв чи формату роботи ТЦК. Сутність залишиться тією ж. Або ми мобілізуємо людей, або фронт впаде. Третього варіанту не дано, доки триває війна».❗️Ні слова про справедливість мобілізації, про необхідність демобілізації, про мотивацію при мобілізації. Це означає, що нічого не буде змінено в цій ганебній практиці.✔️І я зовсім не був здивований, чому Кракени перейшли з ГУР в ЗСУ, в 3-й армійський корпус. Тому що під керівництвом пана Буданова одна з найкращих бригад спецпризначення була перетворена в синекуру для «потрібних людей», які почали видавати мотивованим досвідченим бійцям «Накази 200».Якщо хтось думає, що Буданов буде кращій президент, ніж наш сімірічний Портрет, то він помиляється. Уважно дивіться на те, що робив і робить пан Буданов...А про нашого Портрета гарно так написав tZE inform:Ми всі повинні чітко розуміти, що існування України, як держави, смертельно небезпечно для всього режиму Зеленського.Поки існує Україна, існують юридичні підстави для кримінального переслідування Зеленського і його поплічників в будь-якій локації світу.
Чоловіка, який має дітей з інвалідністю, бусифікували і побили в київському ТЦК! До мене звернулась підписниця і розповіла, що її чоловіка Олександра Предборського зупинила поліція разом з ТЦК, вони не предʼявили документи, почали вибивати вікна в машині та витягувати чоловіка на вулицю. Хоча він має відстрочку від мобілізації, бо в нього двоє дітей з інвалідністю. Далі його повезли на Мостицьку, 9 в Києві. Вже чув цю адресу, ми розглядали на одному з засідань ТСК випадок, коли там напали на адвоката. Чоловік зняв побої, але, за словами дружини, поліція відмовляється вносити заяву в ЄРДР. Нині ситуація склалась так, що Олександр, за словами ТЦК, нібито не отримав повістку і вчасно не оновив дані, тому він в розшуку. А зняти з розшуку його не можуть вже декілька тижнів. Дива! Ок, навіть якщо він щось не оновив, це означає, що треба вибивати вікна в машині і бити в бусі?? Звертаю увагу на цю ситуацію Нацполіцію Києва та представників Подільського РТЦК та СП. Людина в розшуку, хоча має право на відстрочку. Окрім цього ще і з поліцією проблеми.Повний безлад. І нічого не змінюється. Бо Зеленського і компанію все влаштовує. Це ж не їх кидають в бус, не їм вибивають вікна в машині, не їх лупцюють. 
🪖 У штурмових полках Сирського втрачають тисячі людей на місяць, - Кротевич"Мені бійці, які там (у штурмових полках Сирського. - Ред.) служили, розповідали про це. Це роблять, бо знаходяться під протекторатом Олександра Станіславовича Сирського, який інакше не вміє воювати. Якщо подивитися на всю історію від Бахмута і далі, цей мікс підрозділів у "солянку" – це його стандартний підхід у роботі. У Бахмуті взагалі було незрозуміло, хто ким керує, і на яких позиціях перебуває. Штурмові полки – достатньо зручний резерв, який кидається у будь-які бої", - розповів в інтерв'ю Цензор.НЕТ колишній начальник штабу 12-ї бригади спецпризначення НГУ "Азов" Богдан Кротевич. За словами Кротевича, Сирський забезпечує їх усім: "Bradley", "Leopard", "Stryker"."У них реально є все! Вони втрачають їх в штурмах і спокійно отримують нові, а також втрачають людей, вибачаюсь, бл#дь, по тисячі на місяць! Його частина домовленості – забезпечення, їхня – робити все, що він каже. А яким чином - його не повинно хвилювати. Для мене це звичайна ОПГ-шна система", - додав він.Такі дійшло до Кротевича? Ню ню..
🤨 ЗАРПЛАТИ ТЦК… І ХАБАРІ▪️Розповімо за які гроші людолови з ТЦК знущаються над платниками податків, які не хочуть воювати (подібно до урядовців, депутатів, прокурорів, ментів та самих ТЦКшників). ▪️Зарплати у ТЦК складаються з податків тих, кого вони бусифікують, сягають 50 000 грн плюс премії (за виконання плану з вилову військовозобовʼязаних) і залежать від військового звання, посади і надбавок:▫️офіцери від 23 689 до 48 359 грн;▫️сержанти від 20 590 до 30 180 грн;▫️рядові від 20 183 до 26 112 грн.▪️Додатково передбачені надбавки:▫️30 000 грн - за виконання завдань поза межами зони бойових дій (за бусифікацію?);▫️50 000 грн - за управління підрозділами (бусифікаторів?);▫️100 000 грн - за участь у бойовиз діях.▪️Крім офіційних виплат є неофіційні, які складаються з частини грошей, отриманих від ухилянтів (цифривідрізняються залежно від регіонів): ▫️$300-$2 000 - зняття з розшуку;▫️$2 500 - "безперешкодне" оновлення військово-облікових даних;▫️$3 000 - зняття з військового обліку за станом здоров’я (за наявності документів) та зміни в системі;▫️$4 000 - невручення повістки;▫️$5 000 - "вихід" з будівлі ТЦК без ВЛК, бойової повістки та відповідальності;▫️$6 000 - випустити з буса без доставки до ТЦК;▫️$6 000 - фіктивне працевлаштування на об’єкті критичної інфраструктури;▫️$7 000 - відстрочка через підроблену ухвалу суду про "опіку";▫️$9 000 - "довічне" виключення з обліку;▫️$10 тис - схема фіктивної медичної евакуації;▫️$12 000 - "зелений коридор" через кордон;▫️$16 000 - вплив на рішення ВЛК та пакет документів для виїзду. ▫️$18 000 - фіктивний діагноз;▫️до $20 000 - бронювання;▫️$25 000 - виключення з обліку або оформлення непридатності;▫️$50 тис - фіктивна інвалідність і виїзд за кордон. ▪️Зібрані корупційні гроші (за винятком долі виконавців) здаються начальству РТЦК і передаються вище по вертикалі ОТЦК, Оперативні командування, командування Сухопутних військ і далі на самий верх. Долю отримують також поліція та СБУ, які забезпечують прикриття здирництва і безкарність злочину. Структура має всі ознаки організованого злочинного угрупування, яке зловживає владою і службовим становищем. Рідкісні затримання корупціонерів ТЦК не повинні вводити в оману - це лише засіб привести до тями жадібних, реально не сидить навіть військком Борисов Є.М.▪️За рахунок платників податків бригади людоловів забезпечені уніформою, а також транспортними засобами, примусово вилученими у громадян і підприємств ніби для потреб фронту.🔺Влада не підготувала країну до можливого вторгнення, розвалила армію і розкрадає бюджет оборони під час війни, переклала обовʼязки захисту Батьківщини на непідготовлених у військовому плані громадян, з яких здирає податки і хабарі, тоді як сама уникає мобілізації і казково збагачується на війні. 🧰 Матеріали по темі:▪️ Корупційна мобілізація▪️ Кейс Борисова Є.М.▪️ Суд над Борисовим Є.М.▪️ Кейси одеських військкомів▪️ Кейс покровителів Борисова#ТЦК #мобілізація🇺🇦 РЕВІЗОР:ПІДПИСАТИСЯ
ТЦК чи концтабір⁉️ Беззаконня щодо українців потрібно зупиняти‼️Щодня ми бачимо нові приклади незаконної бусифікації та кричущого порушення прав людей представниками Територіальних центрів комплектування. А днями омбудсмен за результатами офіційної перевірки шокував умовами утримання людей в Ужгородському ТЦК. Чоловіків там тримають у нелюдських умовах, у повній антисанітарії і ще й без належних підстав – навіть тих, хто має відстрочку, інвалідність або є учасниками бойових дій!Коли читаєш такі звіти і бачиш фото від Уповноваженого з прав людини, складається враження, що мова йде про концтабори минулого століття. Але це відбувається сьогодні, у сучасній Україні! І навіть з’являється думка, невже сьогодні потрапити до тюрми – комфортніше, ніж до ТЦК?! Там принаймні у кожного є ліжко, посуд і чітко визначені строки перебування. А тут – кілька кружок і тарілок, один туалет і душ на десятки людей і утримання тижнями без жодних законних підстав! Якби подібне скоїв будь-хто інший – це були б багаторічні строки ув’язнення за незаконне позбавлення волі і знущання з людей. Але коли це відбувається під прикриттям системи, то робиться вигляд, що все нормально. Бо працівники ТЦК сьогодні перетворилися на нову касту недоторканних у нашій державі! Чи саме це мав на увазі президент, коли говорив, що у нас «Конституція на паузі»?!До речі, українці чомусь досі не почули реакцію на ці факти від Верховного Головнокомандувача, який несе відповідальність за те, що відбувається в цій системі. Бо мовчання в таких ситуаціях – це теж позиція!
Незаконне утримання, антисанітарія та ігнорування хвороб: результати моніторингу в Ужгородському РТЦК та СПСьогодні система мобілізаційних заходів вибудувала власну модель вседозволеності. Приміщення ТЦК та СП фактично перетворилися на місця несвободи без жодних юридичних підстав. У суспільстві досі існує думка, що піднімати такі факти — означає підігрувати російській пропаганді. Насправді ж ворогу підігрує саме беззаконня, адже юридичні механізми захисту не працюють, і з кожним днем ситуація лише погіршується.Черговим підтвердженням системної проблеми став моніторинговий візит до Ужгородського РТЦК та СП, проведений моїм Представником у Закарпатській області Андрієм Крючковим. Попри перешкоджання з боку посадових осіб, вдалося зафіксувати кричущі порушення. Тут люди перебували тижнями — зафіксовано утримання протягом 21, 24, 30 і навіть 50 днів! На відео — ветеран, який демонструє посвідчення УБД, однак навіть цей статус не став підставою для його звільнення. У людей без належного оформлення вилучали документи та телефони, позбавляючи їх права на захист. Умови перебування принижують людську гідність: на 40–60 осіб — лише 3 кружки та 8 металевих тарілок, люди змушені їсти по черзі з одного посуду без обробки, відсутні підтвердження організації харчування. Повна антисанітарія — один туалет і один душ на таку кількість людей, відсутня постільна білизна.🗣Окремо — про стан здоров’я. Зафіксовано ігнорування очевидних хвороб. На фото — чоловік із явною фізичною вадою, яку неможливо не помітити, однак його продовжували утримувати. Лише після втручання мого Представника викликали швидку чоловіку з тиском 190 на 100, який декілька днів прохав про допомогу. Його госпіталізували із загрозою життю. Після цього не дивно, що ми отримуємо повідомлення про раптові смерті в приміщеннях ТЦК та СП. Якщо найближчим часом не буде внесено кардинальних змін у систему мобілізаційних процесів, а працівники ТЦК та СП не нестимуть жорсткої юридичної відповідальності за незаконні дії — ситуація лише погіршуватиметься. Ми й надалі бачитимемо конфлікти між громадянами та працівниками ТЦК та СП, адже обороноздатність не можна будувати на грубому порушенні Конституції. За результатами візиту направлено заяву про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 146, 127, 344 та 426-1 ККУ. Окремо хочу відзначити працівників Ужгородського зонального відділу ВСП за належну реакцію та сприяння моніторингу. Ситуація на моєму особистому контролі. ‼️Мобілізація необхідна, війна триває, але все має відбуватися виключно в правовому полі. Я засуджую і незаконні дії з боку ТЦК та СП, і водночас будь-які напади на працівників цих установ. І так, це дуже прикро, що держава не може навести лад у цій системі. Якщо ситуація не зміниться негайно, на нас чекає ще більше розшарування держави та ще більші порушення прав людини.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Інструкція для звільнення)За новим Наказом Міністерства оборони України, військовослужбовці які прослужили 2 роки і більше, від сьогодні можуть подати рапорт на звільнення з військової служби.‎Процедура подання рапорту на звільнення з військової служби згідно з новим наказом Міністерства оборони України‎1. Підготовчий етап‎1.1. Військовослужбовець, який має намір подати рапорт на звільнення, повинен подати заяву про намір подати рапорт на звільнення.‎1.2. До заяви додається:‎- копія військового квитка,‎‎- довідка про проходження військової служби (отримується у відділі кадрового забезпечення),‎‎- довідка про відсутність невиконаних наказів та службових обов’язків (від командира підрозділу),‎‎- довідка про відсутність майнових і фінансових претензій до військовослужбовця (від фінансової служби частини),‎‎- довідка про відсутність дисциплінарних стягнень за останні 12 місяців (від військової прокуратури),‎‎- довідка про відсутність судимості (від Міністерства юстиції України),‎‎- довідка про відсутність заборгованості перед державою (від податкової служби),‎‎- довідка про стан здоров'я та придатність до подальшої військової служби (від ВЛК).‎‎1.3. Усі довідки подаються особисто, з проставленням мокрих печаток і підписів відповідальних осіб.‎‎2. Подача рапорту‎‎2.1. Після збору всіх документів військовослужбовець повинен особисто подати рапорт командирові частини у чотирьох примірниках.‎2.2. Командир частини має 30 днів на розгляд рапорту та прийняття рішення.‎2.3. Якщо командир частини вважає, що військовослужбовець незамінний, він має право відхилити рапорт або направити його на погодження до Міністерства оборони.‎3. Етап погодження‎3.1. Якщо рапорт схвалено командиром частини, його направляють на розгляд до:‎регіонального управління кадрового забезпечення (строк розгляду – 30 днів),‎‎Генерального штабу ЗСУ (строк розгляду – 60 днів),‎Міністерства оборони України (строк розгляду – 90 днів).‎‎3.2. На кожному етапі можливе повернення документів на доопрацювання у разі виявлення формальних помилок або розбіжностей.‎‎4. Перехідний період‎‎4.1. У разі позитивного розгляду рапорту військовослужбовець направляється на спеціальні збори тривалістю від 3 до 6 місяців, де він зобов’язаний передати всі свої обов’язки іншому військовослужбовцю, пройти фінансову ревізію, здати закріплене за ним майно та зброю.‎4.2. Після завершення зборів військовослужбовець має пройти остаточний медичний огляд у ВЛК, отримати дозвіл на вихід у запас від Головного управління персоналу ЗСУ.‎‎5. Остаточне звільнення‎‎5.1. Після проходження всіх етапів військовослужбовець отримує посвідчення про звільнення з військової служби, яке підписується міністром оборони України.‎5.2. Якщо протягом процедури звільнення військовослужбовець отримав новий наказ про мобілізацію, його рапорт автоматично анулюється, і він зобов’язаний продовжити службу.‎5.3. Якщо після звільнення військовослужбовець протягом двох років не знайшов офіційного працевлаштування, він може бути повторно викликаний до лав ЗСУ за рішенням військового комісаріату.‎ з 1 квітня :)